Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 176961 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?12.08.2013. u 15:48 - pre 131 meseci
Nebojsa Milanovic@ ako vec kao sto kazes u poslednjih 20 godina povecanje stepena iskoriscenja goriva je impozantno, kako to da je potrosnja ostala ista?!

bolje da je ostalo golf sa 70ks ali da je potrosnja pala za 30%!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?12.08.2013. u 16:34 - pre 131 meseci
Ee Dimkovicu, nisi bio covek pre "twin scroll" turine, a sada si kompletniji

Salu na stranu, twin skrol nije neki novitet, da bi se zvao novitet. Pre bi se reklo novoaplicirani staritet.

Ono sto je marketing ili advertajzing POSTIGAO, je, da kada "sutra" namontiraju neki sklopic izmisljen i ravijen pre 50 god, to ce biti NOVITET, na konkretnom vozilu..
I da ugrade parni kotao, nazvace to nevidjenim novitetom i biti prvi koji to ugradjuju u 21-om veku!

Naravno, dobice nagradu i Mis Srbije, ako lepo plate..

To da li je neki auto "auto godine"..ja bih to prepustio ipak korisnicima, i to ne obicnim ili prosecnim, vec fanovima i poznavaocima..a ne novinarima..

I kada novinari proglase nesto za "cudo godine ili veka", to prolazi, a kada napisu neki tekst, on vrvi od gluposti?

Poenta je ocito sta ko nudi. Nekima je presudno i KAKO se nudi.

Zadrzacu se na tehnici, marketinska dostignuca me ne fasciniraju. Top sop tehnika je svima poznata, na kraju je kupac ovca...

Elem, to ubacivanje starih komponenti, koje su nekada razvijane, pa zatim "propale", pa se aktuelno vratile, ali na vozilima koja kostajukao jednosoban stan u nekom arondismanu Pariza(skoro znam da je uzet jedan za 42000) to bih mozda mogao da nazovem novitetom u koncepciji, koja se iz tehnickog razloga pojavila na tom vozilu.

Da ne ponavljam tehnolosku pricu, opsirnije.
Variranje tajminga ventila povecava razne parametre motora, o OM i raspored snage, i povecava efikasnost, smanjujuci potrosnju (i dragocene polucije). U takvom radu, zvao se on valvetronic, valvematic, VVTI, zaokretanjem bregaste, iskljucenjem ventila, promenom hoda ventila..dolazi do overlapa, preklapanja otvorenosti ventila, i tada obican turbo gubi na efikasnosti..neophodan je "odvojeni" pogon, ili za dve turbine, ili twin skrol, i dva kanala pogona sa "uparenih"(bratskih) cilindara..

Cudo da niko ne spominje ingeniozni "twin air" koji suptilnije i preciznije regulise rad ventila od svih drugih, ipak nije Fijat na tronu marketinga..ne mogu oni toliko da se hvale...mogu malo..

Znaci, imamo sus motore, cetiri cilindra ponajcesce(zasto ne 8, ili 12...pa zbog potrosnog materijala..), ventile, bregaste, pogon bregastih...snabdevanje vazduhom i gorivom..OTO i dizel ciklus(sa svojim teoretskim limitima)..sta tu moze da bude novo..

Imamo celokupno vozilo, sa voznim sposobnostima, imamo industriju, cenu i kupce..

Kada se sve sagleda, Japan i Amerika su prosli sve (ove navedene, uproscene) detalje znacajno vise i znacajno pre Evrope(pogledati knjige o motorima izmedju dva rata..i primere americkih motora)...sada mogu da se bave iskljucivo proizvodnim procesom, i specificnim koncipiranjem vozila, nesputani prevelikim lazima i ogranicavajucim propisima.

Zato Evropa i izgleda "na kolenima"(kmece za zaradom), bore se marketingom i proizvodnjom, uz minimum koncepcije, maksimum pravila, minimum trzista, bar onog plateznog...Ne moze marketing bas toliko da izsavija kupca, da iscedi suvu drenovinu, i da ga napravi po iskljucivoj zelji auto industrije.

P.s.

Ako mislite da ce 450 ili 600KS biti znacajno ushicenje za "velike decake"...pogledajte You tube, i "puzice" sa 1100 i 1400 ks..ima raznih..gle cuda u Americi, ponajvise..

