Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opel astra G 315 ks

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Opel astra G 315 ks

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13377 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
80.242.126.*

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks03.11.2009. u 21:46 - pre 176 meseci
Cekaj sad,

Prvo kazes ovo
Citat:
KRVOLOK: :)

Stepen prenosa nema nikakve veze sa snagom.....



a zatim (par postova kasnije) kazes ovo:

Citat:
KRVOLOK:
Ti nikako nemozes da shvatis da snaga na tocku direktno zavisi od stepena prenosa kao i od dimenzija guma i zato se tu desavaju i najvece greske.


Na mom dynu nije bitno koja je brzina a na starim jeste zato sam to i rekao,procitaj malo o cemu govori.Na bilo kom novijem dynu stepen prenosa je nebitan za tacan podatak o snazi na radilici zbog korekcije ali snaga na tocku ce zavisiti od stepena prenosa i zato novi dyno to koriguje a stari ne i zato stari dyno uvijek grijesi i ne moze tacno da izmjeri snagu,veoma velika je greska i uopste nije zanemariva


Citat:
KRVOLOK:
Uzmi primjer evo bezveze: imas jedan motor i mjeri ga na mjenjacu sa 5 brzina i onda na taj isti motor stavi mjenjac od 6 brzina i imaces drugaciju snagu a isti motor,e tako se javlja greska jer tvoja teorija se zasniva na mjerenju snage na tocku i u poslednjem stepenu prenosa,to ustvari nije tvoja teorija jer tako su nekad radili dyno uredjaji.I sad mi objasni sta dalje imamo da pricamo o mjerenju snage motora ako ce jedan te isti motor imate razlicite podatke o snazi promjenom mjenjaca? Jel vidis o cemu pricam ?


Naravno,
upravo o tome i govorim od samog pocetka. Kako mi se cini Nocni je to dobro zapazio i ponovo pokrenuo pitanje vezano za dijagram.
Nakon njegove primedbe, ukljucio sam se u diskusiju gde sam napomenuo merenje snage u stepenu prenosa u kojem se postize maksimalna brzina obzirom da je jedino u tom stepenu prenosa podatak relevantan. To moze da bude 4., 5. ili 6. stepen, u zavisnosti od tipa vozila.


Tebi je nemoguce da shavatis da kod novog dyna nemora da se snaga mjeri u zadnjem stepeni i necu vise ni da pokusam da ti to objasnim,misli zarko kako hoces i budi u svom uvjerenju.
Mjenjac ima veze sa snagom na tocku ali nema veze sa snagom na radilici.Prouci od pocetka sta sam pisao,nikakvih nema kontradikcija u mojoj prici samo je pazljivo procitaj jos jednom.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
91.148.111.*



+1349 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks05.11.2009. u 22:32 - pre 176 meseci
Mnogo se ovde zakomplikovalo :)

Jel može neko ukratko da pojasni u čemu je "spor" ?
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
80.242.126.*

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks05.11.2009. u 23:54 - pre 176 meseci
cinjenicnog spora nema jer svaki novi dyno moze mjeriti snagu i 4 i u 5 i 6 i u 7 brzini i to je CINJENICA ali stari nemogu tacno da izmjere snagu niti u jednoj brzini jer nemaju korekciju i mjere snagu na tocku koja zavisi od mjenjaca i velicine tockova i uvijek dobijamo druge podatke za svaku brzinu i nemoguce je tacno zakljuciti o kojoj snazi motora se radi na radilici i to je nesto sto nemogu oni da shvate trenutno ali ce vremenom kad malo prouce tematiku da skontaju.

Cak i na ovom dynu od EDS mjereno je u 4 brzini isto kao i kod mene.


