Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

[es] :: Video kompresija :: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68171 | Odgovora: 263 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.verat.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi06.04.2005. u 10:51 - pre 232 meseci
Cao,
Ajde, odgovoricu na ovih nekoliko tvojih zadnjih pitanja.

Hauppauge mi je poznato ime. Poznato zbog toga sto sam skidao neke drajvere za TV kartice iz njihovog proizvodnog programa, a sve sa ciljem da izvedem neku alhemiju u svom operativnom sistemu i nateram svoj KWorld da radi kako treba. Doduse, osim ovoga drugog kontakta sa tom firmom nisam imao.

Hardversko kodiranje (kompresovanje) slike upotrebom cipa na samoj kartici nije nesto sto mene odusevljava. Kao prvo, takve kartice su skuplje (jednim delom i zbog patentnih prava na MPEG-2 standard), drugo - cesto nemaju neko obilje opcija vezanih za sam proces kompresije, trece - moderni procesori dovoljno su mocni da sami mogu da obave svo potrebno kompresovanje bez imalo problema (moj Duron 1200 sistem sa SDRAM memorijom kompresuje film rezolucije 704x568 u MJPEG format pri prilicno visokom kvalitetu u realnom vremenu, uz opterecenje procesora koje retko prelazi 30-ak posto), i najzad, subjektivni razlog zbog koga ne volim kartice sa hardverskom kompresijom je sto MPEG-1,2 standarde ne koristim, a iz MPEG-a 4 maksimum se moze izvuci tek iz vise prelaza, i uz upotrebu open-source resenja (da, mislim na XviD). Iz navedenih razloga, dakle zbog licnih preferenci, ne mogu ti reci puno o karticama sa hardverskim kompresovanjem, posto nisam imao interesovanja da se o tome raspitujem.

H.264 je "u pelenama". Mnoge velike firme koje nameravaju da napune dzepove na njegovoj buducoj distribuciji tek zaposljavaju programere da sastave potrebna programska resenja. Takodje, draft H.264 standard se pojavio tek pre nesto vise od dve godine, a sam standard je zamrznut tek pre oko godinu i po dana, pa je jos uvek rano za neke "ustirkane" verzije alata za kompresiju. DivX-u i slicnim resenjima bilo je potrebno oko 4,5 godina da dodju do "upeglanih" verzija kakve danas poznajemo, i koje su u mogucnosti da izvuku maksimum iz samog MPEG-4 standarda. Dajmo i H.264-orci vremena da odraste - nemojmo sprovoditi protivprirodni blud nad tim kodekom ovoliko pre vremena. :) Ili, u prevodu, strpi se malo do pojave prve H.264 TV kartice...

Ne, kartice koje snimaju u rezoluciji koju si otkucao ne postoje. Vec sam se osvrtao na ovo tvoje pitanje i naglasio da bi bilo besmisleno praviti karticu koja snima u toj rezoluciji, kada je signal televizije znatno ispod navedenog. Brojke koje navodis predstavljaju tzv. HDTV rezoluciju - a do njenog sirenja u svetu (pa i u Evropi koja je tek nedavno resila da unapredi televizijski sistem), preostaje jos dosta vremena...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi06.04.2005. u 12:12 - pre 232 meseci
Samo da se nadovezem na post Sonic-KGa

HD-resolution H-264 enkoding sa svim alatima (CABAC, itd...) u realnom vremenu na PC-hardveru je daleka buducnost (daleka u smislu da je to vise od 2 godine) - danas ni dekodiranje te rezolucije nije moguce u realnom vremenu na PC-u, ako se koriste sve alatke h264 standarda.

Trenutno postoje HD decoding resenja u hardveru i firma za koju radim je jedna od prvih u svetu koja, osim softverskih H.264/AVC resenja ima i kompletan VHDL dizajn za real-time HDTV dekodiranje H264 standarda (ako neko ko cita ovo ide na NAB, neka me kontaktira na PP posto cu biti tamo, i mozemo da popricamo oko tehnologija a i mogu demonstrirati najnovija H.264 + HE-AAC v2 resenja).

