Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Proračun loga antena POTREBAN

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Proračun loga antena POTREBAN

[ Pregleda: 6112 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net.



+6 Profil

icon Proračun loga antena POTREBAN14.04.2008. u 16:57 - pre 195 meseci
kao što piše u naslovu potreban mi je proračun loga antena prema željenoj frekv.

HVALA
 
Odgovor na temu

yu7br
Branislav Radojcic
KN05dr

Član broj: 118860
Poruke: 70
77.46.154.*

Sajt: www.pc-hamlet.rdgr.net


Profil

icon Re: Proračun loga antena POTREBAN14.04.2008. u 17:15 - pre 195 meseci
Evo jedan "pepotopski" program. Posto nisam nikad pravio logu, proteraj razultate i kroz "eznec" za svaki slucaj.
P.S. zapalo mi za oko ono "prema zeljenoj frekvenciji ??? Loga je podefiniciji sirokopojasna
Objasni malo
Ne postoje glupa pitanja...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net.



+6 Profil

icon Re: Proračun loga antena POTREBAN16.04.2008. u 07:36 - pre 195 meseci
pa ništa naročito,
hoću da napravim mali UHF predajnik, ali mi u nizu nedostaje rezonantni emisioni element, ali pošto na tržištu ima mnogo antena po imenu LOGA 2 ili LOGA 8 koja ima veće pojačanje od dvojke, mislio sam kupiti jednu i prepraviti da bude rezonantna na željenoj frekv. odnosno na kanalu na kojem bih emitovao.
(uhf modulator koji u sebi sadrži TDA6060 sa dig. PLL-om, filter dijela uhf banda, PP. , kanalni filter, PP. sa izl stepenom 4.5W koji radi na 40V- , i low-pass filt. ) je niz kojim sam predvideo da bi sve moglo raditi,

ali kao što sam gore naveo, problem mi je emisioni element, i kao uštimati SWR na istom!


ILI JE LAKŠE NAPRAVITI (prepraviti) YAGI ANTENU????
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Moderator
Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: Proračun loga antena POTREBAN16.04.2008. u 07:54 - pre 195 meseci
Logperiodik - loga antene su izrazito širokopojasne antene i znam neke ljude koji su pravili logu duoband antenu, tako da radi i na 2m i na 0.7m opsezima sa malim SWR-om, ali i pojačanjem ne većim od 5-6dB.
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net.



+6 Profil

icon Re: Proračun loga antena POTREBAN16.04.2008. u 15:17 - pre 195 meseci
auhhh..
nema šta tražiti ću nekakvo drugo riješenje!!!!
 
Odgovor na temu

yu7br
Branislav Radojcic
KN05dr

Član broj: 118860
Poruke: 70
77.46.159.*

Sajt: www.pc-hamlet.rdgr.net


Profil

icon Re: Proračun loga antena POTREBAN16.04.2008. u 16:55 - pre 195 meseci
Citat:
konda: pa ništa naročito, hoću da napravim mali UHF predajnik,

Koji ce emitovati sta ????
i treba da se cuje kruzno ili prema nekom pravcu ???
i emitovace na jednoj frekvenciji , pretpostavljam ?

Znas onu reklamu "...nije sve jedno"

Predajnik posmatraj kao "kutiju" koja generise signal odredjene frevencije i ima prikljucak za antenu od 50 oHm-a sto je najcesci slucaj.
Znaci, kacis mu transmisioni vod (koaks. kabel) sa antenom, koji isto ima impedansu 50 oHm.
Ako signal treba "da ide" u odredjenom pravcu onda moze yagi, ali ako treba da se cujes u svim pravcima podjednako, ni loga ni yagi ne ispunjava taj uslov...
Znaci , "nije sve jedno", moras prvo smisliti sta hoces...

Ako hoces samo da se igras i experimentises, vezi predajnik na parce zice dugacko cetvrtinu talasne duzine, al gledaj da je u izlaznom stepenu predajnika neki jeftiniji tranzistor
Ne postoje glupa pitanja...
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net.



+6 Profil

icon Re: Proračun loga antena POTREBAN17.04.2008. u 08:16 - pre 195 meseci
da, da ,

mali tv predajnik, koji će raditi na određenom kanalu na UHF bandu, a što se antene tiče, naravno planirao sam antenu sa usmjerenim zračenjem.
Ranije sam eksperimentisao sa izlazima od bezžičnih telefona, ali nisam imao aparaturu da podesim filtere, sada , odnosno pre godinu dana kupio sam sweep generatore i poliskop pa mi filteri ne predstavljaju problem (što se podešavanja tiče). Dobar moj prijatelj je napravio 20W UHF tv predajnik baš od izlaznog stepena jednog bezž. tel. koji je bio veoma aktuelan pre 10 godina- iskoristio je bazu. Ranije svi moji proekti nisu prelazili 2W (snaga izl. stepena), ali sada nebih da eksperimentišem sa velikim snagama baš zbog jednostavnosti podešavanja čitavog sklopa, već negdje 4.5-5W izl. stepena. Što se aparature tiče, voleo bih kupiti još analizator, ali o tom potom.
čujemo se
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net.



+6 Profil

icon Re: Proračun loga antena POTREBAN17.04.2008. u 08:22 - pre 195 meseci
vjerovatno će se u čitav sklop postaviti YAGI antena sa malim brojem direktora.....
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Proračun loga antena POTREBAN

[ Pregleda: 6112 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.