Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review

[es] :: Smartphone :: Windows Mobile :: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 33315 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BioSQUAD
BioSQUAD

Član broj: 70379
Poruke: 566
212.200.126.*



Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review26.03.2008. u 12:56 - pre 195 meseci
Posle oko dve nedelje, mogu reci da radi perfektno.
GPS uz Garmin Mobile XT radi sasvim brzo! Uz probu od nekih 10-nak ROM-a, mogu reci da jedan od poslednjih od Dutty's, iako ima nekih Bug-ova, radi dobro!
Samsung Note II # iPhone 5 user
 
Odgovor na temu

zoran13
Zoran Radojevic
Kragujevac

Član broj: 124434
Poruke: 74
*.071.c87.petrotel.pl.

ICQ: 237925431


Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review27.03.2008. u 13:57 - pre 195 meseci
Koristim ovaj telefon oko 10-ak dana i mogu reci da radi vrlo dobro....cak odlicno, sve so mi je potrebno ovaj telefon ima....
e sad imam nekoliko pitanja vezano za softer... koji back up program mi preporucujete da koristim, na netu ima raznih, ali su misljenja razlicita?
Onda imam pitanje vezano da telefon koristim kao webcam...isto tako mnogo je programa, ali vecina su trial.... e sada ako neko ima mogucnosti da mi pomogne neka napise nesto u vezi ovih programa....pozzz
 
Odgovor na temu

BioSQUAD
BioSQUAD

Član broj: 70379
Poruke: 566
212.200.126.*



Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review27.03.2008. u 15:45 - pre 195 meseci
PIM Backup, jedino koristi.
Drugi ne moras! u PIM cuvas - Contacts, Calendar, Messages, Calls Logs... To su najbitnije!
Jer posle neko vreme uradis hard reset ili cesto menjas ROM-ove (kao ja).
Samsung Note II # iPhone 5 user
 
Odgovor na temu

mmirkov
Milan Mirkovic
Novi Sad

Član broj: 95592
Poruke: 22
*.metrohive.neobee.net.



Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review11.04.2008. u 10:23 - pre 195 meseci
Posle mesec dana aktivne upotrebe telefona, mogu da napisem samo reci hvale. GPS radi odlicno, telefon se nije ni jednom blokirao (sto me je prijatno iznenadilo) pa nije bilo potrebe za resetovanjem, jedino baterija ne izdrzava bas previse - ali to je i bilo za ocekivati. Posto sam pre Kaisera koristio PALM Lifedrive u kombinaciji sa obicnim mobilnim telefonom, mogu da kazem da sam generalno zadovoljan - osim jedne stvari koja me ubija u pojam (doduse, mislim da nema veze sa telefonom, ali svejedno). Malo-malo pa mi .PST Outlook fajl bude corrupt, i onda moram da ga "popravim" onim SCANPST utilitiem, sto neminovno znaci gubitak podataka (mailova, kontakata, zapisa u kalendaru). Ovo vec pocinje ozbiljno da mi smeta. Radim regularno backup (svaki dan), ali mi se vec par puta desilo da fajl bude ostecen izmedju dve sinhronizacije i da mi se jednostavno izgube neki brojevi telefona ili mailovi. Znam da to nije vezano direktno za telefon, ali kako njegova funkcionalnost ozbiljno zavisi od Outlooka i oslanja se na njega... Da li je neko imao slicnih iskustava? Pokusao sam po netu da nadjem neku alternativu Outlooku (Lotus Notes na primer), ali koliko sam uspeo da procitam - generalno je problem sinhronizovati druge programe sa WM uredjajem. Pre sam koristio PALM-ov organajzer (mislim da se zove PalmDesktop) i nikad nikakvih problema nisam imao.. Da li postoji neka alternativna kombinacija za WM uredjaje osim Outlook/ActiveSync koja radi stabilno i ne pravi probleme?
 
Odgovor na temu

zoran13
Zoran Radojevic
Kragujevac

Član broj: 124434
Poruke: 74
*.222.c70.petrotel.pl.

ICQ: 237925431


Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review29.04.2008. u 23:45 - pre 194 meseci
Imam pitanje vezano za micro sd karticu...da li kartica od 8 gb moze da radi na HTC TYTN II...
 
Odgovor na temu

MGale

Član broj: 181769
Poruke: 1
*.khis.de.



Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review19.05.2008. u 08:25 - pre 194 meseci
Kartica od 8Gb moze i radi bez problema (ja je koristim).

Pitanjce: Imam problem sa startovanjem GPS. Koristim Tom-Tom navigaciju i problem je kod ''hladnog starta''. Uredno je uradjen update QuickGPS-a ali mu i dalje treba dosta vremena da pronadje satelite.
Da li promeniti software, kupiti dodatnu antenu?
Svi predlozi su dobro dosli.
Citat:
zoran13: Imam pitanje vezano za micro sd karticu...da li kartica od 8 gb moze da radi na HTC TYTN II...
 
Odgovor na temu

stanisljevic
Gradiska

Član broj: 153084
Poruke: 19
*.koming-pro.com.



+1 Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review19.05.2008. u 13:11 - pre 194 meseci
Ja koristim GPS Tuner Offroad Navigation, koji imam instaliran i koji pokrenem pre startanja neke aplikacije
koja koristi GPS a nesnalazi se najbolje sa QuickGPS-om, i onda lepo ga odmah zatvorim i sve radi kao podmazano.


Ovaj telefon je predobar i premocan uhh za sve moguce sto vam ikad moze zatrebati.
 
Odgovor na temu

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
212.62.52.*



+9 Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review24.07.2008. u 10:18 - pre 191 meseci
Citat:
Imam pitanje vezano za promenu jezika na HTC TYTN II....trenutno se nalazim u poljskoj, ali posto ovde u radnjama niko ne zna kako se menja jezik i jedni kazu da moze prilikom resetovanja(naravno niko nije probao) da se odabere novi jezik a drugi kazu da uopste ne moze da se promeni....ja sam malo u cudu i ne znam kome da verujem...zato vas molim da ako neko zna napise.


Da bi promenio jezik moraš da flash-uješ drugi rom. Engleski na primer.
Nikako drugačije.
Da si u Srbiji ja bih to mogao da ti uradim za pola sata.

Flashovanje romova, SIM/CID otključavanje sam do sada radio na svojim telefonima:

HTC Wizard,
HTC TyTN
HTC TyTN II

za jedno godinu dana kada padne cena verovatno ću i na
HTC TOUCH PRO...


Pozdrav,
Popaj

p.s. - u velikoj sam gužvi, (dobio sam sina skoro, gužva na poslu...) ako uhvatim malo vremena, napisaću uputstvo kako se to radi...
Mada - s obzirom da mi je prošlo leto a nisam uspeo da uhvatim par dana da osposobim motor...




pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

Jezeraš

Član broj: 156185
Poruke: 37
*.neobee.net.



Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review03.11.2008. u 19:05 - pre 188 meseci
da se nadovežem na ovu temu, možda je malo kasno ali...

koristim već duže vreme HTC Kaiser (TyTn II) i interesujem me dve stvari. Koji po Vama ROM najbolje radi na ovom uređaju. Ja imam problem povremenog blokiranja uređaja na par sekundi. Upisivao sam mu razne ROM-ove, sređivao "PagePool" i dobio sam koliko toliko dobre rezultate, ali se ipak desi da ponekad freezuje na par sekundi šo me nervira.

Drugo, ako neko ima igricu "Call Of Duty" za pomenuti uređaj, bio bih mu zahvalan da postavi link ili da digne igricu na rapidshare

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Goticni
Boris Vezmar
Senior NOC Engineer, NOC Team Lead,
Systems Administrator
SuperAdmins
Beograd

Član broj: 94721
Poruke: 66

Sajt: www.borisvezmar.com


Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review17.11.2008. u 08:50 - pre 188 meseci
Aj da ja pitam par stvari koje nemaju veze sa igrarijama na ozbiljnom telefonu.

Zanima me, prvo i prvo, ako mi neko donosi uredjaj iz USA, da li je dovoljno kupiti unlocked telefon? mislim, da li je to dovoljno da budem miran da ce sve sljakati u majcici srbiji tamnici naroda?

