Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208058 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 21:31 - pre 146 meseci
@milanche

Pa kakve veze to sa "kvalitetom" ima.
Sve je to funkcionisalo po direktivi i zahvaljujuci ekonomskoj izolaciji i blokadi konkurentnosti.
Ta preduzeca su "radila" jer su imala zagarantovano trziste, ali ne trziste koje su zadobile svojim kvalitetom nego direktivom partije i drzave.
Nista u SFRJ nisi mogao birati sta ces kupiti - morao si kupiti ves-masinu gorenje i televizor Ei-Nis i auto Zastava, ako si uopste mislio da imas ves masinu, televizor i auto.
U takvim uslovima moze opstajati i najbudjavija od najbudjavijih fabrika i sa najusranijim asortimanom proizvoda.
Pa i tako, vecina tih preduzeca sa tog murala je bila u minusu i poslovala sa gubicima.

Gdje su sad te fabrike?
Ah, znam, unistio ih zli Kapitalizam i glupa demokratija u kojoj ljudi mogu slobodno birati koje ce auto kupiti.
Samo kad bi nas neko natjerao ne da kupujemo sta je bolje, nego sta je nase - opet bi mi procvjetali.
Samo, kako nacerati ljude da za iste pare odaberu losiji proizvod,.. hm... znam! - diktatura proleterijata!
Voila!!!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 21:53 - pre 146 meseci
Pusti auto, TV i slicno.

Napravi im pantalone, namestaj, obucu za svaki dan, cokoladnu bananicu, sapun i sampon, alkoholno pice,
teglu dzema, dzak cementa, tablu stakla, aluminijumski profil, produzni kabl, sraf.

Ima ogromna masa toga sto ne mora da se uvozi, i moze da savrseno posluzi svrsi, kako potrosackoj
tako i svakoj drugoj (da pruzi zaposlenje, da popuni poresku kasu).

Sta je sa time ? Ni to ne moze ?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 21:58 - pre 146 meseci
Moze, ali zasto si onda isao u Trst po pantalone kad si mogao u "Kluz"?
Zasto si kupovao Adidas, pored Simod-Vranje?

Zasto si kupovao Hamond i Fender kad si se mogao snabdjevati i u "Muzickoj nakladi - Zagreb"?
Nista to nije 'rocket-science', pa da mora u Trst...

Citat:
Ima ogromna masa toga sto ne mora da se uvozi, i moze da savrseno posluzi svrsi, kako potrosackoj
tako i svakoj drugoj (da pruzi zaposlenje, da popuni poresku kasu).

Sta je sa time ? Ni to ne moze ?

Moze. Jel' to to neko uopste brani?!
Ako napravis jeftinije i/ili kvalitetnije nego sto neko drugi moze da uveze od Kineza ili bilo koga drugog - slobodno pravi, ja cu biti prvi koji ce od tebe kupovati.
Samo nemoj da mi zabranis na drzavnom nivou da ne mogu da kupim od koga ja hocu nego da moram da kupim od tebe ili da se odreknem kupovine. Sve drugo radi kako znas i umijes.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 21:59 - pre 146 meseci
Nisam isao u Trst po pantalone. Isao je onaj olinjali smeker Sceka. Njega hapsi.

Doduse, spremam se upravo da odem par blokova dalje kod cika Duska po cokoladne
bananice.

Adidas je proizvodio Slovenija-Sport. Pumu je pravilo Borovo. Lee Cooper je bese
sio Varteks (?).



Sapun i sampon sam uglavnom trosio Merimin, bio je sasvim OK (evo, kosa je jos tu na
glavi u neizmenjenim kolicinama), sokove uglavnom od Takova.

