Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

trendnet tew-430apb ili air live 5460ap?

[es] :: Wireless :: trendnet tew-430apb ili air live 5460ap?

[ Pregleda: 2625 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon trendnet tew-430apb ili air live 5460ap?17.01.2008. u 21:50 - pre 198 meseci
pozdrav

koristim wireless duze vreme i koristio sam kartice uglavnom a sad hocu da uzmem ap posto je etar vec pun svakakvih signala i mislim da bi ap radio bolje.
e sad imam dilemu sta uzeti od ova dva iz naslova teme...
cena oba je priblizno ista samo me zanima koji je bolji i pouzdaniji,koji ima vecu snagu...
za ovislink sam dosta nasao po forumima da crkavaju kada se prebacuje izmedju modova,ne znam da li je to tako ucestalo ili su to izdvojeni slucajevi?
na prvi pogled me privlaci kod 5460 to sto ima dva lan porta pa se mogu povezati dva racunara (pretpostavljam) sto bi mi bas odgovaralo posto imam dva kompa u kuci koje nije moguce povezati u klasicni lan a oba idu na internet pa sad trenutno imam dve kartice u njima i dve odvojene antene za svaki komp posebno.
da li moze sa ovim ovislinkom da se odradi da oba kompa idu na net nezavisno jedan od drugog preko ap ako su spojeni sa njim lan kablovima??

a inace ovaj 5460 bi mi za nijansu bolje odgovarao zato sto mogu da uradim neku kompenzaciju a za trendnet treba dati cistu lovu.

ocekujem brze odgovore posto sam trendnet uzeo vec na probu pa bi trebao da odlucim da li ga uzimam.

pozdrav
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
212.200.214.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: trendnet tew-430apb ili air live 5460ap?18.01.2008. u 01:12 - pre 198 meseci
Ja imam i jedan i drugi..Trendnet bas taj 430 ti toplo preporucujem..jer razbija kakvu osetljivost ima..Znaci sa Ovisom mi se gubio sig a sa njime NE!
To je prvo..drugo to da Ovis stvarno zna da crkne..ja sam ih 4 komada menjao..i vise mi bilo dosta..ne prebacijem ga..radi u client modu...
Znaci glas za Trendnet svakako!
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: trendnet tew-430apb ili air live 5460ap?18.01.2008. u 17:20 - pre 198 meseci
Ja sam uzeo polovan 5460 zato sto me izaslo jeftino sa sve antenom.Na njemu mozes preko wisp moda da izadjes sa oba kompa na jednoj konekciji (prikljucku) posto moze da rutira saobracaj mada sam primetio da sporo radi.
Ne znam kakav je taj drugi ali i preko njega mozes oba kompa da povezes na net jedino bi morao pre njega da ubacis jedan svitch pa oba kompa u svitch a njega u ap.Provajder ti na baznoj podesi samo dva ip-a na istu mac adresu.Svitchevi sa 4 porta su oko 800din.
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: trendnet tew-430apb ili air live 5460ap?18.01.2008. u 20:56 - pre 198 meseci
pozdrav

hvala ljudi na misljenjima savetima.

sinoc sam probavao malo trendnet i u principu radi ok sto se tice signala samo mi je malo glup pristup ap.
znaci u ap podesavanjima sam namestio samo na klient mode i odabrao ap na koji se kacim a sve ostalo je ostalo na automatskim podesavanjima i supeo sam da se nakacim na provajdera i net radi ok.
ali nisam znao da se ap-u pristupa tako sto moram na mreznoj kartici da podesim rucno ip adresu pa tek onda pridjem ap i promenim nesto sto me zanima pa posle opet moram da vratim ap adresu na mreznoj na automatic da bi internet radio.
jel to jedini nacin pristupanja ap-u ili ima neki malo kulturniji nacin od ovog?
a i primetio sam da nekoliko puta nisam mogao da pristupim uredjaju preko njegove default ip adrese dok ga nisam resetovao.
a i ovo je totalno bezveze jer sta ako bi mi ap stojao na tavanu ili krovu,kako bih ga resetovao osim da se penjem na tavan a to mi bas nesto neradi tako cesto.
da li je to normalno da se desava kod ap ili je ovaj sto sam ja uzeo neki neobican?

a sad me intersuje za ovaj ovislink...
znaci imam dva kompa i hteo bih da ih povezem sa ap-om preko lan kabla.
na provajdera se kacim preko hot spota.
trebalo bi mi da radi lokalna mreza izmedju ta dva kompa koja imam i da mogu oba da pristupe na internet ali mi nije bitno da u isto vreme idu na net.,znaci ili jedan ili drugi da mogu da izadju na net nezavisno.
i ako moze ovako da se izvede u kom to modu radi i da li ce tako da radi normalno to jest da nista ne usporava i tako to kao sto dejan rece da se desava kad oba kompa idu na net u istom momentu (tako sam shvatio).
a sto se tice provajdera tu ide jedna ip adresa na jedan nalog i nije ogranicen mac adresom (mogu da koristim nalog preko bilo kog kompa to jest wireless uredjaja).

ajd razjasnite mi jos ovo pa da odlucim konacno.

pozdrav

ps:ima li kakve veze sto sam video na kutiji ovislinka da pise posle oznake uredjaja "v2"?
da li to mozda znaci da je neka druga verzija uredjaj u odnosu na one silne sto su kod ljudi pocrkavali a ima dosta primera po netu ili je to ustvari sve isto?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: trendnet tew-430apb ili air live 5460ap?

[ Pregleda: 2625 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.