Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 10327 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6830
87.116.179.*



+1455 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)01.11.2023. u 20:01 - pre 6 meseci
Ja imam saeco koji melje kafu u zrnu, pravi kapućino, čajeve itd. I to sve od kafe u zrnu koju mi čak prijatelji donose na poklon ako putuju negde. Pakovanja recikliram na reciklomatima a soc skupljam i posipam oko rastinja u dvorištu zgrade đubrim biljke.

I taj fenomenalni espreso od prave kafe a ne neke sastrugane zgure sa dodatkom aditiva u kapsuli, me košta 5 din po šolji 🤗
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c4:80:1c98:83a1:..



+7177 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)01.11.2023. u 20:27 - pre 6 meseci
Citat:
bordzija
sastrugane zgure sa dodatkom aditiva u kapsuli,


Super sto pijes dobru kafu sa Saeco masinom, samo nastavi - dobar izbor.

Ali cemu ovo lupetanje gluposti sa aditivima i sastruganim cime god (vrlo ocigledno nije istina)? Da li je moguce da ne mozes da prihvatis da ima vise nacina da se dobije dobra kafa i da tvoj nacin nije jedini?

Zasto sve mora da se pretvori u neki advocacy/fanboy rant - "samo moje i nista drugo". U cemu je problem?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
151.36.252.*



+438 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)01.11.2023. u 20:35 - pre 6 meseci
Pa to je bas ono o cemu govorim. Cena je pristupacna sirokim masama, a nosi dozu ekskluzivnosti bas zbog te fore sa membershipom u klubu odabranih. Kljucna razlika u odnosu na druge proizvodjace. I ta fora je stara desetak godina, a jos uvek pali. Psiholoski je to slicno kao kad skupljas postanske marke, celom svetu se hebe za tvoju kolekciju retkih primeraka, ali si ti u svojim ocima bogotac i kad pogledas u tvoju kolekciju mislis da si uspesan covek. Tebi je to vazno, drugima nije - ali to ti ni ne primecujes.

Fora sa Klunijem je upalila i prosla, nema je smisla ponavljati. Sad je fora da imas vertu kapsule koje na sebi imaju kod i aparat prepoznaje samo originalne kapsule koje kostaju 50 centi po komadu (btw i nespresso isto drze cenu, sto znaci da narod kupuje) dok ostale kompatibilne kostaju max do 25 centi. Te ostale kupuje sirotinja, a ja kupujem originale, jako su lepi i sareni i imaju razne ukuse i sve je jako fensi - to je koncept.

Inace su aparati pre desetak godina bili skupi dok se nisu pojavile kompatibilne kapsule, pa iz Kine poceli da stizu jeftini aparati i tako to vec ide. Ne moze na stare fazone da se uzima toliko love vise, mada vam konstantno uzimaju lovu na razliku u gramazi, bar sto se tice nespresso kapsula.

Pokusavaju izvesno vreme da proguraju professional cialdu, e tu su cene aparata oko 450 eur, bas zato sto nema dovoljno kompatibilnih i nije se rasirilo u mase, ali je ionako namenjeno prvenstveno za firme. I to fensi firme koje nece da imaju jeftine automate za svoje fensi dizajnerske ofise i hodnike, nego hoce ekskluzivu koja kosta. Kvalitet? Ma nije bas bitno, ionako se pije iz ogomnih solja, sa sve mlekom i secerom, ko te pita. Bitno je da sljasti.

Opet, ne optuzujem ni podcenjujem nikoga, fala bogu svako ima izbor i u pravu je sto se tice svog izbora.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c4:80:1c98:83a1:..



+7177 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)01.11.2023. u 20:50 - pre 6 meseci
Cekaj cekaj bre, kakav ekskluzivni "membership" - odem u svaku elektro prodavnicu i ima PUN QRATZ Nespresso masina, od ispod 100 EUR do vise stotina EUR... u cemu se tacno sastoji osecaj "kluba" ili "ekskluzivnosti" kad bukvalno imas pun Q izbora - od vendora, cena i sve do mora raznih kafa u svakom supermarketu?

