Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Siemens C60

[es] :: GSM - telefoni :: Siemens C60

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99469 | Odgovora: 369 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BockyG
Boban Golubovic
Smederevo

Član broj: 1710
Poruke: 83
*.telekom.yu

ICQ: 101173735


Profil

icon Re: Siemens C6009.01.2004. u 00:51 - pre 247 meseci
Da znas da se ne skidam sa neta! :)
Koristim Win XP Pro + SP1 i u extra settings stoji +cgdcont=1,"IP","gprsinternet" (kao i do sad). Sve ostalo stoji po defaultu, iskljucio sam firewall (mislim da je po defaultu ukljucen za internet konekciju). Kada kliknem desnim tasterom na konekciju (mts064.gprs) i izaberem properties imam 2 modema: moj interni Lucent i GPRS via COM1 (koji dobijem nakon instalacije drajvera za siemens). Stikliran mi je Modem - GPRS via COM1 i kada kliknem na Configure imam setovanu brzinu na 115200, sve 3 opcije pod "hardware features" su iskljucene kao i opcije "show terminal window" i "enable modem speaker" mada to verovatno i nije bitno. Sto se podesavanja modema tice, osim onog init stringa pod "Advanced" karticom imas i opciju "Change default preferences" i tu stavi "Flow control" na xON/xOFF. To je sve, mora da vam radi sa ovim podesavanjima!

Pozdrav,
Bocky
 
Odgovor na temu

Lazarevac
Lazarevac

Član broj: 12355
Poruke: 278
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Siemens C6009.01.2004. u 01:26 - pre 247 meseci
Kod mene nece ili sam ja lud, ili mi nesto ne valja u Windowsu, ionako cu formatirati i njega i flashovati telefon.Ako neko uspe nek javi.
Bolje je cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti sve nedoumice
 
Odgovor na temu

BockyG
Boban Golubovic
Smederevo

Član broj: 1710
Poruke: 83
195.252.80.*

ICQ: 101173735


Profil

icon Re: Siemens C6009.01.2004. u 09:16 - pre 247 meseci
Nije mi jasno kako ti ne radi? Ja sam prvo ovo provalio kod ortaka koji takodje ima WinXP pro a onda sam podesio i kod mene i radi na oba racunara. Veceras cu probati kod treceg ortaka sa njegovim kablom i telefonom pa cu javiti rezultate. U medjuvremenu sam resio i problem sa ICQ, instalirao sam ICQ 2003b pro (imao sam lite verziju) i sada radi OK :)

Pozdrav,
Bocky
 
Odgovor na temu

Ognjan
Novi Sad

Član broj: 18782
Poruke: 6
*.telekom.yu



Profil

icon Re: Siemens C6009.01.2004. u 10:32 - pre 247 meseci
Pozdrav BockyG i svima ja sam uspeo, nadmudrili smo one iz TELEKOMA ko ima pitanja neka postavlja. Uh al sam uzbudjen.
.....ko radi, ne boji se gladi. Hahahahahaha
 
Odgovor na temu

Lazarevac
Lazarevac

Član broj: 12355
Poruke: 278
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Siemens C6009.01.2004. u 11:29 - pre 247 meseci
JESI LI SLEDIO SAMO OVA UPUSTVA I NISTA VISE?
[quote]Koristim Win XP Pro + SP1 i u extra settings stoji +cgdcont=1,"IP","gprsinternet" (kao i do sad). Sve ostalo stoji po defaultu, iskljucio sam firewall (mislim da je po defaultu ukljucen za internet konekciju). Kada kliknem desnim tasterom na konekciju (mts064.gprs) i izaberem properties imam 2 modema: moj interni Lucent i GPRS via COM1 (koji dobijem nakon instalacije drajvera za siemens). Stikliran mi je Modem - GPRS via COM1 i kada kliknem na Configure imam setovanu brzinu na 115200, sve 3 opcije pod "hardware features" su iskljucene kao i opcije "show terminal window" i "enable modem speaker" mada to verovatno i nije bitno. Sto se podesavanja modema tice, osim onog init stringa pod "Advanced" karticom imas i opciju "Change default preferences" i tu stavi "Flow control" na xON/xOFF. To je sve, mora da vam radi sa ovim podesavanjima!
Bolje je cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti sve nedoumice
 
Odgovor na temu

Nash_a

Član broj: 5017
Poruke: 31
*.201.EUnet.yu



Profil

icon Re: Siemens C6009.01.2004. u 12:53 - pre 247 meseci
Takodje nisam uspeo a sledio sam uputstva! Mada ima software v16 ali cu ga prebaciti na v20 ako je to presudno i XP pro bez SP1!

Gde ste skinuli? Imam v20 sa linka ovde je bio postavljen na forumu. Ako je neki drugi. I mucim se malo da SP1 stavim kada mi je XP "original"!

