Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3911442 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.06.2014. u 23:17 - pre 121 meseci
:O,tako dugo,to nisam znala...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.06.2014. u 23:23 - pre 121 meseci
Pa generalno ti i ne trebaju, osim ako neces da odes da zivis u HU pa ti zatrebajuza neke lokalne potrebe.
Ali ako ti trebaju ides u najblizu opstinu u madjarskoj, platis i izvadis istog trenutka, ti si vec u sistemu. Ove sto dobijas su ti zakonski besplatni (kao kad prijavljujes novorodjence i dobijes jedan izvod gratis), pa samim tim kao i sve ostale besplatne stvari dobijes ih kad dodjes na red
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.06.2014. u 23:29 - pre 121 meseci
Nisam jos u sistemu,pre 7 dana sam bila na zakletvi, cisto me zanimalo za koliko se otprilike dobije, mislila sam nakon par dana,jer ovdje koga god pitam vec se ne secaju kad su dobili...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.06.2014. u 23:36 - pre 121 meseci
Ako si dobila lakcim karticu onda si u sistemu. Ja sam npr lakcim dobio odmah na zakletvi i sat kasnije sam podneo zahtev za pasos. Na drugim mestima, nekima su rekli da sacekaju dan dva. Bez nekog znanja kako njihov sistem funkcionise tesko je reci i biti 100% u pravu, ali meni iskreno nema neke logike da vec potpisom predsednika nisi u sistemu, jer moras dbiti upisan u knjige drzavljana a pre toga moras biti upisan u knjige rodjenih. Kako god, kao sto rekoh, ti izvodi ti uopste nisu neophodni ako ne zivis u HU.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.06.2014. u 23:41 - pre 121 meseci
Hm,konzul na zakletvi je rekao da se saceka 2-3 nedelje,navodio je primer jednog coveka koji je u istom danu isao u Morahalom da preda za pasos i rekli su mu da nije drzavljanin kad im je on pokazao honositas okirat onda su mu rekli da jos nije u sistemu,isto je pokusao u Segedinu,ista stvar,onda je sutradan otisao u Suboticu da pita sta se desava onda su mu oni objasnili da treba 2-3 sedmice da ga ubace u sistem
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.06.2014. u 23:45 - pre 121 meseci
Ja bih onda to dodao kao jos jednu stavnku na spisak zasto polagati zakletvu u HU
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.06.2014. u 23:57 - pre 121 meseci
O tome je isto pricao konzul,da oni koji polazu zakletve u Madjarskoj da prije budu ubaceni u sistem
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.06.2014. u 10:28 - pre 120 meseci
Citat:
dejanab92: :O,tako dugo,to nisam znala...


Nema tu nekog zakonskog pravila, samo je pozeljno da na istoj granici pokazes isti pasos koji si pokazala prvi put (npr. ako udjes sa srpskim da sa njim i izadjes). Naravno ovo se odnosi na boravak do 90 dana, ako ides na duze onda naravno sa madjarskim. Iako nigde ne pise da moras da srpskoj policiji pokazes srpski pasos (kao sto npr. americki drzavljani moraju da pokazuju americki pasos americkim carinicima) oni to cesto traze (mada je dovoljno imati LK kako ne bi mogli da te zezaju "a da li si ti kao stranac provela vise od 90 dana u Srbiji", znam ljude koji tako putuju strani pasos+srpska LK i nemaju nikakvih problema).
 
Odgovor na temu

RadaGeorge
Radmila Georgevich
Biznis partner za regrutaciju i
selekciju
Restoran na kraj sveta

Član broj: 323625
Poruke: 2
*.telenor.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.06.2014. u 19:11 - pre 120 meseci
Jel predavao neko skoro u Beogradu za pasoš? Ja treba da predam za sebe i sina i gledam na raznim sajtovima na mađarskom, negde piše da treba samo honositasi okirat, lakcim karte i važeči pasoši i da muž bude prisutan zbog maloletnog deteta, a negde da mora i anyakönyvi/hazassagi kivonat pa sam zbunjena.
Az élet nem habostorta, Pelikán.
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.pool.digikabel.hu.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.06.2014. u 20:09 - pre 120 meseci
Čeka se na prvi izvod oko 9 meseci posle zakletve - a bez njega nije moguće prijaviti boravak u Mađarskoj. To mu je glavna 'funkcija'. Može da se dobije i po skraćenom postupku, ali to je poprilična gnjavaža, pisanje molbe, obrazlaganje zašto ti treba 'preko reda' itd.

Citat:
mmix:
Pa generalno ti i ne trebaju, osim ako neces da odes da zivis u HU pa ti zatrebajuza neke lokalne potrebe.
Ali ako ti trebaju ides u najblizu opstinu u madjarskoj, platis i izvadis istog trenutka, ti si vec u sistemu. Ove sto dobijas su ti zakonski besplatni (kao kad prijavljujes novorodjence i dobijes jedan izvod gratis), pa samim tim kao i sve ostale besplatne stvari dobijes ih kad dodjes na red :)

 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.06.2014. u 22:20 - pre 120 meseci
Citat:
Izver: Čeka se na prvi izvod oko 9 meseci posle zakletve - a bez njega nije moguće prijaviti boravak u Mađarskoj. To mu je glavna 'funkcija'. Može da se dobije i po skraćenom postupku, ali to je poprilična gnjavaža, pisanje molbe, obrazlaganje zašto ti treba 'preko reda' itd.

