Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89233 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.80.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 02:19 - pre 177 meseci
Citat:
Mrle,
mozes ti drsko da umanjujes vrednost nekog linka isticuci pre svega ko je info na tom linku pisao, ali ne mozes time promeniti cinjenicu da su nevini umrli.


pa ubijali su nemci u srbiji i sirom evrope milione drugih nevinih . recimo u srbiji su ubijali 100 srba za 1 ubijenog nemca

pa su tako u kragujevcu i kraljevu streljali preko 15.000 ljudi...

i tako...

i sta onda , pobili narod, i posle rata, nikom nista, puj pike ne vazi ? a?
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 07:13 - pre 177 meseci
Citat:
Isak666: Mrle,
mozes ti drsko da umanjujes vrednost nekog linka isticuci pre svega ko je info na tom linku pisao, ali ne mozes time promeniti cinjenicu da su nevini umrli...


cuj sad ovo, sad sam ja drzak.

vidi Isak666, ja ponekad kada imam vremena posecujem ove cetnicke i ustaske forume.
volim da ih lozim tamo, mada uglavnom kod njih nema ovako da napises post i kliknes "send", a on se odmah pojavi, vec prvo ide cenzura.

ja nikada nigde, cak i kod njih, nisam procitao ovakvu izmisljotinu kao ovu ka kojoj si ti ostavio link - da su komunisti ubijali zene i decu u konc-logorima.

to bre pas s maslom ne bi pojeo.

da su umirali od gladi, hladnoce, bolesti ..... jesu.
umirali su tih godina tako i hiljade drugih.
nije bre bilo ni hrane, ni ogreva, ni nicega.
moja keva je dete poginulog partizana i partizanke i sestra dvojice poginulih prvoboraca .... obojica su bili maloletni kada je izbio rat, a jedan od njih je i poginuo kao maloletnik.
pa i ona je bre tada bila i gladna i smrznuta i bolesna.

i sta sad ti zamisljas? ..... da su zli crveni trebali prvo da nahrane ovu nemacku decu u knicaninu, jer su oni nevini .... pa onda, ako nesto preostane, da nahrane hiljade ovih ko sto je moja keva?

sto si bre ti neki fin i human.

--------------

btw.... nesto sad razmisljam .....
... posto vidim da ce mnogima da se isplacuju novcanice za oduzeto u tom ratu, pa mi pade na pamet da priupitam ... mozda neko zna nesto, sta pise u svim tim zakonima .......

jel' ce da bude neka kinta i za moju kevu, da joj neko plati majku, oca, dva brata i ono sto je sve spaljeno?
ne mora mnogo, ona je vrlo skromna zena, nesto simbolicno .... eto, barem za jedno kiselo mleko i 100 gr. lesnika ... da se malo pocasti?


Citat:
vilil1: A kako je on to zaduzio Beograd?


zaduzio je onim najdragocenijim sto je imao - svojim zivotom.

.... i on i njegovi najblizi ...

Citat:
Čitava Lolina porodica učestvovala je u Narodnooslobodilačkoj borbi. Otac Ivan bio je predsednik AVNOJ-a; mlađi brat Jurica poginuo je oktobra 1943. kod Kolašina; majka Tonica ubijena je jula 1944. godine u sremskom selu Kupinovu; setra, po majci, Božena, bila je zatočena u logoru na Banjici; a verenica Sloboda Trajković, je sa čitavom svojom porodicom ubijena u gasnoj komori u Banjičkom logoru.


http://sr.wikipedia.org/sr-el/...%D0%A0%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D1%80

.... a kao sto je i forumska tetka gore rekla, zaduzili su ribari i onim sto je VAMA najdragocenije - imovinom.


ja stvarno najiskrenije mislim da su ti komunisti bili neopisive budale.


