Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8000777 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 13:41 - pre 129 meseci
Citat:
zokiruma: meni licno nedostaju kore za pitu, mada zena ih napravi sama ali reko da je postedim, i kupus kiseli

cak pre neko vece pricali da sredim jedno 20 kg kupusa (kupio bih svez u vise prodavnica da ne srecem paznju na sebe) ali zena ni da cuje, kaze smrdi

al stvarno je brutalan i kao salata i podvarak cak moe i u sarmu

Ti ćeš Zorane i batine na kraju da fasuješ. Zapustila te ta žena načisto.

 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 15:47 - pre 129 meseci
Recite mi, naravno ko zna odgovor, da li mogu ja sa svojom devojkom da se vencam U NORVESKOJ? ( posto sam nesto nacuo da je to izvodljivo) U slucaju da jedan od nas ne nadje posao, pa se vencamo tamo i odmah se preda za spajanje porodice???
boban
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.122.30



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 15:54 - pre 129 meseci
Mozes ti i na Mauricijusu da se vencas.Ti nisi napisao da l;i ti je devojka Norvezanka,jer je to vazno.Ako jeste mozes da se vencas,ali da bi dobio papire moras se vratiti u Srbiju i sacekati papire za spajanje ukoliko si bio 3 meseca tamo.
Ovo govorim iz iskustva jer sam imao ucenika koji je tako radio jeste da se vencao sa romkinjom ali imala je Norveske papire.
Citat:
Boban 987: Recite mi, naravno ko zna odgovor, da li mogu ja sa svojom devojkom da se vencam U NORVESKOJ? ( posto sam nesto nacuo da je to izvodljivo) U slucaju da jedan od nas ne nadje posao, pa se vencamo tamo i odmah se preda za spajanje porodice???

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 16:01 - pre 129 meseci
Citat:
zokiruma: meni licno nedostaju kore za pitu, mada zena ih napravi sama ali reko da je postedim, i kupus kiseli :D

cak pre neko vece pricali da sredim jedno 20 kg kupusa (kupio bih svez u vise prodavnica da ne srecem paznju na sebe) ali zena ni da cuje, kaze smrdi :(

al stvarno je brutalan i kao salata i podvarak cak moe i u sarmu :D



Zoki javi se kad budes bio na jugu, pa idemo u nabavku. Sve stvari koje si nabrojao se mogu naci, pa cak i kiseli kupus. Nikakvih problema tu nema. :-)
A postoji opcija i da sam kiselis bez neprijatnih mirisa. U europrisu imas neke zezancije, ja to ne znam bas tacno, ali ima nasih koji naprave zimnicu samo tako. :-)



Citat:
jedy023: Mozes ti i na Mauricijusu da se vencas.Ti nisi napisao da l;i ti je devojka Norvezanka,jer je to vazno.Ako jeste mozes da se vencas,ali da bi dobio papire moras se vratiti u Srbiju i sacekati papire za spajanje ukoliko si bio 3 meseca tamo.
Ovo govorim iz iskustva jer sam imao ucenika koji je tako radio jeste da se vencao sa romkinjom ali imala je Norveske papire.


Moze da se venca i sa nasom devojkom koja ima papire u No i spojiti se kasnije bez problema. Ako se venca u No i preda papire odavde, NE SME izlaziti iz zemlje dok ne dobije odgovor od udi-ja.
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 16:18 - pre 129 meseci
Ja se izvinjavam. E"o ovako:Nemamo papire ni ja ni ona, ali planiramo u istom trenutku da odemo, pa ko prvi dobije ugovor o poslu. U slucaju da u 1.mesecu, od 6 meseci koji su dozvoljeni da budemo tamo, ona nadje posao, da li mozemo odmah tamo da se vencamo i da ja dobijem pripoj da se ne bismo vracali nazad u Srb da to pozavrsavamo?? Ako stse me razumeli?
boban
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 17:28 - pre 129 meseci
mirka, hvala na odg. on je meni rekao ovim recima:ne moze me naci u sistemu, i da moja dozvola (radna) ne spada u tu grupu koja moze da koristi Bergens test kao stalnu boravisnu... ko ti ga zna sta je on zeleo reci...

kakvih 6 meseci bRe, imas pravo 3 eseca biti u Norge???
 
