Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rolling release Ubuntu :)

[es] :: Linux :: Rolling release Ubuntu :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7016 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)13.12.2010. u 18:31 - pre 162 meseci
Na kojoj vrednosti, 2.4GHz ili 1.6GHz ? Ako ti konstantno stoji na 2.4GHz bice da cpu frequency scaling ne radi ok.

Sta kaze izlaz od

lsmod | grep cpufreq
make love - !war
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.otpbanka.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)14.12.2010. u 07:34 - pre 162 meseci
Citat:
plague

@vladared E vidis, ja nisam uopste znao za to, posle sam video po nekim forumima da to moze, medjutim bukvalno mi nije dozvoljavao da ga dodam. U GUI-u mi je bilo zatamljeno dugme za add, a u konzoli nisam znao bas kako. Kako sam uspeo da odradim make install nisam se ni previse cimao oko toga misleci da je sve ok.




Za LMDE bi trebalo da ovo može da prođe za dobrojutro...
http://www.winehq.org/download/deblenny
Za Mint onaj uobičajeni ili bilo koji ubuntu ovako:
http://www.winehq.org/download/deb
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)14.12.2010. u 11:47 - pre 162 meseci
@vladared Hvala, ako budem ubacivao mint, ovo ce mi dosta pomoci.

Nazad na LMDE, probao sam da podignem sa VESA drajverom i nista se nije desilo. Medjutim primetio sam da sada izbacuje novu vrstu greske. Nekada stane na toj liniji, nekada ispise jos jednu: start_kernel+0x318/0x31d
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)14.12.2010. u 11:55 - pre 162 meseci
A da probas sa noapic ili nosmp kernel parametrima ?
make love - !war
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.otpbanka.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)14.12.2010. u 12:42 - pre 162 meseci
Citat:
plague: @vladared Hvala, ako budem ubacivao mint, ovo ce mi dosta pomoci.

Nazad na LMDE, probao sam da podignem sa VESA drajverom i nista se nije desilo. Medjutim primetio sam da sada izbacuje novu vrstu greske. Nekada stane na toj liniji, nekada ispise jos jednu: start_kernel+0x318/0x31d


Nema na čemu, a sada ovaj drugi problem. Nešto nisam primetio koja grafička je u pitanju? NVIDIA???
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)14.12.2010. u 16:44 - pre 162 meseci
Jeste, 8600GTS.

Ovako izgleda disk sa particijama, malo mi je to privuklo paznju pa da okacim. Prva je swap(bar sam je tako formatirao mada me nigde nije pitao da izberem swap tokom install), druga je ext3, treca je NTFS, ono allocated je sam pravio kada sam instalirao sistem.

Da krenemo ovako, prva slika kako izgleda boot. Dodavao sam posle reci "single" noapic i/ili nosmp i nije imalo efekta. Brisao sam "initrd", nije pomoglo, ono iznad "linux" pravilo je jos veci problem nakon brisanja, nije mogao da prepozna root. Menjao sam za "root=/dev/hd1" probao i sa "hd2" i tu i gore "root='(hd2,msdos2)', nije pomoglo.
Ono sto sam primetio je da je particija zapravo ext3, a ne ext2 kao sto ovde pise, ali menjanje nije pomoglo. Na kraju sam ono "msdos2" promenio u "msdos1" i ubacio "noapic" i "nosmp" nakon cega sam dobio druga slika.
Kada uradim Control+D ista prica, sve pada. Kada se uloogujem, imam normalan pristup konzoli, CAK radi startx gde dize gnome, ali ne desktop koji dize inace, nego neki nov.

U nekom od random pokusaja izmene parametara izbacio mi je i ovo: treca slika.

