Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

auto vufer sa kucnim pojacalom

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: auto vufer sa kucnim pojacalom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9106 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13063
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: auto vufer sa kucnim pojacalom22.02.2013. u 09:20 - pre 136 meseci
Citat:
44250

Jesi i ti svoje B&C tako vezao,drajvere na jedan kanal a visokotonce na drugi?


Jesam.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: auto vufer sa kucnim pojacalom22.02.2013. u 09:27 - pre 136 meseci
Ja ne mislim da ti sa Audio strane nisi u pravu.Cim neko hoce da woofer iz kola stavi u kucu,ja sam mu
i dao taj predlog.Ti si poceo sa ringlama i ostalim.Ja tebi nista nisam rekao.I bez obzira na godine i modernizaciju,kao i sada u vikendici,
za mene je bin 18 inca i aktivno rezan na 60hz BAS.Sve te kutijice i woof woof me nerviraju.Kao i u kolima.
Ti si se najljutio kao da sam ti usao u semu pojacala pa ti solio koje elektrolite i tranzistore da koristis.A i tu ne bi ni postovao.
To je i u to vreme 80ih radio Dule Stupar,pokojni Joja,Nenad Napijalo motao zvucnike ITD.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13063
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: auto vufer sa kucnim pojacalom22.02.2013. u 09:37 - pre 136 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina

To je i u to vreme 80ih radio Dule Stupar,pokojni Joja,Nenad Napijalo motao zvucnike ITD.
Pozdrav.


Prva dvojca su prave legende.

Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: auto vufer sa kucnim pojacalom22.02.2013. u 09:50 - pre 136 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Ja ne mislim da ti sa Audio strane nisi u pravu.


To sam želio da Miroslav sazna,ne da sam u pravu nego smisao vezivanja. Električno je tvoj način sasvim ok ali zvučno ne. Zato i rekoh da je pioneer dao najkompletniji i najkvalitetniji odgovor.

Citat:
Lavlja_Jazbina: I bez obzira na godine i modernizaciju,kao i sada u vikendici,
za mene je bin 18 inca i aktivno rezan na 60hz BAS.Sve te kutijice i woof woof me nerviraju.Kao i u kolima.


Ista priča.

Citat:
Lavlja_Jazbina: Ja tebi nista nisam rekao.



Citat:
je bio tvoj komentar kad rekoh da je tad „bye-bye srednji i visoki”.

Ne sjećam se teme ni tranzistora/kondenzatora o kojima si kako kažeš pričao a pokušaću da nađem,naravno od volje ti u čije ćeš teme da zađeš a u čije ne. Najmanji mi je problem da pročitam tuđa mišljenja,ispade da se zapravo potpuno slažemo po pitanju vezivanja kako električno tako i zvučno,samo sa tom razlikom što ja nisam tvoj predlog prokomentarisao sa „Svašta" nego naveo šta gubi ako poveže kako si ti rekao. Sad,nakon svega ovoga neka poveže kako ima mogućnosti i/ili kako mu se dopada.

"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: auto vufer sa kucnim pojacalom22.02.2013. u 11:27 - pre 136 meseci
Nemojte se svađat ovdje, ubiste čovjeku temu a možda i volju da išta radi. Ne znam dal ste imali prilike to iskusiti, ali ja jesam; kako je to kad dođeš i ozbiljno pitaš a onda se nađe netko tko će podje*avat, svađat se i slično. To što čovjek hoće subwoofer ne znaći da mu nije stalo do kvalitete zvuka, da ne može uočiti razliku između mono i stereo itd. Svatko tko je imalo pametan i ima imalo mozga, na svaku će temu (bez obzira je li riječ o kvalitetnom ili nekvalitetnom zvuku, pravoj audio opemi ili igračkama, audiofilu ili tek klincu koji sluša komercijalu/cajke) dati najbolji mogući odgovor što zna, potrudit će se pomoći čovjeku ILI će zaobići temu. Svi oni koji ne zaobiđu temu a ne daju kvalitetan odgovor ili nađu podje*avat tamo di ne treba, ne znam što bi komentirao ili mislio. Šala je uvijek dobrodošla, i g. Zeon je meni osobno više puta uljepšao dan svojim provalama ali dajte uz šalu i neki konstruktivan post čovjeku, pobogu. I nemojte se svađati, nije vrijedno.

