Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

[es] :: Advocacy :: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17682 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 14:16 - pre 236 meseci
Ventura, zaposlio si 3 losa Linux programera!!! Da su dobri progremi, u asembleru da su pisali, napravili bi vise od toga! Ja sam radio za jednu firmu, koja je radila neko port posao za jednu EU firmu. U pitanju je bio neki ekonomski statisticki program, i imao je blizu 1 000 000 linija koda, i pisan je u MFC, i trebao je sa Win da se portuje na Solaris. Decko koji je radio, portovanje, je to zavrsio za < 6 meseci. Program na Solarisu radi vec 2 godine.
Ne postoje Linux/Win programeri, postoje dobri i losi programeri.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 14:35 - pre 236 meseci
Citat:
VRider, a jesi li ti mozda pomislio da uz pokretanje te aplikacije, neko mora i da radi na toj aplikaciji? Najmanji je problem pokrenuti aplikaciju... A kako ce to raditi, i dali ce se uopste moci raditi na tako necemu, to je mnogo veci problem...

Vec sam rekao da uz ogromnu ustedu para na licencama mozes da obezbedis najbolji hardware koji hovac moze da kupi, a u takodje mozes da podneses i nesto manju produktivnost (do koje, BTW, ne mora da dodje).
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 16:28 - pre 236 meseci
Citat:
VRider:
Vec sam rekao da uz ogromnu ustedu para na licencama...

Ti si rekao nešto što je samo pokazalo da nisi ni čuo za stvari tipa CAL. Ostaje ti da se praviš da to ne postoji i da ponavljaš "uz ogromnu uštedu para na licencama.." :)

Citat:
flylord:
Program na Solarisu radi vec 2 godine.

Kakve veze ima Solaris sa Linuxom?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 16:55 - pre 236 meseci
Da pojasnimo Perici kako stoje stvari sa licencama...

When you install Windows 200x Server, you need a Client Access License (CAL) for each client computer that connects to the server in addition to the license that is required to install and run Windows 200x. You can select either Per Seat or Per Server licensing modes.

*Per Seat - Requires a separate CAL for each client computer that accesses a Windows 2000 Server. With one CAL, a client computer can connect to any number of computers running Windows 200x Server. Organizations wiht more than one server running Windows 200x Server commonly use Per Seat licensing mode.
*Per Server. Requires a CAL for each concurrent connection to the server. This means that at any given time, a server running Windows 200x Server supports a fixed number of connections. This option is preferred for organizations whose users will not always be connected to a server.

CALs are not required for:

* Anonymuous access to a computer running Windows 200x Server wiht IIS or another Web server application.
* Telnet and FTP connections.

Terminal Services Licensing

Terminal Services requires each device that initiates a Terminal session to be licensed, either with a Windows 2000 license, or a Terminal Services CAL. It also requires a license server, which is a computer on which the Terminal Services Licensing Services is enabled.
Terminal Services Licensing is used only with Terminal Services in Application Server mode.

Client License Types

The license server manages the following license types:

- Terminal Services CALs. These licenses are purchased for known, non-Windows 200x devices connecting to a Terminal Server.
- Built-in licenses. Clients that are running Windows 2000/XP are automatically licensed as Terminal Services Clients.
- Terminal Services Internet Connector licenses. This license is used to allow anonymous use of a Terminal server by users across the Internet on a concurrent basis.
- Temporary licenses. When a Terminal server requests a license and the License server has none to give, it will issue a temporary license. The license server will track the issuance and expiration of these temporary linceses.

Each client requires one of these licenses to gain access to the Terminal server. Note that this is in addition to other licenses that might be needed, such as application licenses, operating system licenses, and any Windows Server or BackOffice CALs.

