Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je bolje mentalrey, V-Ray, Brazil ili Maxwell

[es] :: 3D modelovanje :: Sta je bolje mentalrey, V-Ray, Brazil ili Maxwell

[ Pregleda: 3441 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Sta je bolje mentalrey, V-Ray, Brazil ili Maxwell12.02.2007. u 19:07 - pre 209 meseci
Pozdrav svima, polako napredujem u MAX-u pa bih hteo da naucim da baratam sa nekim boljim renderom. Do sada sam koristio Mentalray ali vidim da vecina vas radi sa V-rayom takodje sam naso na netu dobre radove uradjene sa Maxwell renderom i Brazilom. Kolko sam razumeo svaki od tih rendera koristi svoje materijale i osvetljenje, tako da bi trebalo da dosta ucim oko njihovog koriscenja. Tako kada se vec bacam na ucenje hteo bih da ucim onaj koji daje najbolje rezultate (to jest koji imaju najbolje mogucnosti).
Zato mi treba savet iz vaseg iskustva. Ja najvise radim mehanicke i arhitektonske modele, barem sam to imao sanse do sada da radim, takodje mi je bitna i njihova brzina jer nemam neku profesionalnu extra brzu masinu (core2duou 6400 64bit ).

Bio sam skinuo od evermotion jednu sceny enterijera (inace v-ray model) i probo da je rendiram trebalo nu je nekoliko sati, istu scenu sam sa mentalrey-em rendirao za nekoliko minut, naravno izgledala je mnogo gore. Dali je mental ray stvarno toliko brzi ili su podesavanja V-Ray lighting bila suvise teska za moj komp.
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sta je bolje mentalrey, V-Ray, Brazil ili Maxwell12.02.2007. u 19:52 - pre 209 meseci
Sad ću da počnem flame - SCANLINE JE NAJBOLJI!

Šalu na stranu svaki render ima svoje prednosti i mane. Ipak mislim da treba da se savladaju osnove rasvete u scanline-u, naučiti prvo ručno fejkovati GI, pa tek onda preći na naprednije rendere. Nažalost, pojava novih rendera je u izvesnom smislu donela konfuziju novim korisnicima, koji misle da na nekom tamo renderu postoji dugme kojew kad pritisne svaku scenu mu izrenderuje u super kvalitetu. Početnici (da ne bude zabune i sebe smatram početnikom) uglavnom ne razumeju većinu opcija te su im često renderi kao da su ostavili maxovo default svetlo (dva dijametralna omnija) a još se hvale kako im scenu renderuje nekoliko sati

Evo ti link, pa pogledaj odgovor izvesnog Guy BlueSummers-a
http://threedy.com/site/forum/...hp?t=36185&highlight=v-ray
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: Sta je bolje mentalrey, V-Ray, Brazil ili Maxwell13.02.2007. u 06:04 - pre 209 meseci
Hvala na odgovoru pogotovu hvala za link, ja ipak nisam bas totalni pocetnik pocetnik. Sa spoljasnjim dnevnim osvetljenjem se kolko tolko snalazim ali imam jos mnogo toga da ucim. Ovo sam napisao zato sto po forumu vidim da sam izgleda samo ja koji koristim mentalray render pa rekoh sebi kad vec imam sve ove druge rendere sto nebi poceo da ucim neki od njih. Znam da se svima od njima mogu postici realni efekti ali nije ti isto kad za taj efekat treba da utrosis sat ili tri sata, ili kad za render istog kvaliteta treba da cekas minut ili pola sata.
Takodje video sam da se za V-Ray mogu naci gomila besplatnih vec uradjenih materijala ( http://www.vray-materials.de jedan od sajtova ) znam da eksperti to rade sami ali meni bi njihovo koriscenje dosta uskratilo vreme rada na projektu.
 
Odgovor na temu

krsto666
PG

Član broj: 127780
Poruke: 25
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Sta je bolje mentalrey, V-Ray, Brazil ili Maxwell03.03.2007. u 19:24 - pre 208 meseci
v-ray.....
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Sta je bolje mentalrey, V-Ray, Brazil ili Maxwell

[ Pregleda: 3441 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.