Ja sam skroman, i bio bih prezadovoljan sa 200..makar i atmo..
http://www.youtube.com/watch?v=ua6-vhpC97o

[Ovu poruku je menjao vladd dana 12.08.2013. u 17:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?12.08.2013. u 21:22 - pre 131 meseci
Citat:
chaami:  Japan, kao i uvek, gleda u budućnost ... i daleko odmiče u proizvodnji hibridnih vozila. Neko na ovoj planeti mora da brine i o napretku


Tu negde. Npr. Honda je odustala od novog modela NSX, Mazda ne pravi više RX-8, Mitsubishi više ne proizvodi Lancer Evo već se fokusira na razvoj elektro automobila... mada i 15 godina star Evo i dalje ima za klasu bolje performanse od Golfa iz uvodnog posta, pitanje da li će ih Golf dostići i u narednih 15 godina Sad, da li će im se nova filozofija isplatiti, to tek treba da se vidi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?12.08.2013. u 23:22 - pre 131 meseci
Pogotovo sto kod hibrida nema problema sa bukom, obrtni momenat elektromotora je nezamisliv za benzinske motore, prakticno je maksimalan od 0 obrtaja, jedini ozbiljni problem, je autonomija. Malo vise elektro auta, malo manje hibrida.

Sada je tu u igri i naftni lobi i ekolosko politiziranje, pa ko pobedi. U tom "sportu" Evropa je izgubila korak, i sa razvojem vozila i sa infrastrukturom.
Ali ima jednu solidnu prednost, poprilicno je urbanizovana, i relativno su kratke destinacije, za razliku od nekih drugih planetarnih predela, pa je znatno podobnija za "prihvat" hibrida i u ovakvoj, trenutnoj formi.

Buducnost ce sigurno doneti tehnoloski napredak, samo preostaje sticanje novih navika i odustajanje od starih zabava
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.web.vodafone.de.



+7181 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 08:35 - pre 131 meseci
Dobro, Vladd.

Znaci 2006ta je, BMW izbacuje N54 redni 6. Sta imamo od JP/KR konkurencije u narednih nekoliko godina?

Mislim, ja kupujem auto kao proizvod, volim performanse i zanima me ta klasa od 300-350 konja (stock). Te filozofske price kad je sta izmisljeno i gde mi ne znace nista dok to neko ne ponudi kao proizvod koji izaziva osmeh kada zgazis gas. A N54vorka i te kako izaziva osmeh i to nisu primetili samo ti iz "engine of the year" nagrade.

Lepo je to sto Japanci razvijaju hibride ali mene ce zanimati hibrid koji ubrzava i ide brze od benzinca. I nisam nesto 100% ubedjen da su hibridi buducnost, bar ne nista vise nego unapredjeni dizeli i benzinci koji trose manje. Ako gorivo postane preskupo, nisi nista prakticno dobio sa hibridom osim ako se ne uklapas u vrlo specifican rezim voznje gde ces ici mahom na bateriju. U svim drugim rezimima si manje vise na istom kao sa nekim super stedljivim dizelom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 09:08 - pre 131 meseci
A u nekim uslovima, M3 trosi manje nego Prius ...


 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 10:36 - pre 131 meseci
Prius je promašaj veka u svakom pogledu. Nit je preterano ekonomičan, nit je povoljan, niti doprinosi životnoj sredini. Najveći njegov feature je da kažeš nekom kako imaš auto na struju koji u jednom trenutku može da se ne čuje. wow. I posle eko lobi jak u evropi.

Evropljani naravno takve stvari neće izbacivati dok ne naprave da to na nešto liči i da ima neku poentu pa se eto tek u nekoj bmw 7ici ili S klasi može naći hibrid koji za razliku od priusa i ima nekog smisla. A voleo bi da vidim kako bi se japanska konkurencija nosila sa full electric automobilima poput bmw i3 i i8.

Motore što su japanci izbacivali poput v6 turbo u supri koji nisu imali nikakvu poentu su ubrzo i sahranjeni dok će n55 sigurno imati bolji život i budućnost. Poenta je valjda nešto usavršiti i izbaciti kao finalni proizvod a ne prvi masovno prodavati GDI motore od kojih danas ne znam da li je jedan živ.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 10:45 - pre 131 meseci
Promasaj veka koji je prodat u preko 3,7 miliona primeraka. Ma da.

"The EPA and California Air Resources Board (CARB) rate the Prius as among the cleanest vehicles sold in the United States based on smog-forming emissions."

