Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22826 | Odgovora: 254 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 19:56 - pre 235 meseci
@Sundance
Uzmi štopericu pa meri koji brže renderuje. Odličan test je recimo ova strana za odgovor na es-u (naročito ovi smajlići). IE engine to otprilike renderuje 3 puta sporije (vidljivo čak i golim okom). O stranama koje imaju veliki broj tabela i da ne pričam. IE uvek sačeka da učita celu tabelu pre nego prikaže stranu. Gecko odmah prikazuje stranu, čim učita početni sadržaj tabele. O učitavanju css only sajtova (dakle sajtova bez tabela) koji su budućnost Weba bolje i da ne pričam. A to je samo jedna od stvari gde je Firefox (Gecko) bolji od IE-a. Brzina konekcije tu nema nikakvog udela, testirao sam na 512k upravo btw.


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:02 - pre 235 meseci
Citat:
dinke:
Odličan test je recimo ova strana za odgovor na es-u (naročito ovi smajlići). IE engine to otprilike renderuje 3 puta sporije (vidljivo čak i golim okom).


Ništa ne primećujem, sad sam uporedio.

Citat:
O učitavanju css only sajtova (dakle sajtova bez tabela) koji su budućnost Weba bolje i da ne pričam.


Budućnost koja će morati da sačeka na IE.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:06 - pre 235 meseci
Citat:
Sundance: I Maxthon ima gomilu skinova, ekstenzija i pluginova.

- Da li ima neku Web developers ektenziju koja ti omogućava debugging js,a editovanje css-a u zasebnom frejmu kao što to može istoimena za ff, učitavanje strane u posebnoij rezoluciji, prikaz dom-a koji kreira strana ... ?
- Da li ima neki plug-in aka "user agent switcher", koji bi recimo omogućio da testiram html only verziju flash buildera (proizvod na kome radim) samo za gogle user agent (simuliranje pristupa spiderom) ? I ostale igrarije ?
- Da li ima neku extenziju da promeni idiJotski način otvaranja novog taba odmah pored postojećeg umesto na krajnjem desnom delu tab browsera ?
- Da li ima neki plug-in kojim možeš da izračunaš brzinu trenutne konekcije ?
...
Inače Mathon sam koristio celih 15 minuta, super je browser, podseća me na stari dobri NeoPlanet. :)) Posle toga sam ga deinstalirao. Sa sve software-om koji je trebao da pamti moje passworde ili šta već koji sam nepažnjom instalirao. Opšti utisak, Opera 7 i Mozilla (including FF) su za Maxthon tate :)

[Ovu poruku je menjao dinke dana 30.01.2005. u 21:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:08 - pre 235 meseci
Ja primetim razliku samo kod IZUZETNO velikih tabela. Ono, kao za pregled programa na satelitskoj. Tu ima preko 1000 kanala i po difoltu daje 8 kolona. Tabela je zaista ogromna. Bilo koji drugi sajt koji posećujem - nema vidljive razlike.

Ali ni tu nije nešto strašno.

Rekao bih da brža konekcija tu ipak ima veze.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:12 - pre 235 meseci
Citat:
Da li ima neki plug-in aka "user agent switcher", koji bi recimo omogućio da testiram html only verziju flash buildera samo za gogle user agent (simuliranje pristupa spiderom) ? I ostale igrarije ?


Pa to ima po difoltu, ako je to ono što ja mislim (da se predstavi kao drugi browser).

Citat:
Da li ima neku extenziju da promeni idiJotski način otvaranja novog taba odmah pored postojećeg umesto na krajnjem desnom delu tab browsera


I to ima po difoltu.

Ono prvo, a i poslednje.. šta znam, prvo je bitno programeru, a poslednje.. znam da meni nije. Još mi nije palo na pamet da pogledam brzinu konekcije.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:15 - pre 235 meseci
Citat:
Opšti utisak, Opera 7 i Mozilla (including FF) su za Maxthon tate :)


Zašto? Šta to korisniku nudi FF a ne Maxthon?

I da ne moramo da lovimo extenzije. Ljudi nisu bili u stanju ni Google toolbar da stave na IE i spreče pop-up prozore, tako da ta priča o extenzijama, to je za geekove, nikako za obične ljude.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:19 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Budućnost koja će morati da sačeka na IE.

Ne baš. Tabless sajtovi mogu raditi i na IE-u doduše treba malo hacka :). Vidi recimo macromedia.com a ima ih sigurno i više (ovaj je svakako jedan od poznatijih :).

Inače degojs, ne znam koliko si upućen, layout na svim ovim "zastarelim" sajtovima se kreira pomoću tabela. Kod sajtova sa velikim brojem tih nested tabela gecko sadržaj prikazuje znatno brže.

Što se konekcije tiče, možda je na većim brzinama razlika zaista manje uočljiva. Ali moje informacije kažu da čak i u USA značajan broj ljudi još uvek pristupa Internetu preko Dial Up-a.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:23 - pre 235 meseci
Ne znam ja koliko ljudi pristupa preko dial up, ti si rekao da konekcija nema veze i samo na to sam odgovorio.

Što se budućnosti tiče - sam znaš da je tako. Sve dok je IE tako dominantan browser, mora da se obezbeđuje da se sajt vidi u njemu OK.

Svaki sajt koji se ne vidi dobro u IE, to nije komercijalni sajt, gotovo 100% sigurno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:27 - pre 235 meseci
U stvari,

moram da se ispravim: nema Maxthon one dve opcije za koje sam rekao da ima. Pomešao sam sa Kameleon browserom :)

Ali, opet - promena user agenta --- koji običan korisnik to treba? Niko.

