Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 20516 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima05.08.2011. u 23:24 - pre 156 meseci
Veliki broj stavova je prilicno fleksibilan i dopusta situacije gde tehnicki nije moguce nesto izvesti,pa dopusta resenja kao sto su stavljanje znaka upozorenja. Problem nastaje kada je tehnicki moguce izvesti zastitu ali za to ocigledno nema potrebe jer je mesto takvo da se ne predvidja bilo kakvo prisustvo i zavlacenje ruku. Medjutim,ako je tehnicki moguce,mora se izvesti,zato sto je za eventualni spor to relevantna cinjenica. To sto smo mi odlucili da ja ipak napravim totalnu zastitu koja njega kosta 3X vise je da bi predupredili eventualni spor koji bi bio izazvan necijom namerom da dobije odstetu( koju bi platila moja firma). Sto se sporova tice,tu nemam iskustva i ne mogu da kazem da je sigurno da bi povredjeni sigurno dobio spor,ali su mi rekli da u slucajevima kad je zastitu tehnicki moguce izvesti to izvestan ishod,a tu je i pitanje vestacenja.Ja ne znam ko vestaci u tim sporovima i koji certifikat imaju vestaci,ali znam da se koliko god moguce sporovi te vrste izbegavaju bas pokrivanjem svih mogucnosti povrede,pa i onih totalno suludih.
Meni je u principu svejedno,uradim kako se od mene zahteva i to je to. A moje je licno misljenje da tu ima dosta preterivanja i da je to na dugi rok stetno,pa ko se slaze-slaze,ko ne-sta da radim.

Citat:
Kinezi i Indijci ne kupuju masine u Evropi i Americi zbog statusa, vec zato sto dobro znaju sta mogu kupiti na svojem trzistu, a sta mogu kupiti van Indije ili Kine

pa lepo sam rekao:
Citat:
ti isti Kinezi i Indijci ako zele ozbiljnu stvar(a u nekim slucajevima i cisto zbog statusa) kupuju industrijske proizvode iz Evrope ili USA

Citat:
Osnovna misla vodilja kod postavljanja "safety regulations" je pretpostavka da u industriskoj proizvodnji (posao na traci) rade najgori idioti koji nista ne mogu razumeti i osnovna misla je naci nacine i metode i spreciti da i taj/ta takav/takva mogu da nastradju

U konkretnom slucaju nije u pitanju posao na traci koji mogu da rade i najgori idioti. Bas naprotiv,kako se razvija industrija,za obicnog operatera na nekoj masini vise nije dovoljno da zna da premesti jednu stvar sa leva na desno,vec se trazi i odredjeni nivo sposobnosti i razumevanja svih opcija koje masina nudi. Obicno je u nabavku masina tog tipa ukljucena i obavezna obuka rukovanja,koja ponekad zna da bude dosta zahtevna i trazi da neko ima pokoju vijugu. Sto opet treba da podrazumeva da ce taj operater koji ce upravljati masinom i znati njene performanse,isto tako znati i moguce opasnosti od povrede (sto je inace ukljuceno u obuku),pa je uz osnovne nivoe zastite to jos jedan znacajan nivo.

Uvek je potrebno pronaci pravu meru. Moje je duboko uverenje da,ako smatras ljude idiotima cak i ako nisu i uspavljujes ih raznim resenjima koje im redukuju potrebu za logicnim razmisljanjem i totalno ih oslobadja potrebe da budu u nekoj vrsti "stalno na oprezu" stanja,oni ce u jednom trenutku stvarno i postati idioti sposobni jedino za izumiranje. A sa njima ce izumreti i birokratija koja je proizvela takvo stanje da bi naplacivala arbitrazu i lagodno zivela od toga.

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.35.*



+228 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima05.08.2011. u 23:24 - pre 156 meseci
Moram da dodam jos nesto kod nas je fuseraj osnovna misla vodilja i mnogo tesko ide (do sada skoro nemoguce) da se ljudi odviknu od takvog nacina razmisljanja i takvog pristupa radu. Zakacicu dole slike iz jednog stana koji sam skoro primao i sta sam uocio kao nepravilnost (ja to zovem ciganluk) medjutim to je tako. Taj stan je placen posteno, ali po meni posao nije zavrsen posteno. Naj tragicnije je to sto se vlasnici stanova ovde uopste ne bune kad dobiju takav proizvod.




U gornja tri slucaja je su prikazane zice koje se vide, nisu nikako zasticene i svako moze doci u kontakt sa istima. na slici kuhinje se vidi mesto za prekidac i neko nije hteo da potrosi 3 eura i stavi jedan prekidac.