[Ovu poruku je menjao Palma dana 14.01.2005. u 18:05 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 16:55 - pre 236 meseci
Hoces da kazes da je Solasi bolji kad je u pitanju aplikativna podrska i kvalitet razvojnih alata!? I da se mnogo razlikuje kad je u pitanju aplikativno programiranje u odnosu na Linux?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 17:14 - pre 236 meseci
Bice da stvarno nisam upoznat sa tim licenciranjima. Svaki dan na Advocaciju naucis nesto novo.
Jebiga, kad sam trebao da placam licence i da ih poznajem, nije me bilo briga za njih; sada kad brinem o legalnosti vise ne moram da ih placam i mislim o njima. Bas mi ne ide...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 17:16 - pre 236 meseci
@flylord:
Ne, nego treba da daš primer sa Linuxom.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 17:20 - pre 236 meseci
Mirda, lepo je to što se interesuješ za Windows administraciju, vidim da si proučio onaj link koji sam ti poslao o instalaciji preko Group Policy-ja, ali čudi me da si propustio lekciju o licenciranju, kad je to mantra koju se stalno ponavlja.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 17:31 - pre 236 meseci
Možda mu se smučilo više da čita o tim licencama, znaš kako je to već kod njih.. svaki dan nova licenca.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 17:35 - pre 236 meseci
Windows administracija me interesuje kao lanjski sneg, ali pare su to, a na njih nisam gadljiv.
Remote instalacija pomocu group policyija je, umesto dugo trazenog blazenstva, ispala samo izvor jos vecih frustracija. Brze je prepraviti jedan image i ghostovati sve (50-60 makina), nego instalirati jedan sugavi programcic. Za programcic ti treba isto bar jedno ghostovanje, plus pravljenje 2 image - ma, ziva jebada.
/edit: nisi, degojs, skapirao ono sto sam rekao. Za one sa jeftinijim kartama: dok sam koristio koristio windozu, nije me bilo briga za licence jer je bio piratski, a sada kad hocu da budem legalan, koristim linux pa me bas briga za licence.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 17:42 - pre 236 meseci
VRider: nemoj svašta da pričaš. Postoji zaista velik broj alata za deployment aplikacija na radne stanice. Stvar je u tome što ti tu nemaš ništa od toga na raspolaganju. Idi malo zaguglaj na tu temu pa vidi sam.

/edit: Jasno je meni šta si ti napisao. Ali je i jasno da nisi čuo za CAL i slične stvari. Sad znaš.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 14.01.2005. u 19:01 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 17:52 - pre 236 meseci
Ja instalaciju preko GP koristim često i jasno i glasno kažem da je to odlična stvar. Ko hoće egzotiku neka kupi SMS server, ali tvrdim da u 99% slučajeva GP vrši posao. Knjigu u šake brale, pa se javi da pričamo o Windows administraciji. I da, prouči to licenciranju, daću ti i Whitepaper ako treba

edit by dinke:Uklonjen uvredljiv tekst.

[Ovu poruku je menjao dinke dana 14.01.2005. u 23:55 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 22:54 - pre 236 meseci
Ponovo sam otključao temu na zahtev učesnika u diskusiji, pre svega zbog dosta korisnih informacija (iako je off topic). Molim Vas samo bez spuštanja na lični nivo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu14.01.2005. u 23:17 - pre 236 meseci
Hvala dinke, ja taman da ti pošaljem poruku da otključaš temu ako ikako može.

Evo i zašto..

VRider, ja danas malo dokon, pa uzmem da vidim.. i nađem na Google program WinInstall LE 2003 (program je besplatan). To je otprilike isto ono što si mi ti dao u onom linku na PP (onaj tekst na MSDN-u).

Da probamo instalaciju, trebao mi je neki malo veći program, da mi ne prigovoriš da sam instalirao neku smejuriju od jednog fajla :)
Odem lepo na P2P i skinem Partition Magic 8 :) sve sa serial # included hehe Valja li?

Dakle,
pokreneš WinInstall LE 2003 i odabereš File->Run Discover.
Next->Next.. bla bla.
Instaliraš program koji hoćeš (u ovom slučaju Partition Magic 8).
(Ako je potrebno da resetuješ kompjuter, uradi to. PM8 nije tražio reset :)
Ponovo odeš u WinInstall LE 2003 i opet File->Run Discover.
On uporedi šta se desilo u međuvremenu i napravi MSI paket sa svim dodatnim fajlovima što treba.

