Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prva instalacija Linuxa (SUSE 10.0 pro)

[es] :: Linux :: Prva instalacija Linuxa (SUSE 10.0 pro)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7143 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prva instalacija Linuxa (SUSE 10.0 pro)04.11.2005. u 12:28 - pre 225 meseci
Citat:
bakancs
1. jednu particiju sam izbrisao, napravio jednu manju, i 20Gb neparticionisanog prostora.
2. ubacio Linux CD1, a sve ostalo je "piece of cake"

Linux se intalirao na taj neparticionisani prostor 1Gb swap, i 19Gb root
XP je ostao netaknut.
Znači nešto najlakše ikada. Ne znam zašto tolka frka oko instalacije Linuxa. Uspeli čak i mene da uplaše. Ali neka...
Lepo je sto je sve proslo bez problema. Medjutim, nije uvek tako. Nemaju sve distribucije Linuxa isto podesene programe za particionisanje diska i instalaciju. Tako da ima razloga za opreznost. Cudi me da pravi toliko veliki swap. Oko njega se mnogo lome koplja i mislim da preovladjuje stav da treba da ga bude "sto manje", po mogucstvu da ga nema uopste, ako imas dosta memorije. Swap je pomocna memorija, mehanicka (hdd) i zato sporija od standardne memorije pa se zato izbegava da bude prevelika.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakancs

Član broj: 15095
Poruke: 186



+14 Profil

icon Re: Prva instalacija Linuxa (SUSE 10.0 pro)04.11.2005. u 12:37 - pre 225 meseci
Citat:
Stator: Postoje 2 nacina (mozda postoje i vise ali ja znam 2 :P )

Prvi je da ukucas man ifconfig pa da vidis sta i kako (tezi)
Drugi je da prorcakas po YaST-u:
YaST>Network Card>Change (donji deo ekrana pa)> Edit> I tu onda ukucas sve sto ti treba :)


Uspeo, ovo vec pisem iz Linuxa :)

Citat:
tdjokic: Lepo je sto je sve proslo bez problema. Medjutim, nije uvek tako. Nemaju sve distribucije Linuxa isto podesene programe za particionisanje diska i instalaciju. Tako da ima razloga za opreznost. Cudi me da pravi toliko veliki swap. Oko njega se mnogo lome koplja i mislim da preovladjuje stav da treba da ga bude "sto manje", po mogucstvu da ga nema uopste, ako imas dosta memorije. Swap je pomocna memorija, mehanicka (hdd) i zato sporija od standardne memorije pa se zato izbegava da bude prevelika.


Imam 512Mb RAM memorije. Koliko sam ja razumeo, ovo kratko vreme koje se zanimam oko Linuxa, swap treba da bude RAMx2. Bilo kako bilo, taj swap se automatski tako napravilo, ja nista nisam menjao.
" This time next year, we will be millionaire's " - Del Boy :O)
------------------------------------------------------------
" Even a brick wants to be something" - Louis Kahn
 
Odgovor na temu

slaks

Član broj: 72302
Poruke: 315
*.93.237.0



Profil

icon Re: Prva instalacija Linuxa (SUSE 10.0 pro)04.11.2005. u 14:44 - pre 225 meseci
Dobro došo
 
Odgovor na temu

go777
xxx

Član broj: 44536
Poruke: 15
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Prva instalacija Linuxa (SUSE 10.0 pro)04.11.2005. u 17:05 - pre 225 meseci


Pozdrav svima


Evo i ja sam prije par dana instalirao Suse 10 i nikako da se spojim da internet mada sam sve napravio kako treba, spojen sam preko mrežne na router i u router uđem bez problema kao i u drugi PC preko FTP-a ali na NET nikako stalo mi izbacuje poruku ALERT da nemože pronači adresu da pokušam ponovo te da pokušam ponovo naravno pokušao sam milion adresa ali uvijek isto jel zna neko u čemu je problem.
 
Odgovor na temu

bakancs

Član broj: 15095
Poruke: 186



+14 Profil

icon Re: Prva instalacija Linuxa (SUSE 10.0 pro)04.11.2005. u 19:07 - pre 225 meseci
Citat:
slaks: Dobro došo


thanx
" This time next year, we will be millionaire's " - Del Boy :O)
------------------------------------------------------------
" Even a brick wants to be something" - Louis Kahn
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Prva instalacija Linuxa (SUSE 10.0 pro)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7143 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.