Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu - pa i nije tako lose :-)

[es] :: Advocacy :: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48136 | Odgovora: 337 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 01:23 - pre 208 meseci
Ne bih na CentOS-u, ali bi zato na Oracle Unbreakable Linux-u, kad smo kod Red Hat-a vec.
http://www.oracle.com/technologies/linux/index.html
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 01:25 - pre 208 meseci
Naravno, i to su najzahvalniji kupci, velike firme kod kojih se support podrazumeva.
A Body Bag? Je li Body Bag?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 01:56 - pre 208 meseci
Enterprise ili ne, Red Hat, CentOS, Borat Ubuntu.. sve je isto u poređenju sa Vistom:



Ko ne vidi razliku, trk kod očnog na pregled.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 07:24 - pre 208 meseci
xixi,izgleda da je najbolje da realtime poslove treba raditi samo i iskljucivo na NT? ha ha... hrabro...

podrska? cekajte, pa zar niste rekli da za NT ne treba podrska koliko dobro radi?
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
193.47.77.*



+7178 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 09:35 - pre 208 meseci
Citat:
Bojan_Bozovic
Vidi John, sustina je da, za razliku od OSX i Windowsa, Linux ne omogucava ono sto se ocekuje od desktopa. Video si Ivanov video sa Vistom? Kamo to, nema, a? Zbog toga Linux desktop sistemom nazivati nije moguce, ali ako ti radi posao, koristi ga.


Eh - sad ce da se pojave Linuxovci sa objasnjenjima:

* Instant ON - Ma kome to treba, mi ne gasimo svoje racunare (Linux uptime)
(cak ni laptop? Naravno, ako je podrzan tj... mnogo mocna ta baterija izgleda :-)

* Fingerprint Processor integracija u OS i aplikacije - Ne furamo mi taj fensi hardver, to je za debile - /etc/passwd je zakon!
(sta reci, no comment)

* Superfetch - Ha ha ha, mi samo iskljucimo swap fajl i nema page-ovanja - uostalom, Linux je toliko brz i optimizovan da mu i ne treba nikakav swap
(nepoznavanje koncepta virtual memory managera, kakav je i Linux ;-)

* OLE Drag and Drop izmedju aplikacija - Bullshit, ko bre to koristi? Svi znamo da se e-mailovi salju ko plain text, a OLE? Ma ajde... raspises lepo import podrsku u aplikaciji koju hoces - imas i source, use the source Luke...
(pretpostavljam, koriste jos 2400 bps modeme i mailove sastavljaju u vi editoru i svi se razbijaju od programiranja :-)

* Visio + Intellisense - Kome trebaju te fenserije, Kivio sve to moze bez problema... ako i ne moze nesto, to je zato sto to nikom ne treba. Eto, meni ne treba.
(opet, no comment)

* TPM enkripcija i integracija u FS key - Ha ha ha, TPM je izum mocne industrije da nas sve prisili na DRM (?!) + kome bre to treba, ko da ti drzis neke bitne podatke na tom tvom fensi laptopu... pali brate :)
(Ovde se moze samo dati komentar da je Kool Aid popularno pice medju mladom Linux populacijom)

* Fontovi - Isti su i kod nas... sta, muljavi? Ma lazes bre - evo vidis, na 72p nema muljavosti... dobro, 'ajde malo su muljavi, ali to je zbog vasih softverskih patenata :)
(He he he - kako to i Apple i Microsoft zive sa tim patentima)

I tako :))

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 10:21 - pre 208 meseci
Zaista interesantno....
Neki ovde rade izgleda refresh stranice svakih 15min i cuce po 24h na stranici trudeci se iz petnih zila da "dokazu" da su linux korisnici zealoti i gubitnici,da linux sucks i tome slicno
Toliko su sistematicni(a druge nazivaju sektasima)da se coveku dize kosa na glavi-ja se obicno smorim posle par postova kao i svaki normalan covek-definitivno imam i pametnija posla u zivotu umesto da se prepucavam sa flamerima
Mnogo ste mi brate nesto revnostni-tako da mozda i ima smisla ona ubuntubuilder-ova izjava da se ste placeni po satu da vrsite pljuvacinu na eminentnim lokalnim forumima :-)
Jadno,bedno i zalosno...

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
91.150.70.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 10:36 - pre 208 meseci
Dimkovicu stvarno treba da nadjes posao vidis kako linux coderi
imaju posla preko glave :) Umesto da sedis na ES ceo dan radi nesto bre :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 10:46 - pre 208 meseci
Eto,sta sam rekao-kao sto sam i napisao gore....

[Ovu poruku je menjao Body Bag dana 11.04.2007. u 12:08 GMT+1]
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 10:52 - pre 208 meseci
Citat:
tdjokicevo: pepermint linux - samo dvije kalorije (i cijena potrošenog bandwidtha):
Ej, cynique, nemoj se bolan brukat! Ako ti je snaga argumenata i za strucnije stvari, one u koje se ja nazalost ne razumem ama bas nista, ista kao ova za moj Mint onda ti je autoritet u mojim ocima ozbiljno uzdrman! A sta mene kosta bandwidth - skidao, ne skidao - ja placam ISP-u mesecno fiksan iznos i sto god skinem mi smanjuje cenu po jedinici kolicine!