Sto se performansi softverskih kodeka tice, kao sto je Sonic KG rekao, i ja mogu da se slozim - u MPEG video svetu postoji neko nepisano pravilo da je neophodno 4-5 godina da komercijalna resenja dodju do nekog optimalnog kvaliteta za dati standard, dakle H.264 ima jos mnogo da prodje ;-)

Naravno, vec danas postoje dobra softverska resenja sto se kvaliteta tice - a doom9 codec test je to i potvrdio :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi06.04.2005. u 14:56 - pre 232 meseci
Hvala Sonicu KG i Ivanu na ovako iscrpnim odgovorima.

Ivane,posto kazes da ides na sajam video opreme u Las Vegasu(traje od 18-31 aprila),mozes li biti tako ljubazan da nam,za vreme trajanja tog sajma,saljes na svaka 2-3 dana izvestaj o napretku H.264 tehnologije,kao i o novom Mainconcept H.264 enkoderu koji ce se na Nab-u pojaviti.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi06.04.2005. u 15:33 - pre 232 meseci
Malo mi je glupo da pisem o direktnoj konkurenciji ali potrudicu se :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi12.04.2005. u 23:19 - pre 231 meseci
Ivane,posto radis u kompaniji Ahead,mozes li mi dati neka detaljna upustva u vezi sa kompresovanjem u Nero Digital H.264 format.Npr,zasto je toliko spor u kompresovanju od npr. freeware H.264 kodeka,doduse ako su ukljucene neke od naprednih opcija.

Da li je za MPEG2 materijal sniman sa TV kartice pozeljno u Recode-u 2 ukljuciti redukciju suma,naravno ako je ima,jer jos nisam bas detaljno zagledao sam program.

I na kraju,zbog cega se tako dobijeni H.264 materijal snima u MP4 formatu,a ne u MPEG kao sto to radi Mainconcept ili Moonlight?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi23.04.2005. u 07:51 - pre 231 meseci
Citat:
Ivane,posto radis u kompaniji Ahead,mozes li mi dati neka detaljna upustva u vezi sa kompresovanjem u Nero Digital H.264 format.Npr,zasto je toliko spor u kompresovanju od npr. freeware H.264 kodeka,doduse ako su ukljucene neke od naprednih opcija.


ND AVC encoder je optimizovan za kvalitet - sto se moze utvrditi vrlo prostom metodom direktnog poredjenja Nero i freeware H.264 kodeka, tj. njihovog izlaznog rezultata.

ND AVC codec je izgradjen na visegodisnjem iskustvu u optimizovanim MPEG-4 ASP codecima - tako da se koriste vrlo napredne encoding tehnike koje zahtevaju i CPU time.

Mesta za ubrzanja svakako ima, i na njima se sada radi kada je kvalitet optimizovan - ocekuj brzi encoding :-)

Citat:
Da li je za MPEG2 materijal sniman sa TV kartice pozeljno u Recode-u 2 ukljuciti redukciju suma,naravno ako je ima,jer jos nisam bas detaljno zagledao sam program.


Za ovo pitanje cu morati da vidim sa Recode timom.

Citat:
I na kraju,zbog cega se tako dobijeni H.264 materijal snima u MP4 formatu,a ne u MPEG kao sto to radi Mainconcept ili Moonlight?


Zato sto je AVC deo MPEG-4 Part 10 formata i MP4 je prirodan nacin za skladistenje MPEG-4 audio+video informacija sa vrlo naprednim mogucnostima kada je u pitanju priprema za streaming (hinting za RTP), ili podrska za visestruke audio trekove ili, cak, deskripcije scene preko MPEG-4 systems standarda.

Takodje, Nero Digital podrzava dodatne stvari koje su realizovane kao ekstenzije MP4 formata (chapter marks, visestruki jezici, subpictures, itd... )

Osim toga ISO fajl format (MP4) je standardizovan i kao 3G fajl format za telefone novije generacije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
195.252.80.*



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi23.04.2005. u 16:30 - pre 231 meseci
Fantastično,sad mi je mnogo jasnije.Što se tiče redukcije šuma u Nero Digital H.264 kodeku,možeš li biti malo određeniji,tj. da li će i kada biti uključen u sam enkoder.Ipak,to je vrlo bitna stavka,ima je čak i Moonlight OneClick Compressor 1.1 H.264 kodek(da li se razmišlja o podršci za dvojezgrane AMD i Intel procesore).

