Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom

elitemadzone.org :: MadZone :: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 29893 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom26.05.2011. u 12:09 - pre 158 meseci
@HeeYoo

Problem nisu ta romska deca, bio sam u školi sa nekom Romima koji su završila bar neku školu i ne žive od zločina i sa kojim se pozdravim na ulici, kao i sa nekim Srbima koji su posle zbog valjanja droge bili u zatvoru... Problem je najviše najbliže okruženje, porodica, koja uči dete da živi na nezakonit način! Nisu problem NVO! I šta NVO treba da urade, ako nismo banana država koja smo bili pod Slobodanom, jer postoji zakon? Samo je potrebno primorati romsku decu na školovanje, i garant, većina njih će izrasti u sasvim okej ljude.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom26.05.2011. u 12:20 - pre 158 meseci
Pa samo treba ovo i ono. Mnogo sta treba kod nas da krene da se sprovodi samo da se krene.. ali sutra
Nisu samo Romi problem vec mnogo malih zapustenih problema na koje kad porastu pocnu svi da se zgrazavaju.. ostane gadan oziljak na obrazu. Tesko tu neka sminka moze pomoci.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16689
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom26.05.2011. u 22:32 - pre 158 meseci
Citat:
Vole Domu
ali ako nekoga jednom UHVATE i dokazu da je bez razloga trazio azil samo da bi mogao da zivi od socijalne pomoci, mislim da je sasvim okej da mu se lupi pechat...


A kako ce nekoga da uhvate?

Kazu ljudi da ti "lazni azilanti" apliciraju za azil, a onda se tik pred negativnu odluku "predomisle" i vrate nazad kao slobodni ljudi... bez ikakvih pecata, oduzetih dokumenata...

Jedino mesto gde se moze izvesti nekakvo sprecavanje "laznih azilanata" je u samoj EU, da takve uvedu u neku evidenciju tako da ne bi mogli vise to da rade.

Ako Srbija ne dobija te infomacije od EU, u vezi onih sto su "odustali" od azila, nema tu nicega drugog sto bi moglo da zameni tu informaciju. Naravno, strogo izdavanje putnih isprava je druga stvar - ali za nju bi bilo neophodno suzbiti korupciju.

Sve sto Srbija onakva kakva jeste zapravo moze da uradi u dogledno vreme je da maltretira ljude odredjenog profila na granici u nekoj nadi da ce to da smanji broj onih koji bi da se odluce da probaju da odu malo na placen odmor u EU. To ce se zavrsiti kao opsta korupcija tj. zickanje 20 EUR na granici i, naravno, rasisticki profajling - samo je pitanje da li ce imati bilo kakvog efekta na broj laznih azilanaata.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 07:30 - pre 158 meseci
Tacno tako :).

A sto se tice izvestaja koji Bramerc predaje EU koji odlucuje o pridruzivanju, kandidaturi, vizama blabla, povodom hapsenja RM: "Bramerc: Srbija obavila bitan posao ali kasno" znaci Fail :D.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 08:45 - pre 158 meseci
Citat:
HeYoo:  Istina je da kao pojedinci ne mozemo mnogo da ucinimo ali gde su socijalne sluzbe? Gde su te silne NVO?


A mislis da su NVO nastale kao copori, a ne kao grupa pojedinaca?
Idi na temu o fotografisanju na parkingu, pa vidi sta pojedinac ne moze ili moze da uradi.

Btw NVO koje se bave povratnicima Romima koji nisu imali pravo na boravak i azil mozete potraziti, ako zelite, posto one nisu tako interesantne Sorabima, pa ih ne zovu na televizije da daju misljenje o ovome ili onome -iako ih placa EU da laju http://romacenter.ehons.org/sr...t/uploads/2009/10/klprr_sr.pdf

Ako mislite da to nije dosta - udruzenje gradjana znaci da se gradjani udruze i traze sredstva za realizaciju svog programa, pa izvolite mrdnuti d00pe i prestati da cekate SSSR/EU/ove, one da vam donesu blagostanje.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 10:37 - pre 158 meseci
Mozes li da mi objasnis znacenje tog verovatno pogrdnog naziva Sorabi, koji se odnosi na Srbe, jel ?

