Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta bi bilo potrebno da promenite tabor

[es] :: Advocacy :: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15335 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor22.08.2004. u 22:20 - pre 240 meseci
To sto palma nisi znao da pustis film sa sve nasim slovima, govori o tvom znanju a ne o mplayeru.
@degojs: Ako ti mozes bez ikakvog naloga da administriras taj win (a ispada da je tako), to je onda ozbiljan propust, a ne nesto dobro.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor22.08.2004. u 22:30 - pre 240 meseci
VRrider, čini mi se da nisi pročitao šta sam napisao.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor22.08.2004. u 23:27 - pre 240 meseci
Citat:
degojs:
Kako ćeš da osiguraš da na svakom računaru imaš SSH pristup?


a kako ćeš da osiguraš da na svakom računaru imaš remote (bilo koji) pristup u windows mreži (stvarno ne znam, pa pitam)?

Citat:
degojs:
Neću da se šetam ako mi treba ovo o čemu smo pričali - da pokrenem ovu skriptu, pristupim računaru pomoću MMC i slično tome. O da, mogu pomoću MMC i RegEdit-a očas posla da podesim i sve potrebno za Remote Desktop pristup na tom računaru i onda se mogu i tako povezati tamo.


hm.. a da bi uopšte pristupio svemu tome moraš da imaš nalog na toj mašini (makar i taj administratorski, ne? u čemu je razlika u odnosu na linux?

Citat:
degojs:
Pa sad.. nisam siguran da je tačno to što kažeš za Windows.
Dovoljno je da ima Administrator korisnik, a to mora da ima po instalaciji svakog Windowsa. Drugo, koliko se meni čini MMC može da se koristi odmah - ne mora ništa posebno da se uključuje. Čim imaš pristup pomoću MMC, i remote registry servis možeš da pokreneš iz istog.


pa naravno da ima, i svaki unix mora da ima root nalog, po instalacij svakog sistema..

e sada, verovatno pitaš kako admin da zna lozinku tog root naloga, a ja isto pitam kako ti znaš lozinku Administrator naloga?

ili želiš da kažeš (stvarno ne znam, pa pitam) da je dovoljno da si na svojoj mašini administrator da bi pristupio mojoj mašini (koja je sasvim slučajno u istoj mreži)?!? kanda se ne razumem mnogo u tu administraciju, ali mi to ne deluje kao dobra ideja.. ;)

(inače, ja u životu nisam video ni jednu linux mašinu bez ssh, ako ti to nešto znači ;)


i degojs, stvarno preteruješ malo.. poznato je da se linux serveri redovno (ali baš redovno, mislim svakodnevno, na hiljade komata as-we-speak) administriraju preko pola sveta. evo, ja sam trenutno ulogovan na dva komata, jedan na mom kontinentu, jedan na tvom (a nisam nikakav administrator.. najobičniji korisnik).

sa druge strane, šetnja do windows radne stanice na petom spratu je redovna fizička aktivnost windows administratora (ne kažem da je neophodna, ali većini očigledno primamljivija -- očigledno zato ima mnogo manje debelih win nego *nix admina ;)..

 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor22.08.2004. u 23:43 - pre 240 meseci
Degojs, izgleda da nekoga nije mrzelo da cita sve sto si napisao.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor22.08.2004. u 23:59 - pre 240 meseci
Citat:
a kako ćeš da osiguraš da na svakom računaru imaš remote (bilo koji) pristup u windows mreži (stvarno ne znam, pa pitam)?

Pa imaš ga odmah (MMC). Zato i pitam da li na npr. Mandrake (kao workstation) mora da se dodatno pokrene i podešava sshd?

Citat:
e sada, verovatno pitaš kako admin da zna lozinku tog root naloga, a ja isto pitam kako ti znaš lozinku Administrator naloga?

Jok, to mora svakako da zna i u jednom i u drugom slučaju. Ako je ne znaš, neće ti pomoći ni šetnja :)

Odnosno, ako je računar deo domena, ni to mi ne treba (lozinka lokalnog Admina).

Citat:
i degojs, stvarno preteruješ malo.. poznato je da se linux serveri redovno (ali baš redovno, mislim svakodnevno, na hiljade komata as-we-speak) administriraju preko pola sveta. evo, ja sam trenutno ulogovan na dva komata, jedan na mom kontinentu, jedan na tvom

I? Kakve to veze ima sa ovom pričom? Mrzi me da opet pričam stvari koje smo pričali nedavno na Advocacy.

