Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7950763 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ado23osijek
Admin Ibranovic
serviser mobilnih uređaja
lignos d.o.o.
Osijek,Hrvatska

Član broj: 309246
Poruke: 22
*.duo.carnet.hr.



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 08:15 - pre 139 meseci
Evo kako sam i rekao da senecu javljati dok ne pročitam sve,pročitao sam(samo sam preskakao one dijelove oko farmacije i općenito bolnice,jer taj dio posla ne obavljam nit cu ikad vjerojatno obavljati)
bez prolivene krvi i znoja,nema
kruha.....
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
77.243.16.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 08:28 - pre 139 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Ovo je kuca mojih komsija preko puta.Cene je na 3,5 miliona.Slatka simpaticna kucica,lepsa je naravno uzivo.Sada su inace okitili sve sto se dalo kititi,sreca njihova pa je struja jeftina,s obzirom da su im kuce sada u ovom periodu kao svetlece reklame.Preko celog krova svetli sa velikim slovima:"GOD JUL",ivice garaza ispracene svetiljkama maksimalno,a o ulazu u kucu ne treba ni pricati...to je tek svetlece,jelke u dvoristima,grane drveca se sljaste...kao u luna parku.Pa jos kada se nebo prosareni sa polarnom svetloscu kada naidje...crtani film totalna slika u koloru.
Ali ove moje komsije su jedni od retkih...malo stavili svetla,ali nista ne sljasti preterano...njihova kucica,bila je na prodaji za 3,5 mil ali vise je ne prodaju,uklonjen je oglas...
Slicica:



Evo videh sada ovu kucicu u snegu za 3.5 m.kruna....vala bas je mnogo,cak i sa norge platama..to je skoro pola miliona evra,sto je ozbiljna para...a jos je u pitanju Tromso..hmm..
Ocigledno da cene nekretnina u norge paraju nebo,a nema bas nekih racionalnih parametara za tako nesto bez ozira na njihov standard...ocigledno je neka vrsta balona u pitanju,i tendencije da se velike pare vrte na tom trzistu,sto po meni nije dobar smer njihove ekonomske politike...ali verovatno oni to bolje znaju,mozda na taj nacin i dosljacima otezavaju proces trajnog nastanjivanja..
Inace kucica je slatka,ali nista posebno...gradjevinski(tehnicki) ne vredi ni petinu trazene cene...
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.212.207.212.getinternet.no.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 10:35 - pre 139 meseci
E bas tako, Bacalao , sve si u pravu :)
 
Odgovor na temu

bajt

Član broj: 113463
Poruke: 43



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 14:02 - pre 139 meseci
Da li je neko nostrifikovao diplomu FON-a preko NOKUT-a?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 16:36 - pre 139 meseci
Citat:
vikibjorg:
E bas tako, Bacalao , sve si u pravu :)


Ja se u potpunosti takodje slazem...ali ovo sto mi nabadate Tromsø na kolac...jooooj,ozbiljno cemo raspravljati,Bacalao...he he.
Sve kuce se manje vise vrte na cifri oko 3 miliona ovde ako hoces nesto ok.Sve su im kuce manje vise tog tipa i za nas pojam shvatanja su one precenjene.I Norvezani mislie da su nekretnine skupe ali za kvalitet se ne bi slozili sa nama...tu bi rekli da su kvaltetne.Sin moje sefice je kupio kucu za 3,2 mil slicnu ovoj(ova lezi na padini i deluje manja nego sto jeste jer sa druge strane imas poprilicnu kvadraturu) i on kaze meni taj pojam kuce koji ja smatram kvalitetom bi bio neupotrebljiv za ovu teritoriju,ne bi mogao da se zagreje izmedju ostalog...
Ali sve u svemu,za nas pojam shvatanja kvalitet nekretnina i cene nikako nisu srazmerne.
Ali tako je kako je.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 16:42 - pre 139 meseci
Citat:
sttefan:
E Miro, a zamisli još kad ovladaš sa ovim smajlijima...ima da se ceo forum zašareni:

:) :D 8) :( :~( :eyes: :O :p ;) :o) :^ :-)


