Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlada oduzela licencu Mobtelu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86896 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
*.a.pppool.de.

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 11:27 - pre 222 meseci
Citat:
Ronald : Verovatno bih se uzdrzao od bilo kakvog komentara o ovoj temi, ali kad vidim da mladi i obrazovani i pametni ljudi, brane poziciju ljudi koji su na sumnjiv nacin dosli do kapitala onda mi tu nesto nije u redu neko je tu u zabludi



bas iz ovog razloga i izbegavam da pricam o ovome mnogo, jer taj lik je svakako poslednji koga treba braniti..

ali-

Citat:
Ronald : Zar je moguce da nemate osecaj i potrebu za zadovoljenje nekakve elementarne pravde pa makar se do nje doslo i na ovakav nacin kao sto to vlada sada radi, vec se zalazete za nekakvo striktno postovanje prava i pravne procedure



Ako je normalno da bude tako kao sto kazes - zamisli sledecu situaciju. sutra kod tebe u firmu - stan - kucu - bane policija i izbaci te napolje sa obrazlozenjem " od danas je ovo drzavna imovina ". da li bi i onda tako mislio. razlika izmedju ovog sto se desava i hipoteticke situacije koju sam naveo je samo dobra volja ili interes nekog ko je na vlasti da se nesto tako uradi ili ne uradi.
Mislis li da je to u redu ?


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 11:34 - pre 222 meseci
@Roland,

U pitanju je stvar principa i ozbiljnih problema zbog nacina na koji se vodi navodna "borba protiv korupcije"

U cemu je problem? Problem je u tom selektivnom nacinu "borbe" - postoji iskustvo zemalja koje su uspele u tranziciji.

Zasto Srbija ne primeni ceski model na primer?

- Totalitarna vlast se proglasi zlocinackom i stetnom po zemlju
- Objave se dosijei svih kolaboratora sa tom vlascu, i zabrani im se rad u javnoj sluzbi
- Uvede se zakon o kompletnom ispitivanju porekla imovine
- Usvoji se zakon o vracanju otete imovine svim pravim vlasnicima

Zatim se procesira sve - i svi pred zakonom jednaki.

E ovo je ceski model - koji je uspeo... Ima jos modela, na primer model Rusije, gde se naravno ne zeli rascistiti sa prosloscu, vec se svi prvo rehabilituju, a onda selektivno otkacinjes onoga ko ti politicki smeta.

Nije uopste u pitanju Bogoljub Karic - Bogoljub je samo jedan od milion ljudi koji su bili istaknuti za vreme Slobe - ljudima on najvise smeta jer je "seljacina", "muzikant" i ostalo - kakve su bre to gluposti? Hoces da kazes, Rolande, da...

- Da je Bogoljub sam sebi napisao dozvolu za monopolsku dodelu 900 MHz frekvencija?
- Da je Bogoljub sam sebi carinio Ericssonovu opremu kako sada drzava tvrdi "preko realne cene"
- Da je Bogoljub sam propisivao kurs deviza koji je dozvoljavao mnogima da se obogate?
- Da je Bogoljub sam sedeo u Upravnom Odboru i "jednoglasno" donosio odluke za koje danas terete iskljucivo CEO-ove te firme?
- Da je Bogoljub puskom terao sve diljem drzave da prime mito, na koji su oni inace jako alergicni - al eto, natera ih covek?

Daj, nemoj me zezati - gde su bre ti silni ljudi koji su katastrofalno odlucivali o sudbini SRJ 1989-2000? Da li je moguce da bas niko od tih ljudi ne moze biti kriv i da je pljacka sada strane privatne svojine jedini nacin da se "namiri pravda" Gde su ti silni ljudi iz PTT, ZJPTT, Carina Srbije, Vlade Srbije (199x) koji su odlucivali i potpisivali po drzavu katastrofalne poteze?