Što se tiče mesta na kom otvara tabove --- ja sam recimo izuzetno navikao da novi tab otvori poslednji i upravo sam u Kameleonu tražio da to promenim, za što je bila opcija.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:32 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Zašto? Šta to korisniku nudi FF a ne Maxthon?

Ajde da ne pominjem ekstenzije, recimo da sam običan korisnik. Ne bavim se Web developmentom, ne treba mi ništa.
Mozilla browsere koristim više od 2 godine a firebird (sada firefox) od najranijih verzija. Šta Maxthon nudi više od Firefox-a da ne bih koristio isti ? Na osnovu mog 15-to minutnog isprobavanja Maxtona nisam našao niikakav razlog za prelaz na isti. Default način otvaranja tabova nije mi se svideo (u 5 minuta koliko sam gledao u njega nisam našao način da ga promenim) jer je drugačiji od svih ostalih browsera koji koriste tabbed browsing (Opera, Konqueror, Mozilla, Netscape, Galleon ...), nije imao lako dostupan toolbar za search unutar google-a kao što ima Firefox (o pretraživanju Amazona ili ebay-a da ne pričam). Nisam otkrio da ima update verzije browsera jednim klikom miša kada se pojavi bug ili updejt za ektenziju. Firefox i to ima! Uz sve to, browser je i closed source a ja sam uvrnuti korisnik koji nekako veruje u duh Open Source -a :)


 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:35 - pre 235 meseci
Degojs, ne mešaj IE u ovu priču, ovde pljujemo po Maxthonu. :)

P.S. A šta je to Kameleon :) ?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:36 - pre 235 meseci
Nisam ja rekao da je Firefox tata za Maxthon nego ti. Na tebi je da pokažeš šta FF nudi više za običnog korisnika.

Fazon i jeste, po meni, da ne nude ništa posebno jedan u odnosu na drugog. Kao što ti nemaš nekog razloga da prelaziš sa FF na Maxthon, tako vredi i obrnuto.

Ima jedna stvar koja je meni bitna: Maxthon je IE kompatibilan.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:37 - pre 235 meseci
Citat:
P.S. A šta je to Kameleon :) ?


Ono što sam deinstalirao jer je za svako podešavanje otvarao tamo neke tekstualne fajlove. Nije još gotov.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:39 - pre 235 meseci
Citat:
Nisam otkrio da ima update verzije browsera jednim klikom miša kada se pojavi bug ili updejt za ektenziju.


Pošto Maxthon koristi IE, zar on ne koristi svaki apdejt IE? Ako da, onda znači nema šta da se klikće nego lepo Automatic Updates odradi sve.

Citat:
Uz sve to, browser je i closed source a ja sam uvrnuti korisnik koji nekako veruje u duh Open Source -a :)


Običan korisnik mari za open i closed source koliko i za lanjski sneg.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:41 - pre 235 meseci
Citat:
Degojs, ne mešaj IE u ovu priču, ovde pljujemo po Maxthonu. :)


E neće moći dinke. Maxthon nudi to kao prednost - 100% kompatibilnost sa IE.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:48 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Nisam ja rekao da je Firefox tata za Maxthon nego ti. Na tebi je da pokažeš šta FF nudi više za običnog korisnika.

Kao prvo, ja to nisam rekao iz ugla običnog korisnika, već iz ugla profesionalca. A mislim da sam i iz ulga običnog korisnika dao dovoljno argumeneta da potvrdim da je Firefox bolji browser od Mathona (ako se jedan add-on za IE uopšta može nazvati browserom :)

Citat:
Pošto Maxthon koristi IE, zar on ne koristi svaki apdejt IE? Ako da, onda znači nema šta da se klikće nego lepo Automatic Updates odradi sve.

Maxthon koristi samo IE engine zar ne ? To znači da svi eventualni bugovi u ostatku kod-a nisu pokriveni Windows updejtom. Ili sam ja propustio da MS daje support i na Maxthon :)


 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:52 - pre 235 meseci
Citat:
degojs:
Maxthon nudi to kao prednost - 100% kompatibilnost sa IE.

Ta priča o TOLIKOJ kompatibilnosti nije tačna. Postoje mesta gde moram da koristim IE.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 20:57 - pre 235 meseci
Daj da vidimo link. Ja još nisam naišao na takvo mesto. Pokaži i nema frke, naravno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:00 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: E neće moći dinke. Maxthon nudi to kao prednost - 100% kompatibilnost sa IE.

Izvini degojs, ali ja na to više gledam kao manu nego kao prednost :)

Btw, meni msdn sasvim lepo radi pod firefox-om (linux). Koji ti to sajtovi (ne računajući one koji trče na vbscriptu) ne rade na Firefox-u ?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed30.01.2005. u 21:01 - pre 235 meseci
Citat:
A mislim da sam i iz ulga običnog korisnika dao dovoljno argumeneta da potvrdim da je Firefox bolji browser od Mathona (ako se jedan add-on za IE uopšta može nazvati browserom :)


Kojih argumenata? Daj da čujemo još jednom?

Citat:
To znači da svi eventualni bugovi u ostatku kod-a nisu pokriveni Windows updejtom. Ili sam ja propustio da MS daje support i na Maxthon :)


Sam kažeš da je Maxthon ljuska za IE, ako je tako.. nema razloga za mnogo brige, zar ne?

Stvar je u tome da Maxthon nudi sve što i FF za običnog korisnika, ali još daje i IE kompatibilnost.

Pazi kad meni nikad nije zatrebalo da menjam user-agent i da gledam brzinu konekcije. Šta misliš kako je onda sa običnim ljudima? Ma pojma nema ni da mu pokažeš te brojeve, šta to znači..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - Firefox 1.1 to be Delayed

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22826 | Odgovora: 254 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.