 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
77.222.28.*



+1232 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 10:11 - pre 176 meseci
Srdjane,
Smisao uopste mjerenja snage je da se vidi stepen povecanja obrtnog momenta i snage na predmetnom vozilu na kojem se vrse zahvati...
Kad se koristi dyno uvijek se mjeri prije a i posle samog zahvata...
Zahvati koji imaju za cilj povecanje snage na vozilu ne moraju biti samo softverski i u mnogim slucajevima niz stvari na vozilu se mijenja (pogotovo kod vozila koja se spremaju za trke) pa je vrlo bitan podatak o snazi na samom tocku iz kojeg se najbolje vidi progresija poboljsanja... cak ni ovo sa mjerenjem prije i posle nije mjerodavno kao sto je mjerenje bez dyna tj. mjerenje u voznji narocito ako su se vrsili zahvati na odredjenim djelovima u cilju smanjenja tezine samog vozila...
Ako je uopste bilo potrebno da se ispituje snaga na radilici, na starom dyno uredjaju je posle mjerenja upotrebljavana matematicka formula u kojoj je jedan od parametara bila vrijednost prenosnog odnosa brzine u kojoj se mjeri a ne kao sto si ti nama rekao "otprilike se gledalo da se izabere brzina sa direktnim odnosom tj. 1:1" jer znamo da na vecini auta to nije ni 4 a ni 5 brzina...
Da pojednostavim, ako imas vozilo za koje posjedujes fabricke podatke o snazi motora i postavis ga na stari dyno prije zahvata, dobices podatke o snazi na tocku npr u toj i toj brzini... iz ove dvije snage koje su poznate vrlo lako je izracunati prenosni odnos tj. faktor korekcije koji je razlicit na svakom vozilu (ne pruza svako vozilo istu silu kotrljanja koja zavisi od mjenjaca a tvoj uredjaj racuna stepen prenosa na osnovu ove sile... vrijednosti jesu priblizno iste ali ne potpuno iste) dakle korekcija sa kojom se mnozi nije kao sto si ti rekao: "konstantna vrijednost od 1.18 ili cak 1.2" jer tako nesto reci je vrlo neprecizno...
Posle zahvata, postavis ga na dyno u istoj brzini i iz podataka o snazi na tocku ces u glavi ili sa digitronom koji kosta 2 eura sracunati skroz precizno snagu pojacanog motora na radilici... nadam se da sam bio jasan, ovo mora biti jasno svakom ko je uopste cuo za rijec matematika...

Zakljucak bi bio da to sto tvoj dyno izracunava posle pritiskanja kvacila ne vrijedi mnogo a ako neko zeli da cita izmedju redova onda ne vrijedi nista... stavise, kad masina sama izracunava u kojem je prenosnom osnosu mjereno tu onda moraju postojati greske, najlakse bi ih bilo utvrditi na nacin sto bi se fabricko auto sa poznatom snagom postavilo na aparat i utvrdio procenat greske u mjerenju... i vidjelo u kojem je stepenu prenosa greska najmanja jer je jasno da je mora biti...

Ja te shvatam da si ulozio dosta u opremu i da ovo sto pricas mozes pricati musterijama koje dolaze da chipuju auto ali ne mozes nama reci da stari dyno nije mogao izracunati snagu a da jedino ovaj tvoj moze...
Jos i ovo, sto kazes "ne razumiju oni to sad ali ce vremenom shvatiti" ostavi za svoju djecu i njima se obracaj na taj nacin...

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 06.11.2009. u 12:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
80.242.126.*

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 11:13 - pre 176 meseci
Slazemo se u potpunosti da stari dyno moze da mjeri snagu na tocku i da je smislen jedino ako se prije tuninga uradi test pa i u istoj toj brzini poslije tuninga i tada je OK i tada se moze koristiti kao mjerilo progresa odnosno gubitka snage poslije tuninga.
To stari dyno moze da odradjuje ali nista dalje od toga,snaga na radilici se matematicki veoma tesko moze izracunati jer je dimenzija guma bitna kao i stepen prenosa a da negovorim na trkacim mjenjacima koji nisu standardni.

Dyno koji ima sistem korekcije ima veoma malu gresku kod racunjanja stepena transmisije odnodno gubitka snage uslijed prenosa a to podrazumjeva gubitak snage i zbog mjenjaca,diferencijala,guma i sve svega ostalog a ne samo mjenjaca tako da je na novijem dyno nebitno da li je mjerenje na 14" tocku ili na 18" uvijek ce biti isti rezultat snage na radilici.
Princip kojim dyno racuna gubitak snage je jednostavan jer kad se stisne kvacilo tada sve osim motora usporava rolere dyna,znaci tockovi,mjenjac,diferencijal,poluosovine,gume,sve sto je odovjeno od kvacila i tada se dobija slika koliki je gubitak snage uslijed svega ovogo a ne samo mjenjaca i to se onda koriguje sa pritiskom atmosferskim i temparaturom prostorije i tako se dobija snaga na radilici koja je sa greskom 2-3 ks na 300ks sto je i vise nego dovoljno.

Nisam ja to izmislio i nije to moja teorije,na tome rade sve masine i to je svagdje u svijetu tako ali vi tu u srbiji imate samo te stare dyno uredjaje i mislite da je to to i da bolje ne moze i tacnije ne moze.

Ja mjerim svaki dan civina auta prije i poslije tuninga i tvornicki podatci snage i momenta su gotovo identicni kao fabrika sto propisuje pogovoto na novijim autima.

Vi sad tu provlacite negu glupu teoriju da se ne moze mjeriti snaga na novom dynu recimo u 4 brzini ako auto ima i 5 brzinu sto je smjesno u najmanju ruku.

