Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209622 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 12:32 - pre 146 meseci

E Crnogorac, je l' znas da je tek sredinom 70-ih, kada si ti imao pravo da stavis crveni SFRJ pasos u dzep i otputujes kad god i gde god hoces sirom planete bez ikakvih viza, osim u 2-3 drzave, i da se vratis nazad kad god hoces, ako hoces ... da je tada i poslednja zena u Zapadnoj Evropi dobila pravo da glasa na izborima i da ima svoj licni racun u banci, i da je tada poslednja evropska drzava napustila svoje kolonije u Africi?

Sto se tice Zida, glupo je.
Trebalo ih je podici jos 50.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 12:33 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: pravu na rad, pravu na krov nad glavom, pravu na egzistenciju, pravu da budes bezbrizan kad posaljes dete u obdaniste ili skolu ... itd...

Sta ti tacno podrazumjevas pod pojmom pravo?

Jel' ti mislis da 'imati pravo' znaci da ti neko (drzava npr.) mora obezbediti sve ono na sta ti 'imas pravo', ili 'imati pravo' znaci da si slobodan da sebi obezbedis sve ono sto mislis da ti treba?

Ovako kako si ti napisao, ispada da u kapitalizmu postoji neki zakon koji kaze: "Covjek ne smije imati krov nad glavom, covjek nema pravo da radi, covjek nema pravo na egzistenciju, covjek nema pravo da bude bezbrizan kad salje dijete u obdaniste...". I onda kad covjek napravi sebi kucu - u kapitalizmu mu je sruse i posalju ga u zatvor jer u kapitalizmu nemas pravo na krov nad glavom, kad posalje dijete u obdaniste - oni bombarduju obdaniste iz aviona jer covjek nema prava da bude bezbrizan, kad vide da neko egzistira - oni ga ubiju jer kod njih nema prava na egzistenciju, kad vide da neko radi - oni ga svezu da ne moze raditi jer kod njih covjek nema prava na rad, a zene naravno - nemaju pravo glasa....

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 12:45 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: E Crnogorac, je l' znas da je tek sredinom 70-ih, kada si ti imao pravo da stavis crveni SFRJ pasos u dzep i otputujes kad god i gde god hoces sirom planete bez ikakvih viza, osim u 2-3 drzave, i da se vratis nazad kad god hoces, ako hoces ... da je tada i poslednja zena u Zapadnoj Evropi dobila pravo da glasa na izborima i da ima svoj licni racun u banci, i da je tada poslednja evropska drzava napustila svoje kolonije u Africi?

Sto se tice Zida, glupo je.
Trebalo ih je podici jos 50.

Ne znam kome se obracas ali cu biti slobodan da mislim da se obracas meni. Prvo, nisam Crnogorac vec Srbin, rodjen u Beogradu gde zivim i dan danas. Drugo, kakve veze sa bilo cim ima to sto pricas?!

Sto se Zida tice - kad god ti padne na pamet samo kazi, dolazim da podignem zid oko tebe o mom trosku.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 12:45 - pre 146 meseci

^^^

Svi sada imaju sva gore pobrojana prava.

Kanda mogucnost koriscenja tih prava ima samo fukara.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 12:49 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: E Crnogorac, je l' znas da je tek sredinom 70-ih, kada si ti imao pravo da stavis crveni SFRJ pasos u dzep i otputujes kad god i gde god hoces sirom planete bez ikakvih viza, osim u 2-3 drzave, i da se vratis nazad kad god hoces, ako hoces ...

ROFL, podseti me na:
Citat:
Viljuska: Jel znaš ti, nesrećo, da su Srbi najstariji narod. Dok su Švaba... i Englez... i Amerikanac pre... šesto godina, jeli svinju s rukama, mi (Srbi) smo imali ovo (pokazuje na viljušku). Na srpskom dvoru mi s viljuškom boc, a Švaba s rukama, usta ga je*em!... najstariji.

Super ste s tim izdvojenim primerima iz nekog proizvoljnog trenutka u proslosti, samo niko da se okurazi da podvuce crtu i da kaze gde je ko danas…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 12:56 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: E Crnogorac, je l' znas da je tek sredinom 70-ih, kada si ti imao pravo da stavis crveni SFRJ pasos u dzep i otputujes kad god i gde god hoces sirom planete bez ikakvih viza, osim u 2-3 drzave,

Zapadnjaci su mogli i u te 2-3 drzave.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 13:05 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: ^^^

Svi sada imaju sva gore pobrojana prava.

Kanda mogucnost koriscenja tih prava ima samo fukara.


A sto sam ja fukara?
Citat:
Sceka

Sto se Zida tice - kad god ti padne na pamet samo kazi, dolazim da podignem zid oko tebe o mom trosku.


Platicu strazu da cuva taj zid da ga slucajno neko ne srusi.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 13:09 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: ^^^

Svi sada imaju sva gore pobrojana prava.

Kanda mogucnost koriscenja tih prava ima samo fukara.

I dalje ne razumem zasto pricas to sto pricas. Bice da sam ja glup pa zato ne razumem, nije bitno, pusti mene tako glupog da se i dalje cudom cudim kad procitam nesto pametno - to mi zabava neukom!

Citat:
ivan.mojsilovic: Platicu strazu da cuva taj zid da ga slucajno neko ne srusi.