Ja bih pre rekao da je u pitanju 'samo' odlican marketing - ali marketing je mnoooogo dublja stvar od promocije koja je samo jedan od 4P elementa marketinga.

Tacno, Nespresso ima lepo i kratko ime i reklamiraju ga dobro izgledajuci ljudi (stvar ukusa, svakako), ali i Senseo je imao lepo i kratko ime. Poenta je da je Nestle sa Nespressom uradio dobro ceo sistem i ulozili su masovnu kolicinu kapitala da tih kapsula ima svuda, te kapsule imas na svakom cosku, uvek imas 100% kompatibilnost (i to je kostalo) i konzistentan ukus kafe koju volis. Ne najbolji, ali dovoljno dobar i konzistentan, sa minimumom napora.

To je knjiski primer dobrog proizvoda - promotivni deo marketing mix-a je samo finalni "slag na tortu" ali dzaba tebi sva promocija ovog sveta ako osnovne parametere proizvoda i lanca dostave nisi uradio kako treba.

A Nestle je razbio sve parametre, i zato uzivaju zasluzeno mesto.

Ovo je jako slicna prica kao Apple... Apple je zasluzeno #1 u segmentima koje ciljaju zato sto imaju odlicne proizvode kad se sve sabere i oduzme. To pokazuju sve mere zadovoljstva kupaca. Mozda je pre 30+ godina Apple bio nekakva "ekskluziva" (na drugi nacin) ali su danas masovni proizvod koji je sinonim za predvidljiv dobar kvalitet (ne NAJBOLJI, mada cesto jesu, vec predvidljiv). Kao kupac imas pristup njihovim uredjajima svuda, znas da se neces iznenaditi kupovinom novog, imas odlicnu podrsku... sta ti vise treba? I, ne samo to, Apple uredjaji najbolje drze cenu i kad se polovni prodaju zato sto su ljudi zadovoljni sa njima i spremni da plate i vise zato sto znaju da i polovan Apple uredjaj i dalje ima odlicnu podrsku i valja (polovni laptop ili telefon svakako nije "ekskluziva" ni u jednom pogledu).

I? Ljudi to kupuju. Masovno.

Ima NPC-ova kojima je to nekakav statusni simbol ali svasta je NPC-ovima statusni simbol. Ali ne zivi Apple od njih, kao ni Nestle.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)01.11.2023. u 21:17 - pre 6 meseci
Danas primetim u radnji ove case "hladne kafe".
1,4% rastvorljivi ekstrakt kafe Arabika + ostalo
Ennstal Milch KG Austria
230ml - 125din

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6830
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)01.11.2023. u 23:56 - pre 6 meseci
Ja ne poznajem nikoga ko pije tu kafu iz kapsula ovde jedino ljudi koji su mahom u eu. To ne zna za bolje to im je vrh piramide - džordž kluni. Svakih godinu dana kupuju novi aparat i uvek fali pola plastike na bokalu za vodu koji je mali i od silnog rkanja se raspadne. Ili jednostavno procuri i rikne. Prijateljica kada dolazi uvek je jedan kofer pun kapsula a garderoba u torbi.

To je nešto neka tehnologija na bazi nes kafe po mojoj slobodnoj proceni. Može da bude vilo šta sa aromama.

Meni je super ta kafa kada se tek napravi ali čim se ohladi ima metalni ukus ko jučerašnja kafa kako da objasnim. Ugl skup sport i meni se ne sviđa. Cimanje mi je toliko posla oko aparata stalno dosipanje vode, stavljanje kapsula, zatvaranje, otvaraje itd.

Da ne pričam kako šolj mora da se drži svo vreme jer se aparat toliko trese i vibrira dok pravi kafu da šolja jednostavno spadne i razbije se.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.44-151.wind.it.



