Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 854044 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.01.2015. u 16:39 - pre 114 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
vladd, ti si ocigledno nevidjeni strucnjak za oblast prevoza putnika, pa zasto onda ne pokrenes svoj biznis prevoza putnika, narocito u svetlu novih saznanja da uopste nije vazno da li putnici placaju kartu ili ne?



Da sam nevidjeni strucnjak za "prevoz putnika" ni po jada, pa da se ne stide, vec da se opravdaju time kako je ipak NEVIDJENI strucnjak NESTO primetio.
Ovako, kao LAIK za "transport putnika", ispadam EXPERT za zgubidane bez mozga...

Ja samo poznajem MATEMATIKU i zivot u gradu.
Naravno, i kako bi firma koja pruza usluge trebalo da funkcionise...

Sto je NAJTUZNIJE, njihovo "znanje" je jedino... SLIHTANJE i poltronska poslusnost!


PS.

Elem, krajnje je BEDNO sto pokusavas logicko razmisljenje da DISKREDITUJES.
Braneci BIROKRATSKU ZGADIJU.

Kakva gnjida od coveka treba BITI pa ZAZMURITI na ocigledne stvari(ociglednu PREVARU i NESPOSOBNOST) i pokusati OMALOVAZAVANJE I DISKREDITACIJU nekoga ko SAMO logicno razmislja.

Ali, verovatno, pod punim imenom i prezimenom MORAS da BRANIS...davaoca "korice hleba"??
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.sbb.rs.



+2284 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.01.2015. u 17:34 - pre 114 meseci
Ne, naprotiv, samo, znas, ne volim pljuvace po profesiji. Ne volim ni politicare sa pricom "oni su svi nesposobni i neposteni a mi smo eksperti i posteni, pa ti samo malo za nas setaj, lupaj u serpe i gadjaj jajima pa ce nam posle svima biti bolje"... A ti se nekako sam postavljas medju dve grupe ljudi koje ne volim. Uzmi nesto radi, pokazi tu da znas "kako bi firma koja pruza usluge trebalo da funkcionise". Ucini svet boljim u sferi svojih mogucnosti. U tom slucaju zasluzujes moje postovanje i podrsku.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.01.2015. u 19:07 - pre 114 meseci
OK prihvatam, samo zasto ponavljas netacnu mantru o "svercerima" lopovima koji "ne placaju kartu", dok su lopovi koji kradu gorivo, gume, na tenderima, 8% od prihoda preko posrednika NETAKNUTI sa strane TVOJEG posmatranja situacije?

Propagiras upravo nebitne poluistine koje forsiraju "celnici", koji to MORAJU, i oni znaju da mora da postoji nekakav "javni", politicki podoban, razlog neuspeha, pa makar i preuvelican, konstruisan..a da SAMO nisu krivi ONI sami...

