Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebni saradnici za projekat ! :)

[es] :: Linux :: Potrebni saradnici za projekat ! :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7896 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tigerheart
Mladen Komac
VMware SME / IT Architect
NIL ltd.
Celje

Član broj: 306
Poruke: 461
*.ppp-bg.sezampro.yu

Jabber: tigerheart@elitesecurity.org
Sajt: www.linkedin.com/in/komac


Profil

icon Re: Potrebni saradnici za projekat ! :)20.06.2001. u 09:04 - pre 278 meseci
Citat:
bashke je napisao:
Ja se slazem sa tOwk-om! Ovo je zaista glupo jer na internetu ima toliko tekstova koji govore e Linux hardware-u da je ste to zaista bespotrebno!
Jednostavnije bi bilo samo skinuti te tekstove i ukratko ih prevesti nego svu tu hrpu hardware-a pono probavati (pa to su ljudi vec i uradili!)!!!!!!!!
Ako se zalazete za tako neki projekat neka to bude otvaranje saita na kome ce ljudi moci da:
-Nadju sve moguce help-ove za Linux (sa forumom i download sekcijom)
-Nadjite par dobrih programera koji ce se pozabaviti pravljenjem nekakvih GUI aplikacija na nasem jeziku za Linux (ipak su to pocetnici)!!
-Jedna od najboljih stvari bi bila nasa Distribucija Linux-a (npr: YUNIX) koja bi se zaista priblizila nasim ljudima....
-itd...

E bas zbog toga su i potrebni saradnici jer jedan covek neverujem da moze da odradi sve kako treba i normalno brzo :)
Za download sekciju je malcice teze jer treba naci server na kome bi bio smestena download sekcija ( sa dosta velikim HDD-om :) )
Tekstova o linux hardveru stvarno ima dosta i svi ti tekstovi bi mogli da se iskoriste za sajt ...... normalno tu i tamo bi se testirao neki novi hardver( u slucaju da se na net-u nenadje text o njemu, i normalno pod uslovom da to parce hadvera imamo na raspolaganju da ga testiramo) i napisao neki tekstic o tome kao i o problemima na koje mogu da dodju vlasnici tog parceta hadrvera pri prelasku na Open source kao i moguca resenja za te probleme (to vazi za i sav hadrver koji bude prikazan na sajtu).......
Sto se tice prevodjenja GUI aplikacija, kolege sa KDE.org.yu su uzeli na sebe da srede KDE za nas jezik :), takodje mozemo da zahvalimo i Tomi Jankovicu sa Mandrake.co.yu za prevod Mandrake distribucije ....... :) , a sto se tice pravljenja aplikacija pod linux-om, par ljudi je vec pravilo par takvih aplikacija ....

Citat:

Pa 90% posto ljudi u nasoj zemlji koristi kompijutere samo za Word, Net, igrice, itd. ; pa oni se cak ni u Windows-u nesnalaze najbolje!! Pa setite se samo vasih komsija, prijatelja, ili bilo koga koji vas je ikada pozvao da mu namestite win., pa takvi ljudi se plase kompijutera, a kamoli da im spomenete nesto sto je toliko kompleksno i nepoznato (u nekim pogledima i za NAS!!!) za njih!!! Pa na tako nesto niko nece pristati!!! Za to ce nas narod kupovati licence za win., i ako ikada budu videli Linux i culi da moraju da ga setuju i nekakve \'konzole\' pa tu nema sta da se prica.....

Za to ima donekle resenja ..... naime koriscenjem npr Mandrake-a 8 ili Red Hat-a 7.1 ljudi bi lakse svarili linux za upotrebu, pogotovo ako im ponudis linux na Srpskom jeziju :) ( i RH i mandrake imaju tu mogucnost, tj KDE je moguce setovati na nas jezik tako da korisnicima kojima je engleski spanska sela lakse ce se snaci pod linux-om ....), takode obe distribucije se lako instaliraju ( next, next ....finish, poznato onegde :) ) podrska za hardver im je na visokom nivou, za podesavanje imaju GUI alate sa kojima je ih je veoma lako podesiti .......
Prema mojim izvorima prava podrska za nas jezik pod Sun-ovim StarOffice-om trebalo bi da izadje u verziji 6.0 Star Office-a..... :), znaci imacemo resenje i za Word , Acess i Excel .... BTW jel neko probao da imporutije Acess bazu pod StarOffice-om i na koje probleme je nailazio pri tome ???

--
Mladen Komac
VMware SME / IT Architect
Web site: http://www.linkedin.com/in/komac
Blog: http://guru4hp.blogspot.com


 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.246.eunet.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: Potrebni saradnici za projekat ! :)20.03.2006. u 20:00 - pre 221 meseci
Dokle ste dogurali danas posle 5 godina

Covece ja sam pre 5 godina bio 6. razred osnovne

Majke mi :-)
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Potrebni saradnici za projekat ! :)20.03.2006. u 21:20 - pre 221 meseci
verujes ili ne.. na podrucju linuxa dosta se sredilo za pet godina
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.recnikonline.com.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Potrebni saradnici za projekat ! :)21.03.2006. u 07:08 - pre 221 meseci
Evo ovako,
mislim da je ideja odlična (ja sam za i računajte na me) jer definitivno bi nam svima pomoglo ako ima na netu jedna baza hardvera podržana od strane linuxa (oni koji plate oni mogu da kažu da ga i imaju), što se tiče sajta i to je dobra ideja (pod uslovom da na njemu postoje i linkovi ka drugim našim sajtovima koji se bave tom problematikom).
Predlažem da osnova za linux ipak bude neki domaći free linux (recimo Atomix), i naravno i svi drugi naši linuxi koji zadovoljavaju određene kvalitete i da na taj način potpomažemo i našu lokalnu linux zajednicu. Treba malo više propagirati linux (pctv koliko sam video slabo se bavi linuxom), treba ljude edukovati (privatne škole računara kada čuju za linux uglavnom se osmehuju i mašu rukama), treba ljudima ponuditi efikasnu alternativu sa dobrom bazom (treba mi određeni linux softver - nalazi se tu i tu po toj i toj ceni), a da ne pričam da nema na našem tržištu ni jedan časopis koji se ozbiljno bavi linuxom (svaka čast Hrvatima koji makar u svojim najpopularnijim časopisima imaju i jedan doba deo posvećen linuxu). Samo tako se može efikasno parirati gigantima poput MS. Da li ste spremni za to????
Gde treba da se javim???
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Potrebni saradnici za projekat ! :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7896 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.