Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1190949 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.10.2011. u 12:55 - pre 153 meseci
Super Isiii, drago mi je da ste uspesno zavrsili proceduru. Mozes li molim te reci koji je vas slucaj bio. Procitao sam mislim sve tvoje postove ovde ali nisam uspeo da ukapiram da li ti je decko/muz nemac ili srbin tjst. da li ima nemacko ili srpsko drzavljanstvo? Ako ima srpsko, koju dozvolu boravka ima, trajnu ili privremenu? Ako ima privremenu, koliko je vec dugo tamo, manje ili vise od 2 godine?

Hvala
 
Odgovor na temu

Romeo1977

Član broj: 281886
Poruke: 6
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.10.2011. u 13:18 - pre 153 meseci
pozdrav svima,trebam pomoc i savet,ja sam se konacno razveo u srbiji dakle imam vencani list gde pise da vise nisam u braku,imam verenicu u nemackoj,planiramo da se vencamo,trenutno radim u sloveniji gde imam radnu i boravisnu vizu,interesuje me sta je sve potrebno za vencanje u nemackoj,koliko se ceka za boravak,radnu dozvolu,verenica ima neogranicen boravak u nemackoj od 1990 i hrvatsko drzavljanstvo
 
Odgovor na temu

Isiii

Član broj: 275042
Poruke: 26
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.10.2011. u 13:23 - pre 153 meseci
tdusko,

Muz mi ima srpsko drzavljanstvo iako zivi ovde oko 10ak godina i ima trajnu boravisnu vizu.
Ako te jos nesto zanima, tu sam ;)
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.10.2011. u 14:06 - pre 153 meseci
Citat:
Romeo1977: pozdrav svima,trebam pomoc i savet,ja sam se konacno razveo u srbiji dakle imam vencani list gde pise da vise nisam u braku,imam verenicu u nemackoj,planiramo da se vencamo,trenutno radim u sloveniji gde imam radnu i boravisnu vizu,interesuje me sta je sve potrebno za vencanje u nemackoj,koliko se ceka za boravak,radnu dozvolu,verenica ima neogranicen boravak u nemackoj od 1990 i hrvatsko drzavljanstvo


Imas sve odgovore na ovoj temi. Sto kaze Isak, skuvaj duplu kafu i baci se na citanje :) Imas puno sa istim slucajem.

@Isiii

Hvala na odgovoru. Ja sam ipak neki "specijalniji" slucaj. Ja nit imam trajan boravak, niti sam vise od 2 godine sa privremenim boravkom, niti sam sa manje od 2 godine privremenim boravkom, a da smo se vencali pre dolaska u nemacku. Uz to radim i neke akrobacije oko promene posla tako da mislim da necemo sami da se upustamo u ovu avanturu vec cu da prezalim nesto para i da angazujem profesionalca. Previse mi je neizvesnosti da bi se kockao za par stotina eur. Nasao sam ovde u Minhenu advokata pa cemo videti.
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.10.2011. u 14:55 - pre 153 meseci
Pozdrav svima, evo i mene posle duzeg vremena.
Kod mene je bilo isto kao i kod Isiii, stim sto sam se ja odavno vencala u Srbiji.
Kad sam ovde pisala da sam kurs A1 zavrsila u Minhenu i odmah dobila boravak na godinu dana, bez cekanja u ambasadi, niste mi verovali.

Da li cete se vencati u Srbiji ili u Nemackoj, ne igra nikakvu ulogu i sasvim je svejedno, niti parovi koji se vencaju u Nemackoj imaju neke beneficije.
Zato svim nasim zemljacima predlazem vencanje u Srbiji, jer je mnogo jeftinije.
U Minhen sam prosle godine dosla kod svog muza na turisticku vizu i sasvim sam slucajno saznala da za ta 3 meseca mogu i ovde da idem i polazem A1.
Trenutno sam na zavrsnom B1 kursu koji se zavrsava oko 25. Oktobra i sa tim sam obezbedila trajnu boravisnu dozvolu.