Citat:
Ivan Dimkovic: ....
Medjutim to nikako ne moze da opravda otimanje imovine nekoga ko nije nikako ucestvovao u tom njihovom zlocinackom poduhvatu. Nisu ti ljudi nista skrivili i imaju apsolutno sva prava da se zalazu za vracanje svoje imovine......
.......
Inace, sto se tzv. "pravde" tice - problem sa "pravdom" je sto se ljudi pozivaju na "pravdu" samo kada to njima odgovara, a ako im ne odgovara onda je to "nepravda"... zbog toga pametan svet izmislio zakone.


dimke, ja ti to pricam celo vreme.
dodju jedni pa donesu ovakve zakone .... pa posle dodju drugi i donesu totalno suprotne .... pa onda treci .....

zato ti i kazem da postoje univerzalne kategorije koje su iznad zakona i da treba na osnovu njih donositi vrednosne sudove o raznoraznim pojavama u drustvu itd.

.... a pogledaj ti ovaj forum, skoro na svakoj temi, skoro niko ne zna da donese svoj sud o nekoj pojavi, dogadjaju itd... dok se prvo ne ustanovi sta je tu bilo po zakonu, a sta nije ... i ko je postupio po zakonu, a ko nije.

i kao sto rekoh, postavljam vrlo prosta pitanja na ovoj temi i nema ni jednog odgovora.


evo na primer ......

tvom ocu/dedi/pradedi/.... je neko nekada oduzeo neko dobro.
ti sada, sa punim pravom i sve po zakonu trazis da ti se to dobro vrati.

OK, mogu da se slozim sa tim.

ALI, da li si ti spreman da prihvatis i npr. kaznu za neki eventualni zlocin koji je pocinio tvoj otac/deda/pradeda/.....?

da li si, kao sto si spreman da prihvatis kao nagradu dobro koje su tvoji preci stvorili, spreman da prihvatis i kaznu za zlo koje su oni mozda pocinili?

da li mislis da je moralno ispravno da te neko strelja zbog nekog zlocina koji je pocinio tvoj pradeda?
..... ako smatras da nije, zasto onda mislis da treba da ti pripadnu zasluge i plodovi njegovog rada?
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 09:07 - pre 177 meseci
Citat:
mrle 011: da li mislis da je moralno ispravno da te neko strelja zbog nekog zlocina koji je pocinio tvoj pradeda?
..... ako smatras da nije, zasto onda mislis da treba da ti pripadnu zasluge i plodovi njegovog rada?

Mjesas babe i zabe. Kakve veze ima zlo koje je neki tamo pradjed uradio sa nekim ko bivstvuje danas? Taj pradjed je svoj zlocin "odnjeo" sa sobom i tu je toj prici kraj. Ovdje se radi o materijalnim dobrima koja nasljedjuju pravni nasljednici il' oni koji su navedeni u testamentu, ako postoji.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.80.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 09:29 - pre 177 meseci
Cestitke narode - aktuelna gradska vlast u Beogradu je upravo juce poklonila Miroslavu Miskovicu i njegovom partneru Milanu Beku gradsko zemljiste vredno preko 1.5 milijarde evra!

Ostaje jos da sud donese "neocekivanu odluku" i resi spor u korist investitora i stvar je "legalno" dovrsena. U odluke suda se demokratska vlast ne sme mesati. Ispasce, recimo, da je grad pogresio u nekom koraku, oko "prijavljivanja", "uknjizenja", "rokova" ili nesto slicno. Za to ce biti odgovorna serija nekih institucija (kao npr sa uscem gde je preko deset institucija potpisalo papire) i naravno niko odgovoran.
A moguca su i kreativnija resenja po kome ce grad dobiti (deo)presude i deo zemlje a Misko izgubiti "najveci" deo zemlje: npr pobedjenom Misku ostane samo 90 hektara. DJilas objavi pobedu, vlast uhapsi nekog levaka za korupciju u vezi sa perifernim delovima slucaja i nastavi energicnu bornu protiv korupcije i organizovanag kriminala.

Samo da podsetim da se ovde radi o parama od kojih bi se mogao napraviti metro u Beogradu, tri mosta .. Autoput od Horgosa do Crne Gore i slicno....

-----------------------------

Izmena namene zemljišta Luke
13. novembar 2009. | 13:59 -> 19:52 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- Skupština grada Beograda usvojila je izmene i dopune Generalnog urbanističkog plana Beograda kojim se, pored ostalog, menja namena zemljišta u Luci Beograd.