kakav izvod?! moj prijatelj se prijavio na adresu u Budimpešti nije imao čak ni izvađen mađarski pasoš, dao je samo lakcim krticu i te papire koje je dobio na zakletvi. Prijavio se oko 5-6 meseci posle zakletve. nakon što se prijavio napravio je pasoš i LK, preveo vozačku i dobio novi lakcim na kojoj je adresa u BP.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.06.2014. u 22:31 - pre 120 meseci
I meni je to cudno. Ja mislim da ti izvodi nisu potrebni za to, mozda za prijavljivanje na socijalno radi dokazivanja potomstva ili nesto slicno, ali prijava boravka, hmm.. Ne bih rekao, ni u Srbiji ne nosis izvod u muriju da bi prijavio boravak, imas licnu kartu. Isto mi je cudno da moras da pises neke molbe da bi dobio izvod, to je uobicajena opstinska procedura.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nikiii
BG

Član broj: 323631
Poruke: 3
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.06.2014. u 22:33 - pre 120 meseci
Pozdrav svima,da li neko moze da mi kaze gde predati papire u Budimpesti?

Unapred zahvalna
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.pool.digikabel.hu.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.06.2014. u 00:19 - pre 120 meseci
Ne znam šta da vam kažem, ovde sada (u Budimpešti) traže ti izvod iz matične knjige kada hoćeš da prijaviš prebivalište (da ti izdaju lakcim kartya na kojoj ne pise kulfoldi cim, već ta adresa na kojoj hoćeš da živiš). Ovi koji ti daju izvod kažu da ti ne treba, ovi gde prijavljuješ prebivalište neće bez toga da rade, moraš ili da se cimaš s njima ili da sačekaš da dobiješ izvod regularno (otprilike 9 meseci od zakletve) ili da ga dobiješ 'preko reda'. Pasoš sa tim nema nikakve veze.
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.pool.digikabel.hu.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.06.2014. u 00:21 - pre 120 meseci
Citat:
mmix: Isto mi je cudno da moras da pises neke molbe da bi dobio izvod, to je uobicajena opstinska procedura.


Govorim o prvom izvodu posle zakletve, kad te ta služba (kako se već zove) 'ubaci u sistem'. Kad to jednom urade, posle ga vadiš normalno, kad ti zatreba, u opštini.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.06.2014. u 12:25 - pre 120 meseci
Citat:
Izver: Ne znam šta da vam kažem, ovde sada (u Budimpešti) traže ti izvod iz matične knjige kada hoćeš da prijaviš prebivalište (da ti izdaju lakcim kartya na kojoj ne pise kulfoldi cim, već ta adresa na kojoj hoćeš da živiš). Ovi koji ti daju izvod kažu da ti ne treba, ovi gde prijavljuješ prebivalište neće bez toga da rade, moraš ili da se cimaš s njima ili da sačekaš da dobiješ izvod regularno (otprilike 9 meseci od zakletve) ili da ga dobiješ 'preko reda'. Pasoš sa tim nema nikakve veze.


Znam da nema, ali prica je potpuno suluda, izvod iz knjige rodjenih nije dokaz drzavljanstva i prava boravka, to je samo dokaz da si se rodio. U tu svrhu mora dovoljan bilo koji izvod, ukljucujuci i srpski sa sudskim prevodom. Da ne pominjemo da je to krsenje tvojih prava kao Madjarskog drzavljanina. Ti efektivno imas pravo da se naselis tamo isto popodne nakon polaganja zakletve. Ajde dan, dva tamo vamo dok se srede papiri, ali da moras da cekas 9 meseci to je tesko krsenje tvojih prava.

I znam da pricas o prvom izvodu, ti samo mislis da on nema veze sa pasosem, medjutim kad ti salterusa sprema zahtev za pasos u paketu ide izvod koji je ona sama odstampala iz sistema (nesto nalik nedovrsenoj ideji ovih nasih da se samo jednom ubacuju izvodi a da naknadne poslove rade iz arhive). Takoda izvod sigurno postoji upisan u sistemu, moja pretpostavka je da se ceka 9 meseci samo zato sto taj posao stampanja, potpisivanja i slanja radi par maticara u Budimpesti i toliki im je trenutni backlog.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
*.mts.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.06.2014. u 12:27 - pre 120 meseci
Pozdrav svima. Dobio sam poziv za proveru u Bg pa ako je neko bio ili je sada u slicnoj situaciji zamolio bih ga da se javi i prenese iskustva, tj. da razmenimo iskustva. Ne znam uopste kakav im je kriterijum po pitanju jezika. Ja solidno razumem a pricam malo teze. Sad intenzivno uzimam casove pa ce se i to valjda popraviti. Zna li neko da li je bilo slucajeva da te vrate sa provere i kazu dodji za npr 2 meseca kad naucis bolje jezik? Tj da ti ne vracaju papire za Budimpestu pa da ponovo sve ispocetka predajes...
 
Odgovor na temu

Nikiii
BG

Član broj: 323631
Poruke: 3
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.06.2014. u 19:42 - pre 120 meseci
Molim vas da li neko moze da mi kaze gde predati papire u Budimpesti?Da li mora da se zakazuje za Budimpestu?

Ne mogu nigde da nadjem informaciju,molim vas hitno je.
 
Odgovor na temu

coja12
jovan saric
odrzavanje masina
yura corporation
smederevska palanka

Član broj: 323175
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.06.2014. u 21:07 - pre 120 meseci
Ne zakazuje se mozes u bilo kojoj opstini u budimpesti. Nazalost nemam adrese.
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.06.2014. u 21:55 - pre 120 meseci
Vaci Utca 62
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3911442 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.