Tdusko, nisam procitala tvoja pitanja, u skripcu sam sa vremenom, ali opisi mi ukratko tvoj problem, da se ne vracam na predhodne stranice.
Koliko shvatam tebi je potreban boravak na osnovu radne vize, ako se ne varam?

Ne znam stvarno tu proceduru kad su u pitanju Nemacke firme, ali moj suprug je dobio trajan Nemacki boravak na osnovu radne dozvole, posle 3 godine rada u Minhenu, jer se izjasnio da tu zeli i da ostane.
Kod njega je bila malo drugacija situacija, on radi u jednom inostranom konzulatu ovde u Minhenu, ali bez ikakvih veza i urgiranja, bez problema je dobio neogranicen boravak.
Takodje nije imao nikakav poseban uslov o visini primanja, niti on ima toliko visoku platu, kao sto se ovde spominju neke enorbne cifre.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.10.2011. u 15:36 - pre 153 meseci
Nisam ja ni iznosio svoj problem ovde jer sam dobro ispratio ovu temu i informisao sam se iz dosta drugih izvora tako da nije bilo potrebno da ovde trazim pomoc jer tesko da bi neko mogao da mi pomogne osim pravnika u nemackoj.

Radi se o tome da sam ja sedmi mesec ovde u Minhenu, imam stalan posao i privremen boravak na godinu dana(citaj jos 5 meseci). Hocu da se spojim sa suprugom koja je u Srbiji. Medjutim, mi se nismo vencali pre nego sto sam otisao nego tek pre mesec dana. To je prvi momenat koji komplikuje situaciju.

Citat:

(1) Dem Ehegatten eines Ausländers ist eine Aufenthaltserlaubnis zu erteilen, wenn

1.
beide Ehegatten das 18. Lebensjahr vollendet haben,
2.
der Ehegatte sich zumindest auf einfache Art in deutscher Sprache verständigen kann und
3.
der Ausländer

a) eine Niederlassungserlaubnis besitzt,
b) eine Erlaubnis zum Daueraufenthalt-EG besitzt,
c) eine Aufenthaltserlaubnis nach § 20 oder § 25 Abs. 1 oder Abs. 2 besitzt,
d) seit zwei Jahren eine Aufenthaltserlaubnis besitzt und die Aufenthaltserlaubnis nicht mit einer Nebenbestimmung nach § 8 Abs. 2 versehen oder die spätere Erteilung einer Niederlassungserlaubnis nicht auf Grund einer Rechtsnorm ausgeschlossen ist,
e) eine Aufenthaltserlaubnis besitzt, die Ehe bei deren Erteilung bereits bestand und die Dauer seines Aufenthalts im Bundesgebiet voraussichtlich über ein Jahr betragen wird oder
f) eine Aufenthaltserlaubnis nach § 38a besitzt und die eheliche Lebensgemeinschaft bereits in dem Mitgliedstaat der Europäischen Union bestand, in dem der Ausländer die Rechtsstellung eines langfristig Aufenthaltsberechtigten innehat.


Drugi momenat je sto trebam da promenim firmu jer mi se trenutna gasi pa to dodatno komplikuje situaciju. 3 poslednje plate, potvrda o zposlenju itd. Ako se dobro secam zbog slicnog scenarija je profin nadrljala svojevremeno.
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.10.2011. u 19:31 - pre 153 meseci
Tdusko, tvoju situaciju ne komplikuje to sto si se tek vencao, vec tvoju situaciju komplikuje to sto ostajes bez posla.
Da si i 30 godina u braku, ako nemas stalni posao u Nemackoj, tvoja zena nece dobiti boravak.
Po Nemackom zakonu, da bi doveo svoju zenu moras da ispunjavas sledece uslove:
1. Potvrda o stalnom zaposlenju (vollzeit), puno radno vreme
2. Tri poslednje platne liste, kao dokaz o visini plate (plata za vas dvoje ne sme biti manja od 1300 E. Ovo nisam sigurna, u Minhenu je to uslov).
3. Ugovor o zakupu stana, koji ne sme biti manji od 20 kv, po osobi.
4. Tri poslednja mesecna racuna o placenoj kiriji za stan (racuni od stanodavca, ili bankovno stanje gde se ima uvid u dokaz o placenoj kiriji preko bankovnog racuna).
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2011. u 07:10 - pre 153 meseci
Dusko
nisam ja nadrljala zbog toga. M.m. je dobio Ugovor sa stavkom da je probni rad 6 meseci a da se posle toga, ukoliko se ne otkaze produzuje na neodredjeno. Poceo je da radi 1.6 a ja sam predala dokumentaciju za Familienzusammenführung 28.8.2008. Dakle, jos mu probni rad nije istekao. Bez obzira, dobila sam vizu posle mesec dana.