[Ovu poruku je menjao plague dana 14.12.2010. u 17:58 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)14.12.2010. u 17:41 - pre 162 meseci
A kad stavis ovako

set root=(hd1,2)

i stavis dole u kernel liniji root=/dev/sdb2 (umesto uuid-a)

Ako nece ni tako probaj isto to kao sto sam ti rekao samo dodaj jos i nomodeset kernel parametar. I vadi tu fleshku iz kompa :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)14.12.2010. u 19:35 - pre 162 meseci
Ne pomaze to, samo me pita da se ulogujem kao na drugoj slici kako bih resio problem, gde mi ne radi net, mada ne znam ni sta je problem pa da mogu da ga resavam.
Sumnjivo mi je sto sve lepo radi kada se onamo logujem, mozda je samo problem sa boot parametrima?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)14.12.2010. u 19:48 - pre 162 meseci
OMG gde tamo onamo :) Get your story straight :)

Prvo ja ne znam kako je problem uopste poceo. Sa onim nekompletnim update-om ? U tom slucaju boot-uj sa live cd-a, chroot-uj na sdb2 i odradi update preko konzole. Pogledaj na wikiju kako se to radi.

Gde uspevas da se ulogujes i startujes GNOME? Preko recovery shell-a ???
make love - !war
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)14.12.2010. u 20:08 - pre 162 meseci
Pogledaj zadnje sto pise na onoj slici koju sam linkovao. Pise Control+D da nastavi, sto ako uradim pukne kao i uvek, ili da ukucam root password nakon cega pokrece shell. Tada samo kucam "startx" i on digne gnome i desktop. Napominjem, to nije desktop koji sam imao sa username-om "archangel" na koji sam se logovao pre problema.
Ni ja ne znam gde je problem, instalirao sam one pakete, instalirao wine, odradio update i upgrade i tu je nesto puklo ocigledno.

Idem da odradim update. :]
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)14.12.2010. u 20:17 - pre 162 meseci
Jel mi verujes da nisam probao nikad da startujem GUI iz recovery shell-a :D Nisam ni pretpostavljao da moze da radi. Meni je RS sluzio samo za prepravke u shell-u koje su mi potrebne da bi podigao sistem.

Najbolje da odradis update (mozes onda i iz recovery shell-a ako ti nije mount-ovao sdb2 kao read-only) preko chroot-a.
make love - !war
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.otpbanka.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)15.12.2010. u 08:41 - pre 162 meseci
Huh... Ovo se i meni događalo na Ubuntu-u i rešenje je bilo da izmenim u grubu (kao što ti je savetovano) da ne ide prepoznavanje harda po imenu (uuid) nego po oznakama device-a, samo što je kod mene bilo još zbrkan raspored hardova, odnosno prilikom instalacije je sdb bio prepoznat kao sda što je posle instalacije pravilo problema. Naravno u grub editoru sam samo zamenuo ove parametre (uz već pomenute ispravke imena). Ono što mi je isto znalo da pravi problem je externi hard, koji je (iz meni nepoznatog razloga) kada je bio uključen prilikom instalacije linuxa (i ako nije uopšte korišten) bukvalno pobrljao sve oznake devicea, tako da ako sam želeo da ispravno se diže (bez ručnih prepravki) uvek sam morao imati isti uključen...
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.otpbanka.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)15.12.2010. u 08:43 - pre 162 meseci
E da... I moj savet je da koristiš proprietary drivere umesto nouve... već šta. Rade perfektno na linuxu, a možeš i da ih skineš direktno sa nvidiong sajta, mada čini mi se da lmde sam nudi instalaciju istih... Kada skineš i instaliraš, ako ne prođe automatska konfiguracija ideš kao root:
# nvidia-xconfig
rebootoješ računar i posle toga sa nvidia-settings podesiš šta već god hoćeš...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)15.12.2010. u 19:07 - pre 162 meseci
Mislim da jos nisu dovrsili jockey-gtk za LMDE, to je bila jedna od stvari koja
radi na Mintu zasnovanom na Ubuntu-u, a za LMDE jos nije bio uradjen....

jockey-gtk je za automatsku instalaciju onako kao na Ubuntu. Ako ga nema jos,
moze se instalirati jednostavno paket nvidia-current paket verovatno za najnovije
nvidia drivere.

Inace, jockey-gtk ne nudi samo drivere za graficku, nego i za ostale komponente
ako postoje proprietary driveri (recimo na netbook-u mi nudi za broadcom wireless
karticu STA driver, osim onog sto je ukljucen u kernel).