Samo ono sto nije imalo dostojnu domacu varijantu se nabavljalo od kojekuda.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 22:05 - pre 146 meseci
@milanche sve sto si nabrojao i sada se proizvodi u Srbiji ali bas sve sto si nabrojao samo sto to sada nisu ogromne firme pune polupijanih zombija koji tumaraju tamo amo pokusavajuci da ponesu nesto kuci vec male firme i mala postrojenja koja sasvim lepo rade i opstaju na trzistu.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 22:14 - pre 146 meseci
Ja uopste ne shvatam sta on pokusava da kaze.
Kao da je nekom zabranjeno u Srbiji da proizvodi sta god hoce, pa on postavlja pitanje "Zasto ne moze?"... !?
Pffffff....?!

Pa moze, ko ti brani. Samo, ako ne izmislis nesto sto jos ne postoji, neces biti jedini na planeti koji se bavi proizvodnjom cega god si odlucio da se bavis, i moraces da se boris za svoje mjesto pod suncem u zdravoj konkurenciji, a ne uz pomoc partijske diktature.
To je, ja mislim zdrav poredak stvari.
A to sto ti hoces... eno ti Sjeverne Koreje u kojem je tvoj sistem poslovanja moguc, pa vidi na sta lici.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 22:17 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: Nisam isao u Trst po pantalone. Isao je onaj olinjali smeker Sceka. Njega hapsi.

Doduse, spremam se upravo da odem par blokova dalje kod cika Duska po cokoladne
bananice.

A ja mislio da si ti kulturan i lepo vaspitan, kad ono -medjutim! :)

A da sam isao u inostranstvo po garderobu - isao sam!

A da sam isao i inostranstvo po tehniku - isao sam!

A da sam isao i inostranstvo po vecinu stvari koje sam imao - isao sam!

Zasto? Pa zato sto sam hteo da imam kvalitetno! Kvalitetnije nego sto je to bilo u SFRJ! Pa sad budi frajer pa kazi da nisam u pravu! Sta sam od instrumenata mogao da kupim u Beogradu? Kad je dosao po koji instrument, recimo, u Beogradjanku (dole u prolazu) a nesto pre toga u PGP-ovoj prodavnici - cene su bile DRASTICNO VECE nego bilo gde u inostranstvu!!! Toliko vece da smo se svi od reda smejali!!! Kad je izasao TV u boji kod nas? Ja sam kupio "kabinet" Gunding u Minhenu i gledao Olimpijadu pre toga! Sto kaze komsija "Pazi kako mu je pukla arkada, k'o da je ovde!" - prenos boksa! Da ne pricam o ostalim stvarima!

Ko se zadovoljavao SFRJ kvalitetom proizvoda taj je danas nezadovoljan jer za bolje ni danas ne zna a samo mlati praznu slamu da bi nesto rekao!!!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 22:27 - pre 146 meseci
Citat:
@milanche sve sto si nabrojao i sada se proizvodi u Srbiji ali bas sve sto si nabrojao samo sto to sada nisu ogromne firme pune polupijanih zombija koji tumaraju tamo amo pokusavajuci da ponesu nesto kuci vec male firme i mala postrojenja koja sasvim lepo rade i opstaju na trzistu.


Hmm...informacije koje imam sa terena govore ipak nesto drugo, tj. da je optimizacija proizvodnih profila
obavljena po vrlo cudnim principima, sa nepotrebno losim rezultatima, i najmanje 50% nakaradno izvedenih
privatizacija/transformacija proizvodnih kapaciteta.

Nego sta kazu za paradajz/luk/kukuruz, sir/kajmak, meso, suska se da se i to uvozi ?

No, da ne bih isao dalje i sire (Indusi se trgli pa poceli da konacno isporucuju neki kod, pa necu vise imati
vremena da se prijatno druzim), moracu da zaustavim pricu ovde.

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 22:30 - pre 146 meseci
Pa bar odgovori na pitanje pa idi! I ja moram da palim u Studio...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 22:39 - pre 146 meseci
Citat:
Sceka: Kad je izasao TV u boji kod nas? Ja sam kupio "kabinet" Gunding u Minhenu i gledao Olimpijadu pre toga!



Koliko se secam negde oko 1972.-1973.
Mozda i ranije, nisam siguran.

