Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Logo Inserter....software ili hardware...

[es] :: Video produkcija :: Logo Inserter....software ili hardware...

[ Pregleda: 1983 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Logo Inserter....software ili hardware...10.09.2009. u 22:22 - pre 178 meseci
Treba da pomognem jednom drugaru ovde, koji traži rešenje za Logo Insertion ("lepljenje" logo-a na sliku, za malecnu TV-stanicu).Mi u firmi imamo skupa rešenja tipa GrassValley, Chyron ili Kramer, ali njega interesuje nešto što bi lepilo logo na kompozitni signal, koji bi se dalje slao u predajnik.Znači ne interesuje ga digitalni signal već analogni.Trenutno postoji nekakav kućni uređaj tipa Pinnacle koji jako degradira sliku, a on bi da to malo poboljša, a budžet je jako ograničen.

Interesuje me da li postoji neko jednostavno rešenje, tipa softver+kartica za PC, ali da nije tipa Character generatora, nego specifično samo da prikazuje logo, i da ima mogućnost pamćenja i promene do 10 logo-a maksimum.

Znam da u Srbiji ima dosta malih TV stanica pa me interesuje sa čim one rade, i generalno ako neko zna kakvo rešenje da ne košta mnogo...
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
195.178.51.*



+11 Profil

icon Re: Logo Inserter....software ili hardware...19.09.2009. u 23:22 - pre 177 meseci
Došao si na pogrešan forum :) Televizija je odmah tu pored...

To što tebi treba kod nas radi Sams, nadam se da neko neće shvatiti ovo kao reklamu. Mislim da je najjeftinije rešenje bilo ispod 500 € a radi posao korektno. Radi kao eksterni keyer ima relej, GPI.... Mislim da Pink koristi Samsov inserter za logo a i za sat takođe.

Pogledaj detaljnije na:

http://www.sams.rs/new/_sr/index.php
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.home.otenet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Logo Inserter....software ili hardware...22.09.2009. u 08:44 - pre 177 meseci
Da, ovo mi izgleda privlacno.Kontaktiracu ih da vidim kako se to moze kupiti, i koje su cene.Meni bi radio posao i onaj najlosiji, bez SDI ulaza....

Hvala puno na odgovoru!
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

BozaLaki
Boza Ivkovic

Član broj: 16153
Poruke: 6
91.150.92.*



Profil

icon Re: Logo Inserter....software ili hardware...27.09.2009. u 08:27 - pre 177 meseci
Evo da se i ja ukljucim malo...
Ja sam taj problem resio programcicem koji se zove "text ticker". Odlicno zavrsava posao, moze se podici vise puta i sluziti i za crowl i jos po nesto a cena je smesna. Naravno, nije savrsen. Javi mi se na pp ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Logo Inserter....software ili hardware...

[ Pregleda: 1983 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.