Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice

[es] :: Advocacy :: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59627 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice21.02.2007. u 23:04 - pre 209 meseci
@cynique



:-)

Sto je najsmesnije,cela ova tvoja lepa pricica(da ne kazem bullshit)nece imati nikakvu tezinu za jedno pola godine,cim sazri novi malware/virusi :-)
U prevodu-Vista je bezbedna onoliko koliko je bio bezbedan i Win 98 i WinXP-a ama svi ti lepi Windowsi koji su uvek po MS-u postavljali "standarde bezbednosti"
Svi znamo kako se ta prica zavrsi :-)

Citat:
nkrgovic: Znas, Trusted Solaris cuva mnogo bitnije podatke nego kucna Vista masina (berza, vojne primene...), i predstavlja jako jako bezbedan OS. To ukljucuje i mnogo napredniju zastitu kojoj je cilj da spreci takve akcije kao sto je user mode rootkit. I da, to ukljucuje i stack/heap overflow zastite.


Procitaj sta je covek rekao,uzeo mi je rec iz usta...

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 02:53 - pre 209 meseci
Citat:
Body Bag:
....
OS: Fedora Core Linux


A šta kažeš na ovo, evo baš danas vest:

Citat:
The following letter was received from Eric S. Raymond, who has sent it to a number of Linux-related publications and mailing lists. It is presented verbatim.

"After thirteen years as a loyal Red Hat and Fedora user, I reached my limit today, when an attempt to upgrade one package pitched me into a four-hour marathon of dependency chasing, at the end of which an attempt to get around a trivial file conflict rendered my system unusable."


Nice :)

Vistu onako kao ti komentarišu ljudi koji je nisu ni probali, a ovo gore je pismo čoveka za koga možemo reći sve samo ne da nije koristio Linux, da je početnik, da ne zna..
Commercial-Free !!!
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 05:23 - pre 209 meseci
Citat:
degojs: Vistu onako kao ti komentarišu ljudi koji je nisu ni probali, a ovo gore je pismo čoveka za koga možemo reći sve samo ne da nije koristio Linux, da je početnik, da ne zna..
A kako da probam Vistu? Treba mi nesto para za nju i nesto mnogo vise para za novu masinu na kojoj bi ona radila normalno. A ovaj gore je otkrio rupu na saksiji, to se desava, zna se da Linux nije imun na to, a narocito Red Hat. Tu, za razliku od MS-a imas bezbroj varijanti, pa ako ti jedan Linux ne valja, probas drugi. A ako ti Vista ne valja, nemas sta vise da probas.

Bas je ispao faca - napusta Linux zbog necega sto se i kod MS-a dogadja. Bez veze. Posle pobornici Linuxa ispadamo bukaci i "mnogo glasni".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 06:33 - pre 209 meseci
Kamo sreće da ima pameti da napusti Linux, moj Tomo. Prelazi čovek na Ubuntu.

Lepo je sa tom kupusarom - imaš priliku da upoznaš sve distribucije. Doduše, ne što baš hoćeš, izgleda. A kupus, ovakav ili onakav, je na kraju ipak - kupus :)
Commercial-Free !!!
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 06:54 - pre 209 meseci
Sunnis dzabe pises golema objasnjenja kad to nece uci u glavu ;-)
TIpovi kao _dont_know_shit_about_it_security ce uvek biti bez argumenata
za valjanu raspravu. Zasto? Zato sto nisu tehnicki potkovani da u istoj
i ucestvuju. Zar stvarno mislis da njih briga za zastiti SEH hendlera i
patchguard? Oni iz sigurnosnog ugla vide samo viruse i trojance i
spyware i tu se prica zavrsava :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
161.53.243.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 07:44 - pre 209 meseci
Citat:
nkrgovic:
OK, ajde da pokapiram... Zastite od overflow-a su bitne, kao i digitalni potpisi kernel modula, ali Mandatory Integrity Control nije? Ili i on jeste, a sertifikati nisu? :) Odluci se.


To nije pitanje isključive odluke (tertium non datur), više polivaletne komplementarnosti (u Bohrovom smislu). Elem, sigurnost je preširoko definiran koncept da bi se nakaradno nabudženi pojedini segmenti mogli kvalificirati kao Jedino Rješenje, jer lanac je jak koliko i najslabija karika, pa jedan trivijalni remote 0day r00t u telnetu invalidira sve glupe certifikate skupa.

Citat:
Zasto MS sertifikuje svoje OS-ove, ako je to glupost.


Dao sam ti već objašnjenje u prethodnoj temi - nije glupost, ali većina tih "kriterija" je oblikovana u predinternetskom dobu (Orange Book prema kojem je doslovno NT-ov sigurnosni sustav modeliran - znam jer sam ga pročitao :) je napisan tamo negdje početkom 80-ih IIRC.