Na slikama se vidi fuseraj pri radu. Na slici gde je razvodna kutija se jasno vidi nemarnost pri rau. Na drugoj slici se vidi krivo postavljena cev za prikljucivanje aspiratora.

Po americkom ili britanskom standardu ova situacija bi se zvala "exposed wires" i tu bi po pravilu trebalo da se zatvori prostorija i da se kvar otkloni u maksimalno najkracem mogucem vremenu. Primer, na projektima za vladu po standardu rok je dva sata od prijave kvara mora da se pojavis na lice mesto i otklonis kvar.

[Ovu poruku je menjao konislav dana 06.08.2011. u 00:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao konislav dana 06.08.2011. u 00:40 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-104.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima05.08.2011. u 23:39 - pre 156 meseci
ajd obrazlozi (prve 3) slicice
video sam svakakvog, fuseraj je preblaga rec, al na ove prve tri MINIJATURNE slicice ne vidim najbolje na sta mislis
na 1. vidim dole u cosku na 1. "polovnoj" plocici neku mrlju,kao da je izlomljena
na 2. prekidac kakav ne bi smeo biti u kupatilu i mozda ventilator naopako (na stranu) okrenut?
3. jedino malu naprninu kod struje za sijalicu,sto je u potpunosti normalno (ne i vesela vest,ali ni malo iznenadjujuca da ce puci plocica prilikom busenja), koja se nakon postavke svetla ne vidi
ako si na to mislio
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.35.*



+228 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima05.08.2011. u 23:43 - pre 156 meseci
Citat:
Horvat: ajd obrazlozi (prve 3) slicice
video sam svakakvog, fuseraj je preblaga rec, al na ove prve tri MINIJATURNE slicice ne vidim najbolje na sta mislis
na 1. vidim dole u cosku na 1. "polovnoj" plocici neku mrlju,kao da je izlomljena
na 2. prekidac kakav ne bi smeo biti u kupatilu i mozda ventilator naopako (na stranu) okrenut?
3. jedino malu naprninu kod struje za sijalicu,sto je u potpunosti normalno (ne i vesela vest,ali ni malo iznenadjujuca da ce puci plocica prilikom busenja), koja se nakon postavke svetla ne vidi
ako si na to mislio


Da li sam ti pomogao da vidis u cemu je greska?

Stan je placen skoro 120000 eura i mislim da nije uredu da se za te pare neko ne potrudi da svoj posao zavrsi do kraja.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-104.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima05.08.2011. u 23:47 - pre 156 meseci
meni na ovim malenim slicicama deluje da jesu izolovane zice, moguce da u stvarnosti nisu
za prekidac si u pravu, deluje kao da nije zavrseno
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.35.*



+228 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima05.08.2011. u 23:53 - pre 156 meseci
Citat:
Horvat: meni na ovim malenim slicicama deluje da jesu izolovane zice, moguce da u stvarnosti nisu
za prekidac si u pravu, deluje kao da nije zavrseno


Zice jesi izolirane trakom, ali bi bilo mnogo prihvatljivije da su na kraju zica montirne sijalice kao zavrsetak.
Ovo je jedna od bolje uradjenih zgrada koje sam pogledao. Imam jos tih fotografija o ne zavsenom poslu ili fuseraju u radu.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-104.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima05.08.2011. u 23:55 - pre 156 meseci
pa ako jesu izolovane,ne vidim sta je problem??
verovatno ce montirati kada se novi vlasnik odluci kakve lustere zeli
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.35.*



+228 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima06.08.2011. u 00:18 - pre 156 meseci
Citat:
Horvat: pa ako jesu izolovane,ne vidim sta je problem??
verovatno ce montirati kada se novi vlasnik odluci kakve lustere zeli


Problem je sto izolir traka ne prdstavlja dobar i trajan izolator i jako brzo gubi svoja svojstva (lepljivost i elasticnost), a taj neko kad je postavio instalaciju nije mogao da zna koliko ce vremena proci dok se neko ne resi da postavi rasvetno telo na tom mesti, pa se moze pretpostaviti da vremenom taj izolir moze da se odlepi ili ispadne, sto bi moglo nekoga da dovede u opasnost.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima06.08.2011. u 01:13 - pre 156 meseci
Citat:
konislav:Stan je placen skoro 120000 eura

Ozbiljno???!? Ne mogu da verujem.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vrednovanje intelektualnog rada(truda) na nasim prostorima

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 20516 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.