Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diskusija o izborima u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Diskusija o izborima u Srbiji

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 34689 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9521
2a06:63c0:6:e500:c85f:d6e0:9..



+10256 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 13:44 - pre 4 meseca
Da je Đilas dobio Bgd većinu, da li bi "bosanski glasači" bili problem?

Aj, logičan i iskren odgovor.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 13:53 - pre 4 meseca
Citat:
Java Beograd:
A ti si svakako zagledao u svaki listić, pa to garantovano znaš? Ili si to čuo od Marinike, koja je glasala u Novom Sadu?

Kako to da građani Srbije koji žive u Bosni upravo sada, i nikad ranije nisu bili problem? Imaš li neki logični odgovor?



Nisam zagldao svaki listić jer to niti mogu niti ima potrebe za tim. Čak sam i siguran da nije svaki listić otišao SNS-u. Zagledao sam ljude koje vozikaju autobusima po Srbiji tokom kampanje. Vozio sam se jedom u istom busu sa njima kako bih ih što bolje proučio. Isti su to ljudi koji se fiktivno sele po Srbiji i glasaju na lokalnim izborima po potrebi. Relativizovanje ti ide odlično, ali baš me zanima kako bi relativizovao predizborni putujući cirkus.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 13:58 - pre 4 meseca
Bili bi problem, ali ne toliki, pošto bi tada bilo da nisu doneli prevagu.

Ako moja stranka ode u inostranstvo i autobusima masovno dovede ljude i govori im za koga da glasaju i šta će da dobiju ukoliko to urade, to nije baš isto kao da su sami došli. Glasanje služi da se pokaže volja naroda. Glasanje za Beograd ne odražava volju Beograđana. Odražava volju Beograđana i puno ljudi koje je SNS autobusima ortanizovano dovela da glasa u gradu u kome ne žive. To je probem. Čak su na to ukazale i druge države.

Šta su još primetili:
Citat:
GermanForeignOffice
Serbia has voted, but @osce_odihr reports misuse of public resources, voter intimidation and cases of vote buying. This is unacceptable for a country with EU candidate status.


Meni samo nije jasno zašto opozicija ne laže ljude tako masno kao što to radi SNS? Ako ovi obećaju platu 1400€, neka opozicija obeća 2000€. Ako SNS obeća da će da ti zaposli nekog iz porodice, opozicija neka obeća da će da ga zaposli na boljem radnom mestu.
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 14:03 - pre 4 meseca
Opozicija nema infrastrukturu ni sredstva. SNS vuče korene i organizacionu strukturu još od Ozne, DB, BIA i Radikalne stranke, a na raspolaganju su joj sva državna sredstva.
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 124



+21 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 14:11 - pre 4 meseca
Kad bi se pojavila neka mladja ekipa, kao sto je Nestoroviceva, i da ima otvoren fond sa finanisarnje.
uradili bi vise nego Nestorovic.

Recimo, u SAD postoje fondovi za kamdidate u keje se daju uplate.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9521
2a06:63c0:6:e500:c85f:d6e0:9..



+10256 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 14:46 - pre 4 meseca
Citat:
component:Meni samo nije jasno zašto opozicija ne laže ljude tako masno kao što to radi SNS? Ako ovi obećaju platu 1400€, neka opozicija obeća 2000€. Ako SNS obeća da će da ti zaposli nekog iz porodice, opozicija neka obeća da će da ga zaposli na boljem radnom mestu.
Pravo pitanje.



Svi su bili spremni da krenu u jednoj koloni. Onda je došao Điki, zaveo svoja pravila svoje uslove, sve misleći da ima procenat da osvoji vlast. I - svi se podelili. Jbg.

Šta sad vama, gospodo sujetna, još nije jasno?

Marinika potpisuje predlog zakona da se Srbi samoproglase genocidnim narodom, i onda se žali na rezultate izbora.
Pa, jel' može tako da dobije izbore? Pa ne može.