Ako njih ne kaznis - ko ti garantuje da danasnji ljudi u tim istim organizacijama ne rade to isto? Cek... pa to su isti ljudi :)))))))

Pa nije Bogoljub Karic osnovao Mobtel - osnovala ga je Vlada Republike Srbije, potpisivanjem akta o osnivanju - kako bre niko to ne pomenu - drzava sama sebi dala autogol poklanjajuci na 99 godina frekventni spektar... i to prolazi.. pa ko je to potpisao i zasto? :)

Upravni Odbor Mobtela je jednoglasno (ej, jednoglasno) odlucivao o tim stanovima - a hapsi se neki Bane Andjelic... a gde su ostatak iz UO... kamo ljudi iz PTT-a? Bilo im mnogo lose verovatno ;)

Ja to ne mogu da podrzim - smatram da je to duboko pogresno, i da to nije nacin borbe protiv kriminala - to je samo eliminacija politickog neprijatelja, i znak ostalim "tajkunima" da sebi nacrtaju liniju koju ne smeju da predju.

Jel to ta dugo ocekivana borba protiv korupcije i kriminala? Reci mi kad se provozas "legalno (po propisi) preplacenim" svedskim vozovima i kad umesto na skole i bolnice budzetski i gradjanski dinar bude trosen na placanje SF-satelita (sve po propisi) i Cecinih koncerata, kao i milionskih racuna za navodni prevoz poslanika do njihovih sela... i da, nadasve istorijsku visedecenijsku "izgradnju hrama" (postanske markice).... :(

Al uzimajuci u obzir da su svi ti likovi mahom isti ljudi sa pocetka ove price iz 1994 - sta tu treba da te cudi... ono sto mene cudi sto se uvek juri posledica, a ne uzrok.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 17.01.2006. u 12:47 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 12:38 - pre 222 meseci
I Kolumbijski narko karteli hrane mnogo porodica.

Citat:
Slobodan Mišković: ti o Karicu pricas u najgorim recima a zaboravljas cinjenicu da firma koju on poseduje i firme koje poseduje njegova porodica hrane desetine hiljada ljudi.


[Ovu poruku je menjao pisac dana 17.01.2006. u 13:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 12:45 - pre 222 meseci
Ovo je

http://www.b92.net/invboard/index.php?showtopic=25264


vrhunac bezobrazluka.


"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 12:45 - pre 222 meseci
Bogoljub se drznuo da kupuje poslanike s namerom da postane bog i batina u Srbiji.


Citat:
Ivan Dimkovic: - Da je Bogoljub sam sebi napisao dozvolu za monopolsku dodelu 900 MHz frekvencija?
- Da je Bogoljub sam sebi carinio Ericssonovu opremu kako sada drzava tvrdi "preko realne cene"
- Da je Bogoljub sam propisivao kurs deviza koji je dozvoljavao mnogima da se obogate?
- Da je Bogoljub sam sedeo u Upravnom Odboru i "jednoglasno" donosio odluke za koje danas terete iskljucivo CEO-ove te firme?
- Da je Bogoljub puskom terao sve diljem drzave da prime mito, na koji su oni inace jako alergicni - al eto, natera ih covek?
 
Odgovor na temu

Ronald

Član broj: 14148
Poruke: 127
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 12:57 - pre 222 meseci
Citat:

Ako je normalno da bude tako kao sto kazes - zamisli sledecu situaciju. sutra kod tebe u firmu - stan - kucu - bane policija i izbaci te napolje sa obrazlozenjem " od danas je ovo drzavna imovina ". da li bi i onda tako mislio. razlika izmedju ovog sto se desava i hipoteticke situacije koju sam naveo je samo dobra volja ili interes nekog ko je na vlasti da se nesto tako uradi ili ne uradi.


Licno sam poznavo coveka , kome je sve oduzeto ..cija su deca ostala gladna a on od najuglednijeg domacina postao "slepac"...na kraju se obesio jer nije mogao da gleda svojim ocima otimacinu. Govorim o periodu posle drugog svetskog rata, na osnovu prica koje sam cesto slusao kao klinac...
Postoji bitna razlika izmedju onog sto se dogodilo nekada i ovoga sada...Nekada su pljackani ljudi koji su bili domacini, ugledni ljudi, koji su generacijama sticali svoje bogatstvo i imetak a danas su nam ugledni ljudi oni koji su bili dobri sa tom istom komunistickom oligarhijom....Razlika je evidentna...Ti sada ugledni ljudi imaju sve , jedino zele jos poluge vlasti , ali jedino sto nemogu da imaju to je postovanje , a to ih najvise boli...Za mene oni predstavljaju olicenje komunistickog sistema i socijalne nepravde.


