Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samogradnja zvucnika vs. kupovina gotovih

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Samogradnja zvucnika vs. kupovina gotovih

[ Pregleda: 10294 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
*.teol.net.



+148 Profil

icon Samogradnja zvucnika vs. kupovina gotovih13.01.2010. u 12:57 - pre 174 meseci
Imam konkretno pitanje vezano za samogradnju zvucnika. Zelio sam obnovim zvucnike koje posjedujem. Prvenstveno bi ih koristio za (koliko je moguce kvalitetno) slusanje muzike, te gledanje filmova. Prva opcija mi je bila samogradnja, jer mi se cinilo da osim sto bih nesto naucio i zabavio se praveci ih, mogao bih i da ustedim nesto novca, tj. za isti novac dobijem vise.
Koristeci gotov projekat iz SAL kataloga, odlucio sam se za projekat HS20R-3 (prva slika). Kada sam izracunao koliko bi me dosli sami dijelovi (driveri, skretnice, drvo), cijena je dosla otprilike na 150 eura, ne racunajuci ulozeno vrijeme. Cak i kada bih sve izveo kako treba (apsolutni pocetnik u samogradnji), dobio bih pasivni stereo sistem kojem opet treba pojacalo kao dodatna investicija. Medjutim, vidim da je za priblizno istu cijenu moguce kupiti i gotove kutije (http://www.elementa.rs/proizvo...3&nivo3=131&nivo4=1313).
Nasuprot tome, postoji i opcija da kupim 5.1 aktivne zvucnike, kao sto su (Genius SW-HF 5.1 5000). Prednost je sto, osim 5.1 zvuka za filmove, nemam potrebu da ulazim u dodatne troskove kupujuci pojacalo.

Ja licno preferiram stand alone kutije. Kao laik djeluje mi da bi njihova veca zapremina trebala i da da bolji zvuk. Ipak, zvucnike kupujem da bi ih slusao, a ne gledao, tako da je kvalitet zvucnika presudan.

Pitanje je, sta je najbolje uraditi u ovom slucaju? Budzet je do nekih 150 eura (+/- par % ako tako mogu da dobijem nesto znacajnije).


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

GaleNS
strucni saradnik,tehnika komerc

Član broj: 244480
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Samogradnja zvucnika vs. kupovina gotovih17.01.2010. u 19:41 - pre 173 meseci
Iste zvucnike sam napravio ali umesto sal zvucnika koristio sam mnc zvucnike(kutija je po sal nacrtu). Prezadovoljan sam kako je to sve ispalo. Napravio sam ih pre oko 5 godina i dosad nije bilo problema. Slusam muziku i gledam filmova dosta. Kao zadnje zvucnike koristim kupovne zvucnike dvosistemske mission. Vufer sam sam pravio.
Sve je stvar toga sta zelis i koliko para ulazes. Mene je to sve izaslo negde oko 170 eura. Ako nemas iskustva u obradi drveta mozda da ti stolar napravi kutije? Za mene licno je najbolje kad sam sve uradim i spojeve na kutijama pazljivo uradim, ima tu dosta detalja. U samogradnji mogu se napraviti zvucnici vrhunskih karakteristika. U svakom slucaju pokusaj da sam napravis.
 
Odgovor na temu

master90
student

Član broj: 285602
Poruke: 34
77.243.20.*



+2 Profil

icon Re: Samogradnja zvucnika vs. kupovina gotovih24.06.2011. u 19:12 - pre 156 meseci
Da ozivim temu.
Vec duze vreme razmisljam da li da krenem u samogradnju para zvucnika za hi-fi reprodukciju,
ne bi to bilo nista specijalno skupo,verovatno bih ugradio sal-ove drajvere jer nisam bas iskusan
na ovom polju pa ne bih da kupujem nesto skuplje za pocetak.I taman kad sam sredio citavu pricu
i uklopio u nekih 5000,imam ponudu za canton gle 60 par zvucnika za 6000.




Sad sam u nedoumici da li da pravim ili da kupim ove cantonove.Moje pitanje je
da li neko ima iskustva sa ovim zvucnicima,kakav je njihov kvalitet,ja znam sigurno
da su kvalitetniji od Madjara.

Slike su u prilogu.

[Ovu poruku je menjao master90 dana 25.06.2011. u 00:21 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Samogradnja zvucnika vs. kupovina gotovih

[ Pregleda: 10294 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.