+438 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)02.11.2023. u 00:14 - pre 6 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:


Ovo je jako slicna prica kao Apple... Apple je zasluzeno #1 u segmentima koje ciljaju zato sto imaju odlicne proizvode kad se sve sabere i oduzme. To pokazuju sve mere zadovoljstva kupaca. Mozda je pre 30+ godina Apple bio nekakva "ekskluziva" (na drugi nacin) ali su danas masovni proizvod koji je sinonim za predvidljiv dobar kvalitet (ne NAJBOLJI, mada cesto jesu, vec predvidljiv). Kao kupac imas pristup njihovim uredjajima svuda, znas da se neces iznenaditi kupovinom novog, imas odlicnu podrsku... sta ti vise treba? I, ne samo to, Apple uredjaji najbolje drze cenu i kad se polovni prodaju zato sto su ljudi zadovoljni sa njima i spremni da plate i vise zato sto znaju da i polovan Apple uredjaj i dalje ima odlicnu podrsku i valja (polovni laptop ili telefon svakako nije "ekskluziva" ni u jednom pogledu).

I? Ljudi to kupuju. Masovno.

.


Odlicna poredba sa Apple. Jako dobar proizvod, namenjen prosecnom korisniku koji hoce ogranicen broj opcija koje perfektno rade, predstavnistva koja su tipska u svim zemljama sveta i gde god se korisnik zatekne zna tacno sta moze da trazi i sta ce tacno da dobije. Sve je uglancano do perfekcije i daje korisniku osecaj da je clan jedne velike verske zaj....jednog kluba koji svojim clanovima nudi ekskluzivnost, doduse po nesto vecoj ceni nego sto to vredi, ali kad jednom preplatis nesto sto ima neko ime, hoces li da priznas da si ispao budala sto si preplatio ili ces da ubedjujes sebe da clanstvo u klubu vredi te pare?

Evo ja sam, posle godina ubedjivanja sebe da ajfon vredi onoliko koliko sam ga placao, posle ko zna kojeg psovanja kad mi se ugasi na 30% baterije ako ga izvadim iz dzepa na -5 stepeni ili kad mi trogodisnji telefon koga ne mislim da menjam jer nemam za tim potrebe pocinje da koci i secka zato sto mi posalju update koji je namenjen da ukoci starije telefone, pa ti posle ne mozes ni da vratis na prethodnu verziju, pa ovo, pa ono....dakle predjem na android, sunce mi svane i vise mi ne pada na pamet da preplacujem nesto sto mi realno dobro radi godinu i po a posle pocinje da mi skace po zivcima. Ali dobro, ja sam ga imao zato sto sam prvi dobio za dz od firme, pa sam posle po inerciji kupovao novije modele zato sto sam morao, a ne zato sto sam bio fasciniran ajfonom, zabole me bas.

Dakle, ja nisam ciljna grupa apple-a, kao sto ni ti nisi ciljna drupa nestle-a. Ja nisam imao osecaj da sam clan kluba, nego me je to samo nerviralo, a ti nemas osecaj da si clan kluba jer nemas potrebu da budes clan nekog kluba i ne razumes o cemu pricam. Zasto ljudi kupuju krpe napravljene u Bangladesu na koju je okacena etiketa nekog nadrkanog brenda i placaju 100 puta vise nego sto to vredi? Ajde, povuklo ga ime, marketing. Ali uzmi tu masu koja preplacuje te sarene krpe i pusti im dokumentarce koji pokazuju kako robovi za 1 dolar na dan siju te njihove krpe, odvedi ih u firme koje proizvode etikete skupih brendova koje se nasivaju po uvozu u zemlju prodaje i izvedi im racunicu po kojoj proizvodnja te krpe kosta 5 evra, a on ju je plati 350, u 90 % slucajeva ce nesretnik da ti klima glavom sa razumevanjem, a sutra ce da ode u istu prodavnicu i plati jos vecu cenu za isto njesra. jer kad on tu krpu sa velikim natpisom recimo nesto " balenciaga " plati i obuce, on je clan kluba u kojem to isto njesra oblaci i neka rijaliti spodoba koja je njegov idol.