Šta još nije jasno?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 14:46 - pre 4 meseca
U nedostatku mogućnosti direktnog uvida, ovde je izvršena analiza na osnovu posrednih pokazatelja i dobijene su izvesne indicije: https://crta.rs/preliminarni-n...rganizovanoj-migraciji-biraca/

Na primer, na osnovu analize retkih imena:

Citat:
Potencijalni obrasci migracije birača:
Da bi se rešio problem nedostatka jedinstvenih identifikatora, u analizi su korišćena retka lična
imena.
Korišćenje retkih imena kao markera povećava verovatnoću identifikacije birača koji su
se preselili u Beograd. Analiza je sprovedena na setu podataka koji je obuhvatao lična imena u
Beogradu koja nisu bila u biračkom spisku 2022. godine i pojavila su se samo jednom 2023.
godine, i koja su se smanjila u ostatku Srbije za 1. Bilo je 11.858 takvih retkih ličnih imena u
Beogradu koja ne predstavljaju obim migracije u Beograd, već pomažu u identifikaciji
potencijalnih obrazaca. Od 1.180 biračkih mesta u Beogradu, tri su isključena zbog nepotpunih
izbornih rezultata, a još 10 (sve u Zemunu) je isključeno jer su bila nova na izborima 2023.
godine.To je ostavilo 1.167 biračkih mesta za analizu


Citat:
Bilo je moguće identifikovati biračka mesta u Beogradu sa iznenađujuće visokom učestalošću
ovih markera, što ukazuje na potencijalno velike organizovane migracije birača.
U statističkim
terminima, 95% podataka obično spada u opseg definisan prosečnom vrednošću plus ili minus
dva puta standardna devijacija (mera varijacije). Ovde je prosečan broj pojedinaca sa retkim
imenima na svim biračkim mestima bio 10,1, sa malo prilagođenim prosekom (skraćeni prosek)
od 9,5. Standardna devijacija bila je 8,2. Od 1.167 biračkih mesta, 53 su pokazala značajno
odstupanje od ovog proseka (dve standardne devijacije od proseka), sa brojem retkih imena koji
se kreće od 26 do 86 na svakom biračkom mestu, što je bilo neuobičajeno.


Citat:
Distribucija ova 53 biračka mesta koja odstupaju od proseka pokazuje snažno geografsko
grupisanje u samo nekoliko opština Beograda, što ukazuje na potencijalnu koordinaciju
migracije birača na opštinskom nivou.
Značajna odstupanja su registrovana na biračkim
mestima u deset od 17 beogradskih opština (Zvezdara, Voždovac, Novi Beograd, Palilula, Vračar,
Savski Venac, Zemun, Rakovica, Grocka i Čukarica), dok su bila potpuno odsutna iz sedam, ali
najviše su pogođene velike opštine Zvezdara i Voždovac, gde je pronađeno više od polovine
pogođenih biračkih mesta


A neko reče da je statistika bezveze disciplina;)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9521
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 15:02 - pre 4 meseca
Čekaj malo, pa Đilas je dobio i N.Bgd i Vračar i Stari Grad i Savski Venac (!!!), kad se gleda po opštinama.

To onda značli da su "uvezeni Bosanci" glasali za Đikija!


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 15:09 - pre 4 meseca
Ne nego ih nije bilo dovoljno da prevagnu na tim mestima.

Što se tiče Crte, lepo su analizirali i obrazložili. Mislim da su dosta nepristrasni i do sada nisam imao razloga da sumnjam u njihov rad.
Lokalne izbore zaista treba ponoviti.

Nego Java, da li ima ijedan razlog da ne poslušamo preporuke "OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights"?
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 124



+21 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 15:27 - pre 4 meseca
Neko od zvaničnika je rekao da posle promene adrese ne moze odma da se dodaje na glasački listić?

Odnosno, ko je stavljen da treba da bude skinut.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 15:38 - pre 4 meseca
Citat:
Java Beograd:
Da je Đilas dobio Bgd većinu, da li bi "bosanski glasači" bili problem?

Aj, logičan i iskren odgovor.



Za tebe bi sigurno bilo !

Mogao bi da uzmes konopce kao sto je AV pretio ?

Samo mi nije jasno kako si dosao do toga da je izvesna Marinika " moja " ?

Ajde procitaj moj post https://www.elitemadzone.org/p4070416 pa napisi to jos jednom ?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 427
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji22.12.2023. u 19:55 - pre 4 meseca
Citat:
Java Beograd:
Da je Đilas dobio Bgd većinu, da li bi "bosanski glasači" bili problem?

Aj, logičan i iskren odgovor.


Meni bi - svaki civilizovan čovek bi trebao da se zalaže za poštene i fer uslove, pa neka pobedi bolji.

Meni lično glasanje Bosanaca nije problematično zbog njihovog uticaja na rezultate izbora, nego zbog narušavanja integriteta istih. Ko zna, možda su oni glasali za Nestora, možda za Gljivicu Pačića, možda je neko od njih i glasao za SPN, ko bi ga znao.