Džaba ti Trusted Computing Base kad imaš trivijalan sigurnosni propust u sistemskom pozivu koji omogućava izvršavanje arbitrarnog kernel-mode koda.

Citat:
Da li je kljucni problem overflow, koji i sam znas da se resava na vise nacina (lepo navodis gresku Apple-a da to ignorise, i kako je to uticalo na njih), ili su problem glupi korisnici, za koje overflow nema veze, jer na jessica_alba.exe klikce dobrovoljno, a ne pokrece ga overflow.


Ključni je problem sprega između nedostataka intelekta onih koji klikču i neodgovorno održavaju svoje strojeve, kao i višak istog kod onih drugih. I to sam lijepo naveo u prethodnom postu na ovoj temi, krajnje je smiješno što ovako seciraš moje komentare pretakajući iz šupljeg u prazno. Nedostaje ti supstance u ovakvim protupitanjima, pitam se što ustvari želiš postići.

Citat:
Sto je najgore, RBAC tu mozda i pomogne, ako ga natera da ramisli o tome sta pokrece. Kao dodatak tu su i dodatni features kao Mandatory Access Control, ili Verification of Secure Execution. Verovatno ni jedan nece pomoci, tough, ne ako je zapeo da vidi gole slicke. :)


Ne, nijedan neće pomoći ako klikne. Tu je greška svih sigurnosnih modela današnjice, čak i onih (kao .NET CAS) koji eksplicitno preko formalnog verifikatora mogu kontrolirati ponašanje programa (ne, nećeš otvoriti port....) i kontrolu sistemskim resursima. Jedino je rješenje potpuna virtualizacija kojom će se izolirati baš sve potencijalno nesigurno. Kako je krenulo posljednjih godina, odnosno kako je najavljeno za Viennu, svi bismo mogli relativno brzo pjevušiti poput IBM-ovih inženjera jednoć: "We all live in a virtual machine, virtual machine, virtual machine" :-)

Citat:
Prednost Solarisa sa Trusted extenzijama bi trebalo da bude (nisam probao, verovatno cu za vikend :) ) recimo u "naprednom RBAC-u" (@Blood : Ne, nije bas kao u RH-u... Malo mnogo mocnije od toga :) ), kojim fakticki mozes da ukines root account, pravilno koristeci taj novi Process Rights Managment. Tako, zapravo ne mozes uopste pokrenuti "virus", sto vec zapravo i moze da ga spreci.


A kako to "ne možeš pokrenuti virus"? :) Daj malo tehnikalija, ovakve primitivne detaljima-siromašne izjave koje postuliraš kao aksiome svemira teško da će imponirati ikoga.

Citat:
To ukljucuje i mnogo napredniju zastitu kojoj je cilj da spreci takve akcije kao sto je user mode rootkit.


Kako sprečava user-mode rootkite? :) Koji to bogovetni sigurnosni mehanizam sprečeva jedan program da modificira adresni prostor drugoga, obadva pokrenuta sa istim privilegijama i koriste dokumentirane, podržane API-je , selektivno filtrirajući povratne vrijednosti API-ja koje poziva ovaj drugi i na taj način maskirajući svoju prisutnost na OS-u? :)

Citat:
I da, to ukljucuje i stack/heap overflow zastite.


Ni približno toliko koliko ih Vista ima :)

Citat:
Da sad ja ne punim gomilom sarenih slicica (ipak je to Windows stil ;) ), evo mozes poceti odavde:

http://www.sun.com/software/solaris/security.jsp


Tipični enterprise babble, bez imalo supstance..više vrijedi ona "sličica" (koja jest proaktivna "automatska" zaštita koja ne zahtjeva intervenciju korisnika/programera aplikacija, RBAC to nije) nego konformnost sa ne znam kojim security standardima.

Citat:
 Da ne bude da nisam odgovorio : Da jeste. Za sve one koji zapravo imaju taj telnet uopste podignut, a sto se svodi na jako malo njih. I da, ispravljen je, jako brzo. Sto, Windows nikad nije imao remote exploitable bug? Mora da sam sanjao zadnji Windows update... :). I predzadnji... :) I jos gomilu njih...


Problem je u ovom što remote Solaris/Mac OS 0dayeve ljudi iz sprdancije objavljuju na blogovima i FD, dok ti za isti za Vistu iDefense plati $12 000.

Druga stvar, smiješno je što pokušavaš zakrpljeni sigurnosni propust na Windows Update trpati u istu kategoriju kao javno obznanjeni 0day. Morat ćeš se ipak malo više potruditi.
 