Za izmene je glasalo 56 odbornika vladajuće koalicije i Liberalnodemokratske partije, a protiv njih je bilo 30 odbornika. Odbornici opozicije tvrdili su tokom rasprave da se to čini kako bi se omogućilo vlasniku kompanije "Delta", Miroslavu Miškoviću, da na 2,5 miliona kvadratnih metara Luke Beograd gradi poslovno-stambeni prostor.

zmenama Generalnog plana, poslanici Skupštine grada su praktično omogućili vlasnicima preduzeća "Luke Beograd" da umesto industrijskim zemljištem koje je namenjeno za obavljanje lučke delatnosti sada raspolažu sa 70 hektara gradsko-građevinskog zemljišta na kojem će moći da grade stanove.

Da će se tako nešto dogoditi i da će na taj način budžet, odlukama države, biti ponovo oštećen bilo je objavljeno u serijalu emisije "Insajder" -"Službena zloupotreba" u maju ove godine.

Tada su predstavnici države, međutim, tvrdili da se tako nešto neće dogoditi sve dok se ne reši spor između Skupštine grada i "Luke Beograd" o tome ko raspolaže sa oko 200 hektara ekskluzivnog zemljišta.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 09:44 - pre 177 meseci
Citat:

da su umirali od gladi, hladnoce, bolesti ..... jesu.
umirali su tih godina tako i hiljade drugih.
nije bre bilo ni hrane, ni ogreva, ni nicega.
moja keva je dete poginulog partizana i partizanke i sestra dvojice poginulih prvoboraca .... obojica su bili maloletni kada je izbio rat, a jedan od njih je i poginuo kao maloletnik.
pa i ona je bre tada bila i gladna i smrznuta i bolesna.

i sta sad ti zamisljas? ..... da su zli crveni trebali prvo da nahrane ovu nemacku decu u knicaninu, jer su oni nevini .... pa onda, ako nesto preostane, da nahrane hiljade ovih ko sto je moja keva?


Od gladi i od hladnoce - upravo.

A komunisti su ih lepo ogradili da bi se ugrejali i da se leti ne moraju umarati po njivama, jer su imali ceo pansion.

Citat:
CTS: pa ubijali su nemci u srbiji i sirom evrope milione drugih nevinih . recimo u srbiji su ubijali 100 srba za 1 ubijenog nemca

pa su tako u kragujevcu i kraljevu streljali preko 15.000 ljudi...

i tako...

i sta onda , pobili narod, i posle rata, nikom nista, puj pike ne vazi ? a?


To su bili zena i deca i stari, ne pripadnici Vermahta. Niko ni ne prica ovde o pripadnicima vojske.



Nego tema je porez, te pozdrav.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 10:01 - pre 177 meseci
Citat:
drbogi: Pa npr. tako što su Ribari osnivali ondašnju Demokratsku stranku, da ne gledamo dalje

Ivo Lola Ribar zaduzio Beograd zato sto su Ribari osnivali Demokratsku stranku???

Uostalom -
Citat:
Jedan je od osnivača Hrvatske napredne demokratske stranke.

Kakve ovo veze ima sa Beogradom?

Citat:
zaduzio je onim najdragocenijim sto je imao - svojim zivotom.

.... i on i njegovi najblizi ...

Kakve ovo veze ima sa Beogradom?

Da nisu ti Ribari bili nesto specijalno? Da njihovi zivoti nisu bili nesto znacajniji od hiljada drugih, pa je Beograd nesto trebao da se oduzi Ivi?

I koju su to imovinu dali Beogradu? Imovinu iz Hrvatske? Emilija je, pretpostavljam, napravila gresku, mesajuci Ribnikare i Ribare.

A mozda je posle rata Ivan kao i svi "posteni" komunisti kupio u Beogradu nesto, pa to posle poklonio gradu?

Mrle bre, pa stalno ispaljujes neke komunisticke pamflete. Mada kada hoces mozes i ozbiljno, cinjenicama, da baratas.

