Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3531216 | Odgovora: 15768 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.08.2016. u 22:50 - pre 94 meseci
Citat:
Joe S:
Citat:
pekan0001:
Hocu prvo sve da vas pozdravim cestitam onima koji su dobili i pozelim srece onima koji treba da dobiju .
Izcitao sam skoro sve Uhhhhhh....
Prvo i osnovno oni koji na bilo koji nacin zele da obeshrabre ove divne ljude mislim da im nije mesto ovde ...to su oni koji se i u realnom zivotu tako ponasaju ljubomorni i licemerni.
Ali necu se njima opterecivati......
Nov sam na forumu tek sada skupljam papire znam samo da mi je pra baba bila bugarka i njeni roditelji bugari
baba po majci .... majka bugarka otac srbin
moja majka otac srbin, majka polu bugarka ...sto dokazujem izvodima umrlicama vencanicama i mojim izvodom da sve povezem
cekam stari dokumen moje pra babe .... zivela u jugoistocnu srbiju mesto,, topli dol,, bugarski naravno ... e posle predat.
Moje pitanje bi glasilo gde se dokumenti stari nalaze za mesto topli dol..... Bosilegrad opstina ili crkvene knjige.
Imam praijatelje pa da nebi gubili vreme i tamo ih uputio . Hocu da prilozim i stari dokumen koji potvrdjuje da je bugarka nadam se da ima i nacionalnost ako pak nema potvrdicu vencanicama tu ima .

Jos nesto da vas ohrabrim za sada netreba bugarski .... ja sam zvao ambasadu iz Beograda psto zivim i radim u BG pa cu tu da cekam drazvlajnstvo pa koliko potraje . Bolje ikad nego nikad ...... i ako su nekad govorili braca bugari to zaista i jesu hvala im sto nam omugcise da i to sto nam je ostalo od zivota provedemo normalno barem se nesekiram za decu upece
veliki pozdrav

Ukoliko su tvoji preci ziveli (ili zive), na podrucju opstine Bosilegrad konkretno, izvod o poreklu mozes dobiti u opstinskoj kancelariji mesta odakle su,ako postoji u njihovom selu,ili u selu koja opsluzuje to podrucje, ne mora biti Bosilegrad, vec kancelarija gde inace ljudi iz tog mesta vade izvod iz maticnih, ti vec verovatno znas gde, ili se raspitaj. Oni poseduju maticne knjige iz tog perioda, nisu one u Kjustendilu, vec tamo gde se opstina i vodi. Eto za selo odakle su moji,ta kacelarija se nalazi u susednom selu,i oni imaju knjige jos od kraja 1800-tih/pocetak 1900-tih. Sluzbenica ce potraziti u knjigama, na primer, tvog pradedu, i ako se u knjizi vodi kao bugarin,imaces validan izvod. Onda treba da uzmes i izvod svog dede,i oca (ili majke,zavisi sa cije je linije), i to je dokaz da si potomak. Eto,toliko,nadam se da sam bio jasan. U pocetku sam bio skeptican oko toga da mesna kancelarija izdaje takav dokument, medjutim, stvar je zvanicna i pouzdana, i to je prepis originalnih knjiga, i mnogi su samo na osnovu tog izvoda zavrsili posao, pa nadam se i ja,i ti.

Pozdrav!

Nesto me zanima nije u vezi samnom ....
Kakva je procedura kad potomak nije u direknoj vezi sa nekim vec preko nekog brat dokazuje nesto
Direkno pitao me moj drug pa ja cu postaviti pitanje ..... znaci linija nema prema bugare vec neki brat koji ima drzavljanstvo Bugarske makedonci su u pitanju koji su nam i zeznuli stvar kao i uvek dosada