Citat:
a nisam nikakav administrator.. najobičniji korisnik

Ne razumem šta si hteo da kažeš? Da na Windowsu ne postoji User ili Guest nalog? :)

Citat:
sa druge strane, šetnja do windows radne stanice na petom spratu je redovna fizička aktivnost windows administratora

:) Bolje da ne pričaš dalje.

Tako je meni jednom i VRider na ICQ rekao nešto kako u Windows mreži mora da se šeta. Što naravno veze sa pameću nema. Možete jedino da se dogovorite pa zajedno u šetnju, da ne bude dosadno :)

Izgleda, da vi šetate kad pacujete po Windows mreži, pa onda mislite da svi tako. Ništa me ne čudi: zadnjih nedelja ste baš ovde pokazali zašto je to tako - veze nemate sa Windowsom. Retko ko je čuo za MMC, WMI i Terminal Services, itd. Igrice su vam max na istom izgleda, pa to ti je :) Pa onda Windows kriv :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 22.08.2004. u 20:09 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor23.08.2004. u 00:08 - pre 240 meseci
Citat:
Pa imaš ga odmah (MMC). Zato i pitam da li na npr. Mandrake kao workstation mora da se dodatno pokrene i podešava sshd?

Imas ga i na linuxu. 1:1

Citat:
Jok, to mora svakako da zna i u jednom i u drugom slučaju. Ako je ne znaš, neće ti pomoći ni šetnja

2:2
P.S. Ako ne znas sifru za linux, mozes da butujes u single user, i promenis root sifru. Pod windowsom, koliko ja znam, ispravite me slobodno, dzaba ste setali.

Citat:
Tako je meni jednom i VRider na ICQ rekao nešto kako u Windows mreži mora da se šeta. Što naravno veze sa pameću nema. Možete jedino da se dogovorite pa zajedno u šetnju, da ne bude dosadno

Ja to u mom logu nemam, ali i ako je tako, ostajem pri tome.
A setam iskljucivo sam. To je vreme kad zelim da budem sam sa sobom.

Citat:
...veze nemate sa Windowsom...

I neobicno sam srecan zbog toga...

JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor23.08.2004. u 00:11 - pre 240 meseci
Nisi ti meni odgovorio - ko će da pokrene sshd? Odnosno, da li će Mandrake ili neki drugi Linux kad odaberem tip instalacije "workstation" OBAVEZNO da imaju pokrenut sshd? Zaista pitam, jer ne znam. Nekako mi ne izgleda logično da dobiješ i sshd u tom slučaju (ipak je to server).
Ali, gle sad, ja pitam konkretno, a ti meni odgovaraš uopšteno - "imaš na Linuxu". Sad više i nije "na skoro svakom Linuxu", već pevaš "ima na Linuxu"?
Citat:
Pod windowsom, koliko ja znam, ispravite me slobodno, dzaba ste setali.

Ako je računar deo domena (najčešće), ne moram na Win da znam ni tu šifru lokalnog Admina (doduše, dodao sam to kasnije u poruku, možda nisi video). Neću da šetam, nego ću opet da i to izmenim sa svog računara ako hoću :)

Treće, nemoj sad da petljaš, pričao si mi kako moraš da se šetaš na poslu od jednog do drugog Windows računara i to je trebalo da pokaže kako je teško održavanje Windows mreže, zar ne? Ili si to pričao ovako kao zombi, ne za sebe, već uopšteno. Nije ni bitno, eto zombi lepo posluži kao primer budaleština koje pričate za Windows.

Citat:
P.S. Ako ne znas sifru za linux, mozes da butujes u single user, i promenis root sifru.

Ovako kako si napisao ispade da svako može da promeni root šifru? Auu... Dobro da si mi rekao :)

I da li i to podrazumeva da šetaš do tog računara?

Citat:
I neobicno sam srecan zbog toga...

Jeste, samo ste dosadni kad uzmete da pričate takve stvari koje ne stoje.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor23.08.2004. u 05:25 - pre 240 meseci
Citat:
degojs:
:) Bolje da ne pričaš dalje.


a što ne citiraš i šta sam dalje rekao?