Odgovor na temu

Vucetic Nikola
Arandjelovac, Srbija

Član broj: 313105
Poruke: 10
212.17.135.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 18:01 - pre 129 meseci
Pozdrav,
je l' ima neko blizu mesta Lillehammer?
Stigao sam u nedelju u Norvesku, imam ovde prijatelje Norvezanine, ali bih rado narednih dana popio kafu sa nekim ko prica srpski.
Ako ima neko blizu a da zeli da prica malo na srpskom nek se javi.
 
Odgovor na temu

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
31.45.135.*



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 18:16 - pre 129 meseci
@zokiruma proćitaj pp
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 18:37 - pre 129 meseci
Stefanko,sine ne zbunjuj ljude
Faglærti imaju pravo 6 meseci da traze posao...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 18:42 - pre 129 meseci
Stefanko troluje banujte ga! :P

'el ima jos koga ovde sa HU pasosem u Norge sem druga Bobana?
 
Odgovor na temu

metar
ing
bolnica
Bergen

Član broj: 317597
Poruke: 35
*.80-202-254.nextgentel.com.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 18:44 - pre 129 meseci
S obzirom na kritike da pricamo samo o novcu, poslu i hrani napisacu ovde i malu istorijsku pricu o obecanoj zemlji.

Obecana zemlja - Grenland (Grønland)

Oko 1000-te godine je norvezanin Eirik Crveni pobegao sa Islanda i pronasao Grenland. Kako bi je naselio reklamirao je kao 'zelena zemlja' potencijalnim emigrantima.
Ubrzo se doselilo ljudi sa 25 broda. Posle 400 godina svi umiru, usled hladnije zime i nemanja hrane. Danasnja istorija pocinje to malo da mistifikuje.
Kada je Norveska usla u uniju sa Danskom 1814 ponela je u miraz i Island, Farska ostrva i Grenland. Kada se razvodili miraz je ostao Danskoj, a Norveska usla u uniju sa Svedskom.
Znacajno je jos da je Norveska okupirala Grenland u periodu 1931-1933, ali ga je Danska vratila pravnim putem. Sada je Grenland, samo sluzbeno deo Danske, i znacajno je jos da su 1985 napustili EEZ, danasnju EU. http://sh.wikipedia.org/wiki/Grenland
Najzanimljivije je ipak, razlicito tumacenje zvanicne istorije od strane, Danske i Norveske.
Norvezani kazu da je Eirik Crveni bio norvezanin, Danci da je nordijac (severnjak). Danci kazu da je proteran sa Islanda zbog ubistva, norvezani to precutkuju, ali navode njegovog sina Leida kao prvog koji je pronasao Ameriku (Vinland) sto naravno Danci precutkuju. Norvezani kazu da su Grenland uveli u uniju sa Danskom, Danci da je Grenland postao Danska kolonija 1814. Danci ne spominju kratku okupaciju Grenlanda od strane Norveske 1931-1933, ali zato norvezani rado pominju Grenlandov separatizma. Tekodje Norvezani pricaju o siromastvu Grenlandjjana pod Danskom upravom, dok Danci pricaju o pomoci i finansiranju Grenlanda.
Za vise procitajte:
norveska verzija: http://no.wikipedia.org/wiki/Gr%C3%B8nland
danska (malo duza) verzija : http://da.wikipedia.org/wiki/Gr%C3%B8nland

U diskusijama na wikipediji se moze naci jos interesantnih stvari



 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 18:48 - pre 129 meseci
Citat:
Boban 987:
Ja se izvinjavam. E"o ovako:Nemamo papire ni ja ni ona, ali planiramo u istom trenutku da odemo, pa ko prvi dobije ugovor o poslu. U slucaju da u 1.mesecu, od 6 meseci koji su dozvoljeni da budemo tamo, ona nadje posao, da li mozemo odmah tamo da se vencamo i da ja dobijem pripoj da se ne bismo vracali nazad u Srb da to pozavrsavamo?? Ako stse me razumeli? :)