A evo i linka da malo ubrzamo to:
Smajlići


Druze...nema sve znas...taj deo sa smajlicima,rekoh dal da sada trpam i tu lekciju ili da malo po norveskom sistemu skolstva ostavim to za neka druga vremena,za npr.Univerzitet...ali vidis ti me upregao sa znanjem i savladavanjem istih...Nadajmo se da ce neki od mojih buducih postova osvanuti sa smeskom...
Ako ne bude islo,izaci cu malo napolje,da proluftiram glavu na ovaj fini vetric sto pirka jos od juce a toliko je kvalitetan vetar da i nama Bosancima odmah sve dizne procisti...tj.vijuge.
Ce vidimo...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 17:23 - pre 139 meseci
Cene nekretnina jesu skupe i tu se svi slazemo...ali i neke druge stvari su skupe.
Naime,odem ja pre par danma na proslavu Bozica za nas zaposlene na odeljenju.
Iznajmljen prostor,neka muzika,hrana,sve se fino organizovalo,svi hoce da pomognu,sve je to bilo ok.
Ali njihove navike tj.tradicionalna proslava Bozica je nesto sto nisam znala iako mi ovo nije prva proslava.
Naime,tada pomislih da su Samijci iz Karasjoka napredniji od njih jer tamo je bila proslava u hotelu sve civilizovano i lepo bez ovih rekvizita.
I pomislih da je to samo ovde kod mene,pa rekoh bolje da cutim iovako prave segu od mene na racun polarnog kruga...Medjutim,cujem se ja sa kolegom Medicman-om i cujem ni on nije prosao bolje,tj.i on je izigravao idiota i Bogu se zahvaljivao sto nema onih nasih iz Srbije da nas vide...

Naime,dobili smo naocare napravljene od papira da stavimo na oci i glavu generalno jer su prilicno velike pa prekrivaju vise od pola glave a na njima pise tekst koji ce da se peva i nacin na koji treba da se to koristi(melodi i bruksanvisning).Sedne tvoj kolega preko puta tebe i ti citas sa njegovih naocara on/ona cita sa tvojih naocara i pevate.Kako bi slucaj bio potpuno zacinjen tj.udar bubnjeva na melodiju je upotreba kocki secera.Dakle,svako uzme po dve kocke secera i stavi u usta na prednje zube ocnjake i onda peva kao lud i mutav.
Moj sparing partner je bila moja koleginica iz Poljske kojoj sam rekla:"Samijci su bili civilizacija".Ona meni:"Ne nadaj se da ces otpevati samo jednom,melodija se ponavlja po nekoliko puta a kesa sa kockama secera je puna"...
Dakle,odrasli ljudi a izigravamo potpune idiote i svi oni hoce da umru od smeha....
Evo slicica rekvizita (naocare):




A ja im i pitu od jabuka napravila...(ali se sita secera najela,jer se pesma "Vi har en tulle" ponavljala do besvesti)



Julebord?Majko moja mila,dobro je da je samo jednom godisnje!!!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
37.19.107.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 17:31 - pre 139 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
vikibjorg:
E bas tako, Bacalao , sve si u pravu :)


Ja se u potpunosti takodje slazem...ali ovo sto mi nabadate Tromsø na kolac...jooooj,ozbiljno cemo raspravljati,Bacalao...he he.
Sve kuce se manje vise vrte na cifri oko 3 miliona ovde ako hoces nesto ok.Sve su im kuce manje vise tog tipa i za nas pojam shvatanja su one precenjene.I Norvezani mislie da su nekretnine skupe ali za kvalitet se ne bi slozili sa nama...tu bi rekli da su kvaltetne.Sin moje sefice je kupio kucu za 3,2 mil slicnu ovoj(ova lezi na padini i deluje manja nego sto jeste jer sa druge strane imas poprilicnu kvadraturu) i on kaze meni taj pojam kuce koji ja smatram kvalitetom bi bio neupotrebljiv za ovu teritoriju,ne bi mogao da se zagreje izmedju ostalog...
Ali sve u svemu,za nas pojam shvatanja kvalitet nekretnina i cene nikako nisu srazmerne.
Ali tako je kako je.

