Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1117482 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mannequin
Bern

Član broj: 300992
Poruke: 13
*.5-85.cust.bluewin.ch.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.10.2014. u 12:08 - pre 117 meseci
Citat:
Sneeuwitje87:
Citat:
mannequin:
Citat:
Sneeuwitje87:
Veliki pozdrav svima! Znam da su informacije koje su mi potrebne negde na forumu vec ispisane ali kako sam kratka s vremenom nadam se da nekom nece biti tesko da mi ponovi Naime, moj partner je dobio ponudu da radi post-doc u Svajcarskoj i raspitujemo se koje su nam opcije da i ja predjem tamo, obzirom na to da zivimo zajedno. Malo nam je i hitno jer on ne zeli nista da prihvati dok nam ne bude sve jasno oko viza i dozvola. Receno mu je da bi on dobio radnu dozvolu tipa D i nigde ne mozemo da nadjemo info o spajanju porodice u tom slucaju. Takodje su mu sa posla rekli da kao srpski drzavljanin mora da aplicira za vizu da bi usao u zemlju sto nam je bas cudno jer smo oboje uvereni da nam ne treba. Ima li neko jasne i tacne informacije o svemu tome? Bili bismo vam jako zahvalni


Postovana,

nema potrebe da gubite vrijeme na citanje toliko ispisanih stranica to je gubljenje vremena.

znam kako idu stvari kada se dobije D visa jer sam je ne tako davno ja imala. D visa je visa a ne radna dozvola, i sluzi za ulazak u ovu zemlju a vazi 30 dana. dozvola se dobije kada udjete u Svicarsku ona moze biti L ili B. Ovo se sve odnosi samo na vaseg partnera i njegovu D visu.

za vas ne znam kako cete kao partneri, ja sam odavno vjencana i sve je islo bez komplikacija sto se tice spajanja porodice samo se malo ceka tj.dokumenti dugo putuju.

Cestitke vasem partneru na "post-doc"-u.
Pozdrav.

Hvala puno na tako brzom odgovoru i na cestitkama u njegovo/nase ime Mi smo spremni da se vencamo u slucaju da ne priznaju vanbracnu zajednicu (a ne priznaju je) samo su nas neke informacije na sajtovima zbunile, rekavsi da kao drzavljani non-EU zemlje nemamo prava na spajanje porodice (sto je suludo) pa mi je drago da cujem da sa L i B dozvolom za rad mogu i ja otici. I mogu li Vas jos nesto pitati? Koliko se to ceka da dokumenti stignu? Drago mi je da ima toliko prijateljskih zemljaka tamo gde idemo

Veliki pozdrav i hvala jos jednom!


u nasem slucaju dokumenti za spajanje porodice su obradjivani 5 mjeseci.

sto se tice vise D i radne dozvole a ona ce biti najvjerovatnije L, u ambasadi se prvo dobije naljepnica da je D visa odobrena zatim se javite kada dodjete u schweiz u roku 14 dana u opstinu mjesta u kojem zivite i posalju vas u najblizi ured za migracije da se slikate i date otiske prstiju. za desetak dana se dobije obavijest da je dozvola gotova i licno morate otici da je podignete, to sve traje oko mjesec tako da uopste nemate potrebe da se brinete.

Dozvola se ne lijepi u pasos ona je u obliku kreditne kartice ima vase podatke i biometr. sliku.


Viza za ulazak u zemlju je must have. kada vam to u ambasadi kazu vjerujte im, ljudi koji rade u svicarskim ambasadama znaju sta radel.

a sad losa strana.
zemljaka ovdje ima to je tacno. Prije svega znajte ovo vas partner ce doci ovamo svojim licnim trudom i zalaganjem zato dignite glavu visoko i on i vi.
ne dajte da vas sputavaju i savjetuju ljudi koji su na najlaksi nacin dosli u ovu zemlju. samo polako nije nista puno tesko i sve mozete sami uraditi.
slusajte kompetentne i obrazovane ljude koji rade u ambasadama i uredima za imigraciju i nema mjesta za paniku.

pozz
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.10.2014. u 12:51 - pre 117 meseci
Citat:
mannequin:
Viza za ulazak u zemlju je must have. kada vam to u ambasadi kazu vjerujte im, ljudi koji rade u svicarskim ambasadama znaju sta radel.


