Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VS 2005 Beta za i/ili protiv

[es] :: C/C++ programiranje :: VS 2005 Beta za i/ili protiv

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5249 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: VS 2005 Beta za i/ili protiv14.08.2005. u 21:01 - pre 228 meseci
leko, koje su ti konkretno zamerke na VC++ kompajler, s obzirom da ni GCC-ov g++ nije ni sampion standarda, ni sampion performansi? naravno, ukoliko nije u pitanju 'cross platform bajka' u pitanju... i naravno, ako nije borland u pitanju...

[Ovu poruku je menjao caboom dana 14.08.2005. u 22:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: VS 2005 Beta za i/ili protiv14.08.2005. u 21:26 - pre 228 meseci
Ako nista drugo, onda vredi pogledati VS2005 zbog boljeg debagera i code viewera, i mnogo boljeg intellisensea.

A ako koristis neki od .NET jezika, onda je spisak poboljsanja... poduzi.

Inace, stvarno mi nije jasna svrha ove teme - izasla je beta novog Visual Studia, i pitanje je sta? Da li da je pogledate ili ne? To naravno zavisi od kolicne slobodnog vremena, prirodnog kurioziteta, i uopste stepena interesovanja za sve to. Ja iskreno ne bih koristio beta proizvod za produkcioni kod, ali zato bih (i koristim) beta IDE za razvoj, jer mi odgovara novi debager i novi IDE.

Sto se tice resursa - in the log run, to i nije toliko bitno. Kada izadje VS2005 ljudi ce ionako imati vise memorije i jace procesore, a za godinu-dve to uopste nece biti problem.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
..31.216.81.gus.vf.siwnet.net.

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: VS 2005 Beta za i/ili protiv15.08.2005. u 00:50 - pre 228 meseci
caboom, mislim da si otisao od teme - ja nigde nisam spomenuo VC++ kompajler. Cak stavise, da si procitao ozbiljnije moj prethodni tekst video bi da sam tamo rekao da bi mi VC 6.0 + najnoviji MS C/C++ kompajler+linker kombinacija najbolje pasovala kao razvojna okolina, za projekte gde se insistira na MS alatima.
Sto se prednosti i mana tice - dovoljna mi je cinjenica da VC postoji samo za Windows da ga automatski odbacim za bilo kakav projekat gde se, kao sto rekoh u prethodnom paragrafu, ne insistira na MS alatima. Doduse vrlo cesto mi je dovoljan VC Tools, tako da sve redje zalazim u VC/VS vode.
Uz sve to, visim godinama na FN #C++ kanalu i dovoljno mi je da citam tudja iskustva, dodam svoja, i odredim sta meni najvise odgovara, i sta smatram da je bolje i sigurnije. - Ja nikome nisam rekao "e, baci VC 2005", niti imam nameru - samo dajem licno misljenje, sto je i cilj foruma, valjda... Nemam nivi volje niti vremena da diskutujem vise na ovu temu - kome se svidja i kome VC 2005 radi dobro, nek ga koristi. - Koristice ga sve dok nekada u zivotu ne dodje do situacije da treba svoj projekat da iskompajlira za neku drugu platformu. MacOSX je sve popularniji i popularniji od kad su izbacili ovaj set pristupacnih racunara. Nisam video da VC 2005 moze tek tako da "cilja" na neku drugu platformu koja nema "MS" u nazivu, jesam video doduse za VS.NET - u pitanju je bio neki plugin za Symbian. No, tu ne lezi moj interes, vec uglavnom desktop i server software...
Kome god treba dobro okruzenje sa kojim moze lagodno da radi software i cilja vise platformi, jedino dobro, moderno resenje je Eclipse. - To je moje licno misljenje. Toliko od mene u ovoj "niti". Pozdrav svima.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.dial.b92.net.



+10 Profil

icon Re: VS 2005 Beta za i/ili protiv15.08.2005. u 01:33 - pre 228 meseci
Evo jedan glas samo za DHL :)))
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: VS 2005 Beta za i/ili protiv15.08.2005. u 10:40 - pre 228 meseci
Citat:
caboom: hrabar odgovor za nekoga ko' se prvi put susreo sa export-om ;)

Procitao sam to u tekstu koji su mi dali, pa znam... ;)
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: VS 2005 Beta za i/ili protiv15.08.2005. u 10:43 - pre 228 meseci
Možeš ga koristiti za razvoj i tako iskoristiti mogućnosti VS IDE-a i MS C++ kompajlera, a kasnije rekompajlirati alatom za odredjenu platformu.

/* pretpostavka je da tvoj portabilni program podržava izmedju ostalih i Windows platformu... */

Upravo mi je VC.NET 2003 otkrio grešku, i to vrlo opasnu warning level 1 (C4717) koju su propustili VC++ 6.0, Codewarrior/Palm, Codewarrior/Symbian, Embedded VC++ 4.0 i PC-Lint 8.00r
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: VS 2005 Beta za i/ili protiv

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5249 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.