@ Ivan

Slazem se u potpunosti sa svakom tvojom recenicom koju si napisao u predhodnom postu ali taj postupak o kome ti govoris nije sproveden kada je trebalo , ne postoje ni indicije da ce biti sproveden, nijedna vlada ga nije sprovela...Dali to znaci da treba da podrzimo sumnjive ljude dok se ne nadje vlada koja ce tako nesto sprovesti ili da forsiramo princip koji ide u pravcu iznalazenja vlade koja ce takav posao da odradi..a da za to vreme tajkuni zagospodare politickom scenom Srbije uz pomoc svojih medija , novina Tv stanica...i kako cemo posle da dodjemo do te socijalne pravde i ceskog modela ...Neznam Ivane ...moguce je da gresim , ocigledno ja sa previse emocija ulazim u celu diskusiju...a to nije dobro slozices se:-))

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Ronald dana 17.01.2006. u 14:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 13:14 - pre 222 meseci
Citat:
pisac
Bogoljub se drznuo da kupuje poslanike s namerom da postane bog i batina u Srbiji.


E... vidis, pisac - o ovome se radi... dakle, nije bila frka do sad, sve i da je to za sta ga optuzuju tacno - ali je frka nastala kada im je postao konkurencija; Sa ovakvim akcijama se nove generacije koje rastu u Srbiji uce da... sta?

Pa naravno, da budu politicari!

Dakle, bavljenje politikom u Srbiji je najmanje rizican posao, sa zagarantovanim dozivotnim radnim mestom, beneficijama, imunitetom od zakona, penzijom i lovom "sa strane" usled ugradjivanja u "ugovore" za koje ne mozes da odgovaras.

"Generacije koje rastu" ce umesto da postaju ekonomisti, inzenjeri, preduzetnici i sl... najvise hrliti da postanu "partijski funkcioneri" kako bi se malo ogrebali o Skupstinu, Vladu, Zastavu, PTT, Telekom, Fond za Zdravstveno Osiguranje, Fond za Penziono Osiguranje, Ministartvo Odbrane, MUP i slicne kategorije koje su nicije...tj. "drzavne" .

Cime drzava ovim menja ovakve stvari? Nicim. Da li je neki politicar ili funkcioner bilo koje "Vlade Srbije" odgovarao zbog osnivanja Mobtela i svih cudnih stvari oko tog ugovora? Naravno - nije... hoce li? Hoce malo sutra :)

I sta onda da ocekujes?

Da te podsetim, u prosloj godini je doslo do:

- Ilegalnog pokusaja nabavke nekakvih slemova po ceni skoro 1/4 ovog Mobtela ;)
- Uspelog, vrlo sumnjivog, nabavljanja zakupa nekakvog satelita koji cemo sad morati da platimo... tj. ti ces morati da platis delom :(
- Grubih nepravilnosti u privatizaciji par vecih firmi (zapravo, koje verovatno mogu biti osnov za neku novu "nacionalizaciju" :-)
- Nabavke nekakvih polovnih vozova, gde je svaki placen 90K evra vise nego u Hrvatskoj - ali sve je to po propisima
- Optuznice za primanje mita - vrhovnom sudiji i zameniku guvernera narodne banke... malo li je :)
- Drakonskih racuna za isplatu novca od strane nekih poslanika po Skupstini za navodni prevoz "do sela" koji ni u teoriji nije mogao da kosta toliko - ali je sve to "po propisi", jerbo - Poslanik, tj. "dozivotni politicar" je bog - ne mora on racun da pokazuje, samo treba da napise na papiru koliko mu treba... #)@*(

Dakle - jako lep repertoar, i reci mi - da li je nesto spreceno od ovog gore - ne... ali zato se oci ljudima mazu nekim stvarima od pre 10 godina kriveci samo jednu stranu, koja nikako nije mogla biti "vodeca" u celoj prici.