Ne bi bilo lose da prvo bacis akcenat na trazenje drugog posla pa onda da se pozabavis spajanjem porodice. Znam da je tesko, mnogo je tesko, ali ona moze da dodje kod tebe dok se to ne zavrsi.


 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2011. u 08:52 - pre 153 meseci
Pa da, na to sam i mislio. Skoro promenio posao pa je bio jos uvek u probe zeit. Bilo kako bilo, ja sam juce izvukao od shefa potvrdu da sam unbefristet zaposlen i da nisam pod otkazom tako da sada imamo sve potrebne dokumente. Firma ce izgleda potrajati jos neki dan tako da ce biti valjda nesto. Poenta mog prethodnog posta, odnosno dela zakona koji sam citirao jeste da ukoliko su ispunjeni navedeni uslovi supruznik ima pravo da trazi spajanje i odmah ga dobija i to na licu mesta u nemackoj! Cela procedura traje jako kratko, cesto se moze zavrsiti za jedan dan ukoliko imate "vezu" u vidu advokata. Ukoliko neki od uslova nije ispunjen, kao sto kod mene nije, a to je da se nismo vencali pre mog odlaska onda spajanje nije zagarantovano jer postoji ono sto se fudbalskim zargonom zove "slobodna procena sudije", a ja to ne volim uopste jer sam vec imao losih iskustava sa jednom drugom ambasadom.

Znam da je najbolje da sredim drugi posao pa na tenane ali to bi dosta dugo trajalo. Vreme da nadjem drugi posao + otkazni rok + vreme da dobijem boravisnu dozvolu za novi posao + probe zeit 6 meseci (najverovatnije)... Probacemo sad ovako pa sta bude mada mi izgleda da imamo sve sto je potrebno.
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2011. u 11:29 - pre 153 meseci
Pozdrav svima...
Ovaj sajt mi je mnogo pomogao kada sam pre godinu dana predavala za vizu za spajanje porodice... Hvala svima koji su ovde izneli svoja dobra i ne bas sjajna iskustva.
Zelim samo da ponovim, NOVIM CLANOVIMA i onima koji SADA predaju za vizu, da je jako bitno sta ce vam u ODELENjU ZA STRANCE u gradu u Nemackoj reci, i jako je bitno znati da se ZAKONI RAZLIKUJU od Pokrajine do Pokrajine...ALi bez panike, sve ce biti reseno POZITIVNO, samo se treba pridrzavati spiska dokumentacije koja vam je potrebna za predavanje vize, Viza se predaje u Zemlji iz koje dolazite, u mom slucaju Srbija.
Ukoliko ste nesigurni da vam je dokumentacija potpuna, Jako Prijatni Momci ispred Konzulata u Beogradu, ce vam to pogledati i reci da li je sve O.K. U suprotnom vas nece pustiti da predate za Vizu... Samo Napred, bice sve ok....

Sada imam jedno pitanje za vas, ako neko moze da mi pomogne, kao sto vec rekoh, u Nemackoj sam vec godinu dana, imam familijarnu vizu, i zanima me da li mogu da otvorim firmu na svoje ime? Znam da trebam da se obratim Ausländeramt-u, ali pre toga, mozda ima neko ovakva iskustva.
Unapred hvala.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2011. u 13:56 - pre 153 meseci
Plavooka, mislim da bez problema mozes da otvoris svoju firmu u Nemackoj, ali opet se raspitaj, mozda je u pokrajini gde si drugaciji zakon.
U Bajernu znam sigurno da moze, pre par meseci je jedan moj drug, koji nema stalni boravak, registrovao radnju na svoje ime - servis za popravku el. uredjaja, u jednom gradicu blizu Minhena.

