Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

METZ 54 MZ3 (kratki review)

[es] :: Digitalni fotoaparati :: METZ 54 MZ3 (kratki review)

[ Pregleda: 2431 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpinneR.sr
Topola, Šumadija

Član broj: 20262
Poruke: 202
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.topola-online.com


+1 Profil

icon METZ 54 MZ3 (kratki review)10.02.2004. u 10:10 - pre 246 meseci
Par nedelja vec imam priliku da koristim jedan od novijih proizvoda ovog nezavisnog proizvodjaca flasheva.. Utisci:
kvalitet izrade je odlican, blic je robustan, mislim da je pomalo tezi ali se vremenom covek navikne, podrzava zum glave blica do 105mm za razliku od mog starog blica koji moze samo do 85mm. Glavna stvar.. Okorele Canondzije ce se obradovati.. Ovaj blic podrzava ETTL bolje od bilo kog blica iz Canon-ove EX serije. Problemi sa preeksponiranjem snimka su sada proslost, blic podrzava Automatic, Manual, Strobe, i naravno ETTL kao i klasican TTL sistem merenja svetla. Koristi SCA adapter za Canona ili odgovarajuci za Nikon. SCA adapter je zamenljiv i po poslednjim podacima kojima ja baratam kosta celih 25e. Znaci moze da radi i na film aparatima marke Canon bez problema, kao i na digitalnim modelima.. E sad, recimo skinete blic sa Canona i stavite na bilo koji drugi aparat, i on radi, najlepse je sto sam ga probao sa Nikon f90x, na Auto modu setovana blenda bljesak savrsen i to sa SCA za Canon!! (jedino je downside sto ne prati zumiranje objektiva u ovom slucaju). Kao najljuci konkurent ovog modela je Canonov model 550EX koji je skuplji od Metz-a dosta, a ima po meni losije resen ETTL, prelazi u drugi plan.
Cena ovog Metz-ovog modela je 300e (bez poreza) ima ga u Bg-u, daju garanciju 1 godinu. Par stvari mi doduse nisu bile jasne, nisam uspeo da ga nateram da radi u TV ili AV modu za Canon, dok recimo u Manual i Program modu radi perfektno. (no dobro posto ionako koristim Manual u 88% slucajeva, meni to i ne oduzima paznju). Ako sebi postavljate pitanje koji blic da kupim, ovo je moja preporuka, bilo da imate Nikon (podrzava 3DMatrix) ili Canon (ETTL) ovaj blic je dobra odluka, za 300E definitivno bestbuy, (sta da kazem kad sam ga probao u najgoroj varijanti ETTL-a focus pa recompose, bljesak je taman koliko treba uvek!!! alo novinari, svadbari, sportski reporteri znaci li vam ovo nesto??)
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: METZ 54 MZ3 (kratki review)

[ Pregleda: 2431 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.