[Ovu poruku je menjao pekan0001 dana 14.08.2016. u 03:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.08.2016. u 23:14 - pre 94 meseci
Sad su po ostrili mi sa cvrstim poreklom se plasimo sta ce biti
procitaj temu ... pa sad nema sanse jedino ako znas predsednika plamena
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.08.2016. u 00:43 - pre 94 meseci
Pa ti ako nemozes da se snadjes sta je neko mislio da napise bolje i neidi na interviju
hahahah .... bolje da nepisem bugarsko-sopski-makedonski
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.opera-mini.net.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.08.2016. u 00:53 - pre 94 meseci
Zavrsio sam intervju odavno, meni ne treba pomoc,vec sam hteo tebi da pomognem, ali dzaba kad te ne razumem :)
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.08.2016. u 01:57 - pre 94 meseci
Nista Dobrivoje , onda miruj.
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.08.2016. u 20:56 - pre 94 meseci
Samo bi zamolio moderatore da reaguju.....
Moje pitanje je glasilo Gde se nalaze knjige te i te? ..... zdravo sta je tu nerazumno....
Ja ovde nepolazem Srpski nego raspitujem se kako da dodjem do bugarskog Bugarski pasosa ..... oni koji su razumeli odgovorili su .. i aj sam se zahvalio sta ima tu lose .
Vas dvojica niste razumeli niko vas ne tera da date odgovor i da spamujete celu stranu ...
E sad da ja nebi bio veci katolik od papi ..... sta gospoda ima protiv dialkta ..sopskog,bugarskog,makedonskog i to je citirao cak
i jos naveo da je ovo srpski forum a dosli da se raspitaju kako da uzmu bugarski pasos ...Ali ja znam i zasto je to tako ...
Ja sam naveo sledece ... da bez porekla nece niko dobiti pasos moze samo da baci pare ... nema posrednika nema nista nemoj niko da vas laze
Nadam se da sam na taj nacin ustedeo vas novac i trud .... Pasos dobijaju samo ljudi koji imaju direkno bugarsko poreklo
potomak,majka ,baba-deda,pra baba-deda,cukun baba-deda .... i kraj sto bi znacilo 1.stupanj,2.stupanj. 3.stupanj to sve lepo pise.
Ja to nisam izmislio imate broj ambasade javice se jedan jako prijatan gospodin i na srpskom vam objasni celu proceduru to znaci bez babine i dedine papire nema pasport ..
pozdrav za site .....
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.08.2016. u 22:47 - pre 94 meseci
Citat:
mucko030:
Prijatelji, upravo sam sad pricao sa mojim posrednikom iz Vidina BG i situacija uopste nije ruzicasta-naime i on mi kaze da bas i skoro sve vracaju na dopolnitelstvo bez obzira dali su predati dokumenti ili ne i koliko su jaki po kom se osnovu dokazuje poreklo,
kako mi rece ta neka direktorka koja se nalazi u ministarstvu odsek za grazdanstvo insistira na tome i trazi dodatna dokumenta,i jos mi rece da je doslo do velikih svadja izmedju odseka gde je ona i gde se izdaju proishodi jer oni po njenom nemaju validnost a i ljudi se bune pisu molbe,zalbe itd.koliko sam svatio i dobra je vest da ce da je smene sa tog mesta.
A sto se tice dopune on mi rece ako nam traze da podnesemo ista dokumenta, jer moras nesto da podneses u suprotnom te iskljucuju iz daljeg procesa.

Druze moj reci ti tvom posredniku da ne svira frulu ne vracaju sve samo one koji nemaju poreklo njih vracaju i neplasi te ovaj narod ... nek se javi neko da je vracen koji ima uredne dokumente.I neka slika te dokumente sa kojima je vracen .Posrednici stite sebe jel su vam uzeli pare pa fora vracaju malo sutra vracaju ... po stoti put pa nek moderator obrise poruku ako nije dobra...
Narodnost mora da pise bugarska nikako SFRJ imate u vencanom listu a stari dokumenti nemaju narodnost ali oni potvrdjuju da se ta osoba nalazila na teritoriji tadasnje Bugarske .... neplasite se opste ko ima babu ,dedu i pise narodnost Bugarska mislim da sam vam pomogo
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.mbb.telenor.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.08.2016. u 22:57 - pre 94 meseci
dali ti vidis i citas sta pises, mozda pokusavas da nas naucis nekom novom pravopisu ili vezbas pred odlazak na interviju :D, ili nas sve ovde vuces za nos i kao ti si sad dosao da nas prosvetlis sta treba da bi se dobio pasos - eto mi to neznamo, a usao si na forum pitanjem sta i kako. Svi mi ovde znamo da nema bez valjanih dokumenata drzavljanstvo i mogu da ti kazem da nas je 90% vec pred ukazom, pa eto i moja malenkost. Niko nije spomenuo posrednike niti bilo kakvo muljanje sa dokumentima. I da ovo jeste Srbski forum.