POZDRAV SVIMA
 
Odgovor na temu

Lazarevac
Lazarevac

Član broj: 12355
Poruke: 278
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Siemens C6009.01.2004. u 13:25 - pre 247 meseci
Ja sam reinstalirao windows i sve podesio ponovo.Bilo je napredka, pisaolo je verifing user name and password a posle toga pojavljivala su se razna obavestenja ( connection closed by remote computer i sli).
Onda sam ja uzeo da flashujem telefon pomocu Winswupa i negde na 20% je zablokirao.Sada mi je telefon mrtav.Kako da ga povratim...
!!! H E L P M E P L E A S E !!!
Bolje je cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti sve nedoumice
 
Odgovor na temu

Crazy Kure
Ludoski Aleksandar

Član broj: 18805
Poruke: 1
216.236.218.*



Profil

icon Re: Siemens C6009.01.2004. u 18:42 - pre 247 meseci
Pozdrav Narode!Evo ja vam pisem prvi put ali sam citao vasa resenja i donekle sam uspeo.
Pri konekotovanju preko na internet telefona sa 064 i 063 karticama izbacuje mi istu gresku.Nesto u fazonu proveri password i user(ali password i user sam koristio iz vasih poruka) i pojavljivala mi se greska kao sistem koji zoves te diskonektuje.Pri tome sam promenio sve Windows-e od 98 do 2003, i dobijao sam uglavnom iste greske.Inace updejtovao sam verziju softwera na 20 i nista.
Ako znate sta bi moglo da bude u pitanju pomozitemi inace imam da bacim ovaj telefon.
 
Odgovor na temu

Nash_a

Član broj: 5017
Poruke: 31
*.102.EUnet.yu



Profil

icon Re: Siemens C6009.01.2004. u 20:31 - pre 247 meseci
Eto i ja sam sada sve zavrsio i nece kao i kod Crazy Kure. Sve sam probao menjao drajvere, operativne sisteme i Win98se i ME i na kraju XP sa SP1.

Nema sanse u WinME detektije se modem cak i kod diagnostic lepo se javlja bez greske ali dalje od provere usera i passworda ni da mrdne. Kako u jednom operativnom sistemu tako i drugom! Update je na v20 ali nista.
Sta da radim da i ja odem u ROAMING pa da oni to provere?

POZDRAV !!!
 
Odgovor na temu

divac
Ivan Urosevic
Project Manager
ICN Company / Elements System
Beograd

Član broj: 18317
Poruke: 55
*.vdial.verat.net



+2 Profil

icon Re: Siemens C6010.01.2004. u 01:46 - pre 247 meseci
Evo ja sam treci koji je sve radio po uputstvu, i jok, nece ni na Win98, ni na Win98se, ni na 2000, ni na XP. Isto verzija softvera 20.
Tako da cu ja ipak da odem u Roaming, ili Siemensov servis, mislim da je to najpametnije. Da li neko zna do kada ce GPRS biti dzabe ???
Pozdrav !!!!!!
Ivan Urosevic
 
Odgovor na temu

sejn
Bgd

Član broj: 15029
Poruke: 42
*.yubc.net



Profil

icon Re: Siemens C6010.01.2004. u 14:14 - pre 247 meseci
Nece ni meni da radi!
Probao sam sa dva telefona, jedan ima verzij 20 drugi ima 10. Nishta. Prijavi greshku u modemu i chicha micha i gotovar pricha. Interesuje me da l' uz modem imate instalirane i data suitove? ili ne?
Evo dok ovo sad pishem ne mogu da idem na net ni na mobilnom javlja gprs connectio failure! (ovo samo da prijavim)
 
Odgovor na temu

Lazarevac
Lazarevac

Član broj: 12355
Poruke: 278
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Siemens C6010.01.2004. u 14:23 - pre 247 meseci
Ja sam reinstalirao XP i flashovao telefon na verziju 20 i samo sam uradio po bockyevim upustvima ali samo dodje do verifing username and password i onda kaze : connection closed by remote computer, ili attached device not working...)
Znaci kod mene je sve bilo po defaultu.
Kasnije sam instalirao Siemens data suite full ( 32 MB) i sve je isto tako da izgleda da to nema veze.Bocky ajde vidi jesi li zaboravio nesto da nam kazes, i kazi mi u kojoj od 3 roamingove radnje si bio posto su meni u jednoj rekli da to ne moze preko data kabla i da moram da uzmem USB (decko nije imao pojma o cemu prica)...
Bolje je cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti sve nedoumice
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.vdial.verat.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Siemens C6010.01.2004. u 15:59 - pre 247 meseci
Izgeda da je do kabla. Možda su oni u Roaming-u "slučajno" zamenili kablove kada je član kome radi GPRS išao da se žali.
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

skar
Beograd

Član broj: 18905
Poruke: 1
*.beotel.net



Profil

icon Re: Siemens C6010.01.2004. u 20:10 - pre 247 meseci
Cao ljudi, pri put sam na forumu , ali sam citao sve vase postove oko siemensa C60.
Ja sam se kao i svi vi drndao danima da ga nakacim na komp, takodje sam biou roaming-u i rekose mi da je sve OK sa kablom. Nije mi radilo sve dok nisam na telefonu promenio pod opcijom apn gprswap u gprsinternet, sada sljaka super (ostalo sve isto ka kod telekoma).