Ha ha..ma ne..super je Trumse..i ceo taj sever ima neki poseban vajb, neku posebnu atmosferu...znam to,jos me drzi "nostalgija" za Lofotskim arhipelagom..Svolvaer-Kabelvag....
Ali zaista,potpuno racionalno pokusavam da to sagledam i mislim da su cene nerealno visoke...E sad neko ce reci takvo je trziste,da je to odnos ponude-traznje,slobodnog formiranja cena na osnovu tih parametara itd.
Ja licno mislim da je to samo delimicno tacno,i da se tu radi o nekoj vrsti balona,kakav je vidjen i kod nas...doduse u norge je to nesto drugacije,pre svega je drugacija priroda novca koji se uliva na to trziste,ali je efekat slican..
E sad oko koncepta stanovanja i modaliteta vezanih za tu problematiku mogao bih dugo i siroko,i tu ima sada nekoliko stvari koje bi trebalo uzeti u obzir.
Pre svega geografsko-klimatski uslovi,ili preciznije stanovanje-zivot u tim uslovima..Mirjana,tebi je bar dobro poznato da od dvanaest meseci zivota u npr. svojoj kucici sa basticom,ista je bar pola od toga pod snegom..Ostalo je neki prelazni period,od cega je leto(nazovimo to tako,a najblize je nasem ranom prolecu) oko 2-2.5 meseca..to je taj period jul-avgust...
Osim svoje parcele,i slobodno-stojece kuce na njoj,prakticno i nema neke prednosti uci u posed takve nekretnine..po toj ceni od 0.5 mil. eura..to jeste lepa obala,ali ipak nije Azurna...:)
Ali dobro vole to ljudi,mada je po meni tamo bolja varijanta stan,koji je em jeftiniji,po meni i prakticniji vid stanovanja za date uslove...A netaknute prirode,bar toga ima dovoljno..:)..
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 18:08 - pre 139 meseci
Bacalao,slazemo se za cenu naravno slazemo se i za klimu naravno,sve je to tako...kao i celokupna Norge...nekretnine su nebeskih cena ali konkretno Tromsø,kuce su pretezeno,stanovi ima ali slabo.Sta je problem sa stanovima?To je daleko teze zagrejati...ne znam zasto je tako,sada je nikla jedna nova zgrada,ali vrlo mala zainteresovanost je za stanove,kuce su uglavnom u fokusu...
Stan je dva miliona...u proseku...kucu uglavnom kupuju jer su to prilicno velike kvadrature pa se izdaje neki deo kuce i na taj nacin dobar deo kredita se otplacuje.Kada kupis stan,toga nema...
Vidi,nasi parametri su drugaciji od parametara Norvezana i to je logicno.


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 18:12 - pre 139 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Cene nekretnina jesu skupe i tu se svi slazemo...ali i neke druge stvari su skupe.
Naime,odem ja pre par danma na proslavu Bozica za nas zaposlene na odeljenju.
Iznajmljen prostor,neka muzika,hrana,sve se fino organizovalo,svi hoce da pomognu,sve je to bilo ok.
Ali njihove navike tj.tradicionalna proslava Bozica je nesto sto nisam znala iako mi ovo nije prva proslava.
Naime,tada pomislih da su Samijci iz Karasjoka napredniji od njih jer tamo je bila proslava u hotelu sve civilizovano i lepo bez ovih rekvizita.
I pomislih da je to samo ovde kod mene,pa rekoh bolje da cutim iovako prave segu od mene na racun polarnog kruga...Medjutim,cujem se ja sa kolegom Medicman-om i cujem ni on nije prosao bolje,tj.i on je izigravao idiota i Bogu se zahvaljivao sto nema onih nasih iz Srbije da nas vide...

Naime,dobili smo naocare napravljene od papira da stavimo na oci i glavu generalno jer su prilicno velike pa prekrivaju vise od pola glave a na njima pise tekst koji ce da se peva i nacin na koji treba da se to koristi(melodi i bruksanvisning).Sedne tvoj kolega preko puta tebe i ti citas sa njegovih naocara on/ona cita sa tvojih naocara i pevate.Kako bi slucaj bio potpuno zacinjen tj.udar bubnjeva na melodiju je upotreba kocki secera.Dakle,svako uzme po dve kocke secera i stavi u usta na prednje zube ocnjake i onda peva kao lud i mutav.
Moj sparing partner je bila moja koleginica iz Poljske kojoj sam rekla:"Samijci su bili civilizacija".Ona meni:"Ne nadaj se da ces otpevati samo jednom,melodija se ponavlja po nekoliko puta a kesa sa kockama secera je puna"...
Dakle,odrasli ljudi a izigravamo potpune idiote i svi oni hoce da umru od smeha....