E, tako ce i neka nova "Vlada Srbije" godine 2010 da raspravlja o privatizaciji C Marketa, nabavci svedskih vozova u 2005 po skupljoj tarifi i sl... mazuci oci, a u isto vreme radjenjem istog ovoga sto radi i danasnja "Vlada Srbije" - kradjom - koja ce biti predmet neke nove diskusije 2015.

A "generacije koje rastu' - ce se uciti da je imanje firme generalno losa stvar, daleko je bolje biti politikos - uvek mozes da nesto nacionalizujes, da se ugradis... i da uzivas.

Eto tako. Zato mi se politicari 10x vise gade od "tajkuna" - tajkuni bar nesto rade.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 17.01.2006. u 14:25 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
62.108.117.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 15:25 - pre 222 meseci
na sutrasnjem ES predavanju o liku i delu BOGGY & Co. Ivan Dimkovic ce deliti shamare.

za one sa jeftinijim ulaznicama , dobice samo packe ili cvrge.....

Kakav profesor... sve u 16
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 15:34 - pre 222 meseci
Izjava generalnog direktora Studija B Dragane Milićević povodom gašenja predajnika na Beograđanki data Slobodnoj Evropi:

Citat:
Pre tačno šest godina i četiri meseca BK televizija uselila se u deo prostorija televizije Studio B, koristi struju televizije Studio B i sve što je potrebno za emitovanje programa sa Palate Beograd. Za čitavo to vreme BK televizija nije Studiju B uplatila ni jedan jedini dinar. Godinu dana pokušavamo da uspostavimo kontakt da se to pravno reguliše i da se ispoštuju obaveze. Nažalost, nismo uspeli u tome. Sedmog novembra uputili smo predlog ugovora njima. Nisu odgovorili. Krajem decembra upozorili smo ih da, ukoliko ne potpišu i ne preuzmu svoje obaveze, bićemo prinuđeni da ih 15. januara isključimo. Odgovora nije bilo, da bi u petak, dakle to je bio 13. januar, još jednom pozvali kolege iz BK televizije i rekli da im vreme ističe i da ćemo ih u ponedeljak isključiti. Ni tada nisu reagovali i mi smo uradili ono što smo morali — isključili smo predajnik BK televizije do izmirenja duga.

Ono što BK televizija nije htela da uradi, uradili su i Mobtel, i B92, i RTS i Televizija 5 iz Niša, i svi koji imaju veze s našim repetitorima su ispoštovali svoje obaveze. Bili smo toliko kolegijalni da nismo hteli da isključimo BK televiziju na drugoj lokaciji na kojoj koristi naš prostor, našu struju i naš repetitor, a to je predajnik na Torlaku. Isključenjem predajnika na Torlaku, BK televizija se ne bi videla i po obodima Beograda, ali i u pravcu Kosmaja. Ukoliko oni izmire svoje obaveze tog momenta biće im uključen predajnik na Beograđanki, a ukoliko ne plate, nažalost, bićemo prinuđeni da im isključimo i predajnik na Torlaku.

Izvor: Radio Slobodna Evropa

Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 15:39 - pre 222 meseci
Citat:

Pre tačno šest godina i četiri meseca BK televizija uselila se u deo prostorija televizije Studio B, koristi struju televizije Studio B i sve što je potrebno za emitovanje programa sa Palate Beograd. Za čitavo to vreme BK televizija nije Studiju B uplatila ni jedan jedini dinar.


Ma kakav je bre to komunizam... ova pojava "eto pustali smo ih sve ove godine, al sad vise ne moze" mi je nesto cega se gadim i koja je vrlo endemska... nekakav sinonim "dobrotvora" koji eto sve vreme trpi stetu dok mu ne prekipi :) Kako da ne...

Ista situacija prosle godine... oko nekog popa, cega li... odjednom se Vlada Srbije setila da JAT-u kompanija MAT duguje silne pare duze vreme... al ne ukidamo im zakup aviona zbog toga (mi, eto, hocemo da pomognemo sve na stetu nasih dragih poreskih obveznika) - nego eto sad, oko neke politicke zezalice, kako bi mogli da se ćeramo...

