Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mt:s Surfujte vise i jeftinije

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: mt:s Surfujte vise i jeftinije

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13830 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

majce22

Član broj: 149495
Poruke: 395
*.static.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije04.05.2011. u 10:48 - pre 158 meseci
A meni treba informacija da li je moguce postojeci prepaid prebaciti na ove surf pakete. Mozda bi moj brat uzeo da moze da kombinuje sms-ovanje a i net ali da to bude pod obavezno na postojecem broju koji koristi.
 
Odgovor na temu

majce22

Član broj: 149495
Poruke: 395
*.static.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije04.05.2011. u 12:17 - pre 158 meseci
Studentski paketi su izgleda ukinuti jer stoje trenutno na sajtu u odeljku "stari mobilni net".
 
Odgovor na temu

saleamd
Sasa Vukic

Član broj: 35256
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.top.co.yu


Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije05.05.2011. u 07:05 - pre 158 meseci
Citat:
majce22: Studentski paketi su izgleda ukinuti jer stoje trenutno na sajtu u odeljku "stari mobilni net".


U pravu si. Pomereni su u sekciju "stari mobilni net". Verujem da je u svrhu promocije novih paketa, jer taj studentski ionako mogu samo studenti da koriste - zar ne.. :)
 
Odgovor na temu

majce22

Član broj: 149495
Poruke: 395
212.200.65.*



+26 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije06.05.2011. u 16:52 - pre 157 meseci
Na profilu mts na fejs. stoji da vise nije moguce sklapanje ugovora za studentske pakete za nove korisnike.
 
Odgovor na temu

nidza_nis

Član broj: 164869
Poruke: 467
*.adsl.eunet.rs.



+31 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije07.05.2011. u 16:16 - pre 157 meseci
Citat:
majce22: A meni treba informacija da li je moguce postojeci prepaid prebaciti na ove surf pakete. Mozda bi moj brat uzeo da moze da kombinuje sms-ovanje a i net ali da to bude pod obavezno na postojecem broju koji koristi.



Moguce je bilo koji pripaid prebaciti na bilo koji postpaid. Samo sto ce ti u ovom slucaju dati novu SIM karticu, i naplatiti je. A zadrzaces pretpostavljam isti broj.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije07.05.2011. u 20:26 - pre 157 meseci
Citat:
majce22: Na profilu mts na fejs. stoji da vise nije moguce sklapanje ugovora za studentske pakete za nove korisnike.

Nidzo, izgleda da nisi ovo pričitao.

Citat:
nidža: Moguce je bilo koji pripaid prebaciti na bilo koji postpaid. Samo sto ce ti u ovom slucaju dati novu SIM karticu, i naplatiti je.

Sto bi naplatili, prelazak na postpejd je 1 din godinama. Jesi siguran da sa pripejda može na npr. Surf Lite?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-2.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije07.05.2011. u 20:53 - pre 157 meseci
Nema ni jednog razloga da ne može... Ako sa bilo kog postpaid paketa može da se pređe na te surf pakete, može i sa prepaida.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije07.05.2011. u 21:38 - pre 157 meseci
Citat:
Ako sa bilo kog postpaid paketa može da se pređe na te surf pakete

Sa MIX750 može da se pređe na Surf Lite? Ne može.
 
Odgovor na temu

nidza_nis

Član broj: 164869
Poruke: 467
*.adsl.eunet.rs.



+31 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije08.05.2011. u 12:00 - pre 157 meseci
Citat:
owim: Sto bi naplatili, prelazak na postpejd je 1 din godinama. Jesi siguran da sa pripejda može na npr. Surf Lite?


Pardon, stalno zaboravljam na pripaid, u glavi mi je postpaid jer ga stalno koristim. Ranije nije moglo da se predje sa 064 pripaid na internet DATA postpaid, sada bi trebalo da su to omogucili (od kako su od 1.maja uveli dz poruke u Surf pakete). Ali, to treba da se vidi sa tehnickom podrskom, call centar verovatno nema odgovor na to. A svakako, svaki prelaz s pripaida na postpaid je 1 din, kakav god bio. Kupovina bilo koje 064 postpaid kartice (mimo promo ugovora) kosta 214 din, 065 - 333 din, 3G USIM 064 (ali 3G u smislu kapaciteta, tj. broja kontakata na kartici, ne brzine prenosa neta... to su znali da uvaljuju, bez objasnjenja) - 354, 3G USIM 065 - 413din.