Btw, te NVO sto ih niko ne vidi, ako zele tv i medijsku paznju, treba za istu paznju da se izbore, sta mislis da ce neko da im poklanja besplatne sekunde zato sto lepo trepcu i masu eu zastavicom ? Njih same to uglavnom ne interesuje ili su nesposobni.
Imam prijatelje koji rade ili vode projekte koji se bave problemima svih stanovnika Srbije, a ne samo jedne grupe, pa ne mogu da nadju finansije i besplatnu medijsku buku.
A i te najgledanije televizije koje ih ne zovu zbog tih strasnih Soraba, b92, pinkovi, foxovi...sve te televizije su u vlasnistvu EU kompanija, biznismena, kultura, civilizacija.

Par tih stize-mi-kesh-sa-EUsise-NVO sa kojima sam radio jesu ekipa dobrih ljudi radnika koji veruju u to sto rade, i par ljudi na vrhu koji su obicni licemeri i koristoljupci. Malo muzike za mnogo para.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 10:47 - pre 158 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A kako ce nekoga da uhvate?

Kazu ljudi da ti "lazni azilanti" apliciraju za azil, a onda se tik pred negativnu odluku "predomisle" i vrate nazad kao slobodni ljudi... bez ikakvih pecata, oduzetih dokumenata...

Jedino mesto gde se moze izvesti nekakvo sprecavanje "laznih azilanata" je u samoj EU, da takve uvedu u neku evidenciju tako da ne bi mogli vise to da rade.

Ako Srbija ne dobija te infomacije od EU, u vezi onih sto su "odustali" od azila, nema tu nicega drugog sto bi moglo da zameni tu informaciju. Naravno, strogo izdavanje putnih isprava je druga stvar - ali za nju bi bilo neophodno suzbiti korupciju.

Sve sto Srbija onakva kakva jeste zapravo moze da uradi u dogledno vreme je da maltretira ljude odredjenog profila na granici u nekoj nadi da ce to da smanji broj onih koji bi da se odluce da probaju da odu malo na placen odmor u EU. To ce se zavrsiti kao opsta korupcija tj. zickanje 20 EUR na granici i, naravno, rasisticki profajling - samo je pitanje da li ce imati bilo kakvog efekta na broj laznih azilanaata.


pa ako neko jednom podnese zahtev, pa odustane, vec je sumnjiv.

ako triput podnosi zahtev za azil pa odustaje, slozices se da je to provereno prevarant, a ne azilant koga cas ugnjetava drzava cas ne ugnjetava...

dakle, lepo EU salje nama podatke o svim prijavama za azil (nebitno da li ce posle biti ponistene), pa kad se vidi da su Pera Peric ili Ismet Maric ili Ramush Shkender aplicirali vec triput za azil lepo im se lupi pechat i onda njih drkaju na granici 10 sati, a ne mene koji idem na sajam u nemacku sa namerom da se vratim...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 10:48 - pre 158 meseci
Ok, po milioniti put - Sorabi su Sorabi. Glavni neprijatelji su im nevladine organizacije i njihovi gospodari Zapad.
Srbi su Srbi.
http://www.mail-archive.com/[email protected]/msg05612.html

Ko kaze da one zele medijsku paznju?
Ja sam rekao da te teme nisu interesantne Sorabima (evo do momenta kad su prava bledolikih postala ugrozena, pa se zainteresovali), pa ih zato ni nema na tv.
A njima nije ni potrebna sorabska paznja da bi radile.

Dok se ovde na temi laprdalo kako neko tamo treba i mora, jel' te da se bavi svacijim pravima, a ne onim sta zele - neko se i bavio problemom prisile:
Problem azilanata rešavati merama integracije umesto mera represije
„Evropsko-srpska saradnja u oblasti prinudnih migracija“

Nego, sto ti ne formiras jednu gradjansku inicijativu koja ce se baviti svim problemima svih gradjana Srbije i izboris se za prostor u medijima i sredstva za to?
Pa cekaj, to se zove d_r_z_a_v_a, a platforma za to se zove U_s_t_a_v.