A Mint preporucujem svakome ko hoce Linux lako i brzo. Naravno, ako ne uzmete Light verziju. Ta verzija je radjena za one stroge drzave, gde nema zezanja sa licencama i vlasnickim softverom i tu morate sami da dodajete neke stvari, silom zakona, ne OS-a.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
212.200.221.*



Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 11:11 - pre 208 meseci
Citat:
cynique: Džeronimovo: proleteri svih zemalja, ujedinite se!
Citat:
Ljudi predjite na Linux!!! Nemojte ciniti da truli bogatasi postaju jos truliji i bogatiji. Zadajte udarac imperijalizmu. Ziveo Linux i sloboda narodu!


Izvini, al' kad sam ja napisao da trebamo svi da pređemo na Linux?

Naravno da mislim da je bolje da softver bude slobodan i da svako može slobodno da ga koristi, al' nemam ništa protiv ni da neko koristi neslobodan softver ako mu to više odgovara.

Nek svako koristi ono što mu najviše odgovara, bilo da je to Linux, Win, Mac ili Solaris.

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 11:37 - pre 208 meseci
Citat:

xixi,izgleda da je najbolje da realtime poslove treba raditi samo i iskljucivo na NT? ha ha... hrabro...

podrska? cekajte, pa zar niste rekli da za NT ne treba podrska koliko dobro radi?


Koje real-time poslove, mislis na embedded uredjaj?

Eto imas ovo. Za linux imas, doduse, real-time modifikacije, l4linux i sl. I nemojte opet linux je dzabe, jer ako tvoja firma treba da napise firmware za televizor koji pravi, moze ukupno da bude jeftinije proprietary resenje, mada ne mora. I vreme koje programeri utrose se placa.

Dzeronimo, GPL nije slobodan u onoj meri u kooj je BSD/MIT licenciran softver.
Citat:

Dimkovicu stvarno treba da nadjes posao vidis kako linux coderi
imaju posla preko glave :) Umesto da sedis na ES ceo dan radi nesto bre :)


Istina, mogao bi da napise linux drajver za taj fingerprint reader na laptopu ^_^ Use the source luke ^_^

Smajliji su gore sa razlogom, naravno.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 11.04.2007. u 12:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
193.47.77.*



+7178 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 12:19 - pre 208 meseci
Jbg, ima se vremena - kad svi spojili praznike sa odmorom :-))

Anywayz... bas testiram OS X na laptopu - i, eto - tako bi jedan Desktop Unix trebao da izgleda:

* Lep dizajn a jednostavno (nasuprot nabacanim opcijama u KDE-u)
* Opcije/Komande koncizne i intuitivne (nasuprot nekakvim blentavim skracenicama na Linuxu)
* Prelep prikaz (nasuprot budzenja font renderinga, instaliranja fontova i sta ti ja znam)
* Sve sto ti treba za desktop rad je instalirano, podeseno - i, da - lepo izgleda.

Ne znam zasto je tako tesko napraviti? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
91.150.70.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 12:22 - pre 208 meseci
Samo pazi ko jednom proba Mac OS odmah se zaljubi u njega :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 12:35 - pre 208 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne znam zasto je tako tesko napraviti? :)
Zbog par "sitnica":

Mac OS X is a line of proprietary, graphical operating systems developed, marketed, and sold by Apple Inc.,

A od onih vrlina koje si naveo vecina spada u subjektivan stav, a o tome se ne diskutuje. Kao vrlinu si naveo i da ima sve sto treba za rad. Postoji niz Linux distribucija koje takodje isto tako imaju sve sto ti treba i podeseno je i radi, tu ti je argument sasvim supalj. Ja svoju distribuciju koju trenutno koristim, nisam nista naknadno podesavao, ni fontove, ni izgled, a ipak smo videli da je ona velicina fonotva koje ja najcesce koristim sasvim lepa, da je sve sto treba tu i da radi.

Drajver za stampac sam naknadno instalirao prostim Copy&Paste uputstva koje je neko drugi napravio i stavio na net, nista strasno.

E sad, molim te, pouci ti mene neukog sta ovo znaci:

"Although Apple stated that Mac OS X would not run on Intel-based personal computers aside from its own, a hacked version of the OS compatible with conventional x86 hardware has been developed by the OSx86 community and is available illegally through file-sharing networks."

