Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wirelles-potreban savet

[es] :: Wireless :: wirelles-potreban savet

[ Pregleda: 1556 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dracoli
Colic Dragan
Srbija

Član broj: 35632
Poruke: 51
80.93.249.*

Jabber: dracoli


Profil

icon wirelles-potreban savet27.09.2008. u 14:25 - pre 190 meseci
Postovana gospodo!Molio bih vas za savet oko ovog problema.Koristim wireless internet preko provajdera Donet.net.Antena se nalazi na oko 50-60m vazdusne linije od moga kompjutera i deli nas jedna prepreka(zid od cigli-debljine oko40cm).Na wireless kartici (Asus 802.11 standard) imam samo originalnu malu antenu,sa kojom na kompjuteru dobijam signal nikad manji od Vrlo dobar a cesto i odlican.Protok mi je 128kb i nisam imao vecih problema.Koliko para toliko muzike.Sada pitanje i problem.Danas me zove predstavnik provajdera i kaze kako mora da mi iskljuci internet jer imam jako slab signal pa se nekolicina ostalih korisnika (ima nas ukupno oko 20 na istoj adresi),zale da im zbog slabog signala kocim pristup internetu!?!?!?!?!?!?Ti koji se zale inace imaju protok od 512 pa na vise i 24h su na rapidu (pa mi sitni ne mozemo ni da primirisemo da nesto skidamo).Pisanje je dosta opsirno ali molim odgovor na pitanje,da li ja stvarno sa ovakvim prijemom signala gusim ostale ili je to neki trik?Hvala na strpljenju i ujedno odgovoru.Pozdrav!
Svaki elektricni uredjaj radi na beli dim
koji se nalazi u njemu; kada beli dim izadje,
uredjaj više ne radi!
 
Odgovor na temu

Rade_mne

Član broj: 186661
Poruke: 27
62.4.36.*



Profil

icon Re: wirelles-potreban savet27.09.2008. u 15:06 - pre 190 meseci
Ne možeš gušit ostale, samo je tebi gore, osim ako je kod tebe neki server koji ostali koriste.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: wirelles-potreban savet27.09.2008. u 17:39 - pre 190 meseci
Stavi drugu antenu, koja ima dobit vecu za toliko koliko ti je signal slabiji nego sto provajder trazi.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
93.86.20.*



+638 Profil

icon Re: wirelles-potreban savet27.09.2008. u 22:44 - pre 190 meseci
nece verovati ali je tacno, gusis ostale, ap se "trudi" najvise oko tebe a "zapostavi" druge
 
Odgovor na temu

dracoli
Colic Dragan
Srbija

Član broj: 35632
Poruke: 51
80.93.249.*

Jabber: dracoli


Profil

icon Re: wirelles-potreban savet27.09.2008. u 23:16 - pre 190 meseci
Bas tako su mi i rekli kao "guslac",da se ap trudi da meni dostavi sto bolji signal a drugima ga uskracuje.Pomenuli su i vremenske uslove (kisu i sneg kao razlog slabljenja signala),ja sve to znam da je bitno ali kako da od pocetka koriscenja wireless-a (od Januara ove godine),nista nije menjano tj antena ista i mesto racunara je isto i do sada se to nije desavalo pa odjednom ja pravim dar mar po net-u.Danas sam ponovo razgovarao sa tipom iz doticne firme koji mi kaze da je navodno,moja kartica od nove godine do sada malo "ogluvela" pa joj treba jaci signal?!?!,ili su oni malu kolicinu protoka podelili na puno vise delova pa im se sada gusi sistem??????U svakom slucaju nabavicu spoljnu antenu ali mi nikako ne ulaze u glavu kako to kartica "ogluvi" sa samo 10 meseci starosti iako je od pocetka skoro stalno prijem signala u racunaru oko 50%.
Svaki elektricni uredjaj radi na beli dim
koji se nalazi u njemu; kada beli dim izadje,
uredjaj više ne radi!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: wirelles-potreban savet28.09.2008. u 13:08 - pre 190 meseci
Ako je kartica prijavljivala signal od 50% to sasvim sigurno nije valjalo, samo su te tolerisali.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: wirelles-potreban savet

[ Pregleda: 1556 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.