Zaključak: najbolje riješenje je aktivni subwoofer, bilo neki kvalitetniji ili pak nešto od 2.1/5.1 zvučnika za kućno kino. Kakav će subwoofer uzeti, ovisi o snazi i kvaliteti koju očekuje. Ali svaki će subwoofer ako se dobro pozicionira dodat dobar i jak bas. Ako hoće baš auto subwoofer, bit će malo složenije. Treba pojačalo i adekvatno 12V napajanje. Spajanje pasivnog subwoofera sa ovim pojačalom neće nikako dati dobar zvuk., kao što je već 44250 rekao, mučit će se reproducirat frekvencije za koje nije namjenjen i izgubit će svoje osnovno svojstvo. Probao sam subwoofer spojit na izlaz običnog stereo pojačala i zvučalo je loše odnosno izgubio je gotovo sav onaj bas koji daje kad se ganja sa samo svojom frekvencijom. Jedini subwoofer koji mi pada na pamet za ovo što on želi (a da je gotov) je Bose Acoustimass (ne znam koji ono broj) koji u sebi ima dva drivera i ugrađene pasivne skretnice i on se upravo spaja na stereo pojačalo a na njega se spajaju sateliti, budući da ima integrirane skretnice.

Ja ću samo reći da treba dat najveći naglasak na POZICIJU subwoofera. Ja sam svoga premještao, isprobavao svaki centimetar sobe i naravno slušao na stolu, za kompjuterom gdje ću provodit vrijeme (sa slabijim subwooferima nije moguće dobiti dobar bas baš u bilo kojem kutku sobe), dok nisam dobio najbolji bas na tome mjestu gdje ću sjediti i slušati muziku. Pa sam tako od malenog jeftinog suba (sa driverom od 11 cm) iz mrtvoh puhala dobio "ozbiljnog igrača" koji mi stoji ispod stola i daje dovoljno basa da mi ukućani redovito imaju glavobolje :D

Citat:
I bez obzira na godine i modernizaciju,kao i sada u vikendici,
za mene je bin 18 inca i aktivno rezan na 60hz BAS.Sve te kutijice i woof woof me nerviraju.Kao i u kolima.


Ne znam kakve su komšije i ukućani za živcima kod vas, meni prijete već sa malim 11cm subom od Smart Box kućnog kina da će letit kroz prozor :D Da donesem takav bin u stan, smjestili bi me u ludnicu istog trena. Te je isto tako meni ideja o 18 incha subu u sobi od 16 kvadrata suluda. Na kraju krajeva sve ovisi i koju glazbu autor teme slusa, i kako on voli. Mozda voli woof woof. Meni moj sub za elektronsku i hip-hop glazbu odlično obavlja posao. Woof Woof je pogotovo dobar za hip-hop.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: auto vufer sa kucnim pojacalom24.02.2013. u 08:34 - pre 136 meseci
A treba videti koja mu je kutija,koji zvucnik unutra,koja snaga,koji opseg i da li ima svoju
prigusnicu-skretnicu unutra.Mozda ceto i da radi,naravno ne sa ringlama.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 04.03.2013. u 17:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13063
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: auto vufer sa kucnim pojacalom24.02.2013. u 09:04 - pre 136 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina

A treba videti koja mu je kutija,koji zvucnik unutra,koja snaga,koji opseg i da li ima svoju
prigusnicu-skretnicu unutra.Mozda ceto i da radi,naravno ne sa ringlama.


Naravno da ništa od toga ne znamo a u proračun sve ulazi.

PS. ringle su sve manje u upotrebi, sada su ravne ploče hit
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: auto vufer sa kucnim pojacalom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9106 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.