E sad,Ivane,možeš li mi nešto iz tvojih razgovora reći kako će se do kraja 2006 godine razvijati Nerov H.264 kodek,tj. da li će biti nekih novih funkcija,ili će se ići na samo ubrzanje enkodinga.

Poslednje pitanje,izvini ako sam dosadan,ali kako to da na Doom9 forumu kude 1.0 verziju Mainconceptovog H.264 kodeka,po njima ispada da ništa ne valja.Mislim,to nikako nije moguće,jer se zna da je Mainconcept oduvek pravio proizvode vrhunskog kvaliteta.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi23.04.2005. u 17:34 - pre 231 meseci
Citat:
Fantastično,sad mi je mnogo jasnije.Što se tiče redukcije šuma u Nero Digital H.264 kodeku,možeš li biti malo određeniji,tj. da li će i kada biti uključen u sam enkoder.Ipak,to je vrlo bitna stavka,ima je čak i Moonlight OneClick Compressor 1.1 H.264 kodek(da li se razmišlja o podršci za dvojezgrane AMD i Intel procesore).


Redukcija suma je deo psiho-vizuelnih algoritama koji se mogu ukljuciti u "nero digital settings" na drugom tabu u Recode programu.

Sto se podrske za procesore tice - ne mogu da dam konkretne podatke kada ce nesto biti implementirano, ali mogu da te uverim da se podrska za nove optimizovane procesore u Nero Digital-u uvek stavlja kao prioritet.

Citat:
E sad,Ivane,možeš li mi nešto iz tvojih razgovora reći kako će se do kraja 2006 godine razvijati Nerov H.264 kodek,tj. da li će biti nekih novih funkcija,ili će se ići na samo ubrzanje enkodinga.


Nero Digital je stalno u razvoju - ocekuj bolju podrsku na mobilnim platformama, CE uredjaje (DVD playeri) kao i konstantan rad na kvalitetu i brzini video enkodera.

Citat:
Poslednje pitanje,izvini ako sam dosadan,ali kako to da na Doom9 forumu kude 1.0 verziju Mainconceptovog H.264 kodeka,po njima ispada da ništa ne valja.


Za to je najbolje da proveris doom9 sajt - inace doom9 je prilicno visoko cenjen sajt i ako je to sto je navedeno netacno, vrlo brzo ce biti vidjen demanti. Licno nisam imao puno vremena da testiram MainConcept, tako da ne mogu da komentarisem to sto pise.

Mada po broju negativnih komentara - i ni jednom pozitivnom, i to od korisnika za koje sigurno znam da su eksperti ipak mogu da zakljucim da nesto nije OK sa tim proizvodom. O ceni ne bih komentarisao - kao o njihovom kursu $ / euro :)

Citat:

Mislim,to nikako nije moguće,jer se zna da je Mainconcept oduvek pravio proizvode vrhunskog kvaliteta.


Hm - ne bih iskljucio to kao nesto sto je "nikako moguce" - desavalo se vise puta u codec industriji da renomirana kompanija izbaci djubre ili nesto sto nije ravno kvalitetu ranijih proizvoda.

Ne bih navodio imena, ali se recimo dobro secam kvaliteta audio enkodera 2 renomirane firme (korporacije, tj..) koji su bili sramota za njih.

Ako se dobro secam, MainConcept je najavio da ce se udruziti sa Elecardom (moonlight) - mislim da to dovoljno govori o sudbini trenutnog encodera.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi23.04.2005. u 17:52 - pre 231 meseci
Ivane,

kako stoje ModulusVideo i Harmonic sa svojim sistemima ? Ovi prvi prodaju hardverske
sisteme cable operator kucama za distribuciju videa, i izgleda da drze dobar deo
americkog trzista. Je si li imao prilike da pogledas sta nude i nasta to lici ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi23.04.2005. u 18:19 - pre 231 meseci
Video sam Harmonic i Envivio live encodere.