To smo resili, samo da javi kada i gde da se počMe! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 13:21 - pre 146 meseci
Citat:
Elem, koliko god primera uspesnih ljudi da je navedeno, nije dokazano da je to zasluga toga sto je u SFRJ bio socijalisticko drustveno uredjenje.


nije dokazano ni da nije.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 13:30 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: nije dokazano ni da nije.

Ali se ne dokazuje da nije nego da jeste.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 13:39 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: nije dokazano ni da nije.

Dokazano je da nije potreban socjalizam da bi se to desavalo, jer se desavalo najmanje u istom, ako ne i u vecem obimu i u drzavama koje nisu bile socjalisticke.
Jedino, eto, ako Srbi nisu vanredno glupi i nesposobni u odnosu na ostale narode, pa da je kod njih jedino moglo u socjalizmu, ali to se opet onda kosi sa samodziviljajem i samovrednovanjem Srba na kojem se zasniva druga vazna teza: narocito pametni, zgodni i lijepi - zbog cega ih ostatak svijeta mrzi iz zavisti i konstantno saplice u napredovanju.

Dakle, da skratim: ako je danas padala kisa kad sam ja isao na posao - ne znaci da je padala zbog toga sto sam ja isao na posao, jer kisa pada i u zemljama u kojima ja ne idem danas na posao.
E sad - tacno je da to nije dokaz da u ovoj zemlji u kojoj sam ja kisa nije pala bas zbog toga sto sam ja isao danas na posao, ali tvrditi da je tako dok se ne dokaze suprotno, pored ociglednih cinjenica da kisa pada i u zemljama u kojim ja ne idem na posao - to je, d'izvinete, rezonovanje koje vise prilici majmunima nego ljudima.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 13:41 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: nije dokazano ni da nije.

Nije dokazano ni da ti nisi pedofil. Mislim... kakva besmislica.

Ako neko dodje i kaze "socijalizam je super jer je u vreme kada je bio ovde socijalizam bilo to i to" onda je na tome koji to tvrdi i da dokaze da je to zaista zbog socijalizma a ne neceg drugog.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 13:50 - pre 146 meseci
Citat:
Nije dokazano ni da ti nisi pedofil.


Pa, nije dokazano ni da ti nisi pedofil, itd...

ali ono sto je dokazano je da je socijalisticko samoupravljanje dalo bolje rezultate na svim poljima od neoliberalnog kapitalizma na nasim prostorima. Kao sto je i komandna privreda dala bolje rezultate na podrucju SSSR od cikaske stihijske privatizacije...

I sta sad ?


 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 13:54 - pre 146 meseci
A kada je to na ovim prostorima vladao neoliberalni kapitalizam??? Ozbiljno pitam.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 13:56 - pre 146 meseci
ako ovo u Srbiji nije neoliberalni kapitalizam ja onda ne znam sta je ?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 13:57 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: ...

I sta sad ?

Sad je na tebi red da dokazujes, nisi dokazao!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 13:58 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: ako ovo u Srbiji nije neoliberalni kapitalizam ja onda ne znam sta je ?

Onda ti ne znas sta je.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:02 - pre 146 meseci
pa dobro, ajde, recite vi sta je.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:16 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: Pa, nije dokazano ni da ti nisi pedofil, itd...

Pa nije, upravo ti o tome i pricam. Ne ide se redom i dokazuje da ovo ili ono "nije", nego kada neko ustvrdi da nesto jeste, na njemu je i da dokaze.

Citat:
Braksi: ali ono sto je dokazano je da je socijalisticko samoupravljanje dalo bolje rezultate na svim poljima od neoliberalnog kapitalizma na nasim prostorima. Kao sto je i komandna privreda dala bolje rezultate na podrucju SSSR od cikaske stihijske privatizacije...

Nije dokazano. Upravo fali kljucni deo dokaza koji sam pomenuo pre nego sto si krenuo sa trolovanjem.

Citat:
Braksi: I sta sad ?

Sad, ako hoces, dokazi svoje tvrdnje, ako neces.. Ono.. ok, al' ne ocekuj da te neko uzme za ozbiljno.


Citat:
Braksi: pa dobro, ajde, recite vi sta je.

Vec je receno. Napisao Odin 2-3 puta.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 24.04.2012. u 20:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 14:21 - pre 146 meseci
Ako je neoliberalni kapitalizam (btw, taj neo prefiks je izmišljotina i nema veze sa životom, jer se kapitalizam ne deli na neoliberalni i paleoliberalni, nisu to periodi istorije), kako to da država Srbija kontroliše oko 30% cena u državi? Kako to da se građevinska dozvola čeka više od godinu dana, a čuo sam da se u Beogradu čeka i po 500 dana. Kako to da su parafiskalni nameti ovoliki? Kako to... ma da ne nabrajam.

Liberalni kapitalizam je onaj u kome se država ne meša u život pojedinca. U kome postoji apsolutna zaštita privatne svojine. U kome se poštuje ugovor. U kome je zajmodavac u prednosti pred zakonom u ondnosu na zajmoprimca. U kome nema carina. U kome nema subvencija. U kome nema minimalnih zarada. U kome nema uopšte propisanih cena bilo čega, ni minimalnih ni maksimalnih. I tako dalje i dalje i dalje.

Sve ovo nije u Srbiji.

Čim neko spomene NEOliberalni kapitalizam, odmah znaš da je levičar. To je lakmus test broj jedan.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209622 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.