Sta ti ustvari probas - OS X na originalnom hardveru ili nesto drugo, na necem drugom :-)


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 12:36 - pre 208 meseci
Uh, sto se fontova tice, kumim windows tabor da ne trazi u OSS OS nesto sto nije moguce. Fontovi su kakvi su, jer su to besplatni fontovi, a ako se nekom ne dopada moze ovde. Kolika je licenca za neograniceno koriscenje fonta, ne znam, no mala nije kada su pojedinacno $25-$75, otprilike. I slicno za MPEG-4, subpixel rendering itd.
Pardon, subpixel renderinga ima, bas kao i MPEG-4 ^_^ Mozda ipak mogu platiti licence ^_^

Now say before me:
Linux is not a desktop O/S.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
193.47.77.*



+7178 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 12:46 - pre 208 meseci
Citat:

"Although Apple stated that Mac OS X would not run on Intel-based personal computers aside from its own, a hacked version of the OS compatible with conventional x86 hardware has been developed by the OSx86 community and is available illegally through file-sharing networks."

Sta ti ustvari probas - OS X na originalnom hardveru ili nesto drugo, na necem drugom :-)


Probao sam patchovani (ilegalni) OS-X iz zezanja, sta da ti kazem - cisto da vidim da li i kako radi - i iznenadilo me je koliko dobro radi za nesto sto uopste nije ni predvidjeno za moj hw... nemam neki problem sa legalnoscu tako necega posto ce odleteti sa masine za manje od 48h :-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 13:48 - pre 208 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: bas testiram OS X na laptopu - i, eto - tako bi jedan Desktop Unix trebao da izgleda:

* Lep dizajn a jednostavno (nasuprot nabacanim opcijama u KDE-u)
* Opcije/Komande koncizne i intuitivne (nasuprot nekakvim blentavim skracenicama na Linuxu)
* Prelep prikaz (nasuprot budzenja font renderinga, instaliranja fontova i sta ti ja znam)
* Sve sto ti treba za desktop rad je instalirano, podeseno - i, da - lepo izgleda.


ja ti nista ne verujem vise bez videa
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
91.150.103.*



+294 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 14:18 - pre 208 meseci
Evo, odlučih i ja da skinem linuxmint, po tdjokicevoj preporuci. Odoh na sajt, vidim reko, lepo, zeleno, podržava sve popularne formate out-of-the-box, može biti interesantno. Odlučih se da odvojim 5gb za njega ;)

Stvar po svemu sudeći radi, mrzelo me da sve formate isprobam; divx-avi, pdf, mp3, rm, flv rade. evo upravo odoh na sky.fm da pustim neki aac radio - i to radi, vrlo pohvalno.

U principu, moja jedina zamerka za sada odnosi se na zaista ružne fontove, ali ko što bojan reče:
Citat:
bojan_bozovic: Uh, sto se fontova tice, kumim windows tabor da ne trazi u OSS OS nesto sto nije moguce. Fontovi su kakvi su, jer su to besplatni fontovi

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 14:54 - pre 208 meseci
Citat:
degojs:Slažem se, fontovi su svakako oštriji ako je AA isključen. Međutim, to dovodi do toga da slova budu "krzava" pošto nema omekšanja, upravo zato su i izmislili antialiasing.. E sad, geekovima to ne smeta mnogo, naravno.


OK
Ustanovili smo dakle napokon da kod mene nisu muljavi fontovi pa smo sad presli u "krzavost"

Primer 1



Primer 2



Dakle, koji potice sa kog sistema?
Oba su Firefox

PS
Gde pise da moram koristiti AA?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)11.04.2007. u 14:58 - pre 208 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Probao sam patchovani (ilegalni) OS-X iz zezanja, sta da ti kazem
Dobro sam namirisao na brzinu . Iskreno - nisam znao kakva je situacija oko toga. Znaci - kupim zvanicni OS-X i instaliram ga na svoj OBICAN PC i to radi? Adio Linux, juhu!!!

Citat:
Emilio Ranchez: Evo, odlučih i ja da skinem linuxmint, po tdjokicevoj preporuci. Odoh na sajt, vidim reko, lepo, zeleno, podržava sve popularne formate out-of-the-box, može biti interesantno. Odlučih se da odvojim 5gb za njega

Stvar po svemu sudeći radi, mrzelo me da sve formate isprobam; divx-avi, pdf, mp3, rm, flv rade. evo upravo odoh na sky.fm da pustim neki aac radio - i to radi, vrlo pohvalno.

U principu, moja jedina zamerka za sada odnosi se na zaista ružne fontove, ali ko što bojan reče:
Kazem ja vec vise puta - ljudi ni ne znaju sta sve ima i moze.

Nazalost, Gnome poznajem vrlo malo. Ipak, upozoricu te da ima tamo u Preferences i podesavanje fontova, mozda ces se bolje snaci od mene, ima nekoliko parametara, pa malo eksperimentisi, mozda dobijes iznenadjujuce uspesne rezultate. Ovde tu stvar jos niko nije komentarisao - dakle, nije ni probao, a ja sam em glup za to, em koristim fontove vece od 14, koji su ionako vec pristojni (manje od toga ne vidim bez duplih cvikera )
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu - pa i nije tako lose :-)

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48136 | Odgovora: 337 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.