Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja linux distribucaija OZBILJNO!!!

[es] :: Linux :: Koja linux distribucaija OZBILJNO!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5512 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Koja linux distribucaija OZBILJNO!!!21.10.2004. u 18:08 - pre 238 meseci
evo ovo sto sam ja sklepao prije pa procitaj i ima da ti slack legne ko pravi.

sto se tice tog modema ja ga nisam nikada instalisao tako da nemam pojma gdje imas drivere.
vjerovatno cim pokrenes X sa komandom startx ces morati da zaviris u /etc/X11/xorg.conf fajl i da sredis misa i rezoluciju ekrana.
za to imas odlicno upustvo uz moju poruku na link-u iznad. takodje da bi vidio fajlove na win particijama i kao user moraces da sredis /et/fstab fajl. i to je objasnjeno.
dalje za poceta kti preporucujem KDE jer ces se malo lakse snaci a Gnome je malo osakacen u Slack-u ali neko i to voli.
inace okruzenje biras sa komandom xwmconfig.

p.s. u tom tekstu se spominje xf86config fajl i on je u Slack-u 9.1 dok je u slack-u 10 xorg.conf i nalaze se na istoj lokaciji.


 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Koja linux distribucaija OZBILJNO!!!21.10.2004. u 18:10 - pre 238 meseci
zaboravio sam da ti odgovorim na pitanje vezano za sambu.
samba se koristi za sharovanje u win mrezi. tj da ostali racunari u mrezi vide tvoj kao win masinu. takodje preko sambe i ti njih vidis. omogucuje sharing fajlova, printera, faksova ,.....


 
Odgovor na temu

BIG FOOT

Član broj: 2964
Poruke: 449
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Koja linux distribucaija OZBILJNO!!!22.10.2004. u 20:58 - pre 238 meseci
>
>
1. startx
2.KDE za pocetak
Preporuka:
Probaj Xandros.To je odlican OS za migraciju sa Win na Lin (kad ce vise
da nameste ovo SHIFT+L)

pozdrav,BIG FOOT
 
Odgovor na temu

homoludens
marko djordjevic
bgd

Član broj: 7020
Poruke: 307
*.beotel.net.

Sajt: www.linux-beograd.org.yu


Profil

icon Re: Koja linux distribucaija OZBILJNO!!!23.10.2004. u 18:56 - pre 238 meseci
sporo se otvaraju folderi. da i ja sam to primetio, jedino sto mi se cini da mi je to nestalo (ili sam se ja navikao), ali to je samo u kde-u (ne znam za gnome) dok u npr. fluxbox-u je sve daleko brze.
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.dialup.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Koja linux distribucaija OZBILJNO!!!23.10.2004. u 19:13 - pre 238 meseci
driveri za hsf se mogu naci na www.linuxant.com, ali to je besplatna verzija do 14k. na www.linuxbalkan.com/modems moze da se nadje patch za ovaj driver.

sto se tice tutorijala za slack, mislim da http://www.slackware.com/book moze da pomogne, a generalno za linux, www.google.com daje i vise nego dovoljno tutoriala i guide-ova.

inace, ja sam nedavno nabavio SuSe 9.1 i prilicno sam zadovoljan kako radi. ne zahteva mnogo poznavanja linuxa da bi se konfigurisao ili da bi se radilo na njemu, za razliku od slack-a npr. brdo softvera koji se dobija, ne bih ni da spominjem...
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2190
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Koja linux distribucaija OZBILJNO!!!08.11.2004. u 10:25 - pre 238 meseci
Ako odvalim nesto sto vam nije po volji, znajte da sam pocetnik, ali se ipak javite da ispravite, mene i druge.

Pitanje je za sta ce ti? Kao desktop mozda nije sjajan, ali kao server nema mu ravna. Nisam probao sve distribucije pa za ovu prvi konstataciju neko reci sta treba instalirati da bude sjsajno. Ljudi igraju skoro sve nove igre... A sto se servera tice i tu je veliki spisak, jednostavno ne mozes sve...

I ako se slazete, ipak tu masinu treba podesiti i ostaviti, pa prema tome pozeljno je da imas dve masine.

A moja iskustva su sledeca. Pre nekoliko godina sam instalirao (tesko je reci probao) RH, tada verzija 7. I odustao. Onda je prosle godinu-dve neko kupio original SUSE 7 pa sam to instalirao. Ima sve, ali ga je mozda nezgodno podesiti. Onda sam probao Mandrake 8. E, taj mi se svideo. Mozda najlaksi prelaz, jednostavna instalacija i dosta lici na windows. Podelis disk na dve particije, i lepo ga instaliras na drugu (koju prvo obrises i ostavis mu da je on sredi kako treba), nezavisno od windows-a. Moze se instalirati na windows particiju ali... napravi show, a tesko ga je deinstalirati. Nisam uspeo da SUSE tako instaliram.

Onda je stigla nova masina pa sam probao i Mandrak 10. E, taj mi se ne svidja. Suvise je xp like i mnoge opcije su nezgodno skrivene.

U svakom slucaju uzmi jednu masinu (da ti ne bude zao sto si nesto izgubio) instaliraj pa probaj, probaj, probaj... I ako je moguce napravi mrezu jer sa jednom masinom mozda steknes pogresan utisak.

Ono sto koristim (odnosno jos probam) je jedan racunar sa WIN98/MANDRAKE 8 i drugi je XP. I u varijanti da je linux podesen kao web server (znaci apache, php, mysql) radi sjajno. Jako sam iznenadjen brzinom prenosa, win-win je je mozda 5 puta sporiji nego linux-win.



Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Koja linux distribucaija OZBILJNO!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5512 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.