E, tako i ovo - dakle, tvrde da BK Telekom nije placao 6 godina zakup ... ej bre ***ote, zar nije ljudima jasno kakve sve mahinacije ovo moze da stvori, tj. verovatno je stvaralo... "ok, nemoj da placas, al da mi das ovo i ono - i ja ti ne gasim repetitor"

Dzizs... moze li se nesto NORMALNO raditi... ono ne platis racun, prva opomena... druga... cap? Ili sve mora ovako - politicki, a toboz "humanitarno"... da da, vec vidjeno :)

Burazerizam u Srbiji zivi jos uvek... biznis u cilju politike... nikad obrnuto :(

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 17.01.2006. u 17:01 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 16:11 - pre 222 meseci
Citat:
... #)@*(

Ivane zabranjeno je psovati na ES :-)pa makar to bilo kao u stripovima...eto ja tacno znam koja je to psovka:-)
salu na stranu,tvoj opravdani gnev (koji ja podrzavam 101%)povodom svih marifetluka sadasnje vlasti ne treba gledati kroz prizmu "slucaj oduzimanja licence Mobtelu."Ako neko 15 godina isisava kapital na pametne i manje pametne nacine iz firme gde navodno(pa cak da je i tako!)ima 51%vlasnistva,a onaj drugi koji ima(Navodno)49% ne dobije ni prebijene pare-onda tu nesto nije u redu...pri tom unazadi tu istu firmu,dovede je skoro do prosjackog stapa,a konkutent u medjuvremenu preuzme od pocetnih 5% celih 60% trzista mob.telefonije( i dogura do 3 miliona korisnika )onda tu nesto debelo smrdi.Argument kako je taj isti Karic "hranio"hiljade porodica,pada u vodu jer ti isti ljudi i dalje rade gde su radili (i radice,ma ko bio vlasnik)hranio je i Arkan osim svoje porodice jos dosta drugih,hranila je i Zastava(koju ti volis da pomenes)dosta usta,ali kako i na ciji racun?
Calexico
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 16:15 - pre 222 meseci
Evo sad sam slušao Lekićku (direktorku RTV BK telekom) na B92 koja tvrdi da nije postojao ugovor (6 godina emitovanja iz tuđih prostorija bez ikakvih troškova?!?) i da se nada da će se sve rešiti kad potpišu ugovor o tehničkoj saradnji.

U Srbiji su, očigledno, mnoge stvari naopako postavljene.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Član broj: 43396
Poruke: 963
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 16:44 - pre 222 meseci
Zasto nema vise E dopuna?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 16:46 - pre 222 meseci
A kako je to Studio B dozvolio emitovanje nekom trecem licu preko njihove infrastrukture bez ugovora? :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 17:42 - pre 222 meseci
Prošao sam gradom, Lopov i lopovska stranka PSS trenutno drže miting na Trgu Republike, i pljuju Koštunicu.

Jebeš Koštunicu, ali moram reći da se nisam toliko iznervirao još od odoba onih kontramitinga Miloševića i tuče sa pandurima na Terazijama. Čista arogancija i vređanje inteligencije pametnih ljudi, potpuno ignoriše svoj lopovluk i tupi nešto što nema veze sa životom.

Mislim da bi kao narod, potpuno nestranački, trebali bi da organizujemo jedan antilopovski miting pored onog lopovskog, ili da već na neki drugi način svedemo lopova na njegovu pravu pacovsku ulogu i zauvek ga sklonimo tamo gde mu je mesto.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 17.01.2006. u 18:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 17:56 - pre 222 meseci
*BEOGRAD, 17. januara 2006. (Beta) - Predsednik Vlade Srbije Vojislav Kosstunica pocceo je vecceras razgovor sa vicekancelarom i ministrom za saobrachaj, inovacije i tehnologiju Austrije Hubertom Gorbahom, a glavna tema susreta je sluccaj "Mobtel".

Sastanku sa srpskim premijerom prisustvuje i Martin SSlaf, koji je zajedno sa Jozefom Tausom i Herbertom Kortom otkupio "BK Trejd", i time Karichev udeo u Mobtelu.*

Pa sad neka mi neko kaze kako Slaf nema nikakve veze sa Mobtelom i kako ce ovo da prodje... Da je tako, ne znam sta bi Kostunjavi imao da prica sa ovim Austrijancima.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 17:59 - pre 222 meseci
Ej, ljudi (pametni), ako ovaj uspe i sada da se izvuče i nastavi da krade, pa još uđe u parlament, pa mi smo pukli kao narod, ovde više nema stvarno života, sudbinama će da upravlja lopov koji sa ukradenim parama kupuje presude i poslanike, i kroji zakone koji mu odgovaraju.