U realnosti da je "Đilas dobio BGD većinu", bosanski glasači bi itekako bili problem simpatizera druge opcije :) I verujem da bi smo prvi gledali slike Tome grobara na infuziji, Usnice koji preti bešenjem i ostale performanse za malu decu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9521
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji23.12.2023. u 09:02 - pre 4 meseca
Ovde se jedino sa Turmenom slažem.


S druge strane, baš mi se sviđa što ovi vade džigericu naprdnjacima ovim protestima, a pre svega zato što je su upravo pisousti i grobar uveli u izbornu praksu manir da sa odma' posle izbora krene sa hajpom da su isti pokradeni.
Isto sam ovako pisao i pre deset godina, i objašnjavao tada zaluđenima, koji su bili zapenili da se Žuti skinu s vlasti, da ne može biti izborne krađe na biračkim mestima.
Samo čekam patetečine fotografije Marinike, u toku štrajka glađu, bar onoliko patetične koliko je to Toma uspeo.

Citat:
ademare:Samo mi nije jasno kako si dosao do toga da je izvesna Marinika " moja "?
Šta, nije valjda da ti smeta etiketiranje? To je baš "in".
Ili misliš da je OK da ti druge etiketaš, ali nije OK, kad neko tebe malo zakači?


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9521
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji23.12.2023. u 09:40 - pre 4 meseca
Kako je 2012 AV dobio vlast:
Posle godina i godina krađa, afera i mutljavina, propalih privatizacija i svega ostalog, Srbiji je trebala promena.

Narodu je trebao neko ko istinski nudi (obećava, naravno) promene, boljitak, zaokret u polici.
AV je napravio smešu "evropski orijentisane" politike uz jaku nacionalnu notu.
Sebe predstavio kao mladog i moćnog, spremnog da radi, menja i stvara, a Tomu kao starijeg, "poštenog srpskog domaćina" koji će da bude mudar

I narod je poverovao i glasao za promene.


Šta se dešava 2023:
Posle godina i godina krađa, afera i mutljavina, organizovanog kriminala, gušenja institucija, partokratije, monopola nad medijima i svega ostalog, Srbiji treba promena.

Ko se nudi da napravi promenu? Ista ona vnago koja su šutnuta sa vlasti 2012.
Đilas, Tadić, Čeda Narkoman, Vuk Jeremić i kompanija. Svi ovi likovi su u međuvremenu još više zaglibili u mutljavinama. Čeda u kokainu, naravno.

Đilas, ako je 'teo da osvoji izbore, morao je da se pojavi kao LIDER. Glavom i bradom, imenom i prezimenom, likom i delom.
Da raskrinka kriminalne rabote AV i brata, da se potpuno posveti promenama. Da se posveti politici, da privuče u politički blok i SPS, i PUPS i rojaliste i ostale stranke sa po 0.5% biračkog tela.
Deset takvih - eto tebi dodatnih 5%. Uz politički dil sa manjinama - oho ho!
Pi*kica se međutim krije iza Marinike, i nesrećnog Aleksića, čije su intelektulne sposobnosti, jasno je, ispod Tominih.
Nema jasan predizborni program, ne nudi jasne smernice promene, zaokreta u politici, pogled u budućnost.

Jedini sveži likovi, ne-korumpirani do sada su:
- krajnja desnica u liku Boška Obradovića i Milice Zavetnice
- umerena desnica centra u liku Miloša Francuza
- narodnjaci u liku Doktora.
- Marinika, u senci Đilasa, sa nedefinisanom političkom pozicijom (valjda nešto kao demokratski centar, ali nisam siguran)

Svi ovi su bez mrlje u karijeri (zato što još nisu ni imali vlast) nastupaju otvoreno, imenom i prezimenom, likom i delom.
Da se, kao lider opozicije pojavio neko, ko će da ujedini nove političke ideje, nove političare, da je taj neko imao malo političke mudrosti da okupi i ostale partije - izbori bi bili elegantno dobijeni.

Ovako, imali smo udarni letnji opozicioni slogan "Srbija mora da stane" (wtf, da nije tragično, bilo bi komično), uz predizborna obećanja: i posle blokade - blokada.
I evo, ponovo - najpametniji politički manevar koji mogu da smisle - fuckin blokada beogradskih vitalnih saobraćajnica i naravno Gazele! Bogtemazo, svaka blokada ispizdi jedno 10.000 - 20.000 pojedinaca, običnog sveta.




Ponovljeni izbori, u 100% slučajeva do sada, donose samo 1/3 do 1/2 izlaznosti u odnosu na prethodnu izlaznost, i to veliki delom glasača koji glasaju za vlast.
Usudio bih se da ovde, eventualno bude izuzetak Doktor, koji bi mogao da dobije čak duplo više glasova.
Ponavljanje Bgd izbora, ako bude bilo, biće totalni Đilasov fijasko.