DA STVAR BUDE GORA, nisam pratio preporuku Microsofta i autora ovog programa, tj. NISAM koristio "clean computer", već svoj kompjuter sa Windowsom XP.

DA STVAR BUDE GORA, paket sam "odneo" na kompjuter koji ima Windows 2000 i pokrenuo MSI instalaciju. Bez ikakvog pitanja je instalirao PM8 koji radi.

U čemu je problem (da se ovo iskombinuje sa GP kako je Srle rekao..)?

Da napomenem, program ima gomilu nekih opcija da ručno podešavaš MSI paket što ja nisam ni pogledao. Jesam li rekao da je program besplatan, tj. ima i komercijalna verzija, za koju možemo da nagađamo koje sve opcije nudi?

A čini mi se da Microsoft Script Center Script Repository na MSDN-u sadrži i gotove vbs skripte koje služe za remote instalaciju i uklanjanje MSI paketa.

P.S.
PM8 sam uklonio :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu15.01.2005. u 19:59 - pre 236 meseci
Inače, zaboravih da kažem da je i Microsoft delio WinInstall LE na instalacionom disku Windows 2000 Servera. Nalazi se u x:\VALUEADD\3RDPARTY\MGMT\WINSTLE

Pogledao sam i instalacioni disk Windows Servera 2003 ali na njemu nema dotično programče
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 06:37 - pre 236 meseci
Nego, da se mi vratimo na off-topic.

VRider,
kako rekoh, skripte za manipulaciju aplikacijama (MSI) na lokalnim i udaljenim kompjuterima su na raspolaganju ovde:
http://www.microsoft.com/techn...scripts/apps/user/default.mspx

Rade provereno :)

Uživaj, sa svim ovim sad možeš na poslu da budeš faca.

P.S.
Ako obećaš da ćeš od sada koristiti Windows, samo Windows i ništa osim Windowsa, možemo da ti otkrijemo par trikova pa da budeš skoro pravi Windows guru :) Npr. kako da imaš konzolni pristup ostalim kompjuterima u mreži (pošto mi se čini se da ti često /a na to pomalo vuče i tvoje javljanje u ovoj temi/ kukaš za nekim kao SSH/telnet načinom rada u Win mreži.. :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2791 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 16:57 - pre 236 meseci
Citat:
degojs: Evo ti primer: primetio sam da sve distribucije koje sam probao u poslednjih ~godinu dana NE MOGU po difoltu da puštaju zvukove iz više aplikacija istovremeno.


Koliko vidim, imaš popriličan staž na Linux sistemima. Koliko god da Linux ne valja, ipak ga koristiš. Dakle, Dejane, nema ništa bez lindže. Uz to, zaista ne znam kako ću mirno da spavam bez mogućnosti da slušam pet pesama i gledam osam filmova u isto vreme.

To je priča koja se čuje i od pljuvača po MS-u. Sve to ništa ne valja i obično je đubre, ali bez njega se ne može. Ja lično koristim i Lin i Win i mislim da su to ista ***na, ali mi trebaju i jedna i druga. U onom prvom ne vidim zamenu za onaj drugi, već mi je za ponešto bolji, a ima i Linux specific sitnica koje mi trebaju (kao i neke Windows specific).
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 17:03 - pre 236 meseci
Citat:
Nedeljko: Ja lično koristim i Lin i Win i mislim da su to ista ***na, ali mi trebaju i jedna i druga. U onom prvom ne vidim zamenu za onaj drugi, već mi je za ponešto bolji, a ima i Linux specific sitnica koje mi trebaju (kao i neke Windows specific).


Hmmm, a šta ti to treba na Linuxu što nema na Windowsu? Rekompajliranje kernela?
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 17:12 - pre 236 meseci
Citat:
Dragi Tata: Hmmm, a šta ti to treba na Linuxu što nema na Windowsu? Rekompajliranje kernela?



Recimo kvalitet.


 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu16.01.2005. u 17:58 - pre 236 meseci
@axez: Kvalitet? Pa to je bukvalno najslabija tacka linuxa...


[Ovu poruku je menjao dinke dana 17.01.2005. u 01:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sve brze napredovanje Linuxa na trzistu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17682 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.