I dalje mi nije jasno kakva je to viza za ulazak u zemlju? Sta znaci taj ULAZAK?
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.10.2014. u 17:25 - pre 117 meseci
Citat:
mannequin:
Citat:
Sneeuwitje87:
Citat:
mannequin:
Citat:
Sneeuwitje87:
Veliki pozdrav svima! Znam da su informacije koje su mi potrebne negde na forumu vec ispisane ali kako sam kratka s vremenom nadam se da nekom nece biti tesko da mi ponovi :) Naime, moj partner je dobio ponudu da radi post-doc u Svajcarskoj i raspitujemo se koje su nam opcije da i ja predjem tamo, obzirom na to da zivimo zajedno. Malo nam je i hitno jer on ne zeli nista da prihvati dok nam ne bude sve jasno oko viza i dozvola. Receno mu je da bi on dobio radnu dozvolu tipa D i nigde ne mozemo da nadjemo info o spajanju porodice u tom slucaju. Takodje su mu sa posla rekli da kao srpski drzavljanin mora da aplicira za vizu da bi usao u zemlju sto nam je bas cudno jer smo oboje uvereni da nam ne treba. Ima li neko jasne i tacne informacije o svemu tome? Bili bismo vam jako zahvalni :)


Postovana,

nema potrebe da gubite vrijeme na citanje toliko ispisanih stranica to je gubljenje vremena.

znam kako idu stvari kada se dobije D visa jer sam je ne tako davno ja imala. D visa je visa a ne radna dozvola, i sluzi za ulazak u ovu zemlju a vazi 30 dana. dozvola se dobije kada udjete u Svicarsku ona moze biti L ili B. Ovo se sve odnosi samo na vaseg partnera i njegovu D visu.

za vas ne znam kako cete kao partneri, ja sam odavno vjencana i sve je islo bez komplikacija sto se tice spajanja porodice samo se malo ceka tj.dokumenti dugo putuju.

Cestitke vasem partneru na "post-doc"-u. ;)
Pozdrav.

Hvala puno na tako brzom odgovoru i na cestitkama u njegovo/nase ime :) Mi smo spremni da se vencamo u slucaju da ne priznaju vanbracnu zajednicu (a ne priznaju je) samo su nas neke informacije na sajtovima zbunile, rekavsi da kao drzavljani non-EU zemlje nemamo prava na spajanje porodice (sto je suludo) pa mi je drago da cujem da sa L i B dozvolom za rad mogu i ja otici. I mogu li Vas jos nesto pitati? :) Koliko se to ceka da dokumenti stignu? :) Drago mi je da ima toliko prijateljskih zemljaka tamo gde idemo ;)

Veliki pozdrav i hvala jos jednom!


u nasem slucaju dokumenti za spajanje porodice su obradjivani 5 mjeseci.

sto se tice vise D i radne dozvole a ona ce biti najvjerovatnije L, u ambasadi se prvo dobije naljepnica da je D visa odobrena zatim se javite kada dodjete u schweiz u roku 14 dana u opstinu mjesta u kojem zivite i posalju vas u najblizi ured za migracije da se slikate i date otiske prstiju. za desetak dana se dobije obavijest da je dozvola gotova i licno morate otici da je podignete, to sve traje oko mjesec tako da uopste nemate potrebe da se brinete.

Dozvola se ne lijepi u pasos ona je u obliku kreditne kartice ima vase podatke i biometr. sliku.


Viza za ulazak u zemlju je must have. kada vam to u ambasadi kazu vjerujte im, ljudi koji rade u svicarskim ambasadama znaju sta radel.

a sad losa strana.
zemljaka ovdje ima to je tacno. Prije svega znajte ovo vas partner ce doci ovamo svojim licnim trudom i zalaganjem zato dignite glavu visoko i on i vi.
ne dajte da vas sputavaju i savjetuju ljudi koji su na najlaksi nacin dosli u ovu zemlju. samo polako nije nista puno tesko i sve mozete sami uraditi.
slusajte kompetentne i obrazovane ljude koji rade u ambasadama i uredima za imigraciju i nema mjesta za paniku.