Svi svjetski tuneri nemaju pojma i svi grijese,zajedno sa svim svjetskim kompanijama koje proizvode dyno jer mjere snagu u predzadnjoj brzini jer tako kaze grupa velikih znalaca na elitesecurity foruma koji nikad uzivo dyno nisu ni vidjeli a ja treba nesto ovde da dokazujem vama i da slusam price kako ja podvaljujem svojim musterijama lazne price i kako tebi nemogu...strasno.

Sve veliki tuning majtori preko tastarure,pametujete bezveze i oduzimate mi vrijeme na gluposti...


 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
77.222.28.*



+1232 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 11:28 - pre 176 meseci
Nismo mi rekli da se ne moze mjeriti snaga na novom dynu nego si ti rekao da se ne moze mjeriti snaga na starom dynu! premotaj pa vidi

Ti si se nesto izgleda iznervirao, imas nick krvolok a ponasas se kao devojcica

Imam jos jedno pitanje za tebe, kako tvoj dyno racuna kad nemas kvacilo na autu?
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
80.242.126.*

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 11:36 - pre 176 meseci
pogledaj malo ti cijelu pricu ko je sta tvrdio.

A gore sam ti rekao kako se stari dyno moze koristiti i za sta.

pa moze i djevojcica da bude krvolocna :)
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
77.222.28.*



+1232 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 11:39 - pre 176 meseci
Preskocio si ovo zadnje pitanje ili si se naljutio pa ga nisi vidio?
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
80.242.126.*

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 12:03 - pre 176 meseci
kao i svi drugi na svijetu...

nisam ja ismislio svoj da sad ja imam neki sistem,kako svi rade ostali tako i moj radi.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
77.222.28.*



+1232 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 12:08 - pre 176 meseci
Poenta je u tome sto ne zelis da priznas... tvoj dyno na automatskom menjacu racuna snagu isto kao i stari tj kako sam vec ranije gore objasnio...

Premotaj od pocetka pa vidi ko je sta tvrdio i naci ces da si ti tvrdio da se sa starim ne moze izmjeriti snaga...

Kad ti Italijani nesto prodaju onda ne prekidaju da pricaju a poenta je da su ta poboljsanja jedino u sluzbi brzine rada ali nikako i poboljsanja u preciznosti samog uredjaja... ja ih najbolje znam jer provodim dosta vremena i Italiji... oni moraju smisliti "novi tip uredjaja" da bi ga mogli prodavati dalje i onda zvone na sva zvona o tih nekoliko prednosti koji novi tip ima u odnosu na stari...

Shvatam da na ovo pitanje oko automatskog menjaca ne mozes imati drugi odgovor osim "kao i svi drugi na svijetu" ali si mogao reci "kao i svi drugi bilo stari bilo novi"...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
80.242.126.*

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 12:40 - pre 176 meseci


Kakve veze imaju talijani,svi racunaju na isti fazon snagu a ne talijani,nisu oni to izmislili.

Isto se racuna i automatski mjenjac kao i rucni i isto postoji kriva gubitka snage zabog transmisije.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 06.11.2009. u 18:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
77.222.28.*



+1232 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 12:52 - pre 176 meseci
Kao drugo smijesan ti je odgovor jer ne poznajes rad automatskog menjaca i ne znas sta se desava u menjacu sa pritiscima kad ga stavis na N...
A i inace, kad bi moje auto na brzini od 200 htio da stavis na N da "kao" izracunas gubitak zbog transmisije ujedno bi ga i kupio




[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 06.11.2009. u 18:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
80.242.126.*

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 13:06 - pre 176 meseci
pa jasno da ti je smijesan kad nemozes da razumjes sta cijelo vrijeme pisem, da mozes da shvatis sto govorim jasno biti ti bilo da nema veze da li je rucni,automatski,tiptronik,sekvencijali mjenjac jer uvijek je isto tacno...



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 06.11.2009. u 18:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
77.222.28.*



+1232 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 13:13 - pre 176 meseci
Pazi, ne prijetim ja tebi, nisi nam objasnio kako tvoj uredjaj racuna snagu na radilici u slucaju kada nemas kvacilo na vozilu... ne izbacujes valjda menjac na brzini od 200 na N i ne mislis valjda da tako mozes izracunati gubitak zbog transmisije?

To sto ovo mogu da citaju tvoje potencijalne ili bivse musterije nebi trebalo da ti smeta jer niko se ovdje ne takmici sa tobom niti smo konkurencija...