Takodje me interesuje, kako je resen audio jack? nikako ne mogu da nadjem tu informaciju.

onda, koliko su tvrdi/mekani dugmici na tastaturi, i da li ekran moze da se podesi na odredjenu "tvrdocu" dodira za komandu?

pa onda, ima li ikakvih mozilla alternativa u vidu mail klijenta, browsera i tako to za njega posto IE ne koristim ni na kompu a kamoli na fonu :D

kako je reseno konektovanje sa wireless-om. Moze li se lepo izabrati source internet konekcije? Mislim, kada sam na gprs-u, ili 3g-u a zakacim se i na wireless pa bih voleo da mogu da izaberem sta cu da koristim a da me on posle ne hot swap-uje, nego sto izaberem to i radi.

takodje me zanima kvalitet ekrana. Ipak je 320x240 malo za 2.8" ekran, pa me interesuje kvalitet slike, i koliko je "brz" ekran. Mogu li se udobno gledati filmovi?

da li je iko probao GPS u Beogradu? Kako se snalazi? Neko je spominjaop ovde Plan Plus, pa me interesuju i iskustva sa time :)



eto, hvala unapred svim dobrim dusama ako se nadje neko da se iscima i odgovori mi :D
 
Odgovor na temu

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
89.216.33.*



+9 Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review17.11.2008. u 09:32 - pre 188 meseci
Citat:
Goticni: Aj da ja pitam par stvari koje nemaju veze sa igrarijama na ozbiljnom telefonu.

Zanima me, prvo i prvo, ako mi neko donosi uredjaj iz USA, da li je dovoljno kupiti unlocked telefon? mislim, da li je to dovoljno da budem miran da ce sve sljakati u majcici srbiji tamnici naroda?


gotovo 100% sam siguran da ce kod nas raditi ok. to je quad band fon. Valjda ;)
Citat:

Takodje me interesuje, kako je resen audio jack? nikako ne mogu da nadjem tu informaciju.

usb, ali ne standardan. npr sa RAZR-a ne odgovara. cucne na svoje mesto - ali se nista ne cuje. Uz fon idu sluške original. Ako hoćeš da koristiš sluške sa klasičnim džekom probaj dda proguglaš ebay za adapter...
Citat:

onda, koliko su tvrdi/mekani dugmici na tastaturi, i da li ekran moze da se podesi na odredjenu "tvrdocu" dodira za komandu?

baš koliko treba. Može. probaj forum.xda-developers.com za uputstvo kako.
Citat:

pa onda, ima li ikakvih mozilla alternativa u vidu mail klijenta, browsera i tako to za njega posto IE ne koristim ni na kompu a kamoli na fonu :D

Minimo, i mada ja isključivo koristim Firefox na PC-u, za PPC je (za sada?) nenadmašna Opera (subjektivno mišljenje - mnogih ljudi...)
Citat:

kako je reseno konektovanje sa wireless-om.

baš kako treba.
Citat:
Moze li se lepo izabrati source internet konekcije? Mislim, kada sam na gprs-u, ili 3g-u a zakacim se i na wireless pa bih voleo da mogu da izaberem sta cu da koristim a da me on posle ne hot swap-uje, nego sto izaberem to i radi.

Nisam mnogo koristio Wi-Fi, ali sam ubeđen da se sve može podesiti. Meni npr (kada mi je uključen WiFi) sam privavi novu mrežu, pita da li hoću da se nakačim, i ako hoću (i mogu) - sve nadalje radi preko nje, ne koristi GPRS - napominjem da nisam mnogo ulazio u problematiku, par puta sam ga uopšte i koristio...
Citat:

takodje me zanima kvalitet ekrana. Ipak je 320x240 malo za 2.8" ekran, pa me interesuje kvalitet slike, i koliko je "brz" ekran. Mogu li se udobno gledati filmovi?

Odličan. U zatvorenim prostorijama. Dosta dobar na otvorenom, na suncu, ako pojačaš osvetljenje ekrana. 320x240 nije malo za ekran, slika je odlična, ali je 2.8" malo... :(.
Iole upućene osobe znaju da su u HTCu zeznuli stvar sa drajverima za grafiku za kaisera - i još bezobrazno ističu da nisu napravili multimedijalni uređaj... :((((
Doskora sam morao da konvertujem video u manji format da bih mogao da gledam na Kaiseru bez seckanja i kočenja.
Ipak, sa Core Playerom je stvar gotovo došla na svoje. Mpg, avi fajl bez konverzije (doduše sa par podešavanja) secne jednom na minut-2 na par sec...
Zadovoljavajuće...
Citat:

da li je iko probao GPS u Beogradu? Kako se snalazi? Neko je spominjaop ovde Plan Plus, pa me interesuju i iskustva sa time :)