Pozdrav
 
Odgovor na temu

BockyG
Boban Golubovic
Smederevo

Član broj: 1710
Poruke: 83
*.teleportgroup.net

ICQ: 101173735


Profil

icon Re: Siemens C6010.01.2004. u 20:26 - pre 247 meseci
Citat:
Lazarevac:
Kasnije sam instalirao Siemens data suite full ( 32 MB) i sve je isto tako da izgleda da to nema veze.Bocky ajde vidi jesi li zaboravio nesto da nam kazes, i kazi mi u kojoj od 3 roamingove radnje si bio posto su meni u jednoj rekli da to ne moze preko data kabla i da moram da uzmem USB (decko nije imao pojma o cemu prica)...


I ja imam instaliran Siemens Data Suite i dao sam vam sva podesavanja vezana za modem i samu konekciju. Stvarno mi nije jasno kako kod nekog radi a kod nekog ne?! Ja sam isao u servis u ulici Milana Rakica 8 i tu su mi rekli da mi ne treba nikakav poseban kabl ali da moram da koristim Win98. Prethodna dva dana nisam bio kod kuce ali cu probati sve ovo i kod ortaka na njegovom Windows-u, zanima me da li ce raditi i kod njega. Veceras cu da sednem i da prepravim ovaj data kabl tako da mogu paralelno i da ga drzim na punjacu dok surfujem...valjda nista necu da zapalim :)

Pozdrav,
Bocky
 
Odgovor na temu

Grozdanic_Predrag
Predrag Grozdanic
Beograd

Član broj: 18280
Poruke: 57
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: Siemens C6010.01.2004. u 22:31 - pre 247 meseci
ljudi moj c60 ima verziju sw-a 12 i mnogo dobro radi u win98 i win2k. samo treba da se flow controll stavi na software. konekcija je odlicna. mene zanima dali sa verzijom sw-a 20 mogu sa xp-om na net? bocky, neces nista spaliti. ja sam kupio originalni (3100 din) DC-510 Usb kabl sa pridodatim prekidacem za punjenje preko USB-a. radi odlicno. zanima me gde moze da se nadje sw 20 i kakava su vam iskustva u flash-ovanju?

pozdrav.
 
Odgovor na temu

BockyG
Boban Golubovic
Smederevo

Član broj: 1710
Poruke: 83
*.telekom.yu

ICQ: 101173735


Profil

icon Re: Siemens C6011.01.2004. u 00:18 - pre 247 meseci
Sa verzijom 20 nemam nikakvih problema, flesovao sam i moj i telefon mom ortaku bez ikakvih problema. Link sam nasao na ovom forumu, potrazi starije postove.

Pozdrav,
Bocky
 
Odgovor na temu

BockyG
Boban Golubovic
Smederevo

Član broj: 1710
Poruke: 83
*.telekom.yu

ICQ: 101173735


Profil

icon Re: Siemens C6011.01.2004. u 10:24 - pre 247 meseci
Citat:
Grozdanic_Predrag:
ljudi moj c60 ima verziju sw-a 12 i mnogo dobro radi u win98 i win2k. samo treba da se flow controll stavi na software. konekcija je odlicna. mene zanima dali sa verzijom sw-a 20 mogu sa xp-om na net? bocky, neces nista spaliti. ja sam kupio originalni (3100 din) DC-510 Usb kabl sa pridodatim prekidacem za punjenje preko USB-a. radi odlicno. zanima me gde moze da se nadje sw 20 i kakava su vam iskustva u flash-ovanju?

pozdrav.


Ja se jos pitam kako da izvedem napajanje preko data kabla. Da li da dovedem +5V sa racunara na prvi pin data kabla (2. pin "gnd" je ionako zajednicki) ili da "skinem" napajanje sa originalnog ispravljaca za Siemens (5V, 0,4A) i vezem ga paralelno sa prva 2 pina na data kablu? Sta preporucujete, ne bih da zeznem bateriju ili jos gore ceo telefon.

Pozdrav,
Bocky
 
Odgovor na temu

Grozdanic_Predrag
Predrag Grozdanic
Beograd

Član broj: 18280
Poruke: 57
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: Siemens C6011.01.2004. u 11:18 - pre 247 meseci
molim te ako se obracas meni, nemoj sa Vi! u toku danasnjeg dana cu saznati pa cu ti javiti, i mozda poslati link ka shemi.

ali ako ti nije tesko poshalji mi link ka sw 20 i uputstvima ka istim, jer sam nashao neshto, a ne bih da sjebem mob...


hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Grozdanic_Predrag
Predrag Grozdanic
Beograd

Član broj: 18280
Poruke: 57
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: Siemens C6011.01.2004. u 12:13 - pre 247 meseci
mene samo zanima, a verovatno i sve vas, kolika cena po MB-u ce se placati. na nekom hrvatskom sajtu, vidim raspon od 1,64 do 18 kuna...


ajd. pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Siemens C60

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99469 | Odgovora: 369 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.