E da... negde smo pricali jos o apn-ovima, i o brzinama na pripadu, postpaidu, i DATa... ne mogu da nadjem sad... ali... nasao sam spisak svih tih drangulija... APN-ovi za pripaid/voice postpaid su: gprsinternet, gprswap, 3gmondo. Dok je "fabricki" APN za DATA postpaid (Surf pakete...): 3gnet. Pa pretpostavljam da u skladu sa tim ima i nekih "muvanja" sa brzinama.

ps koliko se secam Studentski net nisam pominjao? To pojma nemam, mozda i jesam :) Sorry :)
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
109.122.73.*



+115 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije08.05.2011. u 12:28 - pre 157 meseci
Ako bi uzeo surf paket sa kojim APN -ovima bi se mogli koristiti na telefonu?Isto pitanje i za control mobil net?
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije08.05.2011. u 21:19 - pre 157 meseci
Citat:
Ranije nije moglo da se predje sa 064 pripaid na internet DATA postpaid, sada bi trebalo da su to omogucili (od kako su od 1.maja uveli dz poruke u Surf pakete).

Ne verujem, jer to nema smisla. Voice paketi/kartice su jedno, data su drugo. Iako nemam info, dajem ruku da sa MIX400 ili pripejd Toki ne može na postpejd data paket Surf.

Citat:
APN-ovi za pripaid/voice postpaid su: gprsinternet, gprswap, 3gmondo

Usput, prva dva su besplatna, dok se "3gmondo" plaća i kod pripejda i kod postpejda.

Da li na postpejd data kartici mogu da koristim APN "3gnet" i da li bih time dobio veći protok (ako može)? Plus pitanje koje je Freeworld postavio.
 
Odgovor na temu

saleamd
Sasa Vukic

Član broj: 35256
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.top.co.yu


Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije09.05.2011. u 18:11 - pre 157 meseci
Citat:
majce22: Na profilu mts na fejs. stoji da vise nije moguce sklapanje ugovora za studentske pakete za nove korisnike.


Onda je to konacno.. :) No, sta da se radi. Srecoh, sklopih ugovor ranije..mada nisu losi ni ovi novi paketi, cak sta vise su slicni po ceni - a kada potrosis MB ukljucene u pretplatu su jeftiniji jer je MB 3 puta jeftiniji..
 
Odgovor na temu

majce22

Član broj: 149495
Poruke: 395
*.static.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije10.05.2011. u 07:29 - pre 157 meseci
Ja imam studentski paket, vec duze od 2 godine, i koristimo ga svi u kuci. I naravno, bar nekoliko puta u toku godine desi da racun ode preko pretplate ali na preko 3000,4000 din.
Uopste nije prijatno, i to sve za neko malo prekoracenje.

Sada imamo mogucnosti za adsl tako da biramo najpovoljniju opciju. Ili to ili se delimo u kuci za bezicnim 3g modemima :)

 
Odgovor na temu

nidza_nis

Član broj: 164869
Poruke: 467
*.adsl.eunet.rs.



+31 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije10.05.2011. u 15:52 - pre 157 meseci
Citat:
freeworld: Ako bi uzeo surf paket sa kojim APN -ovima bi se mogli koristiti na telefonu?Isto pitanje i za control mobil net?


APN "3gnet" - Surf paketi (postpaid internet)*
APN "gprsinternet/gprswap" - Pripaid, Kontrola troskova*

* - i na telefonu, i u softveru kompjutera (pristup putem modema)

OBRATI PAZNJU!!!!
Ukoliko imas DATA karticu, a upises APN gprsinternet/gprswap nece se trositi saobracaj od besplatnog koji je uracunat, vec ce se racun "zaduzivati"!

Citat:
owim: Da li na postpejd data kartici mogu da koristim APN "3gnet" i da li bih time dobio veći protok (ako može)?


Da, mozes, ali njima razliciti APNovi sluze koliko znam za razlicitu kontrolu nad troskovima kod pretplatnika. Zvanicno neki od njih nije i sa vecim protokom. Ja sam samo preneo svoja iskustva da sam sa "ozbiljnijim" karticama imao bolji protok. Pod ozbiljnijim mislim DATA pripaid/postpaid u odnosu na pripaid u internet promociji, ili postpaid sa TD.

Samo da se razumemo, ja vam prenosim svoje znanje i iskustva, nisam insajder u mt:s-u da bih tvrdio da je ovo tacno! :))
Proverite sve, naravno!
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
109.122.73.*



+115 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije10.05.2011. u 23:10 - pre 157 meseci
Znaci ako koristis data surf paket na telefonu pri ''3Gnet'' profilu ima da trosi free saobracaj a ako koristis data karticu iz control mobil net koji profil treba da bude namesten da bi trosio saobracaj iz paketa?
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije11.05.2011. u 06:43 - pre 157 meseci
@Nidža:
Hvala na odgovoru! Izvini pogrešno sam postavio pitanje, umesto "voice" napisao sam "data", pa ono sada glasi:

Da li na postpejd voice kartici mogu da koristim APN "3gnet" i da li bih time dobio veći protok (ako može)? Ako je aktiviran tarfni dodatak, da li bi se iz njega skidalo sa tim APN-om ili po "redovnoj" ceni za podatke? Treba li da pazim, kao što si napisao?
 