0

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
161.53.243.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 07:49 - pre 209 meseci
Citat:
Body Bag: Sto je najsmesnije,cela ova tvoja lepa pricica(da ne kazem bullshit)nece imati nikakvu tezinu za jedno pola godine,cim sazri novi malware/virusi :-)


Ima ona već sad težinu, kad usporediš broj sigurnosnih propusta na MS-ovim produktima modeliranim po SDL-u (WS2K3, SS2005, IIS6 etc.) sa svojim pingvinskim oponentima (FC, ORACLE/MySQL, Apache), i shvatiš da ih ovi drugi natkriljuju numerički sa 3-5 puta više kako advisorya tako i exploita :)

Citat:
U prevodu-Vista je bezbedna onoliko koliko je bio bezbedan i Win 98 i WinXP-a ama svi ti lepi Windowsi koji su uvek po MS-u postavljali "standarde bezbednosti"


Zašto misliš da će te itko nakon ovakvih primitivnih generalizacija uzeti za ozbiljno?

Citat:
Svi znamo kako se ta prica zavrsi :-)


"Svi mi znamo...", "Poznato je da..." su tipični pingvinski "argumenti", kad im ponestane istih ;)
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 09:01 - pre 209 meseci
Pazi geenralno gledajuci narod nije kriv sto ima takvo misljenje.
Godinama stvorila se slika M$ koji ne vodi racuna o kompjuterskoj
sigurnosti i kome je to zadnja rupa na svirali. M$ se setio
da kompjuterska sigurnost predstavlja bitan element svakog
Operativnog sistema , ali izgleda narodu je tesko poverovati
da je to moguce ;-) Vise vole sliku busnog windowsa koji
puca sam od sebe i koga penetriraju i script kiddiji.
Uzrok tome je nepoverenje koje je prokockano sa prethodnim
verzijama. Kao sto i tablica pokazuje koliko je i toliko
hvaljeni Windows XP nazadan u odnosu na neke linux flavore
po pitanju sigurnosti.

Ok setili su se ugradili su featurse koji su vec dobro oprobani
u unixolikoj zajednici. Lista security featursa je rasla i rasla
od ASLR do UAC-a. Mada kao da gledam situaciju covek instalira
vistu i prvo sto pita "gde ***ote da iskljucim ovo iskakajuce g****".
LUA ocito nije bila dovoljna ali tesko da ce biti i UAC. Vreme ce pokazati...

[Ovu poruku je menjao blood dana 22.02.2007. u 10:34 GMT+1]
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 09:34 - pre 209 meseci
Kao sto se vidi, ni Linux zajednica ne preza od klasicnog FUD-a slicnog starom Win FUD-u zvanom "kompajliranje kernela" tj. aluziju na potrebu da kompajliras kernel za svaku bitniju promenu - sto se zaista desavalo sa Linuxom ranije.

Tako i to za sigurnost - kao sto na Linuxu vise nije potrebno kompajlirati kernel za svaku malo vecu izmenu, tako i Windows vise ne pati od sigurnosnih propusta - dokaz je recimo broj IIS6 rupa u odnosu na Apache... ali FUD-ovanje ne prestaje ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 10:02 - pre 209 meseci
Aha znaci priznajes :))

Opsti utisak iz naroda je - sinonim za windows = virusi.
Mislis da obicnog coveka interesuje sta je Kernel Patch Protection
tj cak ni linux advokati nikad nece pribeci tome da procitaju neki paper
npr o patchguardu (Kernel patch protection) i da se zapitaju uopste
cemu taj tech word :) Ovako lakse je steci utisak na osnovu prethodnih
verzija.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 10:15 - pre 209 meseci
Citat:
degojs:
Vistu onako kao ti komentarišu ljudi koji je nisu ni probali, a ovo gore je pismo čoveka za koga možemo reći sve samo ne da nije koristio Linux, da je početnik, da ne zna..


Za nekih godinu dana koliko koristim yum,nikad mi se nije slicno desilo-sve radi savrseno,a dep-ovi se razresavaju besprekorno
Odlican alat koji stoji rame uz rame sa apt-om :-)

Citat:
Ima ona već sad težinu, kad usporediš broj sigurnosnih propusta na MS-ovim produktima modeliranim po SDL-u (WS2K3, SS2005, IIS6 etc.) sa svojim pingvinskim oponentima (FC, ORACLE/MySQL, Apache), i shvatiš da ih ovi drugi natkriljuju numerički sa 3-5 puta više kako advisorya tako i exploita :)


Samo sto "pingvinski oponenti" imaju daleko daleko veci udeo u server/enterprise trzistu nego MS pandani ciji je udeo ovde-jadan,i to blago receno :-)
Sto li je onda otkriveno vise propusta? :-)
A sto se tice liste sigurnosnih propusta-nadam se da to nisu one liste kod kojih se za Win navode propusti samo u samom OS-u/kernelu,a za *nix-u su nabacani i propusti u samom OS-u kao i propusti u svim koriscenim aplikacijama
Kanda nije u redu-je'l?
Mogu misliti kakav bi armagedon nastao da je Win 2003 najzastupljeniji serverski OS :-)
Brrr...

