Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1859658 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fiatstilo
majstor

Član broj: 331158
Poruke: 42
212.200.247.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.03.2016. u 10:53 - pre 100 meseci
Stigao danas paket porucen 4.12.2015.Putovao 87 dana MY postom.Mislim da je ovo rekord.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.03.2016. u 11:28 - pre 100 meseci
Možda za tebe, ali dodaj još 9 dana i to je moj dosadašnji rekord ;-)
 
Odgovor na temu

fiatstilo
majstor

Član broj: 331158
Poruke: 42
212.200.247.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.03.2016. u 11:50 - pre 100 meseci
Svaka cast.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.03.2016. u 12:37 - pre 100 meseci
Kada bi krenuo peške iz Pekinga i hodao svakog dana po 12 sati, stigao bi za nekih 120 dana. Izgleda je i Aliexpress računao isto to kad je produžio rok za zaštitu na 120 dana ;-)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.03.2016. u 15:43 - pre 100 meseci
Citat:
valjan:
Okončao se konačno onaj moj dispute i Aliexpress presudio da Kinez treba da mi vrati ne samo 2,25€ za poštarinu, ne ni 7,13€ koliko je koštala roba, nego svih 9,38€. Tako da ako je neko u nedoumici da li full refund podrazumeva i dodatno plaćenu poštarinu ili ne, odgovor je da se sve računa. Sad ću ja lepo sa Kinezom na private, jeste se on pravio lud sve vreme, ali ponudiću mu da mu uplatim onaj iznos za robu preko paypal, mislim roba je sasvim OK, na to nemam zamerki...


Ako je to bila zalba "Roba nije stigla" onda je sve po pravilima ! Ako je zalba za Neispravnu robu i slicno , onda se gubi Doplata za uslugu postarine ako je izvrsena !

Na primer ako je doplata bila za NL post registrovano i Kinez stvarno tako poslao , a zalba posle ide za Neispravnu robu , onda se Doplata gubi !

Inace je meni MY post par puta prebacila 100 dana , toliko sto se tice rekorda
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.03.2016. u 21:24 - pre 99 meseci
Evo ja sam baš danas popravio moj rekord - 101 dan od trenutka slanja, a 106 od plaćanja. A inače to što mi je danas stiglo nije ni nalik onome što sam poručio, samo malo podseća, a Kinez već vratio pare pre 10-ak dana čim sam pokrenuo dispute, da li uopšte da se natežem sa njim da mu vratim pare, ali samo deo, jer je ionako koštalo dolar i kusur...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.03.2016. u 22:24 - pre 99 meseci
Moje neko iskustvo pokazuje da kada Kinez bez mnogo " frke" pristane sam da vrati novac za " roba nije stigla " , ili nije ni poslao , ili je tako kao kod tebe poslao nesto bezveze , pa zna da i ne vredi da oteze proces sa arbitrazama itd.

Ovaj prvi slucaj je mnogo cesci , jer je meni samo Jednom stiglo nesto i to od 0,6 $ posto sam dobio refund !!

Sve ostalo nikada , jer nisam ja jedini bio kupac, pa su se i drugi zalili da ocigledno nije ni poslato , iako je najskuplji predmet imao cenu od 8 $ . Kinez pristao na refund bez reci , a predmet naravno nikada nije stigao .

Ovo od 0.6 $ sam uplatio , nisam hteo da me bije maler za tu sicu
 
Odgovor na temu

mashimaro
Novi Sad

Član broj: 332427
Poruke: 4
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2016. u 12:01 - pre 99 meseci
Ljudi moji, kako mene kinez zavitlava! Poludecu zivota mi!
Naime porucila sam neki paket filca. Kod njega bilo na akciji, vidim dobre ocene, zadovoljni kupci, i nasankam se ko mali magarac! 20.01. porucim, uplata od 9.81e i cekala sam da prihvati posiljku jako dugo. Ne znam ni sama koliko sam poruka poslala doticnom. Da bi mi se nekako uoci njihove Nove godine javio, sa recima obecanja da ce poslati, jer kako kaze, kod njih je praznik pa se ne radi bas. I ja kao ajde, produzim vreme procesuiranja za 8 dana ono prebaci na 11. I nista se ne desava... Odlucila sam da pricekam kraj procesa i poslenjeg dana otkazem posiljku. Tako je i bilo, ja sam otkazala, ostalo je 1 dan i 5.6 sati. A gospodin je brze bolje kao poslao paket! Ali kako sam ja imala problem sa prezimenom pa mi paketi nisu mogli stizati, jos u to vreme kada sam platila njemu filc, on je zaveo samo Ime a Prezime nije. Tako da AAAKO stigne paket, necu moci da ga preuzmem zbog nepotpune adrese. (ako je neko imao ovakav problem sa adresom a uspeo je da dodje do paketa neka mi javi, stoji mi jedan paket na carini niti ga vracaju niti mrda odatle) Naravno pisala sam mu odmah i rekla da stavi prezime da necu moci da primim posiljku drugacije. Sve mislim mozdaaa mi i stigne, mozda nije bezobrazan! Preko Track no status od 29.02. stoji ne promenjen "Electronic information has been received" drugog statusa naravno nije ni bilo. Jos uvek ne mogu da pokrenem dispute, pravilo je nekih 10 dana. Sta biste vi radili da vas neko ovako sanka k'o ovaj gospon mene?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2016. u 12:30 - pre 99 meseci
Ja bih pokrenuo dispute, šta tu uopšte ima da se čeka?
 