Dosta je bilo filozofiranja o pravu i zakonima, ovaj je prešao sve granice, slobodno mogu da ga nazovem opasnošću na nivou Miloševića.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 19:10 - pre 222 meseci
Pisac a sta bi bilo kada bi ja rekoa da si ti lopov? Koji bi bio tvoj odgovor?
Ono za sta ga optuzuju nije dokazano, znaci nijedna jedina stvar nije dokazana pred sudom. U kakvoj zemlji zivimo....dovoljno je da podmitim urednika urira ili Blica i dam clanak gde si ti optuzen za kradju od xyz evra pa da budes osudjen....
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 19:21 - pre 222 meseci
Izrazi 'lopov' koji dolaze bez sudske odluke su vrlo slicni nekadasnjim 'narodni izdajnik' - to sto je Mobtel presipao sredstva u svoje povezane firme u vlasnistvu porodice Karic jeste losa poslovna praksa, ali cini mi se da je i dalje legalno pod uslovom da ti ljudi iz UO to aminuju - kao sto ocigledno jesu, i protiv interesa onih koji su ih poslali da ih zastupaju.

U normalnoj firmi, se posle takvih odluka sakupi upravni odbor, i smeni se CEO koji je donosio takve odluke - u Mobtelu se to ocigledno nije desavalo jer je svima bilo super, nismo jos culi da su ljudi iz PTT-a u UO-u Mobtela bili besni na Mobtel ili na izvrsne direktore... mozda su im plate bile odgovarajuce... lepa sluzbena kola... putovanja i sl... a svojina koju su trebali da "cuvaju" drzavna? Pa to je to - drzavno = nicije... i sad neko kaze da ce 100% drzavni Mobtel bolje da posluje ;)

I, sta sad? Onda treba kaubojski unistiti tu firmu nasilnim preuzimanjem? Ok... ajde i to, ali to je jedan opasan presedan - koji ovoj, a i svakoj buducoj "Vladi Republike Srbije" de-facto daje odresene ruke da se sa svakim na isti nacin razracuna sa bilo kojim pravnim licem na teritoriji Srbije cije joj poslovanje iz nekih razloga zasmeta.

Ljudi - rak rana ovog drustva nije Karic, mislim da je on samo dobro profitirao jer je bio dobar sa pravim ljudima - rak rana su "drzavna svojina", "zaposlenje - politicar" i enormna korupcija... Ti ljudi i ta praksa su izrodili Karica, a samo za ove 2-3 godine su izrodili mnogo novih "Karica"... ne ubija se posledica, nego uzrok.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 17.01.2006. u 20:34 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu17.01.2006. u 19:35 - pre 222 meseci
Vi izgleda zaista verujete da je dotični lopov (kome više neću ni ime da pominjem) neko zlatno dete koga su iskoristili zli SPS-ovci a posle i DOS-ovci?

Nije vam dovoljan onaj apsurd po kome je Mobtel mogao svaka 4 dana da kupuje nov auto za iste pare koje su dali za iznajmljivanje od od rent-a-kar firme u vlasništvu dotične lopovske porodice. Ah, da.... to je rekla-kazala, nije dokazano. E pa dokazano je, svako ko zna nekoga ko radi u Mobtelu to može da potvrdi odavno.

On je lopov a njegova stranka je lopovska, i postoji samo da bi njemu i članovima stranke omogućila da nesmetano nastave da kradu. Ako oni uđu u parlament ovde se nastavlja mrkli mrak koji je vladao u doba Miloševića (sada se bar neka svetlost pomalja kroz teške oblake).

Ne treba mi njegovo izdržavanje i "dobar" posao, treba da ode tamo gde mu je mesto odavno. Treba da se skupimo svi kojima je doku*čila sva ta gamad i da ga srozamo na njegovom sledećem lopovskom mitingu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86896 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.