Citat:
cynique: "Svi mi znamo...", "Poznato je da..." su tipični pingvinski "argumenti", kad im ponestane istih ;)


Ja nisam pingvin nego covek kao i svaki drugi :-)
Sta tek covek da kaze za onu tvoju "slicicu" po kojoj ispada da je RHEL bezbedniji nego OpenBSD
Mogu reci da se neki,kojima sam pokazao ovaj topic,vec valjaju od smeha :-)

Na kraju..

Citat:
Body Bag:
Sto je najsmesnije,cela ova tvoja lepa pricica(da ne kazem bullshit)nece imati nikakvu tezinu za jedno pola godine,cim sazri novi malware/virusi :-)
U prevodu-Vista je bezbedna onoliko koliko je bio bezbedan i Win 98 i WinXP-a ama svi ti lepi Windowsi koji su uvek po MS-u postavljali "standarde bezbednosti"
Svi znamo kako se ta prica zavrsi :-)


Koji deo ovog posta nije bio jasan :-)
Kao sto sam rekao-za koji mesec cete cutati kao zaliveni :-)
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 12:18 - pre 209 meseci
Citat:
Body Bag: Za nekih godinu dana koliko koristim yum,nikad mi se nije slicno desilo-sve radi savrseno,a dep-ovi se razresavaju besprekorno


To je ono - meni radi dobro, zašto bi itko imao problema? Sve je super i sve je za pet, u zemlji pingvina teče med i mlijeko, primitivni alati bezuspješno pokušavaju riješiti fundamentalne defekte u dizajnu OS-a, sve dok se ne uhvate u circulus vitiosus i izbljuvaju duži error message nego boost::mpl u rukama nekog LISP hakera.

Yay, 4 sata je ESR-u (koji je IMHO još veći idiot nego RMS) bilo potrebno da razriješi trivijalni konflikt ovisnosti oko jedne datoteke, a čovjek valjda zna neki q (koautorirao je Art of UNIX Programming, koja je tako-tako), što misliš koliko bi trebalo Štefici u uredu ili nekom prosječno nesposobnom adminu čiji je gornji limit sposobnosti kojekakva perl skriptuljina?

Citat:
Samo sto "pingvinski oponenti" imaju daleko daleko veci udeo u server/enterprise trzistu nego MS pandani ciji je udeo ovde-jadan,i to blago receno :-)


Teško da imaju "daleko veći", 20-40% je sve samo ne zanemariv dio tržišnog kolaća. Štoviše, od svih spomenutih jedino MS-ovi ekvivalenti bilježe staložan rast. Windows Server je prestigao tradicionalne UNIXe po revenue odavno, SQL Server ima daleko najviše instalacija, a IIS bilježi konstantan rast nauštrb vječno ispuhanog Apacheta, u odnosu na kojeg ima 5-7 puta manje advisorya.

Citat:
Sto li je onda otkriveno vise propusta? :-)


Da.

Citat:
A sto se tice liste sigurnosnih propusta-nadam se da to nisu one liste kod kojih se za Win navode propusti samo u samom OS-u/kernelu,a za *nix-u su nabacani i propusti u samom OS-u kao i propusti u svim koriscenim aplikacijama


Sigurnosni propusti se mogu kvalificirati na razne načine, pomnoženi sa odgovarajućim težinskim koeficijentima (više/manje ovisno je li local/remote, u defaultnoj instalaciji/specijalnim okolnostima, je li arbitrarno izvršavanje koda/eskalacija privilegija etc.) Windows po svim mogućim kriterijima nadvisuje RHEL:

http://www.elitesecurity.org/t100936-6#1323767

Citat:
a nisam pingvin nego covek kao i svaki drugi :-)


Pingvin je stanje svijesti, ne taksonomska kvalifikacija, iako se kolokvijalno pejorativno rabi u nešto širem kontekstu nego što Dave ovdje navodi :)

Citat:
Sta tek covek da kaze za onu tvoju "slicicu" po kojoj ispada da je RHEL bezbedniji nego OpenBSD
Mogu reci da se neki,kojima sam pokazao ovaj topic,vec valjaju od smeha :-)


Kad biste ti i tvoji pajdaši smijaši znali što ta "sličica" konkretno znači, ne bi vam bilo do smijeha :-)

Citat:
Koji deo ovog posta nije bio jasan :-)
Kao sto sam rekao-za koji mesec cete cutati kao zaliveni :-)


Virusi i spyware veze nemaju sa eksploatacijom sigurnosnih propusta, osim što ih mogu koristiti kao propagacijski vektor. Vista će konačno zabiti posljednji čavao i u tu rupu, tako da će jedina preostala najslabija karika ostati glupost korisnika. To se nažalost ne da ispraviti nikakvom crnom magijom.