Odgovor na temu

mashimaro
Novi Sad

Član broj: 332427
Poruke: 4
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2016. u 12:41 - pre 99 meseci
You can "Open Dispute" 10 days after the seller ships your item(s). If you have any questions about the order, please contact the seller. A kako se ovaj ne javlja, jedino mi ostaje da cekam da prodje tih 10 dana. Da li cu onda u tom slucaju moci da refundiram novac u punom iznosu?

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2016. u 13:26 - pre 99 meseci
Pa samo ako ne stigne, a ti imaš dokaz za to. Znači AliExpress je registrovao da je on poslao robu jer je ovaj brže bolje dostavio broj za praćenje, a to što još uvek zapravo nema ništa na praćenju znači da paket još nije fizički stigao u poštu, samo je aktiviran broj za praćenje. Ja na prvom mestu ne bih ni čekao da toliko dugo obrađuje pošiljku, ako on ne može uvek ima ko može. Naravno da će on da kumi i moli, ali u pitanju je tvoj novac i tvoje vreme, ali pošto je već došlo do ove situacije, sad jedino da čekaš da prođe deset dana, pa ako paketa i dalje nema na praćenju onda odmah dispute...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
89.216.32.*



+10262 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2016. u 14:24 - pre 99 meseci
Uvek i bez mnogo razmišljanja, čim nešto postane makar malo sumnjivo treba otvoriti dispute. Nema tu pardoniranja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16369



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2016. u 15:28 - pre 99 meseci
A za sta tacno da pokrene dispute?

Koliko ja vidim nema nikakvog osnova za to...

Kinez ocito nije prekrsio processing time inace bi se order ponistio, takodje to sto je ona htela da ponisti order je samo njena pusta zelja, i meni nije poznat ni jedan slucaj da je to prodavac prihvatio.
Uz sve to, dala je pogresne podatke za slanje i o tome obavestila kineza, pritom kinez ima evidentiranu poslatu posiljku.

Sve sto mozes je da cutis i da se nadas da ce to da stigne.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2016. u 15:55 - pre 99 meseci
Bakara je sasvim u pravu ! Osim ovo da niko nije uspesno ponistio poruzbinu Pisao sam o tome pa da ne ponavljam , ali meni je uspelo , samo jednom, Prevarant Kinez Odobrio ponistavanje !

Po pravilima ovde je sve cisto , nema nikakvog razloga za Zalbu. Prodavac moze po starim pravilima da produzava vreme za slanje do 90 dana !! Kazem po starim jer su mozda i tu nesto menjali , kada su menjali rok za stizanje na 120 dana ranije takodje bilo 90 .

Sada je prodavac Formalno poslao i sta ces da se zalis ?? Nije stiglo za 10 dana ?? Pa ne ide to raketom pa da stigne za 10 dana !

Nego strpljenja , inace Batali kupovinu kod Kineza, ko Strpljenja Nema ! Cekaj sada lepo rok za stizanje 60 dana , pa ako ne stigne onda Zalba . Ovo sa prezimenom necu ni da komentarisem jer je to skoro uvek greska kupca .
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.112.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2016. u 16:44 - pre 99 meseci
@mashimaro:

Vezano za temu prezimena, imao sam takvu situaciju proleca 2013. da je serija posiljki stigla samo sa mojim imenom, a ne i prezimenom. Moj postar koji zna da sam ja jedini Sasa na mojoj adresi mi je bez problema ostavljao posiljke, ali je nastala dosta zategnuta situacija kada su stigli izvestaji za preuzimanje, pa sam za te posiljke isao na postu. Posta ne sme da preda posiljku nikome osim onoga na koga glasi posiljka, a ako nema prezimena oni predpostavljaju da je u pitanju naziv firme (bar mi je tada tako objasnjeno). Obzirom da me znaju i da sam tih dana dva-tri puta nedeljno preuzimao posiljke u posti izasli su mi u susret. Kasnije sam saznao da postoji mogucnost (kada onaj na koga glasi izvestaj ne moze da dodje na postu, da se preda molba ponovni pokusaj izrucenja od strane postara), pa predlazem da ako ste u dobrim odnosima sa vasim postarom, da mu najavite da ocekujete posiljku sa dalekog istoka gde je izostavljeno vase prezime na posiljci, da postar zna. Pa, ako se eventualno desi da vam ostave izvestaj da neko zamoli na posti da se posiljka ponovo isporuci, a vi tog dana da cekate da preuzmete posiljku.