pozz



Nebi da ulazim u raspravu, ali bih voleo da odemo zajedno do CH ambasade u BGD i da trazimo D vizu. Koja dozvola je u obliku kreditne kartice, ta D dozvola ili neki od Ausweis-a.
Ja znam dosta ljudi koji nisu imali must have vizu (D) pa su usli u svajcarsku, da nebi pricao o svom licnom primeru posto se mozda (a nije) nesto promenilo u zadnjih 4-5 godina. O ljudima u CH ambasadi u BGD nema potrebe da trosimo reci, oni su svi korektni ali da znaju svoj posao to moze da bude tema. 90% tih ljudi su ljudi koji su tu po kazni, jer kad nekog posaljes u zemlju kao sto je SRB to nije bas dobra preporuka, uglavnom rade nasi ljudi koji su CH drzavljani. od 2004-2006/7 je sef u CH ambasadi u BGD za vize bio covek koji je bivsi policajac/carinik kome se covek ubio dok ga je pretresao na granickom prelazu.
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.10.2014. u 19:19 - pre 117 meseci
Izgleda je neki novi zakon u pitanju. Ko hoce da uzme permin, mora dole u ambasadi predati za vizu. Bez vize ne moze predati za papire. Troje koje znam su morali tako, sve u zadnjih mesec dana.

Dok eto ja nisam uzimao vizu, samo sam dosao...
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.76-83.cust.bluewin.ch.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.10.2014. u 19:30 - pre 117 meseci
Videću za mesec dana. Stara mi ističe, novu bi trebala firma da sredi.
 
Odgovor na temu

mannequin
Bern

Član broj: 300992
Poruke: 13
*.5-85.cust.bluewin.ch.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.10.2014. u 20:23 - pre 117 meseci
Citat:
zzz030:
Citat:
mannequin:
Viza za ulazak u zemlju je must have. kada vam to u ambasadi kazu vjerujte im, ljudi koji rade u svicarskim ambasadama znaju sta radel.


I dalje mi nije jasno kakva je to viza za ulazak u zemlju? Sta znaci taj ULAZAK?


zapravo je vrlo jednostavno visa se zove D vrijedi 30 dana,i sluzi vam ono vrijeme dok dok cekate da vam bude gotova dozvola tj.ausweiss. Kad se obnavlja dozvola npr. Jednogodisnja L, naravno da ne morate ici u svoju zemlju nazad, svaka naredna dozvola vam dodje na kucnu adresu.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.10.2014. u 11:45 - pre 117 meseci
E pa onda je to novost da traze vizu dok cekas permin zato sam i pitao jer do sada ni od koga nisam cuo za to.
 
Odgovor na temu

janko.knezevic
janko knezevic
Mašinski tehničar
RB Kolubara
lazarevac,srbija

Član broj: 324847
Poruke: 3
185.34.93.*



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.10.2014. u 19:17 - pre 117 meseci
Da li neko moze da mi kaze da li postoje propisi koliko stan mora da ima kvm i koliko mora da bude primanje mesecno. Za cetvoroclanu porodicu. Radi se o spajanju porodice. Hvala unapred na odgovorima!
 
Odgovor na temu

canibal86
Vozac

Član broj: 228218
Poruke: 73
*.62-188.cust.bluewin.ch.



+9 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.10.2014. u 14:45 - pre 117 meseci
Pozdrav svima jel jos moguce slobodno zaposljavanje sa Madjarskim pasosem u Svajcarskoj bez ogranicenja?
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.76-83.cust.bluewin.ch.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.10.2014. u 19:31 - pre 117 meseci
Da. (ako sam dobro razumeo tvoje pitanje.)
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku08.10.2014. u 15:41 - pre 117 meseci
Da li je neko upoznat sa pravilima placanja biroa?

Konkretno, ako je neko radio 14 meseci na 100%, tada ima pravo na 240 dana somaza. E sad ako je posle toga radio 2 na 50%, pa opet 3 na 100%, dal se to sve objedinjuje i dobija pravo na somaz od 400 dana? Posto se sa 18 meseci stice posla, stice pravo na 400 dana.
 