Sa kojim civilnim organizacijama si ti radio, kad ne razlikujes delatnosti civilnog i drzavnog sektora?
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 11:04 - pre 158 meseci
off-topic mali
Isak666


Au pa mi zivimo ne znajuci u 7519. godini bez starih-novih era.
Ponosan sam sto sam Sorab sa poreklom iz Indije!!!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 11:08 - pre 158 meseci
^^
Pa naravno :D

Mocnicima se ne uklapa u njihov masterplan da se Istina sazna, pa si ziveo u neznanju.

Citat:
Najvise je kivan na dosadasnje vidjenje istorije koje je, prema Scekicevom misljenju, prevazidjeno, nekriticno, zasnovano na falsifikatu Porfinogenita o navodnom dolasku Srba u 7. veku na Balkan...
- To je sracunata podvala. Ne mogu, a da se ne zapitam, zar nikoga nije interesovalo sta je bilo pre tog, prokletog 7. veka. Nije moguce da je samo to meni palo na pamet, da nikoga vise nije zanimalo. Becka i berlinska skola pokusavale su da dokazu da su Sloveni dosli na Balkan, a ne da je to autohtoni narod. Cak su i vizantijske diplomate zelele da sprece ujedinjavanje svih Slovena.


Mislim, pun mi q, svako je drugi kriv i svakom se zna spocitati sta bi ti drugi trebali da rade i da se postave prema nama - a jasno je da pojedinac nista ne moze da uradi.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 11:13 - pre 158 meseci
na stranu to koliko je lik na drogama, mene je zaista uvek zanimalo sta je bilo pre 6og veka. niotkuda smo se stvorili...
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 11:17 - pre 158 meseci
Dobro meni je prvi put da cujem Sorabi. Setio sam se te price Srbi najstariji narod vavilon=srbija itd...mislim da je vecina neobrazovanih i nazadnih Srba na te bajke sa tv Palme gledala kao sprdnju, al nema veze...

Pa ne znam ti si pomenuo medije. Normalno da je za njihov posao korisno da imaju medijsku paznju. To sto ih nema u medijima je posledica toga sto su nesposobni da se nadju tamo, sto ne zele, sto EU vlasnike televizija ne interesuje, itd. Sta sad u tu pricu guras neke Sorabe kao veliku mocnu silu iz univerzuma, samo kao opravdanje.

Ja imam posao i nisam zainteresovan da otvaram NVO koja ce brinuti o pitanju azilanata, a NVO o kojima pricas nisu dobrovoljno crkveno drustvo za sakupljanje odece za sirocad, vec firme gde svi zaposeni dobijaju platu za ono sto rade. Pogotovo te EU i drzavno finasirane (da oni dobijaju pare od repubike), znaci one na jakim projektima.

Ne znam zasto se cudis da se ciljna grupa ili tema nekih nvo poklapa sa onim sto radi drzava, to je normalno. Reko sam gore svih gradjana npr. postoji nvo koja se bavi problemom nemogucnosti gradjana da sebi obezbede stan, kucu, svejedno da li su romi ili srbi. Nema potrebe da ja licitiram sa nvo sa kojma sam radio. A radio sam za njih kao trece lice pruzajuci im usluge, pa sam lepo upoznao one koji drese kesu i drze kasu...

Da se razumemo ne pljujem ja rad NVO, ali se ne lozim da su nezne vile, ne mislim da je drzava do jaja jer debili su prodavali pasose. Ali mi je smesno to kada nemas koga konkreno da okrivis, kazo za ovaj prenduvan problem, pucaj na neke metafizike, kriv grbav narod, krivi sorabi, kriv deda milutin iz petnice sto voli da slusa lepu brenu, kriv ja sto nemam NVO za zastitu roma...
Ja sam cist i posten, kao i svi ljudi koje znam, ne kradem i nisam lazni azilant. Rome ne maltretiram, ne diskriminisem, ustvari siguran sam da ovde imaju manji problem sa belcima nego u najvecem delu kulturne evrope. Druga je stvar sto smo ekonomski pukli pa svi beze.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 11:34 - pre 158 meseci
Mozda pisem starosorabski, pa nije jasno najbolje, ali svako ko procita predhodnih par postova moze skontati:

- u kojem kontekstu je spomenjena zainteresovanost medija za akcije koje sprovode neke NVO na ovu temu
- da te akcije za samu uspesnost ne trebaju medije, jer su ciljne grupe drzavne institucije i srodne NVO
- da ne mora ni jedna organizacija da se bavi problemima svih gradjana, niti da je poklapanje rada treceg sektora sa drzavnim = da svaki predstavnik treceg sektora treba da ima oblast rada koji za ciljnu grupu imaju sve gradjane

pa nemam nameru da nastavljam ovu bespredmetnu raspravu, gde u svakom postu pomeras po malo teziste problema, gradeci sam zaplet, dodajuci na moje odgovore nesto novo, sto nema veze sa onim o cemu sam pisao.