P.S pogledaj sta sam pises ...sam postavljas pitanja i sam sebi odgovaras
za arogancijom nema potrebe
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.08.2016. u 23:07 - pre 94 meseci
Ti si bre napiso da ljude vracaju i da situacija nije ruzicasta i to si razgovaro sa posrednikom a ja sam bio i sutra idem opet u ambasadu neki posrednik koji te voza po sofiju ..... bezite od njih valjda mozete da odete na adresu kakvi posrednici znam jednog mnogo dobro EMIL ... ZEZNUO COVEKA
E SAD TVOJ POSREDNIK JE ZLATO ZA 400 EVRA ILI 500 hahahah
Sto se plasis onda ako su ti papiri uredni ... ja sam ovede pitao samo da li neko zna mozda gde su kjnige i druga mi pomoc nije potrebna nisam ni trazio kad budem trazio sigurno tebe necu pitati nego direkno Predsednika opstina Bosilegrada ili direkt u ambasada
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.08.2016. u 23:16 - pre 94 meseci
Sa tim stavom mozes i kod predsednika Sofije direktno.

Mene su vracali sa sasvim urednim dokumentima i plus sa cinjenicom da mi je clan porodice bugarski drzavljanin.

Malo se oduzilo, ali je sve zavrseno kako treba.
 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.08.2016. u 23:34 - pre 94 meseci
Ako imas clana porodice sa bugarskim drzavljanstvom pa ti netreba da cekas sve ovo
iskopiras pasos i 90% zavrseno
Ali postavlja se pitanje koji clan porodice .... jedino majka ili otac drugacije ne moze tako oni kazu nisam ja izmislio
znaci prvo imaju prednost dirkna linija potomak ------------ baba ,deda
potomak neciji ^^^^^ ..^^^^..... to je moglo e zato su uveli ovo nema vise te spakulacije
svi iz 2015. koji su validni dobice ovi nek se plase ostali idu napolje i sotaju bez 500 cak i 1000 evra ,jedino sto su mi rekli da nece biti vise dopuna ili imas dokument ili nemas ...
kakva bi dopuna trebalo ako pise ovako
vencana ljatifka za mitra
devojacko prezime kostov
narodnost Bugarska ...................... sta tu nije jasno
Ali postoji problem i u lekarsko uverenje da li je sve ok i sup jako bitna stavka proverava se sluzbeno
Toliko vidim da to nije niko napiso pa cek reko da napisem ja ...
Volim da vidim da me neko demantuje ako ovo nije tacno u arhivi supa se cuvaju prekrsaji 10 godine i ako se izmucka nesto preko interpola se sve dozna i covek bude odbiven a dacemo cekati hocemo 2.5 godine nije puno samo da odem iz ovu zemlju i nikad se nevratim vise .
Zamolicu sluzbenicu u ambasadi da mi na srskom da protokol i savama podeliti da nema vise reko ovaj reko onaj .

