Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8000251 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dedž
trykker
Ålgård AS

Član broj: 318558
Poruke: 4
..4-234-173.customer.lyse.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2013. u 19:56 - pre 129 meseci
Jest Boga mi Bobane,evo i ja se trudim da gutam i gutam,samo me zanima koliko mož da stane sve u čoveka :) to za vojsku si u pravu milion posto,isti onaj mrtvi osećaj,samo si tada mlađi pa sva ta gomna da prostiš nekako lakše i zgutaš...

@ 001 pa to i pokušavam da dokučim,stvarno treba petlja onolika,da ne kažem nešto drugo do poda,pa da se pregura pogotovo to što ste vi uspeli da pregurate preko glave,ma čovek se izgleda na sve navikne....Svaka čast,e kad takve stvari čujem stvarno mi bude lakše...
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2013. u 19:58 - pre 129 meseci
Jeste,uzivajte jer od goreg uvek ima gore
 
Odgovor na temu

Globtroter
AutoCAD Crtac
Telekomunikacije

Član broj: 317944
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2013. u 20:02 - pre 129 meseci
Zdravo svima. Dvoumin se da li da odem u Svedsku ili Norvesku. Iscitao sam sve sto na forumu ima o Svedskoj, i sada sam krenuo o Norveskoj. Ispostavilo se da je ova tema ogromna sa skoro 700 stranica i da u okviru ove teme pise mnogo toga nasiroko i nadugacko. Posto ja imam EU pasos, jedan deo toga me ne interesuje, pa bih neke postove i diskusije rado preskocio. Da li postoji neki filter ili neka vrsta sortiranja postova, da ne moram da citam sve redom?
Inace sam crtac u AutoCAD-u i u Srbiji radim taj posao vec 10-ak godina u jednoj velikoj telekomunikacionoj firmi.



[Ovu poruku je menjao Globtroter dana 23.10.2013. u 21:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2013. u 20:05 - pre 129 meseci
Ja bi ti predlozio Norvesku.40 000 Svedjana radi u Norveskoj a ne znam da ima par stotina obrnuto.Mislim da ti ovo sve govori gde je bolje da ne navodim ostalo...
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dhcp.as2116.net.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2013. u 20:17 - pre 129 meseci
Citat:
Dedž:
Jest Boga mi Bobane,evo i ja se trudim da gutam i gutam,samo me zanima koliko mož da stane sve u čoveka to za vojsku si u pravu milion posto,isti onaj mrtvi osećaj,samo si tada mlađi pa sva ta gomna da prostiš nekako lakše i zgutaš...

@ 001 pa to i pokušavam da dokučim,stvarno treba petlja onolika,da ne kažem nešto drugo do poda,pa da se pregura pogotovo to što ste vi uspeli da pregurate preko glave,ma čovek se izgleda na sve navikne....Svaka čast,e kad takve stvari čujem stvarno mi bude lakše...

I sam ćeš se iznenaditi jednog dana koliko toga si progutao
samo da sve bude ok i da se vi svi opet okupite, eto ja gutam zato što znam da će moji doći dogodine u Junu i vala gutaću
Ne znam kakav je tvoj posao koliko si vezan tj obavezan da budeš u određeno vreme u firmi, kod nas Poljaci recimo rade 2 meseca pa 2 ned kući znam za neke Mađare u Alti oni rade 3 nedelje pa 1 kući, sve su to opcije i sve to ne može sad i odma ali su opcije o kojima se vremenom može pričati sa gazdom. Prilično razumeju tu nostalgiju za decom i porodicom ali sačekaj neko vreme da se naviknu na tebe tj da ostaviš neki utisak (ako im jako trebaš sve može)
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

kiza184
Trykker

Član broj: 313956
Poruke: 8
*.connect.netcom.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2013. u 20:45 - pre 129 meseci
Citat:
Dedž:
@ Kiza..
Jeste ,radim u struci heatset web offset 10 godina iskustva sa sertifikatima iz Nemačke i Holandije,i naravno preporuka od Engleza pa zato to sve i nije bio problem sa poslom,priznaju našu diplomu,ali ih samo zanimaše strani serifikati,morah da dokažem da sam obrazovaniji po tom pitanju od njih,a i radno iskustvo...Ma sve mora da se uklopi

Mnogo,mnogo,mnogo bi mi znacilo da se cujemo putem e-maila,moj mail je [email protected] ja ne mogu da saljem privatne poruke na forumu.Trebaju mi tvoje instrukcije vezano za citavu papirologiju oko diplome i samog posla.
Hvala unapred :)
Ovo je masina na kojoj sam ja radio http://www.youtube.com/watch?v=Xpix4NMfzmE

[Ovu poruku je menjao kiza184 dana 23.10.2013. u 22:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2013. u 20:58 - pre 129 meseci
Hm.. evo samo jedno razmisljanje. Nisam medicinar i mozda lupam gluposti... ali...