Odgovor na temu

Sneeuwitje87
Beograd, Srbija

Član broj: 325426
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.10.2014. u 15:46 - pre 116 meseci
Pozdrav svima! Da li neko od vas zivi u Friburu? Da li imate neke savete ili sajtove za trazenje smestaja? Meni i mom partneru je potreban stan od 1. januara ali smo mislili da je bolje da sto pre pocnemo sa potragom. Stanovi su uglavnom nenamesteni, bez ikakvih informacija o kontaktiranju vlasnika...ili ja ne trazim na pravom mestu? Hvala vam puno na svakoj pomoci i odgovoru :)
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.10.2014. u 16:47 - pre 116 meseci
Lep deo, jeftin, ali hladan :-)

www.anibis.ch

www.immoscout24.ch

www.comparis.ch

:-)
 
Odgovor na temu

Sneeuwitje87
Beograd, Srbija

Član broj: 325426
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.10.2014. u 16:57 - pre 116 meseci
zlocesti_bn, hvala puno na tako brzom odgovoru i na pomoci! Jao a ja sam zimogrozljiva, mada verujem da nije hladniji od Kopenhagena :)
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku23.10.2014. u 15:47 - pre 116 meseci
Sneg je vec se dosta spustio u tom delu :-)

I bas je hladno danas bilo u Bulle, koji je jos juznije od Fribourga :-)
 
Odgovor na temu

smaragd
CH

Član broj: 326127
Poruke: 28



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku14.11.2014. u 11:32 - pre 115 meseci
Nov sam na forumu. Imam mnogo pitanja. Postaviću za sada samo tri, jer mi je mnogo važno.
Supruga je dobila ugovor i firma će joj obezbediti radnu dozvolu u CH (kanton St. Gallen).
Dozvola je B. Pa je moguće i pripajanje porodice.
Da li ćerka i ja možemo odmah predati zahtev Ambasadi za pripajanje porodice ili je potrbno neko vreme da prođe?
I ako je potrebno koliko je to vremena?
Ustvari ko predaje zahtev za spajanje porodice? Supruga u CH ili mi Ambasadi u Beogradu?

Pozdrav Dejan


[Ovu poruku je menjao smaragd dana 14.11.2014. u 12:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao smaragd dana 14.11.2014. u 12:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao smaragd dana 14.11.2014. u 12:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

smaragd
CH

Član broj: 326127
Poruke: 28



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.11.2014. u 16:46 - pre 115 meseci
Nije valjda da više niko ne surfuje na ovim talasima.
Zar baš sada?
Pročitao sam do 59. strane, nisam našao odgovor.
Čitam dalje večeras.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.76-83.cust.bluewin.ch.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku17.11.2014. u 18:29 - pre 115 meseci
Evo, ja surfujem, ali ne znam odgovor. Sorry.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.11.2014. u 09:24 - pre 115 meseci
Citat:
smaragd:
Nov sam na forumu. Imam mnogo pitanja. Postaviću za sada samo tri, jer mi je mnogo važno.
Supruga je dobila ugovor i firma će joj obezbediti radnu dozvolu u CH (kanton St. Gallen).
Dozvola je B. Pa je moguće i pripajanje porodice.
Da li ćerka i ja možemo odmah predati zahtev Ambasadi za pripajanje porodice ili je potrbno neko vreme da prođe?
I ako je potrebno koliko je to vremena?
Ustvari ko predaje zahtev za spajanje porodice? Supruga u CH ili mi Ambasadi u Beogradu?

Pozdrav Dejan


[Ovu poruku je menjao smaragd dana 14.11.2014. u 12:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao smaragd dana 14.11.2014. u 12:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao smaragd dana 14.11.2014. u 12:52 GMT+1]


Mozete odmah da predate za spajanje porodice, najbolje bi bilo da to uradi supruga. Trebala bi firma da joj obezbedi i radnu dozvolu za clanove porodice. Naravno da treba da ispunjava i odredjene uslove
 
Odgovor na temu

smaragd
CH

Član broj: 326127
Poruke: 28



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku18.11.2014. u 20:16 - pre 115 meseci
Hvala.

Znači supruga predaje zahtev kantonalnoj službi i posle odobrenja mi predajamo zahtev za vizu Ambasadi u Beogradu?
Da li je redosled dobar?

Dejan
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1117482 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.