Tdusko, da li tvoja supruga ima zavrsen kurs Nemackog A1?
To je osnovni preduslov za dobijanje boravka na osnovu spajanja porodice, bez toga nema sanse da dobije boravak u Nemackoj, cak ni kad bi ti imao Nemacko drzavljanstvo.
Ja cim sam odnela sertifikat o polozenom A1 u roku od pola sata sam dobila boravak na godinu dana, bez posredstva advokata, isto kao i Isiii sto je uradila.
Sad ne znam da li je moguce da tvoja supruga dobije boravak, ako ti nemas stalni boravak u Nemackoj.
Mozda je najbolje da tvoja zena dodje kod tebe turisticki na 3 meseca, prikupite sva potrebna dokumenta i pokusajte, mozda imate srece pa vam advokat uopste nece ni biti potreban, jer i to sa advokatima moze dugo da potraje, a i puno kosta.
Takodje mnogo zavisi i na koga naletite u uredu za strance.
Ja kad sam otisla da trazim boravak ovde u Minhenu, u uluci Poccistr. se nalazi taj ured, naletela sam na nekog zadrtog Nemca, kojem ocigledno nismo bili simpaticni, nije hteo ni da cuje, bio je jako neprijatan i rekao mi je da moram da se vratim u Srbiju, pa preko ambasade da cekam boravak, uopste nije hteo da razgovara, a dva dana pre mene jedna zena koja je samnom bila na kursu bez problema je, u toj istoj ustanovi dobila boravak.
Nisam htela da odustanem, pa sam otisla sutradan kod druge osobe koja mi je bez problema odobrila boravak.
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2011. u 14:58 - pre 153 meseci
Hvala puno na infprmaciji quicken!
A sto se tice dobijanja bilo koje vize za Nemacku MORA da se ima POLOZEN JEZIK A1 i B1.
A1 TREBA za predavanje vize radi spajanja braka, a B1 TREBA za produzetak vize i dobijanje nemackog pasosa. To 100% znam jer to su meni trazili za predaju i produzetak familijarne vize, a mom suprugu su trazili B1 i polozen test o poznavanju nemacke politike zbog Nemackog drzavljanstva, posto je on u Nemackoj vec 20 god. I zeli nemacko drzavljanstvo.
Ali jos jednom pominjem, da sve to stoji na sajtu Nemacke Ambasade u Beogradu.
Hladni pozdavcic sa Severnog mora ;)
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2011. u 16:41 - pre 153 meseci
Dusko
'ajd ovako cemo. Niko od nas nije kompoetentan da ti na tako slozeno pitanje da odgovor. Mogu ja da pitam muza, da procackam na internetu ali sam sigurna da si ti to vec radio.
Zasto ti lepo ne uzmes spisak svih kancelarija koje se bave integracijom a ima ih vala dosta, sigurna sam, u gradu gde si. Cak ima i 'nasih' kancelarija koje pruzaju pomoc emigrantima (da se ne cimas sa jezikom) i odes lepo po pravni savet?
Ja sam neki neseser odmah po dolasku u Frankfurt, kao dobrodoslicu dobila, gde su uglavnom sve adrese, mejlovi i telefoni neophodni onome ko je stranac u DE i tu vala ima dosta tih kancelarija. Nikad mi nijedna nije zatrebala jer imam muza koji je tu rodjen pa mi je on vodic ;) ali sigurna sam da tako nesto moze da se iskoristi ako vec tome sluzi.
A, sta mislis?