Naime kod netkoma na pasos je moguce kupiti kontant karticu. To je nesto sitno... 39 kruna. Potom je moguce uplatiti 399 kruna i imati ceo mesec neograniceno pozive...
https://netcom.no/privat/kontant/fastpris-kontant

Pa zar nebi bilo mozda pametno za ljude koji dodju ovde i traze poso da uzmu to i onda zasednu na telefon i iscimaju redom sve komune po norveskoj i ledere po tim domovima gde postoji oglas za posao.
Znaci normalno poslati i mail.. i molbu i onda jos uhvatiti i zvati. Ako je to negde u vasoj blizini onda i moliti samo za 5 minuta njihovog vremena da vas prime na razgovor.

Na taj nacin cete izbeci ono da vam zalupe vrata pred nosom i da uopste nece da vas prime. Znaci cini mi se mnogo bolja varijanta od tabananja okolo.
Probati prvo ugovoriti razgovor.

 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2013. u 21:04 - pre 129 meseci
Ovde ti je jos jeftinije sto se tice tlf poziva mada ne znam da li moze na pasos

https://www.talkmore.no/

A ovde ukljuceno i pozivi za Srbiju

http://www.mycall.no/
 
Odgovor na temu

Nejm
Nista
Nista
BiH

Član broj: 317805
Poruke: 10
109.175.6.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2013. u 00:00 - pre 129 meseci
Pozdrav svima.

Da se prvo zahvalim onima koji redovno pišu i kojima nije tesko odgovarati vise puta na ista pitanja. :)
Dakle, aplicirao sam za poziciju i danas mi stize od gospodje ovakav odgovor.

Citat:
Can you please send us a copy of your degree transcript (the pages showing what courses you took and the grades you got)?

Thanks

Best Regards


Znam engleski i znam da se od mene trazi prepis diplome, odnosno predmeta i ocjena...Zanima me da li ovo moze samo sudski tumac ili je procedura komplikovanija..i da li ovo znaci da sam, ajde reci, korak blize poziciji...
 
Odgovor na temu

Medaggz
Marko Mihailovic
miljøterapeut helsefagarbeider
SANKS upa
Karasjok

Član broj: 314117
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2013. u 01:33 - pre 129 meseci
Da li neko leti 2.11 Beograd - Oslo - Alta ? :)
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
213.160.237.*



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2013. u 07:48 - pre 129 meseci
@Nejm
Miriše dobro :-) Ja bih preveo sam i poslao ako je privatna firma. Ne formališu oni mnogo oko toga a preko neta svejedno nije teško poslati falsifikat. A možeš i kod tumača, to je jedna dvije strane.

Ne znam ko si i šta si, možda ti solim pamet, ali ja bih preporučio da proučiš firmu, da se što bolje spremiš za intervju. Možda da iskoristiš priliku i pozoveš pa probaš "usput" da ostaviš neki utisak.

Srećno u svakom slučaju.
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2013. u 08:07 - pre 129 meseci
Citat:
Nejm:
Pozdrav svima.

Da se prvo zahvalim onima koji redovno pišu i kojima nije tesko odgovarati vise puta na ista pitanja. :)
Dakle, aplicirao sam za poziciju i danas mi stize od gospodje ovakav odgovor.

Citat:
Can you please send us a copy of your degree transcript (the pages showing what courses you took and the grades you got)?

Thanks

Best Regards


Znam engleski i znam da se od mene trazi prepis diplome, odnosno predmeta i ocjena...Zanima me da li ovo moze samo sudski tumac ili je procedura komplikovanija..i da li ovo znaci da sam, ajde reci, korak blize poziciji...


Ja bi reko da je sudski tumac dovoljan. Odgovori,... poslacu... dajte mi dan-dva da prevedem na engleski.

 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2013. u 08:28 - pre 129 meseci
Citat:
stavasbriga:
Miriše dobro :-) Ja bih preveo sam i poslao ako je privatna firma. Ne formališu oni mnogo oko toga a preko neta svejedno nije teško poslati falsifikat. A možeš i kod tumača, to je jedna dvije strane.
.


kakav savet :) a onda na intervjuu potraze original i? nemoj se brukas za stranu dve nego prevedi to ko covek kod sudskog tumaca...
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2013. u 08:30 - pre 129 meseci
Knjiga za pripremu vozackog:

http://www.mediafire.com/download/mesxohc83s5fnha/vozacki.zip

Mozda Nesh-co da ugura ovo medju svoje fajlove iako ovo nije na norveskom nego na engleskom.