Sto se tice poslednjeg pasusa o etickoj strani tvoje licnosti, stvarno nemam pojma sa kojim delom mojih postova ima veze, obzirom da su upuceni drugom clanu sa jasnim kvotovanjem i na jasno zapazanje?

Proizveo si sam pitanje i odgovorio na njih, bez da to ima veze sa mnom.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 12:42 - pre 158 meseci
Nisam ja nista dodao na tvoje postove, vec na moje :). Vidis tema se razvija, pa je neko stigao do nvo, neko do soraba i migracija srba, a ja motivisan necim sto si ti napisao pisao sam o...
To je moje misljenje i ne znaci obavezno da je kontradiktorno tvom ili da je samo tebi namenjeno, forum je slican blogu, dosta nas cita, pise, skrece sa teme.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16689
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 13:34 - pre 158 meseci
Citat:
Vole Domu
dakle, lepo EU salje nama podatke o svim prijavama za azil (nebitno da li ce posle biti ponistene


Ali EU to ne radi, niti ce raditi (slati informacije o prijavama za azil nazad u zemlje odakle neko pokusava da pobegne je vrlo verovatno zabranjeno medjunarodnim poveljama, za pocetak). O tome i pricam - bez toga ne mozes znati da li je neko "lazni azilant povratnik" ili nije.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 18:28 - pre 158 meseci
e ebga ondaK :D

ali, ne treba da salju o azilantima, nego o azilantima koji su odustali. Valjda time sto su odustali potvrdjuju da nisu azilanti, a otvara se i mogucnost da su prevaranti...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16689
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom27.05.2011. u 18:36 - pre 158 meseci
Jasno je to skroz - ali cisto sumnjam da ce EU u skorije vreme to da radi. Nisu oni uopste organizovani kako neki zamisljaju - postoji informacioni sistem (SIS) ali u njemu se samo unose oni kojima je zabranjen ulaz u EU, te kriminalci za kojima postoje raspisane poternice.

Sve ostalo je van toga i u nadleznosti individualnih clanica. Koliko je ceo sistem "efikasan" se moglo videti 90-tih i u prosloj deceniji kada je masa ljudi bila prijavljena u 2 zemlje i potrazivala socijalnu pomoc u obe :-) Uopste, uvoditi neke EU-wide baze podataka uopste nije tako lako kako neki mozda zamisljaju. Bilo sta na tom nivou zahteva pristanak clanica, sto znaci da svakoga treba zadovoljiti, svako hoce da ubaci nesto svoje, itd... Bukvalno sve konstruktivne stvari oko zajednickih sistema su usvojene u vreme "stare EU" kada se jos moglo i dogovoriti nesto bez visegodisnjih rasprava :-)

Sve u svemu, od EU se tu ne moze ocekivati bilo sta.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom29.05.2011. u 20:04 - pre 158 meseci
Upravo se vratih iz Srbije, iz druge ruke (poznanik) krenuli su da zaviruju u novcanik, mesto desavanja - Srpsko - Rumunska granica. Krenuli ljudi na kafu u Temisvar i ovi hi vratili jer nisu imali dovoljno u kesu para.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom29.05.2011. u 20:11 - pre 158 meseci
Zar je Rumunija u sengenu? Sta sad to znaci, ako krenes u CG na more isto moras 2 kile evara da poneses?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom29.05.2011. u 20:31 - pre 158 meseci
Nema veze sengen sa tim. Ako udjes u Rumuniju na Rumunsko - Madjarskoj granici te nece pitati za pare, uglavnom, 99% slucajeva. Tako da prolazis bez problema ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belgija zvanično zatražila suspenziju bezviznog režima sa Srbijom

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 29893 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.