Pazi ti to, Ivo Lola je zaduzio Beograd zato sto je poginuo!? Svasta!
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.80.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 10:41 - pre 177 meseci
Citat:
To su bili zena i deca i stari, ne pripadnici Vermahta. Niko ni ne prica ovde o pripadnicima vojske.


pa i nemci su ubijali zene decu civile starce. Procitaj pesmu krvava bajka od Desanke Maksimovic.

drugo nakon drugog svetskog rata u SFRJ je bila ogromna glad - kao posledica ratnih razaranja nase drzave od strane Nemackog Wermahta i Nacistickog Treceg Rajha. Stoga se izvinjavamo, sto pohapsenim simpatizerima nacista nismo mogli da obezbedimo smestaj u Ritzu kavijar i sampanjac za svaki obrok. Svakako da je bilo zlocina nad odredjenima koji su nevini, ali treba razdvajati uzrok od posledice , uzrok za sve to je naravno bilo nacisticko zlo posejano po nasoj zemlji.

ne podrzavam to sto su radili partizani ali svemu tome su najvise kumovali sami nemci tj folksdojceri....

A kako sejes - tako i zanjes .
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 11:07 - pre 177 meseci
@emilija,naravno da su imali i familije,njih sam izbacio,"racunicom" sam "dobio" cifru od 65 000 muskih glava [sposobnih za rat,kako ovo ogavno zvuci],koji nisu ucestvovali u istom na pogresnoj strani,a bili proterani ili gore
nije ostalo 65 000 + njihove familije nemaca u vojvodini...
znam i ja par nemackih familija koje su ostale ovde ;)


@mrle,jao e,bas takva sranja oko "kolektivne zasluge" su i dovele nas tu di smo,jes ,ti si nemac, ti si kriv,iako ni ti,ni iko tvoj nije bio za ono sto se zalagalo u 2. svetskom ratu
ili ti si srbin*,a nisi ni hteo ono sto se desavalo tokom devedesetih,ali eto,ti jesi srbin* i ti zajedno sa SVIMA ostalima zasluzujes kaznu
[*srbin zameniti sa hrvat ili musliman]

GLUPOSTI

Citat:
CTS: pa ubijali su nemci u srbiji i sirom evrope milione drugih nevinih . recimo u srbiji su ubijali 100 srba za 1 ubijenog nemca

pa su tako u kragujevcu i kraljevu streljali preko 15.000 ljudi...

i tako...

i sta onda , pobili narod, i posle rata, nikom nista, puj pike ne vazi ? a?


procitaj ono iznad


i da,nemacka jeste platila "obestecenje" [po mom licnom misljenju,ni milijarde milijardi obestecenja ne mogu vratiti i pokriti zivot...]


i te zamene teza su najjace
"i oni su klali,sto ne bi i mi"

F U J ! ! !!
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.80.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 11:08 - pre 177 meseci
Citat:
procitaj ono iznad


i da,nemacka jeste platila "obestecenje" [po mom licnom misljenju,ni milijarde milijardi obestecenja ne mogu vratiti i pokriti zivot...]


ne izmisljaj. Nemacka nije platila obestecenje.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 11:11 - pre 177 meseci
samo za lencugu sopocanca link do posta
ja sam trazio ako imas neku drugu informaciju,a ocito nemas,tako da,ova je tacna
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
79.101.80.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 12:58 - pre 177 meseci
Citat:
samo za lencugu sopocanca link do posta
ja sam trazio ako imas neku drugu informaciju,a ocito nemas,tako da,ova je tacna


i tebi je ta cifra obestecenje? 400 ili koliko vec miliona maraka????????

jel si ti citav bre ?

to nije nikakvo obestecenje vec eventualno mali znak paznje.

pa ova drzava sa 400 miliona maraka iliti evra ne moze da prezivi ni 15 dana a kamoli da zivi mesec dana od tih para.

kad te pare podelis na 22 miliona gradjana nekadasnje SFRJ to ispadne da je nekih 18 maraka po glavi stanovnika?

izuzetno obestecenje a?

pa to je ko da ja sad dodjem kod tebe, upadnem ti u kucu , razbijem sve zivo i rasturim pobijem ti pola ukucana pa te vodim na rucak u lokalnu kafanu da te "obestetim"

tek kad nemacka isplati najmanje 1000 milijardi ratne odstete za materijalnu i sto je jos vaznije nematerijalnu stetu pocinjenu nasem narodu - mozemo o necemu da pricamo.