Vec je 15. decembar, ja se nadam u sledece 2 nedelje negde da ce da se pojavi
64-bit LMDE, tako su bar najavili, videcemo :)
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)15.12.2010. u 20:10 - pre 162 meseci
Uh, upoznao sam se sa chroot, ali mi sa Live diska kada probam da prebacim root na sdb2 javlja gresku kako ne postoji iako ga vidim na mount listi i u /media/. Svejedno on odradi to i pored greske da ne moze ?! Medjutim pise da ima greska i sa "rw" prebaci ga na "ro" i nema sanse da stavim "rw", IAKO mogu da pravim foldere po njemu posle toga. Update samo krene i stane jer nema prava upisa ili ne moze da nadje nesto. Dosta sam se cimao, sada cu da ga reinstaliram i lepo da idem korak po korak, ovo nema smislila.
Inace iz RC ne mogu da idem na net jer ne prepoznaje eth0, mislim podesio sam /etc/network/interfaces kako treba, ali on jednostavno nece da ga prepozna. Najsmesnije je sto kada gledam konfiguraciju pise da je detektovao eth1. Uzeo sam dodao i liniju za eth1, medjutim nista ni od toga posle restarta.
Hvala svima na trudu, mada verujem da muke sa mnom i linuxom nece biti gotove uskoro, tako da cu se mozda povremeno aktivirati po nekim temama. :]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)15.12.2010. u 20:16 - pre 162 meseci
Ja se unapred izvinjavam i mozete slobodno da obrisete poruku zbog offtopic-a, ali jednostavno moram da pitam - je l' taj chroot neka zajebancija?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)15.12.2010. u 20:19 - pre 162 meseci
Kako mislis zaebancija? Nije, naravno :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Chroot
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)15.12.2010. u 20:47 - pre 162 meseci
Citat:
Shadowed: Ja se unapred izvinjavam i mozete slobodno da obrisete poruku zbog offtopic-a, ali jednostavno moram da pitam - je l' taj chroot neka zajebancija? :)


Iz ciste radoznalosti, odakle ti ta ideja da je zajebancija :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)15.12.2010. u 20:55 - pre 162 meseci
Odavde: :)
Citat:
plague: Uh, upoznao sam se sa chroot, ali mi sa Live diska kada probam da prebacim root na sdb2 javlja gresku kako ne postoji iako ga vidim na mount listi i u /media/. Svejedno on odradi to i pored greske da ne moze ?! Medjutim pise da ima greska i sa "rw" prebaci ga na "ro" i nema sanse da stavim "rw", IAKO mogu da pravim foldere po njemu posle toga. Update samo krene i stane jer nema prava upisa ili ne moze da nadje nesto. Dosta sam se cimao, sada cu da ga reinstaliram i lepo da idem korak po korak, ovo nema smislila.
Inace iz RC ne mogu da idem na net jer ne prepoznaje eth0, mislim podesio sam /etc/network/interfaces kako treba, ali on jednostavno nece da ga prepozna. Najsmesnije je sto kada gledam konfiguraciju pise da je detektovao eth1. Uzeo sam dodao i liniju za eth1, medjutim nista ni od toga posle restarta.
Hvala svima na trudu, mada verujem da muke sa mnom i linuxom nece biti gotove uskoro, tako da cu se mozda povremeno aktivirati po nekim temama. :]


Deluje kao da je neko pravio u cilju da zeza korisnika :)
Mislim, jasno je meni da verovatno postoji neka zackoljica i da sve to na kraju ima smisla, ali kazem kako izgleda na prvi pogled :)
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Rolling release Ubuntu :)15.12.2010. u 22:56 - pre 162 meseci
Mora da se uzme u obzir i moje (ne)znanje, verovatno je moglo da se odradi to kako treba. Radio sam po uputstvima koje sam nasao na netu o komandi, detaljnije da razmatram ako dodje do nekih greska vec ne znam. :/
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Rolling release Ubuntu :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7016 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.