Julebord?Majko moja mila,dobro je da je samo jednom godisnje!!!



Mirjana, ovaj post ti je zaradio sve Sttefanove smajliće :)

 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 18:31 - pre 139 meseci
E ovako Norvezani dosli kod nas u posjetu u Tuzlu i mi im sve lijepo organizovali,na nas bosanski nacin,restoran,muzika,vecera,ma sve extra,igrali pjevali narodnjake ko da su odrasli kod nas..E sad mi otisli kod njih i opet festa,neka garaza u Trondhajmu,sa stolvima,ono bijeli papir preko njih i plasticno posudje,sami sebe lijepo posluzili,hrana je bila ok moram priznati,a muzika,kasetofon,a to je bilo pre tri godine,ne znam gdje nadjose kasete i opet se kao nesto igralo i pjevalo i na kraju pospremi sve za sobom,kupe i one profesorke smece,mi se kao nesto sredili,citaj,skroz promasili i mesto i vrijeme,ali hajd proslo je u svakom slucaju zanimljivo iskustvo...
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 18:40 - pre 139 meseci
Marta...nemoj odmah da mi testiras tek naucenu lekciju iz smajlica :D (jos moram da ucim!!!)

Pitam se ja kako niko ranije nije spominjao te njihove "obicaje" glupiranja na Julebord-u?Vljda svako mislio da je to samo kod njega/nje.Ma jok,ovo je nacionalna zajebancija samo su rekviziti razliciti.Ima mnogo razlika izmedju nas i njih u svemu,obicajima,klimi,navikama,temperamentu,hrani,nacinu zivljenja u svemu...ali ovo je razlika koja je mene zaprepastila...odmah sam prionula na vino nakon onog silnog pojedenog secera.Jer oni su se zaista istinski smejali tome i njima je to istinski bilo zabavno.Npr.pozvali smo jos neke ljude na proslavu kao sto su vaktmester-i i nas stalni lekar koji dolazi utorkom na vizitu.On je toliko bio odusevljen i silno se smejao...Imamo jedan stilling u turnusu od 50% koji se zove "Aktivitør" i ta osoba je zaduzena za organizaciju svih proslava i aktivnosti na odeljenju i silne cestitke je pobrala sto na izboru melodije sto na rekvizitima...
Videvsi moje opste zaprepascenje pitaju me jel mi pevamo za Bozic...kazem ja:"pevamo,pevamo,samo sa malo drugacijim naocarima i melodijom"...i doduse stojimo u crkvi dok svi ne popadamo u nesvest,ali to preskocih...
Pa stvarno...i da zivim ovde 20 godina,ova kombinacija secer/naocare/ melodija ce mi ostati vecno nerazjasnjena...ali ne mozes da budes vuk samotnjak i da ne odes kada celo odeljenje ide...
Sreca kazem,uzmes vino pa ti malo lakse...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 18:52 - pre 139 meseci
Citat:
sofi1976:
E,kupe i one profesorke smece.


E to je nesto sto se ceni ovde...i ja licno cenim to...ovde i profesor i lekar i inzenjer,i spremacica i domar-svi su jednako cenjeni kao ljudi i nikakva sramota nije da svi ciste...Kod nas je druga prica i taj deo mi se ovde tako mnogo dopada!!!!!
To sto si skolovan ne znaci ako se nesto organizuje da ti ces biti postedjen ciscenja...i po meni tako i treba da bude.Neke stvari su za primeniti i preuzeti od njih,a naravno neke apsolutno NE!
Visina tvoje skolske spreme odredjuje tvoju platu ali ne daje ti nikakve privilegije ako smo se dogovorili da imamo proslavu koju cemo sami da organizujemo,svi postavljamo i svi cistimo-tu nema ja imam fakultet,ti nemas...dok je kod nas to bolest neopevana i potpuno pobrkana za koju krivicu snose i oni sto udovolajvaju takvima kao i oni koji zahtevaju te gluposti...
Toga ovde nema...ali ima rekvizita,he he he.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