xy51 nemam iskustva sa tim pa ne bih da pricam bzv.
Poz!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2011. u 16:54 - pre 153 meseci
Profin, nismo se razumeli. Ja nisam nikakvo pitanje postavljao, samo sam izneo svoj slucaj jer me je neko pitao da ga iznesem nekon sto sam rekao da je slucaj slozen i da ne ocekujem odgovor na forumu vec da cu se obratiti advokatskoj kancelariji specijalizovanoj za ovu tematiku. Tako ce i biti, advokata sam vec nasao tako da narednih dana bi trebalo da zapocnemo proceduru. Tacno je da su pare velike ali jednostavno ni ja ni ona nemamo ni vremena ni volje da se kockamo. Ona ima svoj posao, ja imam svoj i nema sanse da ona dolazi ovde na ekskurziju 3 meseca kako bi nesto probali. I ovako mi je vise muka od KVR, Poccistr itd. U svakom slucaju cenim svaciji pokusaj da pomogne ovde.

Supruga ima polozen A1 u Geteu.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2011. u 21:19 - pre 153 meseci
Iskrena da budem nisam citala prethodne strane. Izvinjavam se, ucinilo mi da imas problem i da ne znas kome da se obratis. Mein Fehler. ;)
Mi smo takodje angazovali advokata, specijalizovanu za emigracijsko pravo i nismo se pokajali. Na kraju je ispalo da nam nije ni trebala ali bila je jako profesionalna i naplatila samo ono sto je uradila a ne ono sto je trebalo da se uradi.

 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.10.2011. u 10:35 - pre 153 meseci
cao svima, ja sam isto tako pre godinu dana poceo da se raspitujem za dobijanje vize za nemacku na osnovu sklapanja braka, probali smo da se vencamo u Nemackoj, ali je maticarka jako , jako, jako komplikovala, bila jako bezobrazna, ja sam gomilu papira prevodio , potrosili smo mnogo novca, samo da naglasim da mi je sadasnja zena italijanka, naseg porekla, i na kraju nam je ista ta maticarka rekla, posle 3 meseca, da moram da predam dokumente u nemackoj ambasadi u Beogradu, jer inace ne mozemo da se vencamo, a poznajem gomilu ljudi koji to nisu uradili....elem, nema veze, puko nam je film, ja sam zakazao vencanje u Srbiji, tacnije u Novom Sadu, dokumeti koji su bili potrebni mojoj zeni je njena italijanska krstenica, uverenje o slobodnom bracnom stanju i pasos! 3 dokumenta! bio sam u neverici, a vencanje je kostalo citavih 5 eura! tako da je sve ispalo super. Posle toga je zena otisla u kancelariju za strance, i pitala da li mogu da predam dokumente ovde u nemackoj ili u Srbiji, na sta su odgovorili da mora u Beogradu. Predao sam dokumente u ambasadi u Beogradu 5 avgusta, i cekao, cekao, cekao, cekao, a u medjuvremenu sam u Stuttgartu (wernau) kod zene, i juce mi na adresu u Subotici stigne pismo od ambasade, da se pozivam 30 novembra da dodjem , i ponesem slike sa vencanja i da obave razgovor samnom??!!
Nesto mi govori da ce mi postavljati neka pitanja , da vide da li se poznajemo dovoljno ili smo se vencali da kazem iz koristi. Ima li neko neke informacije ili savete u vezi toga??? Sta bi me oni pitali, zasto ce me pitati, jel to neka kontrola ili sta??
samo da kazem da je velika razlika u mentalitetu ovde u Stuttgartu i Münhenu i u ponasanju sluzbenika i ljudi uopste, ovde su extra bezobrazni, neljubazni, neprofesionalni , uzas, razocarali su me jako. Bas bi mi dobro doslo misljenje ili savet ili bilo sta u vezi ove moje situacije, hvala svima puno, pozdrav!
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.10.2011. u 13:20 - pre 153 meseci
Cobbreti,
To je sasvim normalna procedura... Meni su postavljali pitanja u samoj ambasadi u Beogradu kada sam predavala dokumentaciju, na samom salteru. Kada je moji muz rodjen, gde, od kada je u nemackoj, kako je dosao u nemacku, kako smo se upoznali, da li je on upoznao moje roditelje i slicno. Slike mi nisu trazili, a suprug je bio pozvan u odelenje za strance u nemackoj da odgovara na ista pitanja i posle mesec dana su me pozvali da preuzmem vizu. Nije nista strasno, slobodno mozes da se prijatno nasalis sa nima, da bi razbio tremu. Nemoj da se plasis isto tako ce i sa tobom biti, mislim da je pozitivno svetlo daje sef odelenja za strance u nemackoj, sa kojim/joj ce se tvoja supruga susresti na razgovoru. Dobice poziv da odnese jos jednom poslednje 3 platne listice i tada ce je i ispitivati. Barem je tako bilo u mom slucaju.
Ako si podneo svu potpunu dokumentaciju koja se trazi, ( ima na stju Nemacke Ambasade u Beogradu) bice onda sve ok. Tu sam za svku pomoc i savet.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.10.2011. u 09:31 - pre 153 meseci
U nemackoj su od pre mesec dana na snazi elektronske boravisne dozvole. Znaci, ko god je ikada imao Aufenthalterlaubnis zna da se to lupalo u pasos, slicno kao i viza koja se dobija u BG-u. Medjutim, od pre mesec dana je sistem boravisnih dozvola centralizovan u Berlinu i ceka se i preko 4 nedelje! Da, ono sto se dobijalo za sat-dva sada se ceka i vise od mesec dana. Ono sto ne znam jeste da li se tih 4+ nedelja vodite kao bez dozvole ili sa, a samo na formalnost se ceka. Zbog te promene su i ovako nadrndane birokrate jos dodatno naelektrisane posebno sto svi znamo kako izgledaju prvi meseci nakon sto se sistem promeni. Svaka promena za njih je kolaps u glavi bilo da se radi o Srbiji ili Nemackoj, sve je to ista ekipa. Bitno je samo strpljenje i bez ishitrenih reakcija.