U principu nisu losi - Sigma je demonstrirala dekodiranje Envivio live clipa na njihovom SoC dizajnu.

Kvalitet je dobar, doduse cini mi se da off-line AVC encoding i dalje ima bolji kvalitet (posto su posle Live clipa pustali offline-enkodovan klip), verovatno zbog nekih usteda na DSP implementacijama AVC-a za live encoding.

Ovde pricam o HD rezoluciji - SD verovatno nema bog zna kakvih problema jer je i danas izvoljiv na relativno dostupnim embedded sistemima.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi23.04.2005. u 21:19 - pre 231 meseci
EnVivio mnogi sa kojima sam pricao otpisuju iz trke sa predhodne pomenute dve
firme. Navodno, napravili su par strateskih tehnoloskih odluka koje svi ocenjuju kao
pogresne (pricu sam cuo pre 3 meseca, i zaboravio sam sta je u pitanju).

ModulusVideo je krenuo u najboljem momentu - skupila se ekipa i od svojih para krenula
januara 2003 (u samom najgorem peak-u krize). Prilicno su u zizi, i okupili su sve najbolje
tipove iz branse. Njihov CEO je napustio istu poziciju u Pinnacle-u da bi im se pridruzio.
Vodeci inzenjeri su sve bivsi tech leader-i iz CLI, DiviCom-a, i Broadcom-a, prilicno
ugledna i sposobna ekipa.

Harmonic je znatno veci i postoji vec duze vreme, ali se ne bave jedino i samo
H.264-om.

Koliko sam cuo, Modulus drzi preko 60% enkoderskog marketa trenutno, i kako stvari
stoje, posto su mali ali odabrani, sve su sanse da ce rastojanje sve vise i vise
povecavati. Mislim da jos nemaju proizvod za HD - svi se slazu da ce trebati jos jedno
5-6 godina da bi se uvideli i eksploatisali sweet spots u algoritmu.

Malo me cudi da ih nema na NAB-u. Ako ti se ukaze prilika, obrati paznju. Trenutno su
vrlo buzz, i svi im predvidjaju blistavu tehnicku buducnost (za stock market, IPO i
ostalo niko ne zna sa sigurnoscu).
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi24.04.2005. u 00:39 - pre 231 meseci
milanche,možeš li molim te da mi objasniš čime se konkretno bave te dve firme koje pominješ,ja nikad dosad nisam čuo za njih.

Pretpostavljam da se i ModulusVideo i Harmonic bave proizvodnjom hardverskih H.264 uređaja,ispravi me ako grešim.

Moje poslednje pitanje je da li ModulusVideo ima svoj sopstveni H.264 enkoder koji se može skinuti sa interneta,pa bih te molio da u ovom forumu navedeš internet adrese obe pomenute firme.

Ivane,da li se u skorije vreme planira izlazak 64-bitne verzije Nerovog H.264 kodeka za Windows.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi24.04.2005. u 06:03 - pre 231 meseci
Harmonic i ModulusVideo se nalaze u Silicijumskoj Dolini, EnVivio ima svoju grupu u San
Francisku. Trenutno su na zapazenim pozicijama u razvoju enkodera i dekodera za H.264
stream-ove standardne i visoke rezolucije. Lako se nalaze na Google-u (Harmonic je Harmonic, Inc).

Istini za volju, sve te firme nisu nikakvi igraci u Windows domenu, jer firme na cutting
edge-u tehnologija to trziste retko zanima. Velike pare obicno leze u sistemima, i
problemi zastite intelektualne svojine su zanemarljivo mali u poredjenju sa Windows proizvodima.

Ove firme se trenutno sve manje-vise fokusiraju na broadband provajdere, koji
su do sada pruzali uglavnom broadband internet servise, medjutim sve vise i vise hoce
da pruzaju i video streaming servise, a H.264 pruza vrlo efikasno enkodovanje, tako da
se moze postojecim kanalima preneti dosta video sadrzaja.

Kad se ovlada real-time algoritmima na nivou sistema, sledeca etapa su cipovi, a kad
se to desi H.264 ce biti prisutan bukvalno svugde.