Odgovor na temu

nidza_nis

Član broj: 164869
Poruke: 467
*.adsl.eunet.rs.



+31 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije11.05.2011. u 17:09 - pre 157 meseci
Citat:
freeworld:ako koristis data karticu iz control mobil net koji profil treba da bude namesten da bi trosio saobracaj iz paketa?


Ne mogu da se setim razlike izmedju koriscenja na telefonu i u modemu. U prvoj varijanti mislim da ide po klasicnim podesavanjima (dakle gprswap), a u modemu je bio upisan APN "prepaidnet". Moras ovo da probas sa malom kolicinom prenetog saobracaja. Sve govorim po losem secanju. Ili je najbolje konsultuj 789 (ako znaju da odgovore:)

Citat:
owim: Da li na postpejd voice kartici mogu da koristim APN "3gnet" i da li bih time dobio veći protok (ako može)?


Ovo nisam probao :( Mislim da ti nece dozvoliti, ukoliko nemas pretplatu na 3G uslugu. Ne znam zasto ali mislim da taj APN, kao i 3gmondo povezuju sa tim.

Citat:
owim: Ako je aktiviran tarfni dodatak, da li bi se iz njega skidalo sa tim APN-om ili po "redovnoj" ceni za podatke? Treba li da pazim, kao što si napisao?

Mislim da u ovom slucaju koristis klasicni APN gprswap. On ti je uostalom namesten po default-u na telefonu, a ti sam iniciras TD, pa je logicno da ce ga od njega "jesti".

I meni je sve ovo dosta konfuzno, zato i jesam ranije eksperimentisao. Bilo mi je potrebno jednom da tokom nedelju dana imam konstantan audio strim od vecernjih do kasnih nocnih sati. To nije bio problem, ali mi je bio problem da preko istog neta i "vucem" podatke - onda bi mi se "ugrozio" protok. Pa sam experimentisao... uzeo sam od prijatelja razlicite kartice i kombinacije, ali nisam popamtio kako sam sve uboo na kraju :) Nije lose konsultovati se sa 789, mislim da sada imaju posebnu opciju za Internet, pa stoga valjda i "poprinaucenije" operatere za to.

 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
109.122.73.*



+115 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije11.05.2011. u 19:10 - pre 157 meseci
Pa treba isprobati sve kombinacije i to je to.A jeli razlika uizmedju ovih profila samo u razlicitim APN-ovima?
 
Odgovor na temu

majce22

Član broj: 149495
Poruke: 395
212.200.65.*



+26 Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije11.05.2011. u 20:18 - pre 157 meseci
A da li neko zna, da li je moguce postaviti ogranicenje u potrosnji za ovaj postpaid? I uopste za postpaid tarife?
Ja znam da je to bilo moguce-limitirati potrosnju na biznet 300 kada sam uzimala ali mi je sada bitno za neke druge tarife.
 
Odgovor na temu

saleamd
Sasa Vukic

Član broj: 35256
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.top.co.yu


Profil

icon Re: mt:s Surfujte vise i jeftinije11.05.2011. u 20:19 - pre 157 meseci
Citat:
majce22: Ja imam studentski paket, vec duze od 2 godine, i koristimo ga svi u kuci. I naravno, bar nekoliko puta u toku godine desi da racun ode preko pretplate ali na preko 3000,4000 din.
Uopste nije prijatno, i to sve za neko malo prekoracenje.

Sada imamo mogucnosti za adsl tako da biramo najpovoljniju opciju. Ili to ili se delimo u kuci za bezicnim 3g modemima :)


Imam ja isto studentski paket i adsl, ali drzim mobilni net kao back-up i kada idem od kuce, mada se bas danas desilo da ne radi ni adsl, ni 3G.. :)

Sto se tice prekoracenja, koliko ste prekoracili, tj. koji paket koristis. Ja sam bio na paketu 15GB i nisam mogao nikada potrositi. Najvise sto sam postigao je oko 12GB i to sam celi mesec bio kuci i skidao dosta materijala sa neta. Od kada imam adsl, smanjio sam na 3GB.

Sada deluje dosta povoljan paket 2GB za 400 din, jer MB preko toga kosta samo 1din, dok je u Studentskoj tarifi 3 puta skuplje.. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: mt:s Surfujte vise i jeftinije

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13830 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.