Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlozi za mixete

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Predlozi za mixete

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4110 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13065
109.121.56.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Predlozi za mixete16.06.2011. u 10:44 - pre 157 meseci
A šta mislite o Vestax miksetama?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Predlozi za mixete16.06.2011. u 11:11 - pre 157 meseci
Citat:
zeoN_Rider: A šta mislite o Vestax miksetama?


O njima ne znam puno ali vidim da im daju samo riječi pohvale, i uspoređuju ih sa Allen&Heath i Pioneerom što znači da su dobre Nekako sam stekao utisak da su Allen&Heath najbolje, barem što se kvalitete zvuka i izrade tiće, al su zato i jako skupe pa ih nazivaju "kraljevskim miksetama"

EDIT: kad ste već spomenuli Vestax, imaju i oni MIDI-eva: http://www.vestax.com/v/produc....php?cate_id=8&parent_id=0
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13065
109.121.56.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Predlozi za mixete16.06.2011. u 11:22 - pre 157 meseci
Samo da napomenem da je materijal upotrebljen u Vestax miksetama veoma kvalitetan.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

lazyman
Sajt za moj biznis
Kula

Član broj: 183021
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sajtzamojbiznis.com


+5 Profil

icon Re: Predlozi za mixete16.06.2011. u 12:35 - pre 157 meseci
Pozdrav, evo i ja malo da pomognem.

Ako je u pitanju cifra do 500€, za ove potrebe to stvarno nije mnogo, pa jedino što dolazi u obzir je neki kontroler. Mislim, za tu sumu se može uzeti i komplet plejeri+mixeta, ali neki Numark ili Gemini, ali ne bih to preporučio pošto su loše izrade, a kad se pokvari nema tu neke popravke, pošto su predviđeni da se bacaju, pa nema ni delova a niko neće da se bakće sa tim.
...

Ustvari, da ne pišem sad bez potrebe, pitaj ga šta bi voleo, da li dolaze kontroleri u obzir ili mora komplet plejera, za možda malko više mogu se naći neki osnovni modeli Denon plejera, koji su kvalitetni..

A sad ću samo da pobrojim marke mikseta i plejera, tržište na koje pretežno ciljaju, i moje utiske:

Niža klasa / jeftinije - Behringer, Gemini, Numark - slabiji zvuk generalno, mada je više problem slaba izrada i loš kvalitet delova

Srednja klasa - Ono od vestaxa što se prodaje kod nas, cene do 500€, pošto oni imaju i vrhunske stvari. Ja bih ovde pobrojao i Pioneer, ali ne zbog kvaliteta izrade, nego ekvilajzera koji mi se kod njih ne sviđa. Tek poslednji digitalni modeli ovde su pogodak, ali Pioneer generalno baš zavrće uši sa cenama, mislim da su ozbiljno precenjeni, mada su jedina sprava koja može vratiti pare iznajmljivanjem :) . Tu su i većina modela od Korg-a i Denon-a

Visoka klasa - svi Allen&Heath, Rane, Ecler, Soundcraft-ov Urei, uglavnom cena to i govori - sve vrhunska izrada, kvalitetni delovi, odličan ton, mogu raditi 100 god.


Za plejere - opet su u jeftinima Numark i Gemini, i problem su loša izrada i generalno sa njima je malo teže i raditi, prosto se ne ponašaju kako treba.
u Sredini su Vestax plejeri. Dobra izrada, može se raditi na njima, ali ton im je diskutabilan.
Vrh klasa - samo dva igrača - Pioneer i Denon, s tim što na Pioneer-u kod nas svi hoće da rade, Denon nije baš popularan, i tu mislim da su dva razloga. 1 - kasnije se pojavio i 2 - uglavnom su sve svoje bolje sprave zakomplikovali nepotrebnim opcijama, što za pijane/odvaljene DJ-eve nije baš neka prednost :) . I Pioneer ima tu prednost što uglavnom uvek radi kad se uključi :) Kvalitet izrade odličan, ja trenutno imam CDJ-800MKII, desilo mi se i da proliju 0,5 litre piva na njega i radio je (i dalje radi ok), samo je malo brljavio te večeri (naravno, očistio sam ga posle). I druga stvar, jedino se Pioneer oprema može iznajmiti, pa ima šanse da izađe najjeftinije.
http://www.sajtzamojbiznis.com/
Pomoć prilikom implementacije Fortumo sistema SMS naplate, SMS glasanje, prodaja, naplata kredita.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Predlozi za mixete16.06.2011. u 13:18 - pre 157 meseci
Vidim Pioneer miksete si uvrstio pod srednju klasu. Čudno mi je to, budući da vidim svi kad nastupaju uglavnom imaju Pioneere. Sad kod nas je bio SpringBreak i bili su David Guetta, DJ Rene Rodrigezz, Darius & Finlay i još neki resident DJ-evi al mislim da su svi imali Pioneere.

A što se playera tiće, samo riječi hvale. Ovaj moj stvarno nikad nije zaštekao. Kad god ga upališ odmah krene i odaziv je odličan. Npr. namjestim na njemu CUE točku i ćim pritisnem CUE odmah kreće iste stotinke, dok na kompjuteru nije tako. Tamo kao da kasni, loš odaziv. Ja sam si preko homemade 3-kanalne miksete spojio player i laptop sa VDJ i kad prelazim sa laptopa na Pioneer, bez sync funkcije se savršeno uskladi, dok s playera na laptop uglavnom fulam jer laptop jednostavno kreće kasnije. Ja udarim SPACE na beat al od samog početka nisu usklađeni, iako BPM namjestim vrlo precizno, i isto tako i CUE točku.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

lazyman
Sajt za moj biznis
Kula

Član broj: 183021
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sajtzamojbiznis.com


+5 Profil

icon Re: Predlozi za mixete16.06.2011. u 14:38 - pre 157 meseci
Kod Pioneera ništa sem DJM-800 i jačih modela baš mi i nije nešto. Radio sam sa DJM-400, 500, 600 i ne mogu da ih smislim, 800tka je solidna. Ali sve to zato što mi se njihov eq ne sviđa, prosto ne seče na pravim tačkama. Uglavnom, DJM-800 ćeš danas videti na najviše velikih žurki. Ali po zvuku, uvek su bili osrednji, a po kvalitetu izrade su odlični.
E sad, to su detalji koje uglavnom ne možeš ni skontati bez dobrog ozvučenja.
http://www.sajtzamojbiznis.com/
Pomoć prilikom implementacije Fortumo sistema SMS naplate, SMS glasanje, prodaja, naplata kredita.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Predlozi za mixete

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4110 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.