Ja - imam prijatelja koji jeste - koristi IGO8 i fenomenalno je zadovoljan. Plan Plus je dao mape Srbije za IGO. Igo6 je bio dobar ali IGO8 je fenomenalan (subjektivno)
potencijalni problemi - za Cold FIX trebaš malo duže da budeš ispod OTVORENOG neba (u odnosu na Sirf III čip)
pozicija na mapi je blago pomerena (nekih 5m) pretpostavljam da može da se kalibriše, ali nikako nema vremena...
Citat:

eto, hvala unapred svim dobrim dusama ako se nadje neko da se iscima i odgovori mi :D


Molim. p.s. - ode pauza za doručak... ;)


Citat:
Jezeraš: da se nadovežem na ovu temu, možda je malo kasno ali...

koristim već duže vreme HTC Kaiser (TyTn II) i interesujem me dve stvari. Koji po Vama ROM najbolje radi na ovom uređaju.

Eh... ja sam promenio 10tak sa xda-developers.com, i još nisam našao pravi... Eksperimentiši...
Citat:
Ja imam problem povremenog blokiranja uređaja na par sekundi. Upisivao sam mu razne ROM-ove, sređivao "PagePool" i dobio sam koliko toliko dobre rezultate, ali se ipak desi da ponekad freezuje na par sekundi šo me nervira.

Meni se s vremena na vreme skroz zablokira (uglavnom kada ga maltretiram). Soft reset i idemo... P.s. - i mene to nervira. On the other hand - it's Windows - what did you expect? ;)
p.p.s. - kada pogledam šta je alternativa ("obični" fonovi, nasmejem se i odmahnem rukom...

pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
89.216.33.*



+9 Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review17.11.2008. u 09:40 - pre 188 meseci
Khem,
upravo sam video da je tema postavljena pod "Smart Phone".
Smart phone uređaji nemaju Touch screen -
SP koriste Win mobile.
PDA koriste Win Mobile Pro...

Kaiser spada u PDA kategoriju...
Administrator, intervencija?
:)

pozz
pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

Goticni
Boris Vezmar
Senior NOC Engineer, NOC Team Lead,
Systems Administrator
SuperAdmins
Beograd

Član broj: 94721
Poruke: 66

Sajt: www.borisvezmar.com


Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review17.11.2008. u 11:56 - pre 188 meseci
hvala popaje :)

iskreno se nadam da ce kupovina u USA proci dobro i da necu imati problema ovde :)
 
Odgovor na temu

Sasa Vitorovic
Beograd

Član broj: 11629
Poruke: 193
*.cs.tamu.edu.

Sajt: www.ptt.yu/korisnici/s/a/..


Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review26.11.2008. u 20:27 - pre 187 meseci
Pozdrav svima,

Koliko sam razumeo TomTom verzija GPS softvera koja ide uz telefon moze da se koristi samo neko vreme, a posle mora da se plati. Ili gresim? Koje su mogucnosti za FREE gps u Srbiji - tu mislim na free software za ovu platformu nezavnisnih proizvodjaca? Meni ne treba nista posebno fensi, samo da ima mapu Beograda, i da ima mogucnost da me odvede od tacke A do tacke B. Takodje, ne bih to koristio tako cesto.

Trenutno sam u Americi ali ovde telefon nije bas tolko jeftin, mozda probam za thanksigiving.

Hvala unapred.
U fudbalu je vazno jedno:a to su dve stvari:rad ,red i disciplina.
 
Odgovor na temu

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
89.216.33.*



+9 Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review27.11.2008. u 07:04 - pre 187 meseci
Pozz,

za free GPS SW ćeš morati malo sam da proguglaš po internetu.
I izbegavaj reči kao "torrent" jer ćeš tako naići na krekovane verzije softvera, npr Igo 8, koji kažu fenomenalno radi u SR...

Eto. Pozdrav,
Popeye
pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

stanisljevic
Gradiska

Član broj: 153084
Poruke: 19
*.koming-pro.com.



+1 Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review27.11.2008. u 08:01 - pre 187 meseci
Pozz,
Citat:
Sasa Vitorovic:
Koliko sam razumeo TomTom verzija GPS softvera koja ide uz telefon moze da se koristi samo neko vreme

Moze da se koristi koliko hoces dokle god imas originalne mape, dakle softwer dolazi otkljucan bez mapa!

