Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko instalacije Linux mandrake 9

[es] :: Linux :: Pomoc oko instalacije Linux mandrake 9

[ Pregleda: 2436 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chagi
Bijeljina

Član broj: 87775
Poruke: 35
*.teol.net.



Profil

icon Pomoc oko instalacije Linux mandrake 912.03.2006. u 11:19 - pre 220 meseci
Pre neki dan sam pokusao da instaliram mandrake, posle zavrsene instalacije pri botovanju pojavi mi se poruka
"Mandrake linux release 9.0 for i586
Kernel 2.4.19-16mdk on an i686 / tty1"

Takodje mi trazi neki login host name i password, u cemu je problem,
sta treba uraditi?
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Pomoc oko instalacije Linux mandrake 912.03.2006. u 11:28 - pre 220 meseci
Pa ukucaj username koji si naveo u instalaciji ili se uloguj kao root. Login: root Pass: (naveo si ga u instalaciji). Kad se uloguješ odradi startx ako se X11 ne podigne sam.
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

chagi
Bijeljina

Član broj: 87775
Poruke: 35
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko instalacije Linux mandrake 912.03.2006. u 18:57 - pre 220 meseci
Probao sam da ukucam i username i root, ali kad mi trazi password nemogu nista da ukucam, nijedan taster ne reaguje, pritisnem enter, onda mi izbaci login incorect, ponovo mi trazi login i tako sve ponovo. Sta ciniti?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pomoc oko instalacije Linux mandrake 912.03.2006. u 19:04 - pre 220 meseci
Citat:
chagi: Probao sam da ukucam i username i root, ali kad mi trazi password nemogu nista da ukucam, nijedan taster ne reaguje, pritisnem enter, onda mi izbaci login incorect, ponovo mi trazi login i tako sve ponovo. Sta ciniti?

Ako se ne varam, pre nekoliko dana je bila slicna tema. To sto ti kazes da ne mozes nista da ukucas, to znaci da je tako podeseno da ono sto kucas nije vidljivo, da ti recimo neko iza ledja ne bi procitao tvoj password. To moze da bude kriticna stvar, zato je tako i podeseno. Ukucaj pazljivo ono sto si ranije podesio kao password, pritisni enter i radice.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

chagi
Bijeljina

Član broj: 87775
Poruke: 35
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko instalacije Linux mandrake 912.03.2006. u 21:08 - pre 220 meseci
Uspjeo sam da se ulogujem pokrenem startx ali novi problem, izmedju ostalog teksta pise mi "fatal error no screens found", da li sam lose podesio x tokom instalacije, jer mi se tamo prilikom testiranja podesavanja pojavila poruka "an error occurred: (ee) no devices detected try to change some parameters". Kako treba da podesim x?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pomoc oko instalacije Linux mandrake 913.03.2006. u 00:46 - pre 220 meseci
Ja mislim da ti je najbolje da instaliras iz pocetka, iz dva razloga:

- da se navikavas na taj postupak, da ti postane jednostavan

- kao pocetnik ces se prilicno petljati da sad kopas po fajlovima iz konzole i sredjujes x rucno

Naravno, ako se odlucis za ponovnu instalaciju, onda pazljivo prati sta gde podesavas i kako. Vise se ne secam detaljno te verzije, ali mislim da je bilo negde neki kao pregled svega sto si vec instalirao i sta jos treba da se podesi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Pomoc oko instalacije Linux mandrake 9

[ Pregleda: 2436 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.