"Since its inception, the Toyota Prius has been among the best fuel economy vehicles available in the United States, and for the model year 2012, the Prius family has three models among the top 10 most fuel-efficient cars sold in the country as rated by U.S. Environmental Protection Agency (EPA).[132] After the Honda Insight first generation was discontinued in September 2006, the Prius liftback became the most fuel-efficient car sold in the American market,[132][133][134] until it was topped by the Chevrolet Volt in December 2010, as the plug-in hybrid was rated by EPA with an overall combined city/highway gasoline-electricity fuel economy of 60 mpg-US (3.9 L/100 km; 72 mpg-imp) equivalent (MPG-e).[135] According to the EPA, for the model year 2012, and when only gasoline-powered vehicles are considered (excluding all-electric cars), the Prius c ranks as the most fuel-efficient compact car, the Prius liftback as the most fuel-efficient midsize car, and the Prius v as the most fuel-efficient midsize station wagon."
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 10:52 - pre 131 meseci
I onda vw ima paklen marketing?? Ko o kolima zna malo više od prosečne domaćice iz USA, on zna da je 1.6 tdi štedljiviji a duplo jeftiniji od tojote prius. A ne treba da izbušiš ne znam koje planine da bi napravio baterije koje imaju rok trajanja i za koje ti treba energija da bi posle odložio.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 11:21 - pre 131 meseci
Meni je najbolje prikazan Prius u South Parku, odnosno njegovi vlasnici. Ko je gledao epizodu, zna o cemu se radi, a za ostale probacu kasnije da nadjem isecak.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 12:14 - pre 131 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Dobro, Vladd.

Znaci 2006ta je, BMW izbacuje N54 redni 6. Sta imamo od JP/KR konkurencije u narednih nekoliko godina?

Mislim, ja kupujem auto kao proizvod, volim performanse i zanima me ta klasa od 300-350 konja (stock). Te filozofske price kad je sta izmisljeno i gde mi ne znace nista dok to neko ne ponudi kao proizvod koji izaziva osmeh kada zgazis gas. A N54vorka i te kako izaziva osmeh i to nisu primetili samo ti iz "engine of the year" nagrade.

Lepo je to sto Japanci razvijaju hibride ali mene ce zanimati hibrid koji ubrzava i ide brze od benzinca. I nisam nesto 100% ubedjen da su hibridi buducnost, bar ne nista vise nego unapredjeni dizeli i benzinci koji trose manje. Ako gorivo postane preskupo, nisi nista prakticno dobio sa hibridom osim ako se ne uklapas u vrlo specifican rezim voznje gde ces ici mahom na bateriju. U svim drugim rezimima si manje vise na istom kao sa nekim super stedljivim dizelom.


Da li si ti ubedjen ili ne, ti si ipak pojedinac, kao i ja, sa sopstvenim misljenjem.
S tim sto sam ja svoje misljenje formirao sa vise strana, a ne samo emocijama ili konformisticki.
Odgovor na tvoje "pitanje" i predvidjanje, u vezi hibrida, prenesi VW-u, a ne meni, oni planiraju HIBRIDNO vozilo, a ne ja...

Moj zakljucak, parcijalno i iz NJIHOVOG plana(da nisu bas tolike zamlate), je da hibridi pruzaju nesto sto klasicni sus ne mogu..da li je to nivo CO2, ili nesto drugo, nemam precizne informacije, ali znam da su ozbiljno prihvaceni, u razmatranju i realizaciji...

Da li je moj licni ukus okrenut prema hibridima, nije, ali ja samo konstatujem, i pomalo predvidjam, ne odlucujem.

Redni 6 je BMW-ov "zastitni znak", jos od 1933-e godine. To im je "kucni ljubimac", koji bi bio i lepsi i bolji da nije eko daveza.
Istok i ostali?
Oko 2006-e imas recimo Leksuse, od 2,5 do 5L, sa V6, u toj "klasi" luksuznih snagasa, koji imaju svoje trziste, ne toliko u Evropi, ali ko brine uopste o Evropi, ni evropljani to ne rade...

Amere da ne spominjem, njima je V6 poprilicno cest pod haubom..

Ono sto mi se malo vise svidja kod japanaca je sto su imali V6, ali od 2000ccm, sto je pikantno za korisnika(narocito osakacenog taksama na preko 2L), ali nije ekonomicno, za proizvodjaca...

S tim, da spomenem, ono sto godinama pricam, da je Mustang sa V6 u rangu cene sa I4 kod evropljana...
A sestak je, sigurno, mnogo lepsa igracka od najprisutnijeg linijskog 4

Ostalo se slazem, kupujem vozilo kao korisnik, sa osmehom, s tim sto sam "skromniji", ja se smesim od 200KS
A i izgled mi je bitan, onaj koji je MENI bitan, ne nekim zirijima..ako "ziri" misli da gresim, neka mi kupe auto po njihovom ukusu, ja zadovoljan..k'o sto rekoh, skroman

p.s.
Citat:
So, what about those all-important fuel-economy numbers? VW has only released an estimate of the Jetta’s EPA combined rating: 45 mpg. That betters the 2012 Honda Civic hybrid’s 44-mpg combined score (it gets 44 mpg city/ 44 highway). The Jetta TDI, for reference, is rated at 34 mpg combined (30/42 mpg)

Struja je struja, manje se trosi goriva, u vozilu..e sad, ukupni bilans, kada se sracuna kostanje izvora struje..verovatno ima drugaciji skor
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 12:34 - pre 131 meseci
u Italiji sam bio u taksiju koji vozi prius i koristi plin! al taj stedi :-)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 13:03 - pre 131 meseci
Zaboravih pezorativnog(da li?) "koreanca", za ljubitelje 300ks+..Hyundai Genesis, od 2007-e godine..