Kad su Nemci napravili kolor TV?
U 14. veku?

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 22:44 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: Koliko se secam negde oko 1972.-1973.
Mozda i ranije, nisam siguran.

Kad su Nemci napravili kolor TV?
U 14. veku?

Ma ne! Nemci su napravili TV u boji nedavno, a mozda i nisu jos.


Laku noc dobrim ljudima ma gde bili nocas!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 23:03 - pre 146 meseci
Citat:
Sceka

Zasto? Pa zato sto sam hteo da imam kvalitetno! Kvalitetnije nego sto je to bilo u SFRJ!



Nisi HTEO, nego si MOGAO. Ogromna razlika. Trebalo bi da se oseti posle svih ovih godina. HTETI i MOĆI.
A MOGAO si zato što si imao NOVACA. Kako, nebitno , radio si , pozajmio, sam pišeš da od 14 godine zaradjuješ
pristojno , svaka čast.

E sad ,SKORO SVAKI POJEDINAC nešto HOĆE, ali ne MOŽE.. o tome ti priča MilanČE.
**********************************************

Uzgred , ovde na temi ima uglavnom dve struje, sentimentalni socijalisti i kapitalistički oportunisti.
I jedni i drugi su u pravu, što je najgore u celoj priči.

Jer čini mi se da SENTIMENTALNI SOCIJALISTI ne uzimaju u obzir da je naplata stigla u vidu
mnogo rata sa ogromnom kamatom po leđima plebsa koji kao bajagi ne mogu da pogledaju sebe u ogledalo i pomognu sami sebi bla, bla bla, pa ko im je kriv i tako to ,

A ovi drugi ,KAPITALISTIČKI OPORTUNISTI , nikako da ukapiraju da bi sada bili u nekom društvenom mulju bez
tih NAIVNIH vremena po kojima pljuju.

Sve u svemu gospodo, ŠAH-MAT, nekom danas, nekom sutra. TAkav je život.Ovaj savremeni, globalizacioni.

P:S: Čini mi se da su UVEK bila vremena, gde oni koji imaju najsubjektivniji stav, stav sa
najmanjim uglom vidljivosti,stav čiste požude za materijalizmom, najbolje prolazili kroz te vertikale društva.


 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 23:20 - pre 146 meseci
Citat:
sasa_vidic:A ovi drugi ,KAPITALISTIČKI OPORTUNISTI , nikako da ukapiraju da bi sada bili u nekom društvenom mulju bez tih NAIVNIH vremena po kojima pljuju.

To se bazira na pretpostavci: da nije dosao komunizam -> sve bi stalo i zamrznulo se u vremenu i ostalo onako kako je zateceno 1939 godine .
Pa nije bas. Kako se oslobodila od Turaka, Srbija i srbijansko gradjansko drustvo je prilicno brzo napredovalo, uzimajuci u obzir da su prije toga bili zarobljeni 500 godina u feudalnom dobu i propustili humanizam, renesansu, Francusku revoluliciju, nacionalno budjenje, industrijsku revoluciju i sve ostalo pride iz tog doba, i uzimajuci u obzir razaranja i iscrpljivanja, kao i desetkovanja stanovnistva koja je pretrpjela u Balkanskim ratovima i prvom svjetskom ratu.
Nije mi jasno uopste na osnovu cega bazirate pretpostavku o 50-godisnjem camljenju u mraku bez komunizma i pozivate se na to kao da je to neka opste-poznata i dokazana cinjenica?!?!
Dajte primjer neke drzave u Evropi (jer se i mi nalazimo u Evropi) koja je ostala nerazvijena i zatucana zato sto nije iz nekog drugog uredjenja presla u socjalizam.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 23:44 - pre 146 meseci
@milanche ne znam ko ti daje te informacije sa terena ali ocigledno nema pojma. Sve sto si naveo se i dan danas proizvodi u Srbiji. Mozda ne proizvode te zombi firme nekadasnje ali se sve to proizvodi kod nas. Posto radim komercijalu po tim firmama sve sam ih licno video.

