Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prebrojavanje i prosek uz dodatni uslov

[es] :: Office :: Excel :: Prebrojavanje i prosek uz dodatni uslov

[ Pregleda: 2538 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tosa123
Todorovic Bozidar

Član broj: 173677
Poruke: 17
93.87.158.*



Profil

icon Prebrojavanje i prosek uz dodatni uslov30.05.2010. u 12:38 - pre 169 meseci
Molio bih za pomoć za prebrojavanje i prosek nekih podataka uz dodatni uslov.U priloženom fajlu na listu Podaci se nalaze podaci o članovima,gde sam naveo samo one podtke koji su mi potrebni da grupno prikažem te podatke na listu Pregled. Neka prebrojavanja sam uspeo da rešim ali nikako ne mogu da rešim prebrojavanje članova uz dodatni uslov. Ono što nisam rešio je označeno žutom bojom.
Znam da rešim ovo preko Pivot tabele ali je potrebno da se Pivot tabele ili VBA kod ne koristi. Da li može ovo da se reši breko formula.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Prebrojavanje i prosek uz dodatni uslov30.05.2010. u 14:50 - pre 169 meseci
evo pogledaj ovo, mislim da bi to bilo resenje, mada za prosek godina nisam bas siguran da li ti bas to treba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Tosa123
Todorovic Bozidar

Član broj: 173677
Poruke: 17
93.87.158.*



Profil

icon Re: Prebrojavanje i prosek uz dodatni uslov30.05.2010. u 20:31 - pre 169 meseci
Hvala FOX na brzom odgovoru.Kao i prosli put i sada mi je ovo pomoglo. Prosek godina i broj zena sportista u prvoj tabeli na listu Pregled je upravo to sto mi treba. Nazalost druga tabela na listu Pregled,gde se prebrojavaju clanovi po godinama u rasponu godina ne daje dobre rezultate.Kada u podacima izmenim godine starosti daju nule.Ja sam uspeo da resim ova prebrojavanja samo za sve clanove ali nikako ne uspevam da to resim i po grupama.Drugo pitanje je da li se formule mogu tako definisati da pri dodavanju novog clana na list podaci to bude automatski azurirano na listu Pregled.Pokusao sam preko Name-Define da imenujem oblasti ali mi ne uspeva.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Prebrojavanje i prosek uz dodatni uslov30.05.2010. u 20:52 - pre 169 meseci
Što se tiče brzog imenovanja opsega, to su zaista elementarne stvari da ih svako malo objašnjavamo..
U listu Podaci selektuj *čitave kolone* od B:E (Grupa÷Sport) pa idi na Insert > Name > Create
ostavi uključenu samo opciju 'Top row'.

Toliko o tome.

Što se prebrojavanja tiče, kadgod imaš vezane uslove, koristi SUMPRODUCT() - o ovome je takođe ne znam koliko puta već opisivan postupak detaljno.

Za broj žena sportista, formula se formira kao: .
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Prebrojavanje i prosek uz dodatni uslov30.05.2010. u 22:17 - pre 169 meseci
sredio sam ti ovu tabelu, mozes da dodajes i da se automatski azurira, ali najbolje ti je da oznacis 2,3,4 . . . ali nikako zadnji red i ides na Insert Row i uneses podatke.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Tosa123
Todorovic Bozidar

Član broj: 173677
Poruke: 17
93.87.158.*



Profil

icon Re: Prebrojavanje i prosek uz dodatni uslov30.05.2010. u 22:39 - pre 169 meseci
Hvala 3okc na pomoci.Ovaj nacin sam prvo pokusao jer sam nasao na forumu ovakve slucajeve.Medjutim kod Sumproduct mi je uvek javljao gresku #VALUES pa sam mislio da tako ne ide.Oblasti sam vec bio imenovao. Posle ukazivanja na nacin kako to da resim od strane 3okc ponovo sam probao tako i dosao do resenja koje prilazem.Problem je bio kada funkciju SUMPRODUCT unosim preko tastature javlja gresku #Values. Cim sam funkciju uneo preko Insert Function sve je u redu. I posle resenja kada to uradim preko tastature isto javlja gresku. Ali vise nije bitno jer je problem resen.
Zahvaljujem i FOX na resenju na drugi nacin.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Prebrojavanje i prosek uz dodatni uslov30.05.2010. u 23:17 - pre 169 meseci
Citat:
Tosa123: Cim sam funkciju uneo preko Insert Function sve je u redu. I posle resenja kada to uradim preko tastature isto javlja gresku.

Pretpostavljam da si mislio na *Insert Name*. Razlog za grešku je vrlo prost a videćeš i sam ako pogledaš opseg koji je referenciran. Naime, iako si obuhvatio čitave kolone, naslovni red nije ušao u imenovani opseg!

Ovo je važan detalj za SUMPRODUCT() jer ova f-ja radi maksimalno sa 65535 redova, tako da će javiti grešku već ako referenciraš čitavu kolonu.

Sa druge strane, s obzirom da njome sukcesivno množimo vrednosti u koloni, važno nam je da izbegnemo 'hvatanje' tekstualnih polja (u naslovu) jer bi nam i to proizvelo grešku u računu.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Prebrojavanje i prosek uz dodatni uslov

[ Pregleda: 2538 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.