Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MSI CR500-252XEU Bios

[es] :: Laptopovi :: MSI CR500-252XEU Bios

[ Pregleda: 1475 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gsm06X
Srdjan Milosevic
Elektronicar 1,NIS a.d.
"PETROL" RNP
Pancevo

Član broj: 8052
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon MSI CR500-252XEU Bios09.02.2011. u 04:33 - pre 161 meseci
Ima slicnih tema,ali nisam pronasao odgovor.Problem je u tome sto mi je neki program zakljucao bios(sve sam probao,ative kill disk,LLFormat,flesovao ga-po svim pravilima,nije mi prvi put)ali je prvi blok biosa zakljucan (flesuje se dva bloka,velicine kao dva flopyja,2 x 1,44 MB,).Pri flesovanju mi je prijavio tu gresku,pa je nesto Radio malo duze nego obicno i izbacio poruku da je flesovanje uspelo.da ne duzim,uradio sam sve,izvukao,punjac,skinuo bateriju (glavnu),cak i onu unutra za Cmos,F1,load default,podigao W7 ultimate x32 (originalni)jer mislim da je unutra bilo ono djubre sa loaderom,tako sam ga kupio novog ("na buvljaku").Salim se,ovlasceni prodavac koji je tako preuzeo laptop od snabdevaca,inace i moj drugar,tako da ni on nije znao za to.Sada kada instaliram novu sedmicu,on kroz nekoloko dana vrati sve kao sto je bilo,zato je nisam ni registrovao odmah.Kontaktirao sam MSI,Misrosoft(oni su mi se samo zahvalili).Da li neko ima ideju kako da resim problem,sutra cu jos samo da probam najnoviji hihre'n boot cd,pa cu videti.Danas sam ga dobio i kazu da ima gomilu dobrih alata,videcemo....hvala unapred na svakoj sugestiji!
06x
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: MSI CR500-252XEU Bios13.02.2011. u 22:27 - pre 161 meseci
Skinuo si CMOS bateriju na 15-ak minuta, vratio i BIOS ostaje zakljucan? Da li lap ima neku BIOS shifru? Jesi li probao sa alatom zvanim WipeCMOS? Ima ga na Ultimate Boot CD (Bio je na starijim verzijama UBCD-a ali posto su ga neki antivirusi registrovali kao virus moguce da je izbacen. Alat je inace dobar.).
 
Odgovor na temu

gsm06X
Srdjan Milosevic
Elektronicar 1,NIS a.d.
"PETROL" RNP
Pancevo

Član broj: 8052
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: MSI CR500-252XEU Bios23.02.2011. u 13:52 - pre 160 meseci
Hvala na savetu,problem je sto je sa mreze povukao neku verziju SMBios-a i napravio $%^#$%&.Moracu iz Linux-a da obrisem SMBios pa ponovo flash.Inace,mamorija mi je 2x2GB 800MHz,a prijavljuje pri bootu da radi na 533 MHz.Bice dugotrajno,ali bar sam nasao sustinu problema.Verovatno cu morati da radim rucno u hex-editoru,pa cu javiti sta je uradjeno.Hvala i pozdrav!
06x
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: MSI CR500-252XEU Bios

[ Pregleda: 1475 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.