Tako je i sa kafom. Ja sam probao nespresso i ne svidja mi se, i da mi se svidja ne bih placao 50 centi kapsulu jer tako imam osecaj dranja koze sa ledja sto mi neprijatno utice na ukus te kafe. Kod kuce imam neugledni aparat na cialde koji je no name, kafu uzimam od proizvodjaca koji je po mom ukusu i placam 20 centi po dozi i imam uvek odlican espresso. Nespressu i Apple-u svaka cast na marketingu, a bogami i na tehnologiji, savrseni su u domenu ciljeva koji hoce da postignu, sve im je super i njihovim kultovima zelim svu srecu, ali ti proizvodi se meni ne svidjaju, kao ni hebena balenciaga. Ili Fuj Viton, kako god vec da se zove.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6830
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)02.11.2023. u 00:42 - pre 6 meseci
Nespreso je obično kuvalo za vodu kakva ekskluziva kakvi bakrači? 99 procenata je marketing i ništa drugo. Obična nes kafa spakovana u kapsule po visokoj ceni.

A većina se odlučuje baš isključivo zbog nedostatka prostora u kuhinji. Mali je, uzak i to je jedina prednost cele priče.

Ja sam moj prodao a da nisam ni iskoristio svih 15 kutija kapsula. Posle 7-8 kutja kapsula napukla je ona činija za vodu pa je otišao isti dan je došla neka žena čim sam stavio oglas na kp.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)02.11.2023. u 06:42 - pre 6 meseci
Brate, coffee machine advocacy…

Pa ne trce Linux vs. Windows jbt.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)02.11.2023. u 07:59 - pre 6 meseci
morihei ueshiba, svaka čast na komentarima na ovoj temi. Ali nisi u pravu što se tiče ekskluzivnosti. To Nesspreso nije. I nije ni jedna kapsula. Svi koji navrate kod mene ka kafu kažu da sam ja fensi sa mojojm kafom. A imam običan, najeftiniji ručni espresso aparat sa mlinom koji sam mogao kod nas da nađem. I opet je koštao 400€. I kupim običnu Lavazza kafu u zrnu i to je odjednom eksluziva? Pošto niko koga znam, ne želi da toliko plati apart za kafu, plus da daje 2-3000 din za kg kafe.
I mene bi jeftinije bilo da sam uzeo Nespresso aparat za 100€, ali eto hteo sam hobi i da uživam u ispijanju kafe.
Ti sigurno znaš kakvu opremu imaju pravi zaluđenici za kafu i kakvu kafu kupuju. Ne možeš mi reći da to nije eksluziva, a da neki (bilo koji) aparat sa kapsulama jeste.

Može Nike da reklamiraju najbolji sportisti i superzvezde, ali nikada Nike neće biti eksluziva. S druge strane imaš Luj Viton cipele koje to jesu.

Što se tiče Nespressa, nisam probao, voleo bih da probam.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6830
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)02.11.2023. u 10:40 - pre 6 meseci
Ja sampre 5 godina kupio polovan saeco na kp sajtu za 50 evra, samo povremeno pranje prese pod vodom i podmazivanje solikonskom mašću i to je sve. Radi bez prestanka svaki dan po 15-20 kafa kako ko navrati. Samo sipam vodu i dosipam kafu.

I svi se oduševe kafom. Imam nekoliko tih aparata na moru, kod žene u stanu. 5 dinara kafa toliko ne košta ni turska krsža.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.38-151.wind.it.



+438 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)02.11.2023. u 16:48 - pre 6 meseci
@component

Ja sve vreme i govorim da nespresso nije nikakva ekskluziva, ali da je uspesnim marketingom postignuto to da ga narod dozivljava kao ekskluzivu. Ne ja i ne ti i ne Dimkovic, ali ogromna vecina konzumenata - da.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6830
87.116.179.*



+1455 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)02.11.2023. u 18:06 - pre 6 meseci
Eeee srbija je čudo za sebe ja kada sam pre 10 godina kupio polovan stoni fudbal ljudi su mislili da sam milijarder. U zemlji sa 1,3 miliona stanovnika koji nisu završili ni osnovnu školu bukvalno je sve ekskluziva.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)03.11.2023. u 09:39 - pre 6 meseci
Ljudi i dalje misle da si
milijarder.

3 stana,
7 kuca,
2 vikendice,
... i ostala neprijavljena imovina.