Nama ostalima (power userima, programerima, administratorima, IT profesionalcima i bilo kome sa dva zrna soli u glavi) ovo itekako puno znači. Pingvini i BSD fanatici slobodno neka žive u "winblows sux" svijetu, u kome prosječna NT mašina svako malo bljuje BSOD, a 0dayevi se za dž dijele na undernetu.

Wake up, Neo. Ovo je 2007. godina ne '95.

 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 13:48 - pre 209 meseci
Citat:
Samo sto "pingvinski oponenti" imaju daleko daleko veci udeo u server/enterprise trzistu nego MS pandani ciji je udeo ovde-jadan,i to blago receno :-)


LOL Pa to jednostavno nije tačno.

Linuxa ima, naravno, kao deo LAMP okruženja, ali generalno, a pogotovo po intranetu, Linuxa gotovo da nema, većina servera su Windows mašine i to ubedljivo. Svašta..
Commercial-Free !!!
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 13:56 - pre 209 meseci
Pingvinima statistike nisu bas jaka strana.

Al zar je to bitno - bitno je da windoze sux :))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 15:11 - pre 209 meseci
Citat:
degojs: LOL Pa to jednostavno nije tačno.

Linuxa ima, naravno, kao deo LAMP okruženja, ali generalno, a pogotovo po intranetu, Linuxa gotovo da nema, većina servera su Windows mašine i to ubedljivo. Svašta..


Intranet:
Ma da, ti znas sve.
Licno sam ja radio prebacivanje sa windows servera na linux par firmi sa 30-40 zaposlenih.. file sharing, mail, itd.
Dalje, 95 % njih nije ni culo za linux, iz tih firmi... jer ih to ne interesuje. Uradio im je neki levat sistem na windowsu, to im funkcionise i bas ih briga. Naravno da ih je briga jer ne moraju da kesiraju xxxx $$ za servere... pa im je svedno.
Od mene su Linux dobili dzabe, rad sam naplatio naravno, i to ih je sve daleko DALEKO manje kostalo nego da su isli na licencirani windows, da bi dobili istu stvar koju sam im ja napravio na Linuxu.
MS ima jak marketing i imaju pare... svi su culi za Microsoft i windows... ali to sto su oni culi, i sto je on rasprostranjen ne znaci da imaju kvalitet, to znaju ljudi koji nisu closed minded i kojima posao ne ovisi o windowsu i proizvodima namjenjenim za isti.

Sigurnost ? Imaju ruter koji je naravno na linuxu, blokira sve sto dolazi sa vana na tu mrezu, sto nije RELATED,ESTABLISHED i cao. Radnici se NATuju na net i cao... dje problem ?
Sigurnost: +10
Funkcionalnost: +10
Cjena: skoro pa dzabe.

Dodatak: Vecina tih intranet mreza nema preko 2K zaposlenih, to ovde omanji provajder u selu drzi na pentium dvojci sa linuxom skinutim sa debian.org sajta.

Internet:
Sto nisi spomenuo provajdere i procenat onih koji rade na linuxu i onih na windowsu ?
Mail serveri od provajdera koji imaju po 100K 200K pa cak i vise, korisnika... ja nisam primjetio da to radi na Windowsu, mozda i ima nekih.
Web hosting provajdera koji drze po 100k domena, sto php,perl pa sad i ruby... ? Niko to ne hakuje, svi hakuju one LAMPashe sto kupe server od EV1 sa cpanelom i nazivaju se administratorima. Po tome ocjenjujes ti i slicni tebi sigurnost linuxa.

Google, Yahoo, Akamai i tako dalje ? Oni su svi budale za tebe ? Da, jesu.
Pa ne treba da procenat bude 80 % za linux, da se taj sistem smatra kao kvalitetnim... dovoljno je jedna od gore navedenih firmi da ga koristi... i to govori sve. Ako oni mogu da naprave sve to da funkcionise i valja, mogu svi... samo je pitanje hoce li mogu li i zasto ne mogu/nece.

I narodnjaci kod nas su 90 % zastupljeni, u hrvatskoj se ubise od narodnjaka, u svijetu slusaju neki shugavi pop koji je gori od narodnjaka... ocemo reci da druga vrsta muzike ne valja zato sto vecina slusaju narodnjake ?
U sustini to ti govoris... i stalno to spominjete vi, windowsashi... kako MS ima market share toliki i toliki a linux toliki i to vam je argument.

Sto se tice sekjuritija linuxa i windowsa, u windowsu si imao prije, a imas i sad to sto imas i cao jebi se. Kupio si to i nemas vise sta da trazis.
Od linuxa mozes da napravis sta pozelis, za kakve potrebe zelis ... Ja sam to navedeno imao na svojim linux sistemima prije 5 godina sto sad VISTA ima... kao, po toj tvojoj slicici sto pokazujes ovda.