[Ovu poruku je menjao pekan0001 dana 15.08.2016. u 00:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.08.2016. u 00:15 - pre 94 meseci
Ovaj forum je otvoren jos 2007. Devet godina ovde iznosimo razlicita iskustva, informacije kako i sta treba za dobijanje drzavljanstva. U medjuvrenu su se i zakoni menjali, a sa zakonima i potrebna dokumenta. Nema potrebe da nakon 9 godina krenemo sa svadjom. Nikom ovde nije lako, svakome to drzavljanstvo znaci puno, bolju buducnost, ako ume da je iskoristi naravno. Ja sam ovde dao sve od sebe, i dao sve moguce informacije koje sam znao i cuo u medjuvremenu. Neke detalje koje puno znace nisam ni ja znao kad sam podnosio dokumenta, pa smo ovde naknadno na forumu to detaljno izneli.

Preporucio bi strpljenje svima, svako je napet, ceka promenu statusa, ali ova svadja ne donosi nista dobro na forumu. Svakog dana se cimam i ocekujem pozitivan odgovor... Strpite se i Vi, evo i Kamerman jos uvek nema promenu statusa, sto je bio par meseci ispred mene.
serb.ch
 
Odgovor na temu

Slobodan75
Vozac

Član broj: 332353
Poruke: 76
109.122.122.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.08.2016. u 05:22 - pre 94 meseci
Ko cobani se raspljavate usao sam na ovaj forum da pratim desavanja ajde ovi sto nemaju druga posla neka sjasu
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.mbb.telenor.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.08.2016. u 05:51 - pre 94 meseci
Ja mog ,,posrednika,, da ga tako nazovem nisam nikom nudio niti sam potencirao na tome, covek je korektno odradio svoje i posteno uzeo pare . A jeste iznosio sam stvari sto kaze Ch ono sto sam cuo pa bolje je da se provere sa vise strana zbog svih nas ovde jer uvek postoji ono rekla-kazala. u mom slucaju -dokumenta su uredno predata , objavljen interviju i predstoji cekanje...lagao bih kad bi rekao da ne postoji strah da nesto krene po zlu , ja ne mogu biti toliko SAMOUVEREN Kao TI da cu dobiti.
A tebi naravno ne trebaju odgovori na ovom forumu jer ti sve znas i sve imas i svima nama koji smo prosli procedure sad ces da nam otvoris oci sta nam treba , da ti kazem da ja sigurno nemam odgovore na tvoja pitanja i tako da nemozes od mene ocekivati odgovor, voleo bih da ti pomognem ali nemam mogucnosti.
Dobro je videti da ima i vecih Bugara nego sto su sami Bugari.
Od mene toliko javljacu se ovde samo ako budem direktno prozvan ili budem nesto saznao.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.08.2016. u 12:00 - pre 94 meseci
Cek' Mucko nemoj da begas, trebam da te pitam nesto! Pusticu ti poruku na pwt
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.08.2016. u 12:24 - pre 94 meseci
Pošto čekam septembar da preuzmem pasoš, predstoji mi posle toga da završim državljanstvo za decu. Pošto su deca mala (2 i po godine dečak i devojčica od 10 meseci), kapiram da intervuja za njih nema. :)
Da li neko zna detalje kako ide procedura za ovako malu decu?

Pisao sam jednom našem članu foruma, ali i on je u sličnoj situaciji sa malom decom, pa ako neko može da pomogne...
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.08.2016. u 12:43 - pre 94 meseci
ne begam ja nigde ... samo nesto da ucestvujem u raspravama sa nekim koji je dosao pa poceo da nas uci ovde kako da se izrazavamo a on do juce je zaboravio svoj ,,maternji,, ali sad nosen emoocijama da ce postati Bugarski Grazdanin, poceo da nas filuje i preti da ce pisati nekakvim dijalektima , a covek je gore samo rekao da ga ne razume sta kaze - a doticni vec se ljuti kako se nezna jezik.
Moj posrednik da kazem jos jednom jasno i pisano nikog apsolutno nije vozao po Sofiju niti je trazio dodatno novac za neke buduce troskove, ono sto je dogovoreno to je ispostovao, to sto si mi izbacio kao citat da se traze dopune, to sam izbacio kao i do sad sto sam postavljao svaki šapat sto sam cuo upravo iz tog razloga da nas NEBI VOZALI posto ima takvih i sto sam konstruktivno ucestvovao u svim diskusijama bez toga da se negde pravim pametan i da namecem svoje misljenje.
Vidi daleko od frule nisi odmakao pa se zato tako i predstavljas ovde i frulu mozes da sviras ti, taj covek nije iz Sofije vec je iz Vidina i ima sigurno ljudi ovde na forumu koji su zavrsavali stvari preko njega i mogu da potvrde moju pricu. A ti koliko sam Primetio iz TVOG pisanja dobro si upoznat sa tim prevarama a da ne kazem da si skoro pa i naivan kao Francuska sobarica.