Btw i ja sam se iznenadio ako ce ti biti lakse :)
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 01:06 - pre 146 meseci

Citat:
Odin D.: To se bazira na pretpostavci: da nije dosao komunizam -> sve bi stalo i zamrznulo se u vremenu i ostalo onako kako je zateceno 1939 godine .
Pa nije bas. Kako se oslobodila od Turaka, Srbija i srbijansko gradjansko drustvo je prilicno brzo napredovalo, uzimajuci u obzir da su prije toga bili zarobljeni 500 godina u feudalnom dobu i propustili humanizam, renesansu, Francusku revoluliciju, nacionalno budjenje, industrijsku revoluciju i sve ostalo pride iz tog doba, i uzimajuci u obzir razaranja i iscrpljivanja, kao i desetkovanja stanovnistva koja je pretrpjela u Balkanskim ratovima i prvom svjetskom ratu.
Nije mi jasno uopste na osnovu cega bazirate pretpostavku o 50-godisnjem camljenju u mraku bez komunizma i pozivate se na to kao da je to neka opste-poznata i dokazana cinjenica?!?!
Dajte primjer neke drzave u Evropi (jer se i mi nalazimo u Evropi) koja je ostala nerazvijena i zatucana zato sto nije iz nekog drugog uredjenja presla u socjalizam.


O SBBKBB pitanjima je uvek tesko raspravljati, ali ono sto jeste bilo je da su se humanizam, renesansa, prosvetiteljstvo, Francuska revolucija, industrijalizacija, najstabilniji i najduzi period mira sa konstantnim napredovanjem u svim sferama (mozda ne bas brzinom po tvojoj volji) i tako dalje ... odigrali u periodu od 40 godine vladavine komunizma, a ne u nekom drugom periodu tokom 140 godina od odlaska Turaka do danas.

Ti procesi su i u Evropi bili rastegljeni na period od nekoliko stotina godina.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 01:17 - pre 146 meseci
Citat:
Sceka: Kad je izasao TV u boji kod nas? Ja sam kupio "kabinet" Gunding u Minhenu i gledao Olimpijadu pre toga!



Evo, nasao sam na internetu ...

EI Nis 1971.

Ne znam za RIZ, Cajavec, Gorenje

Koliko su to milenijuma jugoslovenska inzenjerska djubrad i stoka, koja se zaposljavala po partijskoj komunistickoj knjizici i koja je samo pila kafe i citala novine cekajuci penziju, zaostajala u pravljenju prvog kolor televizora za jednom od industrijski najrazvijenijih zemalja na svetu koja iza sebe ima 200 godina industrijalizacije i ciji narod slovi za jedan od najdisciplinovanijih i najvrednijih na svetu?


.. Ili tebe u stvari i ne zanima odgovor, vec je poenta pitanja bila da uzgred nabacis kako si posedovao "kabinet" Grunding u boji 1972.?


Citat:
milanche: Adidas je proizvodio Slovenija-Sport. Pumu je pravilo Borovo. Lee Cooper je bese
sio Varteks (?).



Varteks iz Varazdina je sio Levi's.

Beko je sio Lee Cooper.
I Hugo Boss.

Eno ga dole zaras'o u korov.
"Privatizovalo" ga.
Radnici mars na ulicu, rasprodaj one masine i uzivaj u kapitalizmu za sposobne.


[Ovu poruku je menjao Hapless joint dana 20.04.2012. u 02:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 01:21 - pre 146 meseci
^ How yes no - sto bi reko' Ceh, Svabo i Rus.

Vidi se iz poslednjih 20 godina koliko se humanizam, renesansa, prosvjetiteljstvo i industrijalizacija primilo u komunizmu na ovaj narod.