A i dalje kupuje u Lidlu,
kojeg na svaka 2 sata
hoce da zatvori. ,,😄


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6830
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)03.11.2023. u 09:57 - pre 6 meseci
Dada a mogu da biram dal ću živim sa kevom ili taštom baš bajno 🤩
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)03.11.2023. u 10:05 - pre 6 meseci
Zenu ni ne pominjes.

Tastu u hrvatsku,
Majku u grcku,
A ti na F.Goru,

da WiFi kosis travu.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.176.*



+370 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)03.11.2023. u 16:55 - pre 6 meseci
Sest strana, jednom nogom u sedmu, a nismo jos uvek stigli do onh skupih, najskupljih, ekskluzivnih, preradjenih uz pomoc unutrasnjih organa nekih zzivuljki.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)03.11.2023. u 19:12 - pre 6 meseci
Danas u kaficu pitam konobara:

-Koju mašinu za kafu imate? Sa kakvom skalamerijom pravite ovaj lep asortiman svega od kafe?

Ma kaže,

-Neka nova mašina od 12k evra !
Melje kafu u zrnu i napravi razne "špecije" od proizvoda.

Bilo me sramota da udjem i slikam mašinu od 12 hiljadarki,
ali makar cu baciti pogled koja je, koja marka, tip.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6830
109.245.195.*



+1455 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)04.11.2023. u 19:16 - pre 6 meseci
A to ti je neki multipraktik vrv sa puno različitih kafa. Ja sam više za one stare samelješ, sabiješ i propustiš vodu. Ali su glomazni za kuću.

Kod tih kafa je bitno jedino servisiranje i dobra kafa. U hrvatskoj na plaži popijem bolju (frankova) nego u centru beograda gde ima možda na par mesta. Od skoro se popravila situacija po tom pitanju valjda smo se izmigoljili iz bede.

U srbiji vlasnici kafića rezonuju ma šta pije sedi sat vremena pije jednu kafu. A upravo ta kafa ako je dobra drži lokal. Glupaci.

Nije to kafana restoran.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
109.54.53.*



+438 Profil

icon Re: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)05.11.2023. u 21:28 - pre 6 meseci
Citat:
SASA M.:
Sest strana, jednom nogom u sedmu, a nismo jos uvek stigli do onh skupih, najskupljih, ekskluzivnih, preradjenih uz pomoc unutrasnjih organa nekih zzivuljki. :)


Kopi Luwak:
- jedan mali simpaticni pacovcic koji se izmedju ostalog hrani zrelim bobicama kafe, a posto njegov probavni sistem ne preradjuje sama zrna kafe, on ih izbacuje nesvarene, ali obogacene enzimima svog sistema za varenje i ti enzimi obogacuju kafu dajuci joj specifican (prilicno blag) ukus. Probao sam i nista spektakularno, mada nisam imao priliku da probam sveze przenu i mlevenu spremljenu na espresso nacin, nego su mi doneli pakovanja vec ko zna kad mlevene i neadekvatno pakovane kafe tako da moj utisak i nije nesto relevantan.

Cena se krece od 500$/kg za kafu od zivotinja gajenih u kavezima, do 1500$/kg za kafu prikupljenu u divljini koju ostavljaju slobodne zivotinje za sobom. Nekad je ta kafa bila prava retkost, ali sada je trziste prepravljeno jeftinijom varijantom sa farmi koje su sve brojnije i veliki procenat njih drzi te zivotinjice u uzasnim uslovima. Ajde sto je zlocin prema jadnim stvorenjima, nego sto se posle jos cudimo kad se pojavi neka bolestina uzrokovana alavoscu coveka.

Uostalom, evo video pa procenite (ovo je umiveno, ljudi koji su videli neke druge farme su mi opisivali kako to ustvari uzasno izgleda):

https://www.youtube.com/watch?v=Ox7dQO-7Gss&t=6s

Black Ivory Coffee:
- isti princip, samo je umesto pacova u pitanju slon. Nisam probao niti poznajem nekoga ko jeste. Cena ide preko 1000$/kg:

https://www.youtube.com/watch?v=pmUc3WPEp3Y







Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kafa - Da li pijete, kada i koliko često? (više ne znam koju da odaberem)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 10327 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.