 
Odgovor na temu

pekan0001
nema

Član broj: 334382
Poruke: 45



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.08.2016. u 15:58 - pre 94 meseci
E ajde ovako prvo sta si ti Mucko po zanimanju ..... ako si ispod inzenjera a po tvome obaracanju mislim da jesi nemamo o cemu pricati STOP.
znas koliko me zabole za tebe i tvog posrednika ti si jako bezobrazan i zamolicu te da mi se vise ne obracas tvoja pomoc mi apsolutno nije potrebana.
E sad imam sveze informacije iz ambasade danasnje vezano za problerm dopuna,i kasnjenja.ako neko zeli da mu kazem na pp.... a da li sam ja ono ili ovo nije vazno sada koliko sam srbin mogu da budim toliki i bugarin nevidim nista lose u tome po mamine linije .... ma bicu bre i kinez samo da pobegnem od takvih kao sto si ti,, odnosi se na Mucko30,, a i stvarno si mucko kod nas znas sta se kaze za muckava jaja.
E sad Pitanje ? da proverim svoj odgovor ...
Zasto je doslo do odbacivanja pojedinih predmeta ? i nemoj samo da mi neko kaze dosla ta i ta direktorka .... pa to ljudi nema veze kad sam to reko smejali su se ko ludi ..... odbacivanje predmeta vrsi komisija a ne predsednik te komisije u ovom slucaju ta gospdja , i na vasu zalost nece da se menja .
Ja nemam potrebe da varam direktan sam potomak majka-baba-pra baba-cukun baba,cukun deda .... i nebojism se opste cak sam danas i popio pice u ambasadi i ispricali se na srpskom,i svima bi savetovao da do drzavljanstva mogu da zavrse u Beograd ako su Validni jel ovde je filtracija i nema muvanja dokumenti idu za sofiju samo cisti ...cak i jos jedno za mucka30 cim prevedem dokumente necu cekati 3 ili 4 meseca teta kaze odmah dobicu broj
Uh zamalo da zaboravim netreba, bugarski ,


[Ovu poruku je menjao pekan0001 dana 15.08.2016. u 17:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.08.2016. u 16:11 - pre 94 meseci
Iznesi ovde informacije vezano za dopunu, da svi vide nove informacije
serb.ch
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.08.2016. u 16:12 - pre 94 meseci
Citat:
dpenev:
Pošto čekam septembar da preuzmem pasoš, predstoji mi posle toga da završim državljanstvo za decu. Pošto su deca mala (2 i po godine dečak i devojčica od 10 meseci), kapiram da intervuja za njih nema. :)
Da li neko zna detalje kako ide procedura za ovako malu decu?

Pisao sam jednom našem članu foruma, ali i on je u sličnoj situaciji sa malom decom, pa ako neko može da pomogne...


I ja planiram isto.

Koliko sam razumeo, postoji intervju sa oba roditelja koji se zakazuje nakon predaje prevedene dokumentacije, kao i da je procedura dosta brza od regularne.

Ovo vazi za decu do 14 godina, tako sa imas vremena :-)

Inace ukoliko odes u EU, deca ti imaju sva prava EU drzavljana kao clanovi porodice EU drzavljanina, tako da i nije frka da SRB udje u EU dok ne porastu :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3531216 | Odgovora: 15768 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.