Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje LED TV i HP Laptop

[es] :: Video karte i monitori :: Povezivanje LED TV i HP Laptop

[ Pregleda: 4443 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inceptum
Student
Beograd

Član broj: 294620
Poruke: 3
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Povezivanje LED TV i HP Laptop02.12.2011. u 09:13 - pre 151 meseci
Pozdrav, imam jedan problem. Naime hocu da povezem svoj LG 37lv5500 na HP Pavillion laptop.
E sad vec sam imao DVI-HDMI kabl , al posto laptop ima samo vga prikljucak dokupio sam dvi female-vga male adapter i to prikacio na pomenuti kabl i sa tom kombinacijom sam povezao tv i laptop. Ali na tv-u pise no signal sa tim sto mi laptop prepoznaje tv. Kabal i adapter su Od Hama i nisu jeftini bas, kabl je kostao 1800din a adapter 500din,u tehnomaniji. Sto se podesavanja na tv-u i laptopu tice sve sam isprobao, sto u control panel-u sto u opcijama za graficku (nvidia) i nista... idem ja extend to 2nd monitor(tv) i prikaze ono drugi monitor na laptopu i da je podesen full rez i sve to al na tv-u samo stoji no signal. Sad mi nije jasno u cemu je prob. Kontam da ako je kabl falican da onda laptop uopste ne bi prepoznao tv, a i probao sam sve ostale moguce opcije u display options i u win xp-u i u win7... Ako neko ima iskustva sa ovim molim da mi pomogne :S


Hvala unapred!
sc2nick
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Povezivanje LED TV i HP Laptop02.12.2011. u 09:37 - pre 151 meseci
Ta kombinacija radi samo kada hoćeš na DVI na laptopu da povežeš monitor sa VGA ulazom, ne obratno. Koristi VGA kabl ako TV ima VGA (RGB) ulaz.
 
Odgovor na temu

inceptum
Student
Beograd

Član broj: 294620
Poruke: 3
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje LED TV i HP Laptop02.12.2011. u 09:49 - pre 151 meseci
znaci + nema sanse da radi...ne znam da li sam te razumeo. ne povezujem ja dvi sa vga, vec sam imao od ranije kabl HDMI to DVI, i na taj muski DVI kraj ,posto moj laptop ima samo vga, prikacio sam adapter zenski dvi - muski vga i onda to ide u laptop a HDMI u TV. Ako ova moja komb nema sanse da radi onda da uzmem ??? Hvala u svakom slucaju.

*zaboravio sam da napisem ima mi tv sve moguce prikljucke ,kao i vga. Ali sam mislio da iskoristim taj kabl vec sto imam ako moze ako ne onda cu morati u shopping

[Ovu poruku je menjao inceptum dana 02.12.2011. u 11:27 GMT+1]
sc2nick
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Povezivanje LED TV i HP Laptop02.12.2011. u 13:38 - pre 151 meseci
Adapter DVI-VGA radi samo na grafičkim kartama koje na DVI konektoru imaju i VGA izlaz. Taj adapter samo prespoji pinove, ne konvertuje signal iz digitalnog u analogni.

Pošto ti na VGA izlazu imaš analogni signal a TV očekuje digitalni na HDMI, kombinacija koju si probao ne radi.

Koristi VGA kabl. Trebaće ti i još jedan kabl (3,5mm->činčevi) da zvuk doteraš do TVa.
 
Odgovor na temu

inceptum
Student
Beograd

Član broj: 294620
Poruke: 3
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje LED TV i HP Laptop02.12.2011. u 13:41 - pre 151 meseci
ok. hvala
sc2nick
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Povezivanje LED TV i HP Laptop

[ Pregleda: 4443 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.