Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da napravim AP ali da radi kao repetitor

[es] :: Wireless :: Kako da napravim AP ali da radi kao repetitor

[ Pregleda: 4314 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
91.191.35.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Kako da napravim AP ali da radi kao repetitor11.10.2009. u 18:12 - pre 177 meseci
Kako da napravim sebi AP ali da radi kao repetitor. Imam nekih starih racunara i mogao bi sebi napravit AP ali ne znam kako nesto malo sam se zezao sa mikrotikom ali ne dovoljno da bi mogao da to sebi napravim. Da dajem 150 KM za neki liknsys to mi je malo puno. Ali imam laptop i zelio bi da primam signal bezicno po kuci i sad sam sebi kontao da napravim neki AP koji bi na jednu antenu i karticu primao sigan od mog ISP-a a na drugu antenu odnosno karticu taj pojacani signal salo po mojoj kući. I mozeli na mikrotik ici bilo koj wireles kartica ako ne mozel se miktrotiku dodat odredeni driver.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Kako da napravim AP ali da radi kao repetitor11.10.2009. u 19:01 - pre 177 meseci
Bilo je ovakvih tema prilicno ali ajde jos ovaj put.
Mikrotik je najbolje resenje ali kao sto si i sam shvatio treba malo znanja.
Drajveri se koliko ja znam nemogu ubaciti nego sta podrzava to je to.
Ako vec hoces sa racunarom da se zezas uzmi instaliraj neki lite xp ili linux ako znas da radis sa njim.
Varijanta sa xp-om je najjednostavnija.
Ubacis dve wlan kartice,jednu podesis da se kaci na provajdera i tu konekciju serujes na drugu karticu koju podesis u ad-hoc mode (a mozes da nadjes karticu koja podrzava rad u ap modu).
To bi otprilike bilo to osim nekih detalja kao sto su da u biosu namestis da se posle nestanka struje racunar sam upali,da instaliras team viewer na tu masinu da mozes da je podesavas bez da se penjes po tavanu i slicna pomagala.

Nadam se da ce ti ovo koristititi.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
91.191.35.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Kako da napravim AP ali da radi kao repetitor11.10.2009. u 19:35 - pre 177 meseci
Hvala na brzom odgovoru. Moglo bi to da se share-uje konekcija preko druge wlan kartice. neku trojku na tavan i na nju xp stavim jedna kartica se konektuje na mrezu a druga radi u ap modu il ad-hoc na laptop. Dvije kartice bi mogao da priustim a mogu i neke polovne da saletim. A gledam sad neki AP airalive mogu da kupi m nov za 100 km i pise da moze da radi u univerzal repetitor modu ne znam kava bi mi to bila opcija. U svakom sluaxju hvala.



 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Kako da napravim AP ali da radi kao repetitor11.10.2009. u 20:33 - pre 177 meseci
Imas za te pare airlive 5460 ili 5470 koji imaju repater mode.
U tom modu ap radi istovremeno i kao klijent i kao ap,znaci preko iste antene i prima signal od provajdera i salje ga nazad.
U principu se ovaj mod nije bas pokazao kada se koristi usmerena antena za povezivanje na provajdera.
Bolja ti je ona varijanta sa racunarom na koji mozes da spojis taj ap da radi u ap modu a kartica da bude samo za provajdera a moze i obrnuto.
To sto tebi treba je najbolje izvesti sa jednim ap u klijent modu i jednim wlan ruterom pa ako mozes da nadjes jos jedan wlan ruter ustedeo bi sebi mnogo truda i vremena.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
91.191.35.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Kako da napravim AP ali da radi kao repetitor12.10.2009. u 07:23 - pre 177 meseci
Ali ja sam raskalpao jedan taj AP koji moze da radi u repeter modu ali u njemu ima jos jedna antena koja je ugradena u kuciste AP-a i sad aj kontam da na onu vanjsku antenu koju mogu odvrnuti stavim jednu usmjerenu antenu kojoj bi kabal samnjio na jedno 2 metra i sa tom se aantenom kacio na omni antenu mog provajdera. E sad i mislim da ima jos jednu varijantu koju cu sigurno koristiti. A to je da kupim dvije kartice TP-LINK TL-WN551G koje u sebi imaju atheros cipove i onda mogu komotno da napravim sebi mikrotik repetitor em cu nauciti kako da koristim mikrotik. I sebi napraviti repetitor a sad ako nebudem znao napravit ja cu onda te dvije kartice da stavim u masinu sa xp-om i da probam napravit onako kako si mi ti rekao jedna prima druga radi u AP modu.
I to je jeftina varijanta trojku imam džabe neku u radionici. Monitor zvučna i ostala sr... ne trebaju samo znači mašina i na nju instaliram mikrotik. E sad to kako sam ja izracunao kosta samo 30 km po kartici znači za 60 km odnosno 30 eura mogu imati repetitor. I onda kad sei o napravim mogu staviti jedan mali tutorijal na ES forume da i ostali vide kako se to radi.
http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=391 link sa cijenom kartice
evo koji sam ruter htio da kupim
http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1217469218521
I ako moze misljene o ovom AP i mozeli on da obavlaj ono sto meni treba TP-LINK TL-WA501G http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=392
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Kako da napravim AP ali da radi kao repetitor12.10.2009. u 15:43 - pre 177 meseci
Oba ova rutera su ista po funkcijama to jest imaju repeater mode.
To sa karticama i mikrotikom mozes da uradis i bilo bi najbolja varijanta.
A taj ap sa dve antene nije za tu svrhu kako si ti zamislio nego na obe antene prima i salje isti signal u cilju dobijanja najboljeg signala.
Znaci ne moze da se jedna antena koristi za prijem a druga za predaju.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
91.191.35.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Kako da napravim AP ali da radi kao repetitor12.10.2009. u 23:08 - pre 177 meseci
Hvala sad sam razumio nego eto isao sa slijedom logike pa sam mislio da tako radi. Ali eto već sam nešto naučio ja ću da kupim ove dvije kartice i onda mikrotik. Samo da jos skontam kako mikrotik radi. Odnosno kako se podesava repetitor mod. Još jednom TOX maistor-e hvala.
 
Odgovor na temu

invisible_bgd
Beograd

Član broj: 257240
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako da napravim AP ali da radi kao repetitor12.04.2010. u 22:41 - pre 171 meseci
http://www.dd-wrt.com/site/index

ukoliko imas neki od rutera sa liste, resen problem.

lista rutera i pretraga je ovde :http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

ovde imas odgovor na svako pitanje: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Main_Page

ddwrt u stvari omogucava mnogo vise funkcija, koje ruter pre flesovanja nije imao (po default-u)
 
Odgovor na temu

Amater011
Beograd

Član broj: 124814
Poruke: 50
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Kako da napravim AP ali da radi kao repetitor14.04.2010. u 23:12 - pre 170 meseci
Vecina wireless uredjaja danas ima ripiter rezim rada, to vise nije nista cudno s tim sto ga cesto zovu WDS - wireless distribution sistem. Proveri ali mislim da ga sigurno ima TP-Link TL-WA5110G 400mW, takodje drugi TP-Link uredjaji, isto Planet, Level1...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Kako da napravim AP ali da radi kao repetitor

[ Pregleda: 4314 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.