A ako AV ne pridobije Miloša Francuza, realno možemo očekivati ponovljene Bgd izbore.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 23.12.2023. u 10:58 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 124



+21 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji23.12.2023. u 10:13 - pre 4 meseca
To sam i ja gore napisao, ali kratko.

Meni ova politika izgleda kao amaterski sport za male pare.
Moraju da kradu kad dodaju na vlast.

S druge strane,profesionalni sportisti se legalno brzo obogate.

To treba promeniti i ujednačiti.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji23.12.2023. u 10:17 - pre 4 meseca
AV je dosao na vlast preko Tome Nikolica. Tek posto je dosao na vlast, poceo i da pobedjuje na izborima.
A ceo SNS projekat su platili, izveli stranci: Ameri, Norvezani... ovde kod nas izvodjac radova pok. Miki Rakic i sam Vucic.

Mislim ono, u to vreme 2012-te kada ti Vucko nije davao platu ili drzao menicu nad tvojim zivotom, ni jedan normalan covek ne bi glasao za njega licno.

Ne bi da mracim oko opozicije, tj. odcutacu.. :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji23.12.2023. u 10:52 - pre 4 meseca
Citat:
Java Beograd:

Citat:
ademare:Samo mi nije jasno kako si dosao do toga da je izvesna Marinika " moja "?
Šta, nije valjda da ti smeta etiketiranje? To je baš "in".
Ili misliš da je OK da ti druge etiketaš, ali nije OK, kad neko tebe malo zakači?



Znaci " vracanje " ?


To je odlika ogromne vecine ljudi !

Sto su Stariji to se Vise ponasaju kao Deca !
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji23.12.2023. u 12:28 - pre 4 meseca
Citat:
Java Beograd:
Ponovljeni izbori, u 100% slučajeva do sada, donose samo 1/3 do 1/2 izlaznosti u odnosu na prethodnu izlaznost, i to veliki delom glasača koji glasaju za vlast.
Usudio bih se da ovde, eventualno bude izuzetak Doktor, koji bi mogao da dobije čak duplo više glasova.
Ponavljanje Bgd izbora, ako bude bilo, biće totalni Đilasov fijasko.


Ponavljanje izbora bilo bi za opoziciju loše pre svega iz principijelnih razloga. Opozicija treba da se potrudi da dobro dokumentuje malverzacije protiv kojih se pobunila, a zatim da insistira na pravnim posledicama za sve koji su bili uključeni. Pre toga ni na kakve više izbore da ne izlazi.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9521
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji23.12.2023. u 15:22 - pre 4 meseca
@Ulfsaar

Slažem se.

Već danas (subota, 23.dec 2023) se može čuti da Doktor potvđeno neće u koaliciju, tj. da priželjkuje ponovljene izbore, jer se nadaju boljem rezultatu. Jasno i otvoreno izložen stav.
A opozicija je najavila da ne želi "ponovljene izbore zarad nepostizanja većine", već hoće "ponovljene izbore zarad krađe izbora".

E sad, mislim da naprednjacima odgovaraju ponovljeni izbori, jer će:
- šatro da ispune traženo od strane opozicije (tražili ste - evo vam ga, na)
- da bude manja izlaznost
- da osvoji veči procenat
- da obesmisli zahteve opozicije, jer realno se može očekivati da neće bosanci dvaput da potežu za Bgd
- da prekine Marinikin štrajk glađu.


Ali ... pitanje je da li će, i u kolikoj meri opozicija da se odazove.
Ako se odazovu - jbg, ne valja, osvojiće još manje.
Ako se ne odazovu - "jbt, šta ste tražili, s sad nećete"

Zato se može čuti (danas) da opozicija postavlja ultimatum od dva dana "da se isprave birački spiskovi". Što je naravno, nebuloza, i paravan za održavenje daljih protesta.

Posebno je pitanje kako će strani posmatrači / analitičari / komentatori da reaguju i da li će da skapiraju finese. Ali, mislim da će i njihovo interesovanje za izbore da spadne na ispod 10% od ovog sadašnjeg.