Druga je stvar, sto si se ti, kao i ostali windowsasi naucili da imate to sto imate u tom windowsu i tako gledas i na linux.

Desktop:
I ako teoretski postoje virusi za linux, ja ni jednog korisnika koji koristi linux, ne bitno u koje svrhe, nisam vidio da je dobio virus...spyware i ostalo.
Posto radim sa jednim wispom ovde, nedavno sam ugasio telefon od poziva da dodjem pogledam zasto kompjuter kochi, izbacuje neke spyware poruke i tako... koji mi donose racunare da im preinstaliram windows (doduse, ne radim to ja, kolega :) ).
A mene bas briga, u svoj free time gledam pornografiju na internetu, skidam klipove, skidam serial numbere, krekove... 4 godine sam imao jedan linux instaliran... neupdejtovan... sa operom ... radio je isto kao i kad sam ga instalirao.
Imam OpenOffice, radi mi blutut, radi mi mp3 player...sve radi, kopiram brisem... nemam problema nikakvih.
Ti spominjes sekretarice i slicne, nece sekretarica sama sebi ni windows da digne, nego imaju ljude za to obicno firme.
Mogu da imaju covjeka koji ce da instalira linux, open office, ovo ono.. pokaze joj gdje da klikne kad usteka svoj mp3 player u usb port.. i cao.
Ima sve sto ima i na windowsu.. sto njoj treba.
Moja cura je nedavno pisala maturski kod mene, moju je pomoc dobila kad je pitala gdje ti je word, ja reko klikni na to gdje pise Open Office... ona kliknula pise, edituje, formatira text, iskljucuje spell checking, radi ko luda.
Konta da mi je ovo tema neka... da koristim windows, u opste nema pojma na cemu radi... nikad ni cula nije za linux. (ne mjesam posao sa licnim zivotom).

Maloprije pricam sa curom koja se dopisivala sa likom, kaze, dao 380e kupio vistu.... pitala ga sta radi na racunaru, nista.. surfa po netu, dopisuje se na krstarici. Jebo te.

Dalje, tvoja tvrdnja da je VISTA virus i spyware proof.. da, ti vidis u buducnost.. izasao OS prije 10 dana, ti vec sve znas unaprijed kako ce biti... aj da vidimo i to...jos bolje ako ne bude.

Itd itd....
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 15:18 - pre 209 meseci
Citat:
Imaju ruter koji je naravno na linuxu


Ako je ruter PC mašina, nebitno Linux ili ne, ja nemam šta da kažem više. Smešno.

Citat:
Sto nisi spomenuo provajdere i procenat onih koji rade na linuxu i onih na windowsu ?


Zato što je to ukupno gledano, mali deo industrije u svetu.. Gledaj sve firme, dakle i one kojima nije primarna delatnost IT. Kakav crni Linux bre...
Commercial-Free !!!
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 15:24 - pre 209 meseci
I moja baba zna lika koji ima 100 000 korisnika i drzi servere na linuxu ;-)

Citat:

Ma da, ti znas sve.
Licno sam ja radio prebacivanje sa windows servera na linux par firmi sa 30-40 zaposlenih.. file sharing, mail, itd.
Dalje, 95 % njih nije ni culo za linux, iz tih firmi... jer ih to ne interesuje. Uradio im je neki levat sistem na windowsu, to im funkcionise i bas ih briga. Naravno da ih je briga jer ne moraju da kesiraju xxxx $$ za servere... pa im je svedno.
Od mene su Linux dobili dzabe, rad sam naplatio naravno, i to ih je sve daleko DALEKO manje kostalo nego da su isli na licencirani windows, da bi dobili istu stvar koju sam im ja napravio na Linuxu.

A sta je sa softwareom? Koliko aplikacije tipa knjigovodstvo i sl nasih super kodera (delfi , vb) ce raditi na linuxu?
Ako zaposleni u toj firmi samo salju mailove i razmenjuju pornice onda ta tvoja kombinacija radi posao.

Citat:


Sigurnost ? Imaju ruter koji je naravno na linuxu, blokira sve sto dolazi sa vana na tu mrezu, sto nije RELATED,ESTABLISHED i cao. Radnici se NATuju na net i cao... dje problem ?
Sigurnost: +10
Funkcionalnost: +10
Cjena: skoro pa dzabe.

WOW topla voda.

Citat:

iko to ne hakuje, svi hakuju one LAMPashe sto kupe server od EV1 sa cpanelom i nazivaju se administratorima. Po tome ocjenjujes ti i slicni tebi sigurnost linuxa.

Sad ne valja ni cpanel ;-) Oces da kazes da su EV1 admini lameri? Pa apliciraj na posao dobro placaju.

