Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux Distro - Fedora Core 6

[es] :: Linux :: Linux Distro - Fedora Core 6

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5111 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

franticnick

Član broj: 19656
Poruke: 372
*.direct-adsl.nl.

Sajt: www.franticnick.com


+30 Profil

icon Linux Distro - Fedora Core 608.11.2006. u 00:04 - pre 212 meseci
Pre neki dan sam je insalirao i bas sam zadovoljan. To je jedina distribucija do sada koja mi je sav hardver (ukljucujuci i blue tooth) prepoznala iz prve. Prosto nisam mogao da poverujem da nista ne moram da podesavam :)

Kakva su inace iskustva sa Fedorom?

Pozdrav.

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 608.11.2006. u 00:24 - pre 212 meseci
Evo sta kazu strucnjaci: http://distrowatch.com/table.php?distribution=fedora

Reviews 6: eWEEK • theWeeklyRant • Linux Forums • J_K9@Linux • ONLamp • Linux Format • Lunapark6 • Red Hat Magazine • Phoronix
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
212.200.222.*

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 608.11.2006. u 00:48 - pre 212 meseci
Evo i ja sam upravo skinuo DVD! Javljam se kad isprobam!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 608.11.2006. u 11:01 - pre 212 meseci
Citat:
franticnick: Prosto nisam mogao da poverujem da nista ne moram da podesavam

Vidi, ja se dosta petljam sa Linuxom, ali neko dublje teorisko znanje nemam, vise sam samouk i forum-ouk tako da po nesto znam samo povrsno, tek toliko da imam pojma: nije problem natrpati sve u kernel, da podrzi i prepozna sve zivo. Ko jos ima srece da pogodi koji je hardver najrasireniji trenutno, onda moze to da uradi i jos da zastedi malo mesta. Problem je, sto cesto to sto je "natrpano" moze da pravi probleme kasnije u radu.

Tako da to jeste lepo ali neka te previse ne odusevi, samo po sebi. Verovatno ce toga biti sve vise i vise, jer DVD-i zbog obilja prostora i novije, brze masine podrzavaju vece programe. Ja kad gledam onaj pocetni meni, kad Linux startuje, ne mogu da verujem sta sve "imam" u racunaru, podize se 100 nekih podrski, za nepostojece uredjaje. Meni je to zanimljivo, ali za ozbiljniji rad to ne valja.

Nedavno sam se sreo sa izricitim brisanjem podrske za odredjeni hardver. Radi se o USB ADSL modemu Thomson SpeedTouch 330, za koga je ranije u distribuciji Kanotix postojala integrisana podrska. Koristim Kurumin, koji je baziran na Kanotixu i taj modem se moze pokrenuti i pod Live rezimom, zahvaljujuci integrisanoj podrsci, samo ubacis osnovne podatke. Sada autor Kanotixa kaze: "U verziji 6 nema vise podrske. Obrisao sam, a vi nabavite rutere, manje je problema."
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

CrossFireBGD
Lazic Nikola
Beograd

Član broj: 120475
Poruke: 23
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 608.11.2006. u 13:51 - pre 212 meseci
He he ja sam je skinuo pre 2 dana i odusevljen sam
Fedora je uvek imala dobru podrsku za hardware
to sto ima mnogo modula je opravdano jer je namenjena pre svega desktop korisnicima
nisu je za dzabe prozvali "Windows Killer" od verzije 4
a u ostalom tome i sluze novi Compiz i AIGLX efekti koji su me odusevili :DD

jedine mane su sto pomenuti jos ne rade sa fglrx drajverima za ATI (koji ja imam uzgred) pa moram da koristim default (DRI) drajvere
koji su stigli sa FC6/Zod (ali samo je pitanje verzije drajvera kada ce i to sljakati) i sto yumex mnogo sporo radi (smori me skroz)

jos samo da nateram LII da radi i ode win. server 2003 u kantu pOzz
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 608.11.2006. u 16:15 - pre 212 meseci
Ako te smara yum probaj smart http://labix.org/smart
Dostupan je preko extra repoa-yum install smart

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

CrossFireBGD
Lazic Nikola
Beograd

Član broj: 120475
Poruke: 23
*.my-trion.net.



Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 608.11.2006. u 18:54 - pre 212 meseci
hvala smart je odlican, mnogo bolji od yum-a
nasao mi je odmah sve repositories tj. channels sada a za livnu mi je trebalo par minuta,
nakon sto sam instalirao "rpm -ivh http://rpm.livna.org/livna-release-6.rpm", da pronadjem script za dodavanje :
/usr/share/doc/livna-release-6/livna-smart-channels.sh pOzz
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 608.11.2006. u 23:16 - pre 212 meseci
Nema na cemu!

U prinicpu yum je skroz OK,a ono sto smara su njegovi frontend-ovi-citaj-Yumex(iako mu se smesi lepa buducnost,vidi se da je ovaj popularni forntend ipak jos u fazi debelog razvoja-boze moj tek je verzija 1.1.x)
Pirut je takodje OK(dosta laganiji i osetno brzi nego Yumex),mada je on mozda previse minimalisticki za neciji(i moj)ukus...
PoZ!

P.S. Inace Fedora 6 je super,ali zaista-radi kao podmazana,sem par problemcica koje sam sredio-mogu slobodno da kazem da su ostali distroi,a narocito Ubuntu dobili domaci zadatak...

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

abraksas

Član broj: 14071
Poruke: 43
194.247.208.*



Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 609.11.2006. u 14:35 - pre 212 meseci
Interesuje me da li je neko od vas upoznat sa sadržajem extras DVD-a za F6, koji se nudi na http://isp.b92.net/~overburn/distro.htm?
Isplati li se naručiti oba diska?
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 610.11.2006. u 12:44 - pre 212 meseci
Citat:
Interesuje me da li je neko od vas upoznat sa sadržajem extras DVD-a za F6, koji se nudi na http://isp.b92.net/~overburn/distro.htm?
Isplati li se naručiti oba diska?
Mislim da ti nije neophodan ako imaš brz internet.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 610.11.2006. u 12:55 - pre 212 meseci
Ako imas dial-up isplati se,sto da ne-200 din nije sto dukata
Mada,ono sto ti treba dodatno sa neta za Fedoru na prelazi vise od 30-ak MB zajedno,tako da nije toliko problem ni sa dial-up-om
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

abraksas

Član broj: 14071
Poruke: 43
194.247.208.*



Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 610.11.2006. u 14:04 - pre 212 meseci
Hvala. :)
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 610.11.2006. u 15:25 - pre 212 meseci
Nisam probao tu Fedoru pa ne mogu da sudim o njoj, ali česte su reakcije tipa: ovo je najbolji linux, prepoznao mi sav hardver. Pa on je možda najbojli za tvoj hardver, ali ne znači da je i za svaki drugi. Npr, Fedora je možda imala mogućnosti da podesi za Samsung monitore, a Debian za LG. Dakle, ne treba suditi o opštim osobinama na osnovu jednog konkretnog slučaja.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 610.11.2006. u 15:41 - pre 212 meseci
heh... meni najlepse bilo kad sam pokrenuo DamnSmallLinux i video sta sve ima u tih 50mb... a moje oi samo O.O :D

inace ja sam fedora core mal testirao jos za vreme verzije 2, pa mi se nekako svidela. Po mom isljenju je to jedan od sistema, gde stvarno 99.9% stvari moze se odraditi bez kuckanja u terminal. A o grafickoj integraciji da ne pricam (sve je vec tad radilo ko da je to jedan program, a ne puno malih, razlicith).
Trebalo bi je biti usporediti sa novim Ubuntuom, jer je i on pravljen za otprilike istu ciljnu grupu, pa da se vide razlike
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 610.11.2006. u 20:13 - pre 212 meseci
Zaista,Fedorin instaler je jedan od najboljih(ako ne i najbolji),a sto je mozda najvaznije vrlo je jednostavan jer se u principu svodi na next,next i next a tek kudzu i anaconda-u da ne pominjem....
Sve radi out-of-the-box,ostaje eventualno da se osvezavanje za monitor odradi rucno preko xorg.conf...
Na kraju se sve svodi na to da se samo doda zeljeni softver preko yum-a i da se vozi...
Ono sto se meni svidja kod Fedore je sama koncepcija sistema(po meni hvale vredna)koji je koncipiran tako da korisnik ipak nesto i nauci,tako da pored GUI alatki koje dolaze u paketu i koje mogu da zadovolje neka pocetna podesavanja(npr stavka Security Level And Firewall),za naprednije stvari mora da se posegne za konzolom sto je koncept koji RH fura vec odavno i koji je uspesno preuzeo izmedju ostalih i Ubuntu...
Sto se tice poredjenja s Ubuntu-om Fedora itekako moze da mu izadje na crtu,a cak i da ga postidi.....
Iako sam uvek i uglavnom koristio(i koristim)Slack,moram da priznam da je Fedora ostavila na mene odlican utisak,za razliku od Mandrive ili SuSE-ta koji su po meni krs kakav se ne vidja i koji ostave odlican utisak na coveka samo prva dva dana....
PoZ!