Kao sto sam ti rekla na pp.Najbolje je da se vencate pre odlaska.Ukoliko to radite posle,nakon sto ona nadje posao,ne mozes odmah da se vencas u Norge.Jer ona dobijanjem posla nije resila svoj status,tada predaje za dozvolu,zavrsava papire i ceka na resenje tog statusa a to traje kao sto vidis i na forumu.Plus ako trazi rani start nije dozvola od prioriteta,a ako ne trazi prvo narucuje kada da preda u policiji pa predaja pa cekanje.Vreme tece.I nakon toga ona ima status.
E sada ...ono sto treba proveriti jeste koja je procedura od dokumenata za vencanje u Norveskoj.A to uzima vreme sve zajedno.
Daleko je jednostavnije da se vencate pre odlaska u Norge.
Moja koleginica se vencavala za norveskog drzavljanina pa je imala papirologije i cekanja.Mnogo jednostavnije vencati se pre odlaska u Norge jer tada mozes uz vencani list i ostalu dokumentaciju za pripoj porodice da predas u Norge nakon sto ona sredi svoj status.Ovako imate sredjivanje njenog statusa,pa vencavanje (ukoliko je papiroloski uopste moguce) pa trazenje pripoja porodice.Ovde ionako sve traje tako da bi probilo tih 6 meseci ceo proces...
Ali svako odlucuje za sebe.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 18:50 - pre 129 meseci
ja sam bio ubedjen da nasi ljudi mogu doci kao turisti na samo 3 meseca da traze posao :O

a jel to samo treba da se prijavi da su dosli, ne mora nikakva privremena viza ili da se pokazuju pare?
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 18:56 - pre 129 meseci
Ok. To sam shvatio.Ali smo mislili da moze nesto tako da se odradi.
A sada sledece pitanjce. Sta se desava sa papirima iz nokuta( ekonomista i gradjevinac) koji su u procesu obrade, kada se vencamo i ona uzme moje prezime? Jel se tu stvara neki problem sto nije vise njeno prezime nego moje??? Ako me razumete
boban
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 18:59 - pre 129 meseci
Citat:
stefanko23:
ja sam bio ubedjen da nasi ljudi mogu doci kao turisti na samo 3 meseca da traze posao

a jel to samo treba da se prijavi da su dosli, ne mora nikakva privremena viza ili da se pokazuju pare?



Stefanko, SABOTIRAS vidim ja.
boban
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 19:10 - pre 129 meseci
pa moram malo da odmenim metra, vish da se covek bacio na istoriju :D

ne, sad bez zezanja... ja sam ovde dosao kao student, i sa studentske vize skocio na radnu, tako da nisam bio upucen u ovo, ispricavam se... :D
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 19:18 - pre 129 meseci
Ne stvara.Uz vencani list sve se razjasnjava.Na tom principu radi SAK.
Stefanko...zezas nas ali bas Dobro,slatko je to.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 19:20 - pre 129 meseci
Majka mu stara,nisam dosla juce i znam da vole zivotinje.Znam da vole zivotinje vise od ljudi ali se ipak covek zaprepasti...
Danas na pauzi na poslu,citam novine i pazi slicicu:



Pa Noskici kao Topalovici iz Maratonaca
Sunce ti...krematorijum za zivotinje.Jos napisali ispod "en verdig avslutning"

Alo,pa to mi na onkologiji kazemo za tesko obolele od raka ljude,u terminalnoj fazi bolesti...
Moze to i za kerce,macku,patku...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 19:25 - pre 129 meseci
miro stvarno sam mislio da mi srbi moramo doci na konto turisticke vize od 3 meseca i da tad moramo naci posao, nisam imao pojma o 6 meseci :D

inace danas na sastanku su me sefica i koleginica sve nahvalile da sam flink :D
 
Odgovor na temu

Agder Sasa
Frank Rybery
..............
..............
Norge

Član broj: 318443
Poruke: 8
*.bb.online.no.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2013. u 19:49 - pre 129 meseci
Evo skoro video ovaj sajt nije los,nego ljudi ajde malo opustencije.Svi o Norveskoj ajde ja malo o Srbiji,jedva cekam da se najedem cevapa u skadarliji,ovde V-agderu ubi kisa pa eto me dole na vikend.Manite se bre vise tog posla nego 9 novembra zvezde granda Kristiansand-nije ova Norge toliko losa
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8000777 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.