Citat:


Sto se tice sekjuritija linuxa i windowsa, u windowsu si imao prije, a imas i sad to sto imas i cao jebi se. Kupio si to i nemas vise sta da trazis.
Od linuxa mozes da napravis sta pozelis, za kakve potrebe zelis ... Ja sam to navedeno imao na svojim linux sistemima prije 5 godina sto sad VISTA ima... kao, po toj tvojoj slicici sto pokazujes ovda.

Pogled M$ na security related stvari se dosta promenio.

Citat:

Google, Yahoo, Akamai i tako dalje ? Oni su svi budale za tebe ? Da, jesu.

Huh sad ide nabrajanje poznatih imena koji koriste windows za servere i onda "oni su budale jel".

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 15:31 - pre 209 meseci
Citat:
cynique:To je ono - meni radi dobro, zašto bi itko imao problema? Sve je super i sve je za pet, u zemlji pingvina teče med i mlijeko,primitivni alati bezuspješno pokušavaju riješiti fundamentalne defekte u dizajnu OS-a, sve dok se ne uhvate u circulus vitiosus i izbljuvaju duži error message nego boost::mpl u rukama nekog LISP hakera.


Samo totalni "da ne kazem sta" moze Yum da nazove nekim pazi sad "primitivnim alatom"
I svrstavas sebe u "power usere"
Brrr...
BTW Yum(Yellow Dog Updater Modifed,za tvoju informaciju :-))ne radi samo meni dobro vec i svima ostalima-a vi nastavite da ceprakte po netu i da trazite tih 0,01% nesrecnika koji su imali problema :-)

Citat:
Teško da imaju "daleko veći", 20-40% je sve samo ne zanemariv dio tržišnog kolaća. Štoviše, od svih spomenutih jedino MS-ovi ekvivalenti bilježe staložan rast. Windows Server je prestigao tradicionalne UNIXe po revenue odavno, SQL Server ima daleko najviše instalacija, a IIS bilježi konstantan rast nauštrb vječno ispuhanog Apacheta


70% udela linux-a je na trizstu servera mnogo vece nego 20% ostatka :-)
Namerno sam rekao "ostatak" jer tih 20% cine ostali *nix derivati i varijante,pa tek onda Windows koji pabirci sa par mrvica
BTW Google server farme pogoni-pazi sad ni Solaris ni BSD-vec linux
Google....
Sto li nisu odabrali Win koji puca od kvaliteta i sigurnosti

Citat:

Virusi i spyware veze nemaju sa eksploatacijom sigurnosnih propusta, osim što ih mogu koristiti kao propagacijski vektor. Vista će konačno zabiti posljednji čavao i u tu rupu, tako da će jedina preostala najslabija karika ostati glupost korisnika. To se nažalost ne da ispraviti nikakvom crnom magijom.


Ma kako da ne....

Citat:

Nama ostalima (power userima, programerima, administratorima, IT profesionalcima i bilo kome sa dva zrna soli u glavi) ovo itekako puno znači. Pingvini i BSD fanatici slobodno neka žive u "winblows sux" svijetu, u kome prosječna NT mašina svako malo bljuje BSOD, a 0dayevi se za dž dijele na undernetu.


Priznaj da mrzis linux-ne bi me zacudilo da imas u sobi okacenu Tux sliku u koju svako jutro zabijas nozeve :-)
Bice ti lakse :-)
A ja protiv Win-a nemam nista narocito,jeste da mi je antipatican,ali...kada vidim ovakve MS/Windows apoteoze za ispiranje mozga jos uvijene u neku "tehnicki potkovanu" oblandu moram da odregujem kao i svaki normalan covek
A ja mislio da su linux korisnici sektasi i zealoti :-)
Cim pre shvatite da su *nix korisnici ljudi koji koriste kompjuter kao i svi drugi(ali nekim vezarama izgleda smeta i to sto su se,pazi,usudili da ne koriste Windows),da nisu nikakvi sektasi,IT gerila,komunisti i slican bullshit(koji nabacuju ljudi koji sa pravom i opravdano mogu da nose epitet "Winblows luzera" cim ovako krste ljude)i sto pre porastete-bice bolje za vas :-)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 15:46 - pre 209 meseci
Blood, tebi se ne obracam, da se mene pita ti bi davno letio sa ovog foruma zbog prosipanja nekih debilni providnih sarkasticnih prica... posto u sustini nista ne znas samo oduzimas vrijeme drugim ljudima koji naglabaju nesto s tobom.
Al aj, zagriscu.

Citat:

I moja baba zna lika koji ima 100 000 korisnika i drzi servere na linuxu ;-)


Super za nju. Ja radim sa likom koji ima 100k korisnika i drzi vise od "servera" na linuxu i ima opremu kakvu ti neces vidjeti vjerovatno nikad u zivotu.

Citat:

A sta je sa softwareom? Koliko aplikacije tipa knjigovodstvo i sl nasih super kodera (delfi , vb) ce raditi na linuxu?
Ako zaposleni u toj firmi samo salju mailove i razmenjuju pornice onda ta tvoja kombinacija radi posao.