Citat:
Hapless joint:  najstabilniji i najduzi period mira

Ha, ha !!! Da si rekao ista drugo, pa ajde.
Pretkomunisticka Srbija je bar ratovala kad je citav svijet ratovao ili kad ju je neko drugi napadao neostavljajuci joj mogucnost izbora, a ova vasa SFRJ je u nedostatku svjetskih ratova napravila sebi svoj privatni i lokalni rat. I to par komada, za svaki slucaj.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 01:35 - pre 146 meseci
^^^

Rat je poceo nakon sto je ukinut komunizam i uspostavljena demokratija.

Tj. samo je nastavljen tamo gde su ga komunisti prekinuli 1945.

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 01:51 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: Rat je poceo nakon sto je ukinut komunizam i uspostavljena demokratija.

Tj. samo je nastavljen tamo gde su ga komunisti prekinuli 1945.

A ko je ukinuo komunizam i zasto? "Dojucerasnji" komunisti i socjalisti ili mozda Japanci, Jututunci, Brazilci?

Znaci imas drtine od 50 godina koji sebe nazivaju komunistima, i jednog dana promjene sebi ime u demokrate - i to su najednom sasvim neki drugi ljudi koji veze nemaju sa samima sobom i svojim dojucesarsnjim 50-godisnjim zivotima i stvarima koje su za to vreme radili?!?!
Neki svemirci izvrsili komplet smjenu stanovnistva preko noci?

I ko je "nastavio" taj rat 45? Vecina ucesnika rata 1941-45 je bila odavno pomrla u vreme tog "nastavka".
Najvise su ratovali upravo oni koji su rodjeni u - po vama - vreme najveceg procvata socjalizma i SFRJ.

Sta je ovo, jel' ovo neka skrivena kamera na [ES]-u mozda, pa pokusavate besmislenim apsurdima zbuniti diskutante?!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko20.04.2012. u 04:55 - pre 146 meseci
@mmix

Citat:
Domaci zadatak iz cega?...


Na neku krajnje cudnu foru, ovaj tvoj post sam apsolutno prevideo (valjda si uleteo izmedju mog prethodnog
citanja i pisanja odgovora).

Iako je mozda u ovoj fazi diskusije off-topic, iz neke pristojnosti cu pokusati da ukratko adresiram tvoj post.

ETF jeste bio daleko od optimalne efikasnosti obrazovnog procesa cak i u moje vreme. Zavrsiti ga je bilo isto
sto i basketas koji izadje iz teretane u kojoj se znoji nad teretom koji na terenu nikad nece videti. Pokazalo se
mnogo puta u praksi da je stecena cvrstina i umetnost svodjenja dzungle raznih formula na sirok put jasnih
predstava vrlo dragocena osobina. Znam masu ljudi koji su vec ranih osamdesetih pravo sa ETF-a dolazili u USA,
konkretno u Silicijumsku Dolinu, i bez problema dobijala svoje prve poslove, odatle napredovala linearno dalje.

ETF je siguran sam bio daleko od toga da je uzaludna i nepotrebna skola.

Vec ranih devedesetih u sankcijama i izolaciji kazu da je postao neka vrsta mentalnog gulaga, bastion zaostalog
znanja, izgubljen u vremenu i prostoru.

Sve ostalo nije sporno - taj i takav ETF koji pamtim bih danas bez problema ispredavao tako da ga ljudi zavrse
za 2.5 godine.

Takodje, nema ni cela dva dana kako u jednoj temi klincu jasno rekao da vise vrednujem konkretno znanje nego
bilo koju naopako stecenu diplomu.

Sto se konkretno RAF-a tice, znajuci Stevu Milinkovica kako sa fax-a tako i preko muzike (odlican basista u svoje
vreme u grupama "Orion", "Ank", svirao fretless kao Percy Jones iz "BrandX", 1982-ge vec kao inzenjer iz Vince
konstruisao svoju liniju rucno pravljenih digitalnih sound efekata sto je onda bio cudo nevidjeno, prakticno science
fiction za SFRJ, sprave radile na koncertima uzivo) ubedjen sam da skola ne moze da bude losa.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 20.04.2012. u 07:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208058 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.