Alternativno tome, moze da se desi da carinska posta vrati paket odmah nazad (pre nego sto bi ga predali na isporuku) zbog nepotpune adrese. U tom slucaju mislim da ne mozete nista da preuzmete.

Pozdrav,
Sale
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2016. u 17:27 - pre 99 meseci
Treba u ponedeljak da stigne navigacija od 43$, kako da se spremim ako su naplatili carinu, pdv vise nego sto bi trebalo?
Ovako sam racunao da ce biti max do 1500 pdv, sad ako bude vise sigurno mi se isplati zaliti, samo sta treba da kazem? A mozda ce biti i manje
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2016. u 18:43 - pre 99 meseci
Za BG carinu se sigurno ne isplati zalba , jer sve odbijaju , pa je samo gubljenje novca i vremena . Za NS ne znam , mozda je tamo nesto drugacije .

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.03.2016. u 22:16 - pre 99 meseci
Ja sam do sad dvaput poništio porudžbinu, a jednom sam naleteo i na ultrapoštenog Kineza koji je sam rekao da neće moći da nabavi i isporuči u roku pa da ako želim da poništim da ne čekam istek tih 10 dana ili koliko je bio rok za slanje. Bitno je koji se razlog stavi za poništavanje, ako se odabere neki lični tipa "ne treba mi više", "našao sam po boljoj ceni" i sl, prodavac neće biti penaliziran, i na to uglavnom pristanu. Ako se kao razlog odabere nešto što je očigledna krivica trgovca, snosiće penale i naravno da nijedan neće pristati.

E sad, u ovom konkretnom slučaju ako je Kinez najpre naveo X dana za slanje pa predložio da se produži za Y a na kraju produžio za Z, to je isto osnov za dispute, isto kao oni kamiončići o kojima se pričalo. Poručio si pod jednim uslovima, prodavac ih je izmenio, imaš pravo da se predomisliš. Što se prekida tiče, po pravilima mora se prethodno obavestiti trgovac o prekidu porudžbine da je on ne bi poslao, i ako se ne dogovorite trgovac ima pravo da pošalje paket (za taj detalj nisam znao), bio sam ubeđen da se može pokrenuti dispute ako je trgovac poslao na svoju ruku, uprkos obaveštenju.

Ne može full refund ako je adresa pogrešna, to jasno stoji u pravilima, isto kao i kad carina vrati paket, sruši se avion, itd.

Inače, sad sam slučajno otkrio da je u jednoj mojoj porudžbini trgovac naveo da on plaća povratnu poštarinu u slučaju spora, prvi put vidim to, mislio sam da samo kupac snosi te troškove...
 
Odgovor na temu

leos

Član broj: 251960
Poruke: 29
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.03.2016. u 10:13 - pre 99 meseci
Stigao mi je telefon iz Kine naravno sa greškom, prodavac traži da mu vratim telefon za full refound.

Naravno otvorio sam dispute i dogovoreno je da se telefon vrati.

Kako da saznam adresu prodavca tj da li je ona adresa sa strane kontak?
Da li da tražim adresu prodavca preko dispita/ responda, da bih imao dokaz da je to prava adresa?
Traže da se dostavi sajt za praćenje pošiljke, koji je to sajt?

hvala
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.03.2016. u 11:49 - pre 99 meseci
Za takve stvari kao sto je vracanje , treba uvek ici preko Zvanicnih Kanala , sto si ti valjda i uradio !

Jos kada se otvara zalba , obelezis opciju da hoces da vratis i tada i prodavac uglavnom pristane , jer ce takva odluka eventualne arbitraze , uvek biti doneta .

Posle toga bi trebao da dobijes automatsku poruku u kom roku najduze da zapocnes proceduru i to si valjda dobio jer tu pise i to oko pracenja.

Za adresu pisi prodavcu i on mora da ti je dostavi u roku od 24 sata , najkasnije u ponedeljak jer je vikend , pa navodno , mnogi prodavci " ne rade" .

Posto ces to slati nasom , postom Srbije , najbolje je da odes u neku lokalnu ali sto vecu, jer one najmanje ne primaju ni obicne paket, a kamoli za inostranstvo. Tamo ce ti objasniti celu proceduru. Okvirni cenovnik imas na adresi

http://www.posta.rs/struktura/...alati/kalkulator-postarine.asp

Tu biraj pismonosna posiljka , medjunarodni saobracaj , pismo , Kina , gramazu upisi koliko ima paket grama sa ambalazom , za telefon racunaj oko 400 + zavisno od velicine paketa , Preporuceno i avionski prenos .

Ovo Preporuceno ti je pracenje !! Kada predas i platis posiljku dobices broj a sajt za pracenje je

http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp a moze naravno i 17track.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1859658 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.