1000 milijardi je apsolutni minimum.

eto porodice nastradalih u avionu iznad skotskog grada Lokerbija dobise od vlade Libije 500 miliona dolara za 250 nastradalih .

a srbiaj i srbi za preko 1 milion zrtava treba da dobiju shodno tome najmanje 1000 milijardi evra.

Jasno je da nemacka ma koliko bogata bila nema dovoljno novca da obesteti sve ljude i drzave kojima je nanela stetu u drugom svetskom ratu.

Zato u najgorem slucaju vi svapski simpatizeri treba da prestanete da postavljate pitanje nekada svapske imovine u Srbiji.

 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.86.220.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 13:00 - pre 177 meseci
Citat:
vilil1:

Kakve ovo veze ima sa Beogradom?

Da nisu ti Ribari bili nesto specijalno? Da njihovi zivoti nisu bili nesto znacajniji od hiljada drugih, pa je Beograd nesto trebao da se oduzi Ivi?
I koju su to imovinu dali Beogradu? Imovinu iz Hrvatske? Emilija je, pretpostavljam, napravila gresku, mesajuci Ribnikare i Ribare.
A mozda je posle rata Ivan kao i svi "posteni" komunisti kupio u Beogradu nesto, pa to posle poklonio gradu?
Mrle bre, pa stalno ispaljujes neke komunisticke pamflete. Mada kada hoces mozes i ozbiljno, cinjenicama, da baratas.
Pazi ti to, Ivo Lola je zaduzio Beograd zato sto je poginuo!? Svasta!


Pa ne znam kako da ti odgovorim na ovo pitanje, a da me ne shvate pogrešno, ali da probam...
To je kao kada bi pitao, kako je to npr. Z.Đinđić zadužio Beograd?
Pa, nikako, ništa nije poklonio gradu, on je iz Bosne, itd.
Jel grešio, jeste, jel se družio sa lošim tipovima-jeste, ali je na nekakav način svojim delovanjem uticao na okruženje. Vrede nešto i ideje, angažman, nije sve u zidovima. Čitav štos je u tome da bilo kog grada nema bez ljudi koji žive u njemu, pa to važi i za Beograd.

Ili, ako bi Mišković Delta siti poklonio Beogradu, da li bi u tom slučaju bio veća faca od Miše Anastasijevića, jer je poklonio više kvadrata, moderniji objekat, itd. Na stranu to što su obe građevine na elitnim lokacijama, a i produkti monopola na određenu robu.

Ili ako bi Mrle sutra postao predsednik, misliš li da se ES ne bi ponosio tom činjenicom, iako Mrle nije koliko ja znam ništa ozidao na forumu...

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 13:49 - pre 177 meseci
Citat:
CTS
pa ova drzava sa 400 miliona maraka iliti evra ne moze da prezivi ni 15 dana a kamoli da zivi mesec dana od tih para.


Samo jos kada bi 400 miliona maraka iz pocetka 70-tih bilo jednako 400 miliona maraka ili evra danas ;-)

Primera radi - 400 miliona $ iz 1970 je jednako 2.2 milijarde $ iz 2008....

Sve u svemu - cifra je mogla biti i mnogo veca da je cilj zaista bio da se uzme odsteta i obestete pojedinci i biznisi, ali se ekipa iz SFRJ odlucila da to koristi i kao sredstvo za diplomatski pritisak i za neke druge stvari, sto je skroz OK pod uslovom da znas sta radis i da su ti dobre "karte"- jedino ih na kraju vreme nije posluzilo, upali su u finansijsku dubiozu ranije, pa su na kraju prihvatili i relativno malu odstetu.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 14:37 - pre 177 meseci
@drbogi
Pitanje je bilo cime je Ivo Lola Ribar zaduzio Beograd. Ti si odgovorio
Citat:
Pa npr. tako što su Ribari osnivali ondašnju Demokratsku stranku, da ne gledamo dalje

Pa kakve veze ima ovo sa Ivom i Beogradom?