Ambasador Hill je već izrekao zvaničan stav USA "Radujemo se daljoj saradnji sa Vučićem". U prevodu: mi smatramo da je sve OK i demokratski.
I time je "zapušio usta" raznim belosvetskim piskaralima, jer: "šta imaju oni da se javljaju i komentarišu kad najdemokratskija država u vasioni kaže da je OK"




Takođe, preporuku koju ispostavlja "Crta":
" ...neophodno je da Ministarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu učini birački spisak potpuno javnim, uz razumne i izvodljive mere zaštite ličnih podataka birača. " je praktično nemoguće ispuniti.
Kako birački spisak učiniti "potpuno javnim" a zaštiti lične podatke? WTF? Napraviti šporet od drveta, ali tako da ne izgori kad se naloži. Svako da može da vidi ko živi na nekoj adresi, ali da ne zna ko to živi tamo?!?

I šta da se birački spisak načini "potpuno javnim"? Ko će da čita i gleda i analizira 1.6M glasača. Kako?
Kako dokazati da Pera Perić ima ili nema pravo glasanja, ako ima LK na Bgd adresu? Onoliki stanovi se grade, neko to kupuje, pa naravno, ima i adresu.
Svaki "dokaz" može biti maksimalno relativiziran.

Već sam pisao na prethodnim stranicama:
Moja rođena sestra koja ceo život živi u Makedoniji (udata) od pre par godina je tražila i dobila i srpski pasoš, ali i LK, sa NBG adresom. Adresa stana naše majke. Sve regularno.
Hoče li neko iz SPN da istražuje da li ona ima adresu u Makedoniji? WTF, ne ide to tako.





[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 23.12.2023. u 16:34 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 427
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji23.12.2023. u 22:25 - pre 4 meseca
Ok, svi se jednoglasno slažemo da nam je opozicija nesposobna :)

Citat:
Java Beograd:

Đilas, ako je 'teo da osvoji izbore, morao je da se pojavi kao LIDER. Glavom i bradom, imenom i prezimenom, likom i delom.



Sa ovim se delimično slažem.

Đilas verovatno pokušava da kopira Đinđića sa kraja 90ih. Zato što je on tada bio aktivni lider koji ume, ali je bio prilično omražen među širokim narodnim masama, optuživan za špijuna, zagovarača bombardovanja i ko zna čega. Zato mu je uleteo Koštunica, kao pasivni lider, zaštitno lice kampanje, koji je i dovukao glasove, dok je ZĐ bio u blagoj ilegali.

2012 je to bio Žvalavi..Sva njegova plakanja pred kamerama, plesovi do snova, performansi "ša je bilo miševi" pred policijom, nisu bili dovoljni da dobije ijedne izbore na kojima je bio kandidat od imena i prezimena. Tada se pojavio Toma, u totalno novom ruhu, čovek iz naroda, slikanje sa unučićima, pa štrajkić glađu, pa TV duel u kome je obrisao patos sa Tadićem i to je to. A i Tadić je tada, osim par pucanja sebi u nogu (koalicija sa Dačićem), poprilično dojadio narodu, mislim da bi pobedio svaki ozbiljniji političar, koji bi se profilisao kao opozicija sa šansom.

Sada je Đilas taj "opozicioni lider", ali je i on prilično omražen među svetom, delimično opravdano, ali delimično besomučnim ponavljanjem "Đilas Tajkun, Đilas lopov" po medijima. Uz jednu veliku razliku, što on backup nema. Marinika je prvo žena (zna se stav prosečnog Srbe o ženi), drugo ima neki "karakondžula stav", a treće nije konkretna. Probao je to isto da nađe u Ponošu, sada u Aleksiću koji je opskuran lik.. I to ne ide i ne ide.

Ima izbor ili da što kaže Java se pojavi kao Lider (namerno sa velikim L), pa kud puklo da puklo.. Moja procena je da ne bi navukao ni 15%. Ili da se povuče u ilegalu, nađe neke nove, nekompromitovane političare i sa njima krene u "meso".. Dok ne poseti selo i ponudi seljaku rešenje za probleme, dok ne krene u druge gradove i ponudi njima rešenje za njihove probleme, džaba ga bilo.. Super je to što oni hoće da prvo dobiju Beograd, pa onda da krenu dalje, ali ni tu neće imati mnogo uspeha dok ne se ne uhvate u koštac sa građanima Kaluđerice, Leštana, Mladenovca, Obrenovca..

I još jedno - vlast neće osvojiti NIKAD i NIJEDAN političar dokle god ne pridobije na svoju stranu vlasnike krupnog kapitala, SPC, navijače dva naša najveća kluba i EU i Ameriku.. Pa čak i ljude "sa one strane zakona" koji čekaju ne daj bože momenat.

Opozicija je 2000e imala sve gorenavedene instance na svojoj strani, pa je vlast osvojila "na mišiće"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Diskusija o izborima u Srbiji

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 34689 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.