Citat:
(ne kažem da je neophodna, ali većini očigledno primamljivija --


u prevodu, ja ne znami ni jednog windows admina koji koristi sav taj kung-foo skriptinga/remote administracije. (kao što je i nemanja citirao "lakše mi da klikćem")

Citat:
Izgleda, da vi šetate kad pacujete po Windows mreži, pa onda mislite da svi tako. Ništa me ne čudi: zadnjih nedelja ste baš ovde pokazali zašto je to tako - veze nemate sa Windowsom. Retko ko je čuo za MMC, WMI i Terminal Services, itd. Igrice su vam max na istom izgleda, pa to ti je :) Pa onda Windows kriv :)


ne znam da li se ovo odnosi na mene? ja niti sam tvrdio da poznajem windows, niti imam ikakve veze sa administracijom (ni windows, ni linux sistema), a od svih servisa znam samo da podešavam (koliko meni treba) apache, iis, mysql, i ms sql..

a ako te baš zanima, čuo sam za, i koristio i MMC, i terminal services, i WSH, samo nisam WMI, koji, ako sam dobro shvatio, nije baš ni bio preterano upotrebljiv pre w2k3?
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor23.08.2004. u 05:50 - pre 240 meseci
Citat:
degojs:
Nije ni bitno, eto zombi lepo posluži kao primer budaleština koje pričate za Windows.


i čekaj, objasni mi sad, čemu opet ovakav rečnik?

a i šta sam to tačno toliko omašio oko windowsa? znači, od stvari koje sam tvrdio, a ne one za koje sam pitao, ili one koje si citirao do polovine rečenice?!?

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor23.08.2004. u 05:58 - pre 240 meseci
Citat:
WMI, koji, ako sam dobro shvatio, nije baš ni bio preterano upotrebljiv pre w2k3?

Zašto?

Citat:
u prevodu, ja ne znami ni jednog windows admina koji koristi sav taj kung-foo skriptinga/remote administracije

hehehe. Pa ko će bre da koristi skripte ako MMC omogućuje da uradim većinu potrebnog? To je kao ono što je neko ovde pitao - kako da administriram IIS iz komandne linije. Pa može i to, ali naravno da svi koriste MMC, pa lakše je. Kakve to veze ima sa Windowsom? Najbitnije je da ti Windows nudi i jedno i drugo.

Citat:
i čekaj, objasni mi sad, čemu opet ovakav rečnik?

A čemu uopšte pričamo takve stvari? Tu je stvar onda do ili izmotavanja od posla (pa se malo šetamo i zezamo) ili, ređe, neznanja, ali ne do Windowsa. Mislim ozbiljno ćemo da pričamo kako Windows admini ne znaju ni za MMC? Ma, jeste..

Pa to je kao da neko trešuje Delphi, a ti ovamo vidiš - pojma nema šta priča.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor23.08.2004. u 06:51 - pre 240 meseci
Citat:
dinke:
A to je potpuno intuitivno, za to nisi morao da čitaš nikakav help ili bar malo da "sneaking around". Ne verujem ti.


Pravo da ti kažem, slučajno sam video tu opciju kad sam hteo da promenim veličinu fonta.

Citat:
dinke:
A što se kodeka tiče, nisam znao da uz windows dobijaš DivX i sl .


A što se kodeka tiče, ne dobijaju se uz Windows, kao ni dobri DivX plejeri, al’ to nije ni bitno. Na skoro svakom disku se pored filma nalaze i kodeci i plejeri, često i po više plejera na jednom disku pa ti možeš da biraš i to uopšte nije problem. Ja nisam video da na tim diskovima ima kodeka i plejera za Linux, samo za Windows. E sad, Linux verovatno ima i DivX filmove u sebi

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor23.08.2004. u 06:56 - pre 240 meseci
Citat:
vrider:
To sto palma nisi znao da pustis film sa sve nasim slovima, govori o tvom znanju a ne o mplayeru.



Kako bilo, ja sam na Win-u bez ikakvog znanja uspeo da pustim filmove sa našim slovima bez da nešto podešavam.

Nego, svi se vi Linux-ovci hvalite kako taj vaš Linux ima sve po instalaciji, da je pun programa, te ovoga, te onoga, kako Windows nema ništa a na kraju promenite ploču pa dinke kaže:

Citat:
dinke:

Šalu na stranu, skineš i instaliraš odgovarajuće kodeke i to će raditi. Jeste malo nezgodno ako ne znaš šta tražiš, ali to je brate tako i na Win-u.



Mislim, odlučite šta ćete da nas lažete, a ne da čas pričate jedno, čas drugo a na kraju ispadne sasvim treće.

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor23.08.2004. u 09:11 - pre 240 meseci
Otišli ste daleko od osnovne teme, tako da proglašavam i ovu temu zaključanom :)

Ako želite da rapravljate na temu remote administracije linux vs win izvolte pa otvorite istu (naravno pre toga proverite da ista već ne postoji. Isto važi i za DivX.


 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15335 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.