Citat:
Pa ne znam kako da ti odgovorim na ovo pitanje, a da me ne shvate pogrešno, ali da probam...


Ono sto sam ja napisao oko imovine je bilo ironicno, i nikako nije bilo pitanje. Odnosilo se na, po mom misljenju, Emilijinu gresku, mesanje Ribara i Ribnikara.

A mozda smatras da je Ivo Lola Ribar zaduzio Beograd samim tim sto je boravio u njemu par godina...

Ili sto Mrle kaze, pa on je poginuo...negde...daleko od Beograda...pa zato treba Beograd da mu se na neki nacin oduzi.
 
Odgovor na temu

CTS

Član broj: 232640
Poruke: 11
93.86.210.*



Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 15:22 - pre 177 meseci
Citat:
Samo jos kada bi 400 miliona maraka iz pocetka 70-tih bilo jednako 400 miliona maraka ili evra danas ;-)

Primera radi - 400 miliona $ iz 1970 je jednako 2.2 milijarde $ iz 2008....

Sve u svemu - cifra je mogla biti i mnogo veca da je cilj zaista bio da se uzme odsteta i obestete pojedinci i biznisi, ali se ekipa iz SFRJ odlucila da to koristi i kao sredstvo za diplomatski pritisak i za neke druge stvari, sto je skroz OK pod uslovom da znas sta radis i da su ti dobre "karte"- jedino ih na kraju vreme nije posluzilo, upali su u finansijsku dubiozu ranije, pa su na kraju prihvatili i relativno malu odstetu.


znam da si se osetio prozvanim, jer ti prozivam Mutterland ali sve ispod 1000 milijardi evra nije nikakva odsteta , i krajnje je licemerno pominjati nekakvu imovinu folksdojcera u Srbiji a prethodno ne obestetiti Srbiju za svu stetu koje su nam naneli nemci i austrijanci u prvom i drugom svetskom ratu.

o steti nanetoj u fasistickoj agresiji iz 1999 i okupaciji dela nase zemlje - tek da ne govorimo.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.8.*



+558 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 16:09 - pre 177 meseci
Za ova poslednja dva narocito dobicete da isterate oci pa placite dok ne umrete. To je dobro.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-135-49.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 16:24 - pre 177 meseci
e sopocanac,ajd mani se

procitaj poruku iznad i vidices moje misljenje o obestecenju

ja sam samo odgovorio na NETACNOST iskaza,da nemacka NIJE dala obestecenje

edit:zaboravih
mrle,moje duboko izvinjenje,sto sam postavio onakvo glupo pitanje
Citat:
@mrle,a ko to ovde zagovara "ako ja otmem dobro je,ako meni otmu nije"?


[Ovu poruku je menjao Horvat dana 14.11.2009. u 17:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 16:32 - pre 177 meseci
Citat:
CTS
znam da si se osetio prozvanim, jer ti prozivam Mutterland ali sve ispod 1000 milijardi evra nije nikakva odsteta , i krajnje je licemerno pominjati nekakvu imovinu folksdojcera u Srbiji a prethodno ne obestetiti Srbiju za svu stetu koje su nam naneli nemci i austrijanci u prvom i drugom svetskom ratu.

o steti nanetoj u fasistickoj agresiji iz 1999 i okupaciji dela nase zemlje - tek da ne govorimo.


I bre... 1000 milijardi evra ni vise ni manje - jel to sve, ili treba i neka muzika? Pa cela ekonomija Kraljevine Jugoslavije nije vredela deo tih para :)

Ovo je jedna od onih retkih prilika da mogu da se slozim sa Leslijem... :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.205.*



+471 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 16:48 - pre 177 meseci
Hiljadu milijardi evra... ... milioni i milioni sklekova... loool
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.223.*



+62 Profil

icon Re: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji14.11.2009. u 19:19 - pre 177 meseci
E, svasta se napisali ovde... Vas problem je taj sto ni jedan nece da popusti i shvati da nije u to vreme nista bilo crno-belo! To je bio gradjanski rat i gresili su i jedni i drugi i pravili zlocine!