Citat:
Sasa Vitorovic

Koje su mogucnosti za FREE gps u Srbiji


Sto se tice FREE softwera jedina mogucnost je OziExplorer!
Sto se tice najboljeg softwera za navigaciju za podrucje europe i bivse juge to je Garmin Mobile XT, ovaj software se placa
kao i mape za njega! E sad postoje razne mogucnosti ;)!

Ali sto je najbitnije oba ova programa rade odlicno na HTC TyTN II, ja oba korstim vece jedno duze vreme,
da napomenem uradio sam upgrade wm na 6.1!

Citat:
p0peye:
npr Igo 8, koji kažu fenomenalno radi u SR...


Igo 8 radi ali... garmin je bolji ajmo reci edno 10 puta, ono bar sto se tice nas ovde ;), naravno imam i njega na telefonu
te sam radio usporedne testove, i samo cu reci garmin je zakon!
 
Odgovor na temu

Sasa Vitorovic
Beograd

Član broj: 11629
Poruke: 193
*.cs.tamu.edu.

Sajt: www.ptt.yu/korisnici/s/a/..


Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review27.11.2008. u 16:02 - pre 187 meseci
Hvala svima na pomoci.

Citat:
stanisljevic:
Moze da se koristi koliko hoces dokle god imas originalne mape, dakle softwer dolazi otkljucan bez mapa!


Nasao sam neke mape za Srbiju na torrentima, ali nisam siguran da li su 'originalne':) TomTom naplacuje za mape cak i kad imam njihov softver. A u Americi cu dobiti samo mape USA gradova naravno ...

Citat:
stanisljevic: Pozz,
Sto se tice FREE softwera jedina mogucnost je OziExplorer!


OziExplorerCE (for PocketPC and Handheld PC PDA's) kosta 30e za evropsko trziste tako da to nije besplatno, bio sam na njihovom sajtu - http://www.oziexplorer.com/

Inace, nasao na http://______.tk/ GPS softver u granicama mog budzeta - cena je 1500din za softver i mapu istocne Evrope. Nije besplatno, ali nije ni 100e :)

-V-: Piraterija.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 27.11.2008. u 17:47 GMT+1]
U fudbalu je vazno jedno:a to su dve stvari:rad ,red i disciplina.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review27.11.2008. u 16:49 - pre 187 meseci
Hehe, taj sajt koji prodaje mape za 1500 din nije ništa drugo nego neki naš piratski sajt

Nemoj se zavaravati..kartografija nikad nije bila jeftin sport, pa samim tim nemoj očekivati ikakve rutabilne mape za male pare (dok Google ne sredi Google Maps za Srbiju, kao što su to odradili do sada za Hrvatsku).
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Sasa Vitorovic
Beograd

Član broj: 11629
Poruke: 193
*.dsl.chcgil.sbcglobal.net.

Sajt: www.ptt.yu/korisnici/s/a/..


Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review08.12.2008. u 18:56 - pre 187 meseci
Pozdrav svima,

ja sam kupio kaiser preko eBaya dosta jeftino. Medjutim, skinuo sam ga sa mreze AT&T i sad nemam vise garanciju. Zadovoljan sam telefonom, ali kad zvuk ide preko spikerfona pa ima sum na pocetku izvodjenja pesme, a neretko se zvuk misteriozno iskljuci na sred reprodukcije pesme. Da li neko zna ovlasceni servis u Srbiji za HTC? Da li je neko imao slicnih problema?
U fudbalu je vazno jedno:a to su dve stvari:rad ,red i disciplina.
 
Odgovor na temu

Goticni
Boris Vezmar
Senior NOC Engineer, NOC Team Lead,
Systems Administrator
SuperAdmins
Beograd

Član broj: 94721
Poruke: 66

Sajt: www.borisvezmar.com


Profil

icon Re: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review08.12.2008. u 19:58 - pre 187 meseci
Savo, moj ti je iskren savet sto se tice tih problema da odes na xda developers sajt (google ti je prijatelj) i da flash-ujes novi OS ROM :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Windows Mobile :: HTC Kaiser (TYTN II / HTC P4550) - ES Exclusive Review

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 33315 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.