Ne razmatram pomno doticne luksuze, iz gliba Srbije, bilo bi neozbiljno da toliko "dizem" glavu za "konfor i snagu"..

A cena nije dramaticna, dok je Europejci ne "formiraju" na nesto drugo..
Ako se poredi na dolarskom trzistu, veoma je konkurentna...mislim da je u rangu Golfa GTI..po ceni, samo..
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.web.vodafone.de.



+7181 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 13:54 - pre 131 meseci
I kako stoje te V6tice po pitanju razvoja snage i potrosnje? Turbo lag?

To sto je BMW uradio sa N54vorkom nema puno veze sa rednom konfiguracijom (mada to je naravno plus) koliko sa ostalim stvarima.

Hajde da vidimo sta su imali ti Lexusi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 14:25 - pre 131 meseci
Lexus IS F

The first Lexus F model, the IS F.

The Lexus IS F debuted to the public at the North American International Auto Show on 8 January 2007. The vehicle features a 5.0 L direct-injected V8 producing 416 SAE hp (423 PS, 311 kW) at 6,600 rpm, while peak torque is 371 ft·lbf (503 N·m) at 5,200 rpm.[13] The engine also features a two-stage intake system, engine oil and automatic transmission fluid coolers and an oil pump designed for high-speed cornering. Compared to the 2GR-FSE V6, 306 hp (228 kW) IS 350, the IS F features a 2UR-GSE V8 engine and over 400 hp (300 kW). The IS F was scheduled to be in dealerships by early 2008.

The IS F made its European premiere at the Frankfurt Motor Show in September 2007, and premiered in Japan at the Fuji Speedway in October 2007. The vehicle went on sale for late 2007 in Japan, in early 2008 in the United States,[14] and in Europe in 2008.


http://www.zeperfs.com/en/duel1876-3703.htm
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 14:39 - pre 131 meseci
5.0 je mnogo vise od 3.0, a i v8 ima 2 cilindra vise od v6.

Inace, imao sam prilike da probam Lexus, nemam pojma koji model, nas covek vozi "luksuzni" taksi u Cirihu, i mogu da kazem da je fenomenalan auto.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 14:47 - pre 131 meseci
To je samo odgovor na ono "sta su imali ti Lexusi?"

A mozda bi Dimkovicu odgovarao Lexus LFA!? ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Lexus_LFA
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.web.vodafone.de.



+7181 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 17:27 - pre 131 meseci
Moje pitanje je bilo vezano za rang - dakle oko 3 litra. Posto je prica bila oko inovacije, jasno je da svaki proizvodjac ima ponude u svim rangovima ali postavlja se pitanje sta radi recimo jedan BMW sa 3l a koliko treba Lexusu za to isto. Moze slobodno i 5l samo onda hajde da poredimo iste rangove.

Mislim, imao je BMW i V10 sa svemirskim brojem obrtaja za masovno proizvedeni V motor.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 18:12 - pre 131 meseci
Citat:
vilil1:
To je samo odgovor na ono "sta su imali ti Lexusi?"

A mozda bi Dimkovicu odgovarao Lexus LFA!? ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Lexus_LFA


LFA ide u istu kategoriju kao i Bugatti Veyron ... "Show off piece", cije 2/3 vrednosti fabrika poklanja zbog promocije. Kod VW je taj odnos 1.5 mil / 5 mil, kod Toyote 350 k / 1 mil. E to je dobra kupovina.
A dobar je Lexus samo se ne moze se nositi na kontinentu sa nemackom trojkom. U Americi su stvari drugacije.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?13.08.2013. u 18:18 - pre 131 meseci
@Dimkovic

Kakve rangove hoces da poredis? Po nekoj tvojoj zamisli? Ustvari, automobili su neuporedivi. Ne samo BMW i Lexus, vec uopste.

Sve je stvar licnih afuniteta, i nesporazum nastaje kada neko svoje afinitete gura kao neki standard.

Usput, to sto ti zelis da poredis je nemoguce. Lexus IS F nema turbo rupu. ;)

@Nemanja

LFA sam pomenuo usput, da ne bi neko napisao da ne znaju takav auto da naprave.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Evropa vs Japan (ostatak sveta). Gde je tu napredak?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 176961 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.