sofi1976
sofija mitrović
visa medicinska sestra
brčko,BiH

Član broj: 236289
Poruke: 48
*.teol.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 19:11 - pre 139 meseci
Mirjana,svidjelo se to i meni,a narocito njihov stav prema nama kao studentimo,nego sam htjela reci kako kod nas sve mora nekako biti savrseno,oni su dosta opusteni ljudi ..Razlike su ogromne u mentalitetu..Npr profesorke dodju na predavanje u plasticnim papucama,kod nas to se nikada ne bi moglo desiti,uzivaju u malim stvarima,zbog svega toga me i Norveska toliko privlaci,narocito zbog djece,a naravno da ce biti i stvari koje mi se nece svidjeti..Ma daj Boze da mi dodjemo tamo,navikne se covjek na sve...
Sofija Mitrović
 
Odgovor na temu

bojko peric
bojan peric
hirurgija,nis
nisZZ

Član broj: 306114
Poruke: 51
212.178.232.*



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 19:51 - pre 139 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
sofi1976:
E,kupe i one profesorke smece.


E to je nesto sto se ceni ovde...i ja licno cenim to...ovde i profesor i lekar i inzenjer,i spremacica i domar-svi su jednako cenjeni kao ljudi i nikakva sramota nije da svi ciste...Kod nas je druga prica i taj deo mi se ovde tako mnogo dopada!!!!!
To sto si skolovan ne znaci ako se nesto organizuje da ti ces biti postedjen ciscenja...i po meni tako i treba da bude.Neke stvari su za primeniti i preuzeti od njih,a naravno neke apsolutno NE!
Visina tvoje skolske spreme odredjuje tvoju platu ali ne daje ti nikakve privilegije ako smo se dogovorili da imamo proslavu koju cemo sami da organizujemo,svi postavljamo i svi cistimo-tu nema ja imam fakultet,ti nemas...dok je kod nas to bolest neopevana i potpuno pobrkana za koju krivicu snose i oni sto udovolajvaju takvima kao i oni koji zahtevaju te gluposti...
Toga ovde nema...ali ima rekvizita,he he he.

E. Mirjana zlatna,ovde kod nas moj nacelnik tera radnike ,mislim na tehnicare i bolnicare ,da mu rezu vocke,vinograd i ne znam kakve jos poljoprivredne radnje da bi ostali u radnom odnosu.Prosto mi tvoj post neverovatan.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 22:56 - pre 139 meseci
Ako ako,Bojko Pericu...zdravo je to,rad oslobadja...a zdravstvo i poljoprivreda idu zajedno...
Evo jos nekih primeraka kucica...doduse uzetih u sezoni mraka...ove nisu iz oglasa vec onako "iz okoline"...




MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 22:59 - pre 139 meseci
A ovo je srednje okicena kuca...jer sada je sezona svetiljki i ukrasavanja...




Tromsø-kazem ja velegrad,zivot pod svetiljkama...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 23:05 - pre 139 meseci
Na temu zasto bas Norveska za emigraciju,jeste da je plata,ali zima,hladno,nema Sunca,usamljenost,depresija...i slicni opisi koje sam ja mogla cuti od velikih filozofa,volim da odgovorim citirajuci Cehova:
"Ljudi ne prave razliku izmedju zime i leta kada su srecni"

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.12.2012. u 23:16 - pre 139 meseci
Kako se ovde na forumu ne bi pisao scenario za snimanje filma "Vidimo se u citulji",napisan je jedan tekst koji nikoga ne vredja,oslanja se na zvanicne izvore informisanja,ciji je cilj samo da upozori.Tekst koji nema osnove za brisanje i nestanak a sto se desavalo poslednjih dana.

Link:
http://www.onorveskoj.com/584/...e-agencije-koja-bila-posrednik
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.12.2012. u 09:17 - pre 139 meseci
Evo malo novijeg izdanja:
http://www.rarbg.com/torrents/...otyb5lvs2fxum4qhz/torrent.html
http://www.imdb.com/title/tt1613750/
http://en.wikipedia.org/wiki/Kon-Tiki_%282012_film%29


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7950763 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.