 
Odgovor na temu

tamil
milena tasic
nis

Član broj: 291933
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.10.2011. u 09:58 - pre 153 meseci
Pratim postove na ovom forumu o izdavanju viza radi pridruzivanju bracnom drugu, i sve mi je uglavnom jasno sa ispunjavanjem onih uslova koji su takodje navedeni i na sajtu nemacke ambasade,ali imam par pitanja na koje nisam uspela da pronadjem odgovore.
Moj buduci suprg je dobio posao u Berlinu kao visoko obrzovani deficitarni kadar u IT sektoru i ima radnu vizu.
Interesuje me da li uz njega (posle sklapanja naseg braka) ja uz boravisnu vizu dobijam i radnu vizu kada zavrsim sa svom papirologijom u nemackoj ambasadi u Beogradu (pod papirologijom podrazumevam i potrebni A1 sertifikat), da li ima znacaja i to da sam i ja sa fakultetskom diplomom? (ali mislim da nije priznata u nemackoj) i da li bih u Berlinu morala da idem na integracioni kurs, i koliko takav kurs inace traje?
 
Odgovor na temu

Isiii

Član broj: 275042
Poruke: 26
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.10.2011. u 11:30 - pre 153 meseci
Citat:
tamil: Pratim postove na ovom forumu o izdavanju viza radi pridruzivanju bracnom drugu, i sve mi je uglavnom jasno sa ispunjavanjem onih uslova koji su takodje navedeni i na sajtu nemacke ambasade,ali imam par pitanja na koje nisam uspela da pronadjem odgovore.
Moj buduci suprg je dobio posao u Berlinu kao visoko obrzovani deficitarni kadar u IT sektoru i ima radnu vizu.
Interesuje me da li uz njega (posle sklapanja naseg braka) ja uz boravisnu vizu dobijam i radnu vizu kada zavrsim sa svom papirologijom u nemackoj ambasadi u Beogradu (pod papirologijom podrazumevam i potrebni A1 sertifikat), da li ima znacaja i to da sam i ja sa fakultetskom diplomom? (ali mislim da nije priznata u nemackoj) i da li bih u Berlinu morala da idem na integracioni kurs, i koliko takav kurs inace traje?