Ne znam kome prvo da pocnem da odgovaram, ali ajde da probam...

Nemci su bili zrtve posle rata ne samo kod nas, nego u celoj Evrpi!!! I ne vidim da im se neko izvinjava za sve sto su preziveli posle rata, a ako se izvinio, onda nije bilo od srca sigurno. JBG, bio je rat, a svaki rat ima zrtve i uvek je neko neduzan kolateralna steta! Tako su bili i nasi Nemci i sta da im radim?

U njihove kuce su uglavnom useljavane izbeglice iz Like, na koje se mnogi Vojvodjani zale. Znam, mozda nisu tako fini i civilizovani, ali iskreno, to su bili ljudi koji su preziveli najgore ustaske zlocine! Pa sta? Je l' sad nije trebalo pustiti njih, a vratiti onima kojima se cela Evropa svetila? I to samo zato sto su uradili komunisti? Ajde...
-----------------------------------------------------------------------------

Citat:
mrle 011: ..... a i demokratski beograd se oduzio loli ribaru.
njegovoj ulici smo promenili ime, njega smo izbacili iz udzbenika istorije, onu spomen-bistu smo polupali, fabrika u zelezniku se raspala sama od sebe tj. od trzisne ekonomije, jos samo treba da proverimo da nije slucajno negde zaostala neka skola sa njegovim imenom, pa da resimo i to pitanje da bi zahvalnica bila upotpunjena.


Potpuno se slazem s tobom! To sto su uradili je SKANDAL!!! Taj covek je bio ugledni gradjanin ovog grada!

Isto mislim i za sve ostale ulice koje su nosile imena ruskih generala, koji su zaduzili ovaj narod, bez obzira koje su ideologije bili! Sramota!!!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Isak666: Ili u Knicaninu npr http://hr.wikipedia.org/wiki/L...ni%C4%87anin_%28Rudolfsgnad%29.
Puno dece i zena je umrlo tamo u razmaku od dve-tri godine posle rata.


Cim neko koristi termin "jugokomunisticki", nema ni potrebe da citam, jer znam iz koje kuhinje dolazi. Posle je ta ista kuhinja skovala termin "srbo-ćetnici!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat:
mrle 011 jel' ce da bude neka kinta i za moju kevu, da joj neko plati majku, oca, dva brata i ono sto je sve spaljeno?
ne mora mnogo, ona je vrlo skromna zena, nesto simbolicno .... eto, barem za jedno kiselo mleko i 100 gr. lesnika ... da se malo pocasti?


A jel' ce da bude neka kinta za moju kevu, kojoj su po nalogu druga Broza saveznici ubili majku i sestru, a ona i brat jedva zivi ostali? Znas, ono saveznicko bombardovanje na Uskrs '44, ujutru, kad su svi spavali, pa udarili po centru srpskih gradova?

Prema tome, probaj malo sire da gledas na stvari! Vidis, ja ni jednu stranu ne osudjujem a priori, pokusavam da razumem to vreme!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat:
mrle 011: zaduzio je onim najdragocenijim sto je imao - svojim zivotom.

.... i on i njegovi najblizi ...


Je l' tako sto su ga njegovi ubili s ledja? Je l' tako bese? Ili si ti bio revnosni Titov pionir, koji je bez rezerve prihvatao sve sto ti kazu?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Citat:
mrle 011: .... a kao sto je i forumska tetka gore rekla, zaduzili su ribari i onim sto je VAMA najdragocenije - imovinom.


ja stvarno najiskrenije mislim da su ti komunisti bili neopisive budale.


Forumska tetka ti kaze da sad jesi u pravu!

I ja sam se pitala kako danasnjoj gradskoj vlasti nije palo na pamet da onu divnu, veliku vilu u Francuskoj ulici "ustupe" nekom investitoru, pa da on to lepo uredi i izda...

Vidis, u toj kuci je sad drzavno obdaniste u koje je isao moj sin, zato i znam... I na ulazu stoji ploca na kojoj pise da je Lolina majka tu kucu zavestala gradu. I vec decenijama je tu smesteno obdaniste, pod ingerencijom Opstine Stari grad.

