Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubacivanje norme

[es] :: Access :: Ubacivanje norme

[ Pregleda: 368 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alexandris
Aleksandra Katić
Pomoćna kuvarica
Stingray trading
Beograd

Član broj: 348383
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: , , , , Smederevski put 3


Profil

icon Ubacivanje norme07.12.2023. u 10:54 - pre 4 meseca
Dobar dan svima.Meni je potrebna vaša pomoć!Počela sam da radim u restoranu malezijske kuhinje i gazdarica želi da ja vodim posao.Potreban mi je svaki vaš savet i komentar jer sam nova u ovome.Vec sam čitala nesto ovde na forumu i dosta mi znači ali opet to nije dovoljno.Za sad imamo malo jela na meniju ,tako da mi je potrebno ubacivanje normi za svako jelo.Zatim ulaz i izlaz...idemo Step by Step.Bila bi zahvalana ako bi mi neko dao neki savet u vezi ove teme
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Ubacivanje norme07.12.2023. u 11:22 - pre 4 meseca

Mislim da bi pristup išao, otprilike, ovako:
tabela proizvodi sadržala bi popis svih artikala koji se prodaju, jela, salate, pića
Tabela satav kao zavisna u odnossu na tabelu proizvodi, sadržala bi materijal, sastojke određenog jela i količinu po jedinici, porcija , komad, kilogtram

Na osnovu prodaje, recimo porcije jela1, znali bi da je urtošeno, prodato, 200 gr, piletine, 50 grama crnog luka, 2 grama bibera, 10 gr belog luka, 30 grama ulja. 5 grama soli i td,

Ulaz materijala bi bila tabela sastojaka ali izražena u jedinicama mere svaki zasebno.

Ulazni sastojci bi imali svoju cenu, prodajna cena proizvoda, gotovog jela svoju.

Svaka prodaja bi umanjivala stanje sastojaka u magacinu za iznos koji ulazi u jednu porciju puta broj porcija.

NAravno, pre ovoga bi trebalo znati šta korisnik oćekuje od programa, da vodi zalihe, porudžbine, promet po zaposlenom, konobaru, kuvaru, po smeni.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Ubacivanje norme

[ Pregleda: 368 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.