Ivan, naravno, ima mnogo bolji pregled igre, posto mu je to uza specijalnost, a daleko
bolje vidi sta se radi u Evropi. Zanimalo me je njegovo misljenje, posto su kompresije oblast
koja se svakodnevno menja, standardi doradjuju, a on se time uspesno bavi i u toku je zbivanja.

Predpostavljam da nisam drasticno odstupio od teme. Posto je Ivan vec bio u elementu
i tok teme fokusiran na njegove priloge, mislio sam da je bolje 'nabaciti mu dobru loptu',
pa dobiti celokupniju pricu u vezi trenutnog stanja sa H.264.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi24.04.2005. u 23:27 - pre 231 meseci
Da Milanche,potpuno si u pravu.Ne brini,nisi odstupio od teme,a što se tiče Ivanovog znanja,ono je svakako ogromno.

Pošto živiš u Americi,kakvo je tamo trenutno stanje oko H.264 standarda,tj. da li ima TV stanica koje emituju HDTV signal bilo u rezoluciji 1280x720 ili 1920x1080.Ako ima,molim te da ovde postaviš nekoliko linkova ka njima.

Baš me zanima kada će izaći 64-bitna verzija svih postojećih H.264 kodeka,tu prevashodno mislim na Videosoft,Moonlight,Mainconcept i naravno Nero Digital.A još bitnije od ovoga je da H.264 enkoderi vrlo brzo dobiju punu podršku za dvojezgrane AMD i Intel procesore.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi29.04.2005. u 00:49 - pre 231 meseci
Cao Ivane,imam nekoliko pitanja vezano za Nero H.264 enkoder Nero Digital.

Kada kompresujem MPEG2 video sniman sa TV kartice,a taj program ima vrlo malo šuma,koje postavke treba da odaberem u naprednim podešavanjima kodeka.Za šta služi opcija Deblocking sa podopcijama Smooth i Sharpnes.Da li će,ako se Debloking iskljuci,to bitnije uticati na kvalitet tako dobijenog H.264 videa ili ne.

Takođe,objasni mi kako se podešava ta opcija Deblocking,kada treba da bude na - vrednostima(npr. -2) a kada na + vrednostima.Kod freeware H.264 kodeka ova vrednost je postavljena na 0.

Za šta konkretno služi opcija Psycho-Visual Enhancements as njenim vrednostima na low i high i kako se ova opcija odražava na kvalitet iylaynog materijala,da li treba da bude uvek uključena ili ne.

I na kraju,u opciji General Settings kod GOP Properties,ne mogu da stavim više od 2 referentna frejma i više od 3 B-frejma.Da li je pametno da menjam vrednost maximum GOP size koji je po defaultu postavljen na 300.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi27.07.2005. u 01:22 - pre 228 meseci
Samo jedno obaveštenje ovde da izreknem.Preporučujem svima koji imaju prastare verzije x264 kodeka,tj. oni koji imaju revizije ispod broja 280,da ih ne koriste,jer je najnovija revizija značajno dobila na kvalitetu kompresije negoli revizije ispod broja 260.

Dodate su mnoge opcije za bolje i preciznije kompresovanje,npr. daleko bolji motion estimation,i mod 6 RDO.Jeste da korišćenje tih naprednih opcija puno usporava kompresiju,ali to je mala cena naspram kvaliteta koji se dobija na 350 ili čak na 300 kbps-a.

Link za download najnovije revizije 280 je:
http://forum.doom9.org/showthread.php?s=&threadid=89979


Pokušaću da uskoro detaljnije objasnim sve njegove napredne opcije,kao i one default opcije.

Preporuka je da na svake 2 nedelje skidate novu reviziju x264 kodeka,jer se ponekad više novih revizija pojavi za samo jedan dan.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi20.08.2005. u 02:33 - pre 227 meseci
Izvinjavam se svima jer ste malo duže čekali na ono što sam sam obećao u gornjem postu.Dakle,evo upustva za korišćenje x264 kodeka:

1)Kada u nekom programu koji kompresuje DVD ili AVI materijal u h.264 format selektujete x264 kodek na opciju za podešavanja,prvo vam se pojavi osnovni prozor.