A mogli su lepo da to izdaju, pa da neki privatnik to lepo uredi, pretvori u privatno obdaniste i naplacuje deci boravak po 500€ mesecno... I da "deo prihoda" ide u dzepove opstinskih funkcionera! Dobra ideja, a?
--------------------------------------------------------------------------------

Citat:
vilil1: Kakve ovo veze ima sa Beogradom?

Da nisu ti Ribari bili nesto specijalno? Da njihovi zivoti nisu bili nesto znacajniji od hiljada drugih, pa je Beograd nesto trebao da se oduzi Ivi?

I koju su to imovinu dali Beogradu? Imovinu iz Hrvatske? Emilija je, pretpostavljam, napravila gresku, mesajuci Ribnikare i Ribare.

A mozda je posle rata Ivan kao i svi "posteni" komunisti kupio u Beogradu nesto, pa to posle poklonio gradu?

Mrle bre, pa stalno ispaljujes neke komunisticke pamflete. Mada kada hoces mozes i ozbiljno, cinjenicama, da baratas.

Pazi ti to, Ivo Lola je zaduzio Beograd zato sto je poginuo!? Svasta!


Pa dakle, neobavesteni ste skroz, da ne upotrebim grublju rec!

Forumska tetka Emilija dobro zna sta je napisala! Jos nije izlapela, 'fala Bogu! Ribari su bili gradjani Beograda, hrvatske nacionalnosti i ne vidim da im je to smetalo! Spadali su u intelektualnu elitu ovog grada.

Ribnikari su druga prica...

I poklonili divnu vilu u Francuskoj ulici u kojoj je (kao sto napisah ranije) uvek bilo obdaniste. A zamislite vi, forumski materijalisti koliko vila u centru danas vredi, a?
--------------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Horvat: @emilija,naravno da su imali i familije,njih sam izbacio,"racunicom" sam "dobio" cifru od 65 000 muskih glava [sposobnih za rat,kako ovo ogavno zvuci],koji nisu ucestvovali u istom na pogresnoj strani,a bili proterani ili gore
nije ostalo 65 000 + njihove familije nemaca u vojvodini...
znam i ja par nemackih familija koje su ostale ovde


Sto se tice njih, vec sam dala svoje misljenje! Bili su kolateralna steta u celoj Evropi. Vidim i Ameri su nadoknadili stetu Japancima za sve nevine zrtve radijacije, koje i danas imaju posledice i Englezi za Drezden. A koliko je nevinih zrtava poginulo? Mnogo...

Ko ih je mlatio po usima da biraju Hitlera i da mu veruju? Isto kao sto nama niko nije kriv sto smo birali Slobu. Pa sad placamo ceh... I ja, koja nikad nisam glasala za njega, ispadoh kolateralna steta. Tako su i Madjari ostali bez 2/3 stanovnistva koje zivi van madjarske teritorije, ali ko im je kriv kad su uvek bili na pogresnoj strani. Ako i treba gubitnicima! Pa tako su i oni platili cenu svoje gluposti.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Sopocanac: pa i nemci su ubijali zene decu civile starce. Procitaj pesmu krvava bajka od Desanke Maksimovic.


Joj, qq...

Procitaj ti jos nesto... Te djake su ubili Ljoticevci, koji su bili veci katolici od pape
------------------------------------------------------------------------------------

Problem vas ovde je taj sto raspolazete sa poluinformacijama i gadjate se nekim linkovima, koji su vrlo sumnjivi izvori! Bolje uzmite procitajte neku knjigu, ili se malo obrazujte.

Vi uporno rezonujete kao prava deca komunizma, Titovi pioniri!!! Potpuno vam je isti nacin razmisljanja kao Mrletu, samo sto polazite iz drugih krajnosti. Potpuno su vam mozgovi isprani!



[Ovu poruku je menjao EmilijaV dana 14.11.2009. u 20:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Uvodi se porez na elitne lokacije u Srbiji

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89233 | Odgovora: 447 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.