Cao *Tamil,
Ako procitas moje postove videces kakva je bila moja situacija i kako je sve proslo. Ako tvoj buduci suprug ima stalnu boravisnu vizu i zelite da se vencate u Nemackoj, verovatno ce te cekati sve sto je i mene, pa da se sada ne ponavljam, ti budi malo vredna :) pa procitaj sve sto sam pisala i naci ces odgovore. Medjutim, i ako si u takvoj situaciji, ne mogu da tvrdim da te bas isto ceka, jer kako sam shvatila, neki propisi se razlikuju i od mesta do mesta u Nemackoj, te je najbolje da se raspitate licno kod nadleznih organa i tamo cete dobiti prave informacije, a veruj da cete dobiti i na vremenu!

Uz boravisnu vizu od godinu dana, ja sam dobila i pravo na pristup trzistu rada, da ga tako nazovem (tj.mogu slobodno da radim). O detaljima se nisam raspitiivala jer me u tom trenutku to nije puno zanimalo s obzirom da nisam imala u planu nikakav posao.

Sto se Integracijskog kursa tice, to ti mogu pojasniti jer sam trenutno u tim voodama. Verujem da je, sto se kursa tice, i u Berlinu isto kao i u Minhenu, jer to propisuje drzava.
Dakle, Integracijski kurs se sastoji od 645 sati tj.

Integrationskurs: insgesamt 645 Stunden - 1 euro pro Stunde / Kostenbefreiung möglich

Basiskurs: Modul 1: 100 Stunden = 100 eu (100 sati traje jedan modul odnosno mesec dana i placas 100 eu - to je ako nisi na socijali a sigurno nisi jer tvoj buduci muz zaradjuje; sve se to proracuna kada se vencate i on dostavi na uvid platni spisak)
Modul 2, 3, 4, 5 i 6 - isti princip kao za modul 1.

Orientierungskurs: 45 Stunden = 45 eu

Kad sve zavrsis polazes za Zertifikat Deutsch B1!

Znaci, u zavisnosti od skole koju izaberes i njihovog plana, a najcesce je to intenzivni kurs od pet skolskih casova nedeljno, od ponedeljka do petka, tako ce ti jedan modul trajati mesec dana.
Modul 1 i 2 = A1
Modul 3 i 4 = A2
Modul 5 i 6 = B1
Nakon drugog modula polaze se test da se vidi da li si savladala gradivo i da li mozes da predjes na modul 3. Verovatno se i nakon cetvrtog modula isto radi ali o tome ne znam jer jos nisam dotle stigla.
E,sad, ne krenu svi od prvog modula jer neko zna nemacki i za neki visi nivo. Ja sam pre dobijanja vize, odmah po dolasku ovde, upisala kurs i odmah u skolu koja odrzava taj Integracijski, tako da sam ja dva modula zavrsila pre "zvanicnog" upisa na Integracijski (jer sam sama sebe finansirala i placala vecu, ppunu cenu).
Posto sam posle tog drugog modula sama sebi dala oduska pa bila na odmoru, nakon mesec dana otisla sam u drugu skolu da upisem treci modul ali su mi prvo dali da radim test da vide da li mogu na treci. Polozila sam i upisala se! Znaci, u roku od godinu dana koliko mi traje viza, kako su mi rekli, ja moram da krenem na kurs i da im pred istek vize odnesem potvrdu da ga pohadjam kako bi mi mogli produziti. Nisam u obavezi da moram da polozim i taj B1, ali naravno da meni ide u prilog ako i to resim pozitivno.
Bukvalno, posto "zvanicno" imam jos 4 modula da odslusam, a 10 meseci prostora do isteka vize, to ti govori da nije nista toliko strasno da zahteva paniku. Najbitnije je resiti sve ono sto prethodi tome, a posle laganica. Naravno da te volja uvek mora pratiti ali zarad nekog cilja i svakako neceg boljeg, nista nije ni tesko!
Nadam se da sam ti ovim kilometarskim izvestajem malo pomogla i da ti je sad jasnije, bar sto se tice ucenja jezika.

Srecno i pozdrav!!!




 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1190949 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.