Pitanja su bila vrlo jednostavna nema nikakve potrebe da se nerviras...
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
80.242.126.*

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 13:26 - pre 176 meseci
nema tome kraja...

krenuli ste od toga da se ne moze mjeriti prenos osim u zadnjoj brzini,pa kako radi stari pa kako radi novi,dyno pa sad me vucete u i prici automatskog mjenjaca a ni ovo dosada necete da procitate i shvatite sta sam napisao...

Jednostavno nemogu i necu vise da se zamaram sa ovom temom...

Eto moj dyno ne moze mjeriti automatski mjenjac,rucne mjeri ali bezveze i pogresno,ova astra koja bi trebala da bude tema je izmisljena i nepostoji sve je ovo montaza,SM chip tuning takodje nepostoji i to je izmisljeno i sve sto sam ja rekao je pogresno i netacno.Sad sam te zadovoljio i uzivaj...


 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
77.222.28.*



+1232 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 13:59 - pre 176 meseci
Opet se ljutis... nije sramota nesto ne znati... ne treba da glumis u predstavi "pametniji popusta" jer se vidi da ovo ne znas ali ja cu ti pojasniti... znam da ces procitati jer si radoznao

Na tvom dynu postoji podatak o snazi na tocku koji se koristi za matematicko izracunavanje snage na radilici kod svih menjaca koji nemaju kvacilo bas kao i na starom dynu...

Ako ovo nije ovako, reci mi sta ce ti podatak o snazi na tocku na ekranu na tom novom uredjaju?
Zasto je on uopste tu ako kazes da je to nevazan podatak?

P.S. Bezveze je ti da se ljutis a cijelo si vrijeme provocirao... rekao si da nismo vidjeli dyno nikad, pa jos mnogo drugih stvari kako svako ko ima stari dyno vara u racunanju snage itd... govoris onako "s visine" sto je nepotrebno... samo cu ti reci da ja poznajem taj uredjaj sa kojim ti radis bolje od tebe ali to nisam ni u jednom trenutku cijele teme potencirao...
 
Odgovor na temu

_cipiripi_
nema posla.....
radiona :)

Član broj: 180976
Poruke: 38
*.broadband.blic.net.

ICQ: 576838209
Sajt: u pripremi


Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks06.11.2009. u 22:17 - pre 176 meseci
e ljudi ne bi da ispadnem smesan ali imam jedno 3 pitanjceta.

1/ koliko to vase preradjeno sokocalo trosi inace pre prerade,i koliko posle prerade.....
2/ sta mislite o opel calibri da prepradu motora i sta predlazete koji tip kalibre da kupm ( moja je zelja 4x4)
3/ i recimo neka vasa preporuka za tuning....

znam da mozda ovo nije pravo mesto ali cisto da se posavetujem ako neko zeli pomoci.....

hvala unapred
[email protected] za kontakte i informacije
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
78.155.34.*



+1232 Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks08.11.2009. u 19:04 - pre 176 meseci
cipiripi, za tebe dvije stvari:
1. Prvo kupi vozilo pa se interesuj za tuning
2. Kalibra 4x4 ima najgori kvatro pogon u istoriji auto industrije, prakticno ne postoji sa ispravnim pogonom...
 
Odgovor na temu

_cipiripi_
nema posla.....
radiona :)

Član broj: 180976
Poruke: 38
*.broadband.blic.net.

ICQ: 576838209
Sajt: u pripremi


Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks08.11.2009. u 20:50 - pre 176 meseci
u pregovorima sam za jednu kalibru '97 godiste ima c20let motor od 205ks.......u dobrom je stanju i pogon je na prednje tockove.....gledao sam je i provozao par krugova i sasvim lepo radi,misim to je ono sto se da videti...ali interesuju me mogucnosti tuninga na njoj...ako se moze dosta toga uraditi da je kupim.....mislim....bolje prvo da pitam za savet ,nego da pljesnem pare bezveze....
[email protected] za kontakte i informacije
 
Odgovor na temu

_cipiripi_
nema posla.....
radiona :)

Član broj: 180976
Poruke: 38
*.broadband.blic.net.

ICQ: 576838209
Sajt: u pripremi


Profil

icon Re: Opel astra G 315 ks08.11.2009. u 20:53 - pre 176 meseci
u pregovorima sam za jednu kalibru '97 godiste ima c20let motor od 205ks.......u dobrom je stanju i pogon je na sve tockove.....gledao sam je i provozao par krugova i sasvim lepo radi,misim to je ono sto se da videti...ali interesuju me mogucnosti tuninga na njoj...ako se moze dosta toga uraditi da je kupim.....mislim....bolje prvo da pitam za savet ,nego da pljesnem pare bezveze....i da li je moguce da se prebaci na samo jednu vucu ako je taj 4wd toliko los
[email protected] za kontakte i informacije
 
Odgovor na temu

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Opel astra G 315 ks

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13377 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.