Kao što ćete videti,u osnovnom prozoru se bira željeni bitrate kodeka,a opciju threads ne dirajte.Ona ima svrhu tek ako imate dvojezgrani procesor,što OGROMNA većina nas smrtnika ne može sebi da priušti.Naravno,ja sam ovde tipično stavio bitrate od 1000 kpbs-a,što je preveliki bitrate za x264 kodek.Ako hoćete da vam na 1 CD stanu 2 filma,onda stavite bitrate između 300 i 350 kpbs-a,što zavisi od dužine filma.Naravno,ako skidate sa TV kartice,nemojte nikako da stavljate ovako niski bitrate,jer u snimljenom TV programu obično ima dosta šuma,pa je krajnji rezultat kompresije potom lošiji.Dakle,za MPEG2 materijal sa TV kartice,bitrate preporučujem da bude od 400-500 kpbs-a,što opet zavisi od količine šuma u snimku.Npr. RTS ima mnogo šuma,dok HRT2 ima daleko manje.

Sledeće,na redu je Advanced prozor,u kome se podešavaju napredne opcije x264 kodeka,što može itekako da utiče na krajnji kvalitet kompresije.Evo kako sam ja podesio postavke:




To je to od advanced podešavanja,s tim što opciju Partion Decision Quality umesto na vrednost 6,slobodno možete staviti na vrednost 5,ali NIKAKO ne idite na niža podešavanja od toga.Od ostalih podešavanja,ako neko hoće baš vrhunski kvalitet kompresije,onda preporučujem da u opciji ME Method vrednost postavite na Uneven Multi-Hexagon ili(za ubedljivo najbolju kompresiju) vrednost Exhaustive Search.

Ovde malo upozorenje: opcije Uneven Multi-Hexagon i Exhaustive Search značajno usporavaju kompresiju,prva opcija za oko 2.5 puta,dok Exhaustive Search kompresiju svodi na oko 2-3 frejma u sekundi,što je užasno sporo.Tako da ne preporučujem uključivanje ovoh opcija,osim ako neko ne želi da isprobava kvalitet.








[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 29.08.2005. u 18:55 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi19.12.2005. u 00:16 - pre 223 meseci
Ćao svima ovde, javljam se posle dužeg vremena da obavestim sve članove koje to zanima, da su pre 10 dana objavljeni zvanični rezultati drugog po redu testa H.264 kodeka od više kompanija.

Test skinuti na: http://compression.ru/video/co..._codec_comparison_2005_eng.pdf

a komentare samog testa videti na http://forum.doom9.org/showthread.php?t=103966

[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 19.12.2005. u 11:08 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi12.02.2006. u 00:42 - pre 221 meseci
Ljudi, fantastične vesti, upravo sam skinuo reviziju 431 x264 kodeka i moram reći da sam veoma prijatno iznenađen!!! Konačno je razvojni tim koji pravi x264 kodek ubacio sve opcije u VFW kodek koje su mu nedostajale. Skinite obavezno ovu reviziju sa linka http://mirror01.x264.nl/x264/revisio...31-install.exe i isprobajte nove opcije.

Dakle, nove opcije dosta poboljšavaju kvalitet kompresije, posebno na niskim i veoma niskim bitrateovima. Dodate opcije su:

Citat:
VFW updated:
r430(and r431)
VfW: support trellis, brdo, nr, bime.
patch by Dan Nelson (dnelson at allantgroup dot com)


Preporučujem svima da odmah isprobaju novu reviziju i kažu svoje mišljenje.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi14.02.2006. u 13:37 - pre 221 meseci
Skinuo sam reviziju 434 (uz malu ispravku za prethodni link, sve revizije se mogu skinuti na ovoj adresi) i konvertovao sam neki video materijal u x.264, ali kad posle pokušam da otvorim taj novodobijeni fajl, izbaci mi poruku da nije instaliran codec?? Naravno, pušta samo ton...

Da li je potrebno osim ovog, instalirati i još neki codec kako bi reprodukcija bila moguća?

[Ovu poruku je menjao Daniel011 dana 14.02.2006. u 14:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68171 | Odgovora: 263 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.