Cak i da nemamo resenje, da smo prosti kritizeri, ne mozemo da "propustimo" i prihvatimo nelogicne tvrdnje.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2284 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.01.2015. u 09:05 - pre 114 meseci
Postoji vrlo jednostavno objasnjenje - ove koji ne placaju kartu sam svojim ocima video (a posto sam ih se nagledovao toliko mnogo da je postalo ocigledno da ih ne mozemo pobediti na kraju sam im se i sam pridruzio, objasnio sam ranije zasto), dok lopove koji kradu gorivo, gume na tenderima i slicno nikada nisam video, pa o njima imam misljenje otprilike kao o vanzemaljcima - mozda postoje, mozda ne postoje, mnogi pricaju da su ih videli, ali mozda lazu ili im se samo pricinilo. Ono sto je sigurno je da prihode busplusa ne kategorizujem kao nekakav lopovluk - ljudi su ulozili novac za uredjaje, plate zaposlenih i sve troskove koje jedno privredno drustvo ima i iz definicije privrednog drustva sledi da im je cilj da za sve to ostvare neki profit. Da li gsp nije sam imao pare da to organizuje ili je naprimer vise voleo da rizik da li ce to ikad da proradi prebaci na drugog, zasto gotovo nijedna firma ne obavlje bas sve poslove koji su joj potrebni sama vec neke poslove "outsorce-uje", to su pitanja o kojima mozemo diskutovati nekim realnim recima a ako hoces da vices "lopovluk", onda slobodno nastavi, samo nemoj da ocekujes da cu ja da se ukljucim u taj deo diskusije. Ja mogu recimo da te podrzim do stava da policija i poreska uprava treba da sede tamo 24 sata 365 dana u godini i cesljaju papire i naravno kad pronadju nesto protivzakonito postupe kako pise u zakonu - novcana kazna, zatvor, zabrana daljeg obavljanja delatnosti, sta god da pise. Ali, ovako, da ja i ti sedimo i presudjujemo bez toga... ti mozes, ali ja necu.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.01.2015. u 12:33 - pre 114 meseci
Pogresio si zemlju, sinak, sa takvom stavom ti ni pod razno ne bi smeo da dobijes bilo kakvu bitnu funkciju ovde - zbog tebe bi vise propalo sve nego od lopova samih :)
Prostim jezikom se to zove "nesposoban vodja".
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.01.2015. u 13:08 - pre 114 meseci
Nije pogresio zemlju...ovo je jedna od retkih zemalja gde se NE ROBIJA za ove "poslovne" zahvate..vec se sertifikuju "bizmismeni"..i razni "rukovodioci"...

Sto nisu u Becu pitali za TOKOVE novca od naplate?

U nekoj "normalnoj", EU zemlji, na koje se nekako svi moderno "pozivaju" i porede, za ovu logiku bi bili bar u sanatorijumu, a nakon "poslovnih poteza", na malo duzoj robiji, bez prava da se bave javnim poslovima...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.01.2015. u 13:55 - pre 114 meseci
Ja cenim da ova tema vise nema smisla.
Nove karte su odavno uvedene, sistem se promenio, dok ljudi i dalje ne placaju, ni pre, ni sada, ni posle.

Sve u svemu kakav god da sistem postoji, problem je u narodu, ne u sistemu. Kakva god promena da se dogodi naci ce se likovi da kritikuju, pozivaju na primere iz EU i opravdavaju sverc.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.01.2015. u 14:34 - pre 114 meseci
Opet piskaras defetisticki.

ODLUCILI su da pojacaju prevarni sistem, povrsnom promenom platnog sistema, da bi inkasirali nesto vise novca, makar i od bogatijih penzionera, ali NIJE ODAVNO uveden(odavno odlucuju, ali uvode sa zakasnjenjem, da im preostane sto manje "poteza" do kraja mandata..samo o tome brinu, da pazljivo utrose mandatni period bez puno napora), i JOS NIJE zaziveo, pocece aplikacija od prevog FEBRUARA.

I TEK SAD ova tema DOBIJA smisao, posto su "preduzete mere" i promena tarifnog sistema JOS gori i prevarniji metod otimanja novca od gradjana
NUDI se nepotrebna "usluga" kroz "produzeno" vreme...

I tacno se vidi logika prevaranata.

POSMATRALi su i brojali putnike, i ZAKLJUCILI da je MALI procenat onih koji koriste DVA prevoza, zbog vec (pre)skupe karte.
Pa su IZMENU tarife NAMENILI bas tom MALOM procentu koji koriste DVA prevoza, da se uklope u 90 minuta. OSTALOJ vecini TO ne treba. Ali su prisiljeni da placaju i "vreme" koje NECE koristiti..

Kao kod Sojica, kada uz kafu prodaje i lance za bicikle

Mogli su da dignu cenu za jod 60 din i da dele flasu kisele uz kartu..bar je korisnija od "imaginarnih" minuta koji mogu da se koriste a nisu potrebni.

Posto pojacano prevarni sistem tek treba da zazivi, ETO na forumu cemo pratiti fantastican uspeh rukovodstva i poteza "pojeftinjenja" karte...do finalne propasti GSP-a i naravno... i naravno "neophodne" privatizacije..posto neka tamo "drzava" "nije" dobar gazda...kao da ta "drzava" nisu Gradska uprava i direktorska banda hajduka..
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.01.2015. u 15:19 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Ja cenim da ova tema vise nema smisla.
Nove karte su odavno uvedene, sistem se promenio, dok ljudi i dalje ne placaju, ni pre, ni sada, ni posle.