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 613.11.2006. u 02:29 - pre 212 meseci
Sta znam, meni je FC 5 bila "glatkija". Uradio sam clean install FC 6, ali mi pravi problem sa CD/DVD RW diskovima. Ne znam zasto ali me uzasno nervira. Evo screen shot kacim.
ATI drajver ne radi, mada ne radi ni na SuSE...

Dalje, Add/Remove software vuce sa neta pakete, umesto da zatrazi DVD?! Ne secam se dal' je tako bilo na FC 5. Ima li negde da se podesi da ne vuce sa neta nego sa diska?

Inace za hardware support respect.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 613.11.2006. u 11:13 - pre 212 meseci
U novom izdanju Fedore Pirut je podesen tako da automatski svlaci zavisnosti sa neta iz vec konfigurisanih repoa-dakle ako recimo kliknes na neki paket koji hoces da instaliras i ako mu fali neki dep,on se automatski skida sa neta(zato i javlja poruku o gresci ako nisi konektovan)
Inace pirut je krajanje bazican i minimalisticki program-bolje probaj Yumex(gnome) ili Kyum(kde)koju su dostupni preko repoa...
Sto se tice koriscenja dvd-a,core repo na dvd je ubacen sa greskom tako da dvd ne mozes da koristis za svlacenje paketa

Resenje naravno postoji:

http://www.linuxo.net/index.ph...69&topic=6778.msg45986#new

Sto se tice k3b-a-izasla je najnovija verzija dvd+rw tools-a(7.0)i dostpuna je preko yum-a pa je azuriraj i probaj...
Slicne problem sa k3b-om kao i ti sam imao i ja i to ne na Fedori vec na Slack-u a imam Pioneer rezac...
K3b je sto se dvd rezaca tice prava lutrija(rezanje obicnih cd-ova ide bez problema i tu nemam zamerki)-neki rade odlicno,neki ne-opet na jednom distrou sve radi,a na drugom ne-totalna kaubojstina za koju je kriv musicavi dvd+rw tools koga inace korsti k3b za manipulaciju dvd-ovima....
Moja ti je savet da probas Nero-sve radi besprekorno sto je i za ocekivati od komercijalnog programa
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 629.11.2006. u 20:43 - pre 211 meseci
Stavio sam Nero Linux i fercera kao lud
On lepo napomene da mu trebaju exkluzivna prava nad optickim drajvom tokom startovanja, a to znaci da ne sme biti ni jednog diska unutra dok se startuje Nero... hmm sada cu da primenim tu filozofiju i na k3b, mozda i njega ista stvar buni samo sto ne zna da zaplace i da kaze sta ga boli kao nero

 
Odgovor na temu

Dishko
David Isaak
Network/System Administration, Direct
Group d.o.o.
Karaburma, Beograd

Član broj: 90554
Poruke: 174
*.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 602.12.2006. u 21:32 - pre 211 meseci
Ili sam ja previse Slackovao , Mandrakeovao i Mandrivisao ili meni ova Fedora stvarno smrdi... Ama itsch mi se ne svidja...al ajd, report za par dana, da se pozabavim svime sto je normalno.
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Friedrich Nietzshe)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Linux Distro - Fedora Core 604.12.2006. u 05:32 - pre 211 meseci
Ako mislis na sitnice tipa - mp3/wmv audio/video podrska, flash player itd to se da resiti...
Jeste da bagira sa mount-ovanjem CD/DVD medija... kao sto sam i napisao u prethodnom postu na ovoj temi. Evo resenja i za to: potrebno je PRVO pokrenuti program za rezanje, dakle npr. k3b, napraviti kompilaciju sta zelite da rezete, i kliknuti na BURN pa ce vam on sam traziti da ubacite disk, TEK TADA to ucinite u suprotnom javljace greske tipa unable to eject media, unable to acces device itd. Ili jos lakse - koristite Nero Linux, on lepo napomene da treba full pristup optickom drajvu pa nikada ne mozete da zaboravite da izvadite CD/DVD pre startovanja programa..

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux Distro - Fedora Core 6

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5111 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.