Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispravna ili neispravna rucica gasa?

[es] :: Elektronika :: Ispravna ili neispravna rucica gasa?

[ Pregleda: 324 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virus83
Pancevo

Član broj: 269860
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Ispravna ili neispravna rucica gasa?15.05.2024. u 14:19 - pre 13 dana i 17h
Pozdrav

Imam jednu rucicu gasa na palac za elektricni bicikl koju sam spojio na napajanje 5v i proverio preko unimera i daje mi ove vrednosti napona, kada je rucica u polozaju da je bez datog gasa napon je 1.33v a kada dam gas do maksimuma najvisi napon je 3.42v.
Mene zanima da li je rucica sa ovakvim vrednostima ispravna ili neispravna ( kada dam gas npr. na neku vrednost npr. 3v napon je stabilan i bez variranja) i da li bi radila normalno kada bi se spojila na e biciklo ili e skuter?.

Hvala.


https://ibb.co/drDWN9M

https://ibb.co/3dnHN80
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2733



+707 Profil

icon Re: Ispravna ili neispravna rucica gasa?15.05.2024. u 15:49 - pre 13 dana i 15h
Mislim da je mnogo da bude 30% pad napona, nešto tu nije u redu (loš kontakt ili ko zna šta), mada ako je to kontrolni signal za elektroniku, ne bi trebalo da ima problema. Ako pak funkcioniše tako da preko njega ide direktno napajanje motora, 30% je previskog gubitak.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

virus83
Pancevo

Član broj: 269860
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Ispravna ili neispravna rucica gasa?15.05.2024. u 18:25 - pre 13 dana i 13h
Ova rucica se spaja na kontroler do motora. Inace normalam radni napon ovakve jedne rucice je od 1v-4.25v a ova rucica ima drugaciji napon zato reko da se ne desi da pri punom gasu motor ne ubrza do kraja.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3070
*.oriontelekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Ispravna ili neispravna rucica gasa?16.05.2024. u 20:10 - pre 12 dana i 11h
Ovakve rucice imaju hall senzor i magnet u sebi, mozda se magnet pomerio pa ne daje pun napon, ne secam se kod mene koliko je bilo ali slican napon je u pitanju. u sustini rucica je ispravna samo mozda ne daje pun gas

proveri i na necem poznatom da li ti instrument dobro meri napon. ili uporedi merenje vise instrumenata / mene je skoro dobro uzdrmalo 230vac jer mi je unimer iz nevezuse prestao meriti napon
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Ispravna ili neispravna rucica gasa?

[ Pregleda: 324 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.