Sve u svemu kakav god da sistem postoji, problem je u narodu, ne u sistemu. Kakva god promena da se dogodi naci ce se likovi da kritikuju, pozivaju na primere iz EU i opravdavaju sverc.

Ovo si odlicno srocio.
Samo je pitanje da li se moze edukovati narod, ili se treba istrebiti korov ;)
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.01.2015. u 15:22 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Sve u svemu kakav god da sistem postoji, problem je u narodu, ne u sistemu.

Ja bih rekao da je obrnuto.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.01.2015. u 15:42 - pre 114 meseci
Problem jeste u narodu. Samo nije rekao da li pod narod se misli na putnike, ili na radnike ili na lopove ili na one koji odlucuju :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.01.2015. u 21:04 - pre 114 meseci
Priznajem da su konstatacije filozofski zanimljive...

Nije nevin ni NAROD...

Daje poverenja SVOJIM predstavnicima, za koje se jako cesto ispostavlja da su vrlo nesposobni ili proste lopurde i lazovi...valjda su "izabrani" "najbolji" medju "gradjanima"
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.01.2015. u 23:58 - pre 114 meseci
Citat:
vladd:
POSMATRALi su i brojali putnike, i ZAKLJUCILI da je MALI procenat onih koji koriste DVA prevoza, zbog vec (pre)skupe karte.
Pa su IZMENU tarife NAMENILI bas tom MALOM procentu koji koriste DVA prevoza, da se uklope u 90 minuta. OSTALOJ vecini TO ne treba. Ali su prisiljeni da placaju i "vreme" koje NECE koristiti..

Ono sto ja mogu zakljuciti je da vi sanjate utopiju sto se tice odnosa cena i standarda kad se radi o gradskom prevozu. I STALNO pricate o karti za jednu voznju, ignorisuci cinjenicu da to nije jedina niti karta koju koristi vecina. Ali je "poskupila"(iako nije, sistem je sad bolji), a vi se samo za to hvatate.

Cene i sistem u Beogradu nisu najbolji na svetu ali nisu ni najgori, vec sasvim prosecni. Sistemu nista ne fali. Vremenska karta je sasvim dobra promena.

Stalno se pozivate na skupe karte, karte nisu problem, standard gradjana jeste. A ne moze dzabe da se vozi, niti da karta bude 50 dinara. Iskreno dzaba kukate.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.01.2015. u 00:37 - pre 114 meseci
Nemas ti pojma a mozda si i opstinski bot

Sistem je jedan od NAJGORIH, a ako se posmatra preprodaja kaata, ubedljivo najkriminalniji.

Niko na planeti ne preprodaje i ne pravi profit privatnoj firmi preko subvencionisane javne usluge.

Troskovi GSP-u, a zarada Apexu..
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.sbb.rs.



+2284 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.01.2015. u 09:13 - pre 114 meseci
vladd, kada firma hoce da smanji broj radnika i poveca efikasnost, sta prvo radi (u uslovima savremenog i visoko obrazovanog menadzmenta kompanije)? Momentalno outsorce-uje sve poslove koji nisu delatnost kompanije (ciscenje, obezbedjenje, racunovodstvo, IT i slicno). Da li kompaniji za prevoz u toj situaciji pada na pamet da otvara novo odeljenje razvoja koje nema dodirnih tacaka sa sedenjem na tockovima i okretanjem djevreka? Ne. Narocito joj ako jedva posluje ne pada na pamet da ulaze neke milione u opremu i ljudske resurse, koji ce mozda nesto korisno napraviti, a mozda i nece. Prema tome, outsource-ovanje tog posla je sasvim logican potez. Naravno, uvek ostaje opcija "nahrani svinje i nista ne diraj", svakako je bilo bolje da su rukovodioci gsp tako postupili, nego resili da probaju da nesto promene, pa da ih vladd posle kritikuje.
E, sad, da predjemo na sam postupak javne nabavke, o kome ja ne znam nista, pa bi ti vladd mogao da mi pojasnis neke detalje. Pre svega, da li je neko izjavio zalbu na regularnosti postupka? Ako jeste, na koje tacno neregularnosti? Kakav je bio ishod zalbe?
Ako zalbe uopste nije ni bilo, onda je rilicno licemerno vikati "lopovi, lopovi". Imao si priliku da probas da osporis legalnost javne nabavke, zasto to nisi ucinio? Znam, za uspesan sudski proces potrebno je da je zakon zaista bio prekrsen, a za vikanje "lopovi, lopovi" nije potrebno apsolutno nista. Ali, ja o tom svakako ne znam nista, daj objasni meni i ljudima ovde da li su uopste postojale ikakve zalbe i kakav je bio zakljucak suda?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.01.2015. u 10:10 - pre 114 meseci
Citat:
vladd:
Nemas ti pojma a mozda si i opstinski bot:)