Naravno da te aplikacije nece ni koristiti... nece ni Outlook express koristiti, postoji pandan tome, zove se evolution .. thunderbird, sylpheed... i tako dalje.
Umjesto sto kupe aplikaciju za 3K e za knjigovodstvo koja radi na Windowsu nek kupe istu koja radi na Linuxu i nek koriste.
Bar nece morati da kupe 40 licenci za MS windows za te radne stanice. Pa vidi sta je isplativije.

Citat:

WOW topla voda.


Sa ovim si implicirao da si upoznat sa Linuxom i osnovama iptablesa(mislis da znas nesto), i tako svoj ego, to jest svoj kompleks lijecis, reko sam ti prije... a i sad cu, idi psihologu, nisi uredan.

Citat:

Sad ne valja ni cpanel ;-) Oces da kazes da su EV1 admini lameri? Pa apliciraj na posao dobro placaju.


Ovde si ponovo dokazao da veze nemas o cemu pricas.
Ev1 je "firma" koja iznajmljuje servere. Ti serveri mogu da dodju sa kontrol panelom, zvanim cpanel/plesk/...
O tim ljudima, koji iznajme server sa cpanelom/pleskom govorim, a ne o administratorima EV1 koji odrzavaju njihove interne sisteme, mreze. Da si upoznat sa ovim ne bi napisao to sto si sad napisao, prosipas se.

Cpanel da, ne valja. Cpanel je softver uradjen da bi web dizajneri mogli da dodaju web hosting korisnike kojima ujedno prave sajt. Put manjeg otpora. Neces kernel da kompajliras sa cpanelom, niti da dizes apache iz sorsa jer ti treba nesto custom, sto apache u svojoj distribuciji nema. itd.
Kako to mozes nazvati profesionalnom ozbiljnom solucijom ?

Citat:
Pogled M$ na security related stvari se dosta promenio.


Je, sad sad god da oces da uradis, pita te, jesi siguran u to. I dodali su aero.
Ali ... ovo kao sto rekoh, treba da se jos vidi... kako ce ici.

Citat:
Ako je ruter PC mašina, nebitno Linux ili ne, ja nemam šta da kažem više. Smešno.

To je bio samo primjer jedne intranet firme, kako izlazi na net... nije bilo potrebe da kupuju neka rijesenja koja su windows based, ili su neki home ruteri i slicni u malim kutijicama.
Ta ista firma koja ima to kojoj sam ja to radio, ima linux file server na koji se automatski sinhronizuju njihovy my documents i ostalo. I jos po nesto, sto im je prije radio windows server neki.

Citat:
Zato što je to ukupno gledano, mali deo industrije u svetu.. Gledaj sve firme, dakle i one kojima nije primarna delatnost IT. Kakav crni Linux bre...


Ja mislim da se do sad mozemo sloziti da svaki OS ima svoju namjenu. Vi pljujete konstantno po linuxu uopsteno...
Linux je veoma dobar sistem, za svoju svrhu... kao sto je windows za svoju. Ja imam Windows i koristim ga i nemam nista protiv njega, osim kad me iznervirate ovde.
Igram call of duty2, imam guitar pro i to je to.
Ako mi zatreba fotoshop, ponovo cu ga koristiti .. i u skladu sa zahtjevima svojih nekih korisnika, preporucujem im sistem, u 100 % slucajeva windows. Tako da... budimo objektivni i realni.

Citat:

Huh sad ide nabrajanje poznatih imena koji koriste windows za servere i onda "oni su budale jel".

Definitivno nisu, ali ne govorimo o njima, vec se ovde navodi da su linux korisnici, tzv. pingvini debili i da je linux smece, kupusara, pa ako je tako, zasto onda navedeni koriste linuxe ? Najvece IT firme u svijetu...
Poenta je da se pokaze da Linux nije automatski smece, ako korisnik nema potrebe da ga koristi i/ili ne zna da ga koristi, jer je drugaciji.
Ili je to onaj psiholoski fazon covjeka, unisti sve sto ne znas.. strah.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 16:06 - pre 209 meseci
@Body Bag...

Tja..

http://www.infoworld.com/article/05/11/23/HNwindowsleads_1.html

Citat:

"For the first time, you could say that Microsoft has its own legacy, and that legacy is NT," Eastwood said. How much of Windows' gain will be permanent is hard to say, he added. However, just two years ago, Windows servers were only 31.5 percent of the market, according to IDC. Gartner's figures showed Windows servers with more than 37 percent of the market, also in first place, according to analyst Joseph Gonzalez.


To je Gartner... sta oni znaju ;)

Odakle si ti izvukao tih 70%? Od lokalnog linux wizarda ili iz redovnog GNU almanaha za mlade zealote? :-))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

[es] :: Advocacy :: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59627 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.