Nisam ovo kacio do sada zato sto je skenirano crno belo (nisam ja skenirao). A ovo je ipak priprema za vozacki i reko bi da su boje vrlo bitne.
A Srdjan rece da ce da okaci.. pa hajde...

Ako neko u okolini Bergena ima original knjigu ja cu je skenirati na XEROX-u u boji i okaciti.
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
213.160.237.*



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2013. u 08:49 - pre 129 meseci
@stefanko23
:-) Nisam se dobro izrazio. Nisam mislio da falsifikuje da je to tumač prevodio već da poslodavac neće mnogo obraćati pažnju da li je prevod službeni ili ne jer se svejedno može lako falsifikovati. Na uvid se naravno uvijek nude originalna dokumenta.


Da se malo hvalim. Bila neka fešta, sajam u Trondhajmu pa smo se malo družili mi iz preduzeća. I vele kolege da sam ja jedini primljen poslije prvog razgovora, svi su imali tri.

Velim ja šefu:
- Zašto, zar ste bili toliko očajni?

-Jok kaže, njih sam sve provjeravao, a sve tvoje preporuke, diplome i dokumenti meni nisu mnogo značili, sve to može biti falsifikovano. Imao sam dobar osjećaj i rizikovao sam.

Inače ostali rukovodioci su mu nabijali na nos što je zaposlio stranca neznanca, ali sad on njima nabija na nos što je bio u pravu :-)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2013. u 10:42 - pre 129 meseci
stavasbriga, svaka cast, bas je lepo to cuti :D i ja sam pocrveneo kao bulka kad me iznahvalise i na sastanku i sefica nasamo, posle samo 4 meseca rada... ko sto rekoh mirki, koja se na to nasmejala, u svim situacijama do sada bilo akademskim ili poslovnim, stavljam ispred sebe tu akademsku i profesionalnu stranu (sto je zar ne najbitnije) tako da nikad nisam imao problem sa tim ko sam i odakle dolazim... tj. ponosno govorim o nasoj zemlji i nasim ljudima i nikada nisam imao nikakvu neprijatnost ili diskriminaciju po toj imigrantskoj osnovi :))
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2013. u 11:02 - pre 129 meseci
Citat:
stefanko23: ... tj. ponosno govorim o nasoj zemlji i nasim ljudima i nikada nisam imao nikakvu neprijatnost ili diskriminaciju po toj imigrantskoj osnovi :))


Sto bi se stideo? Novak Djokovic je srbin, Tesla je bio srbin i dr. ... bezi od njih i stidi se onih srbina koji se samo na to pozivaju. "G-dine XXX recite nam nesto o sebi?" ... "Ja sam srbin." ... cim mu to stoji u prvoj recenici, a ne steceno obrazovanje/zanat, vestine ... odmah znas sta mu fali (spisak je dugacak).
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2013. u 11:07 - pre 129 meseci
znas kako cveto, imam drugaricu koja sad zavrsava dodatno 4. godinu srednje ovde u norveskoj, strankinja, da bi mogla upisati fax... ona zna srpski i sve o srbiji i voli nasu zemlju... na casovima istorije jeste zanimljivo da srebrenica i kosovo imaju znacajno mesto, ne znam kako njih to dotice... moj post je bio apropo toga, da kad kazes da si srbin vuce ambivalentne konotacije ;)
 
Odgovor na temu

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
31.45.216.*



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2013. u 14:39 - pre 129 meseci
EJ VAS DVA mante se politike i toga tko je tko i tko je šta bio ne navlaćite crnog đavla na forum bez veze još i da krenemo raspravljati o nacionalnosti onda to nam nije potrebno ovdje.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 26.10.2013. u 12:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-222-166-155.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.10.2013. u 15:51 - pre 129 meseci
Stigao
Madjarski pasos za suprugu.Stigao od NOKUT priznavanje diplome profesor informatike za srednju skolu sa 240 ESP bodova.
Za mene stiglo piznanje dipl.ing ta tekstilno masinstvo 300 ESP bodova.
Jedno pitanje da li supruga jos negde treba da salje da joj se prizna diploma kako bi kada jednog lepog dana savlada dovoljno Norveski moze i u skoli da radi.
Hvala na odgovorima unapred.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8000251 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.