Sistem je jedan od NAJGORIH, a ako se posmatra preprodaja kaata, ubedljivo najkriminalniji.

Niko na planeti ne preprodaje i ne pravi profit privatnoj firmi preko subvencionisane javne usluge.:)

Troskovi GSP-u, a zarada Apexu..:)

Kad pricam o sistemu, mislim na cenu voznje, kategorije i cene mesecnih markica, itd. Taj sistem nije ni najbolji a ni najgori, vec je sasvim pristojan. Autobusi su cesti, za vecinu gradjana karte su obezbedjene po pristupacnoj ceni.

To sto vi volite da dramite oko karte za jednu voznju je vas licni problem.

A ko ubira zaradu je potpuno druga prica. Ja iskreno ne znam nista o tome koliko je taj ugovor dobar ili ne.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.01.2015. u 10:11 - pre 114 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: vladd, kada firma hoce da smanji broj radnika i poveca efikasnost, sta prvo radi (u uslovima savremenog i visoko obrazovanog menadzmenta kompanije)? Momentalno outsorce-uje sve poslove koji nisu delatnost kompanije (ciscenje, obezbedjenje, racunovodstvo, IT i slicno).


Ovo je netačno. To radi direktor kada želi da nabije sebi veću proviziju od tih poslova, na štetu firme naravno.

Bio, video.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.opera-mini.net.



+2284 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.01.2015. u 11:00 - pre 114 meseci
Na osnovu cega ti ako vidis crnu ovcu tvrdis da ne postoje bele ovce? Mozda nisi pazljivo procitao recenicu koju sam ja napisao, ona se ne odnosi na primer odredjene firme, vec na teoriju i praksu poslovanja, gde direktor moze naprimer biti i jedini vlasnik, sto bi ako se to sto ti i vladd tvrdite prihvatilo kao tacno znacilo da on krade od sebe samog? Outsorce-ovanje se najcesce obavlja po direktivama vlasnika kapitala i sta cemo sad kad tu ne mozemo da uguramo nikakvu teoriju lopovluka?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.01.2015. u 14:42 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Kad pricam o sistemu, mislim na cenu voznje, kategorije i cene mesecnih markica, itd. Taj sistem nije ni najbolji a ni najgori, vec je sasvim pristojan.

A ko ubira zaradu je potpuno druga prica. Ja iskreno ne znam nista o tome koliko je taj ugovor dobar ili ne.

Ta dva ne idu zajedno.

Ko ubira zaradu i kako se ona rasporedjuje je direktan deo tog sistema, i mora se uzeti u obzir.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u06.01.2015. u 18:33 - pre 114 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:  ona se ne odnosi na primer odredjene firme, vec na teoriju i praksu poslovanja, gde direktor moze naprimer biti i jedini vlasnik,


Između teorije i prakse ogromne razlike. U praksi to funkcioniše najbolje upravo u tim firmama koje si naveo: direktor je jedini vlasnik. Već kod akcionarskih i povećih firmi svaki direktor može da ugradi svoju proviziju u tu teoriju da bi dobio praksu koja mu više leži.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 854044 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.